خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 52

موضوع: گیاهخواری

1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یه چی هم من بگم نخندیدا . معلم شیمی ما گیاه خوار شده بود نمیدونم به این دلیل بود یا نه که بوی دهنش کل کلاسو پر میکرد قشنگ
      خیلی بوی بدی بود

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      گیاه خواری کار بیهوده ایه ,
      اطلاعاتیم که اون بالا دادین غلط علمی داره
      مثلا این دندونای یه گیاهخواره ، کجاش شبیه دندونای انسانه ؟ دندون نیشش کو اصن ؟
      http://www.infovets.com/books/smrm/C/Images/C015-04.jpg
      http://www.cals.ncsu.edu/an_sci/exte...ages/teeth.gif
      ارواره ای که ردیف بالا جلوش دندون نداره مال گیاه خواراس که انسان اینطور نیست
      ارواره گاو :
      http://www.skullsunlimited.com/userf...large_3210.jpg
      ارواره گوسفند :
      http://www.infovets.com/books/smrm/C/Images/C015-04.jpg
      ارواره یک گوشخوار :
      https://boneclones.com/images/store-...1415039373.jpg

گوریل یه گیاه خواره ( نه گوشت خوار ) دندون نیش داره پس نمی شه شکل ارواره رو دلیلی قطعی نوع غذای جانور دونست
      https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF...a_skull-3D.jpg

گیاه خوار ها انزیم های تجزیه گوشت رو ندارن
      گوشتخوار ها انزیم های تجزیه گیاهان رو ندارن
      انسان به عنوان همه چیز خوار هر دو نوع این انزیم ها رو دارن

هیچ دینی جز بودا که اصلا دین الهی نیست به گیاه خواری اعتقاد نداره
      همونا که میگن گیاهخواری نشانه صلحه مسلمونا رو تو میانمار زنده زنده میسوزونن

من منتظر جواب این پستم

نقل قول نوشته اصلی توسط Qazale نمایش پست ها
      حضرت علی (ع) می فرمایند:شکم خود را قبرستان حیوانات نکنید.
      پیامبر هم چنین نظری داشتن ولی الان حدیث خاصید یادم نمی یاد...
      اینم جنبه ی دینیش:-d
      آیه 87 سوره مبارکه مائده یا ایها الذین آمنوا لا تحرموا طیبات ما احل الله لکم و لا تعتدوا ان الله لا یحب المعتدین
      ای کسانی که ایمان آورده اید طیباتی را که خداوند برایتان حلال کرده بر خود حرام نکنید و تجاوز نکنید که خداوند متجاوزان را دوست نمی دارد

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

برای شروع گیاهخواری

زمانی در کنفرانس یک نویسنده‌ی مشهور شرکت کردم. عنوان این کنفرانس چنین بود: “چگونه بنویسیم؟”
      هدف من که همواره نوشتن را بخش جدایی ناپذیر زندگی خود دانسته و به آن عشق ورزیده بودم از شرکت در این کنفرانس این بود که بیاموزم برای آغاز به نوشتن چه باید کرد؟ در روز کنفرانس در سالن حاضر شدم. هزاران نفر برای شنیدن سخنرانی این نویسنده‌ی بزرگ در سالن کنفرانس گرد آمده بودند.
      سخنران در میان هیاهو و کف زدنهای پرشکوه جمع عظیم شنوندگان وارد سالن شد. پشت میکروفون قرار گرفت و سخنرانی خود را اینگونه ارائه داد:
      “برای نوشتن چه باید کرد؟ ای همه‌ی کسانیکه می خواهید بنویسید. پشت میز بنشینید. چند برگ کاغذ سفید جلوی خود بگذارید. قلمی در دست گرفته و شروع به نوشتن کنید. بنویسید. بنویسید.”
      و این همه‌ی سخنرانی او بود.
      در این کنفرانس من بزرگترین درس زندگی خود را گرفتم. دریافتم که براستی آنچه که مرا از نوشتن باز می‌داشت نه نداشتن طرز نوشتن بلکه مسایلی دیگر بود. مسایلی مانند عدم اختصاص وقت و تن دادن به عادتهای اتوماتیک روزمره، عدم جدی گرفتن و از همه مهمتر عدم شروع در عمل بود.
      و حال منهم به تبعیت از این معلم بزرگ زندگیم در پاسخ به سوال مکرر “برای شروع گیاهخواری چه باید کرد” توصیه می‌کنم که گیاهخواری کنید. یعنی مصرف محصولات حیوانی را کنار گذارده گیاهخواری کنید!
      برای شروع گیاهخواری یا خام گیاخواری برخی به یکباره عمل کرده تصمیم می‌گیرند که مواد حیوانی و یا مواد پخته را کاملا کنار بگذارند و شروع می‌کنند. برخی دیگر ترجیح می‌دهند که آهسته آهسته این پروسه را طی کرده غذاهای حیوانی یا غذاهای پخته را در رژیم غذایی خود کم و کمتر نموده تا کاملا آنها را کنار بگذارند.
      به نظر من روش اول روش بهتری است هرچند که برمبنای ذوق و سلیقه، باورها و عادتهای فردی می‌توان هر یک از این دو راه را انتخاب نمود.
      قبل از همه چیز بسیار مهم است که ایمان کامل به راهی که انتخاب نموده‌ایم داشته باشیم و با بدست آوردن اطلاعات کافی از منابع قابل اعتماد در بحث‌ها و سوال و جوابهایی که به ناگزیر در ارتباطات اجتماعی پیش خواهد آمد شرکت نموده موضع و انتخاب خود را بعنوان انتخابی که در این برهه‌ی زمانی تاریخ بشر به بهبود مشکلاتی که گریبانگیر طبیعت و سلامت انسان و حیوان کمک نموده و برای آن ضروری می‌باشد ارائه دهیم.
      پس از آن لازم است که یک نگاه کلی به عادتهای غذایی خود افکنده آنها را سبک و سنگین نمده تعیین کنیم که کدام ماده‌ی غذایی یا کدام بخش غذایی را می‌خواهیم تغییر دهیم.
      این مسئله از این نظر اهمیت دارد که دارای برنامه‌ی روشن و آگاهانه‌ای بوده در نتیجه به عادتهای روزمره در نغلطیم. مثلا اگر تصمیم گرفته‌ایم به جای شکر، خرما مصرف کنیم و یا به جای مصرف گوشت و مرغ از حبوبات و یا از توفو استفاده کنیم شکر را دور ریخته و دیگر گوشت و مرغ نخریم و به جای آنها در قفسه‌ها و در یخچال موادی را جایگزین کنیم که قصد داریم در رژیم غذایی جدید خود بگنجانیم.
      زمان خستگی یا گرسنگی شدید زمانی است که شخص بیش از هر وقت دیگر تمایل به بازگشت به سوی عادتهای گذشته را خواهد داشت. بنابراین مهم است که همواره چند عدد میوه مثل یک سیب، یک موز، یک عدد گلابی و امثال اینها دردسترس داشته باشیم.
      همیشه، همواره و همه‌ی اوقات غذا را باید با میوه شروع کرد. بخصوص هنگامی که شدیدا گرسنه هستیم. مصرف برشی از هندوانه یا طالبی، دو عدد موز یا پرتقال و یا یک هلو بلافاصله باعث کاهش گرسنگی می‌گردد.
      میوه‌ها نه تنها بهترین و آسان هضم‌ترین غذا برای انسان هستند بلکه به دلیل داشتن قند و مواد مغذی دیگر حس گرسنگی را تعدیل نموده به شخص فرصت می‌دهند تا غذای گیاهی خود را آماده نموده و با اشتها نوش جان کند.
      یک رژیم غذایی گیاهی بطور کلی باید از حداقل ۸۰ درصد مواد خام گیاهی یعنی سبزیها و میوه‌ها تشکیل شده باشد، خام گیاهخواران البته صددرصد غذای خود را از گیاهان و بصورت خام مصرف می‌کنند. اما اگر فرد تمایل به خام گیاهخواری صد در صد ندارد باید حداقل ۸۵-۸۰ درصد غذای خود را بصورت خام، یعنی حرارت ندیده و تغییر شکل نیافته مصرف کند.
      و اما توصیه‌های روزانه‌ی یک رژیم غذایی گیاهی:
      یک وعده در روز، ترجیحاً صبحانه، فقط میوه مصرف کنید. این وعده غذا شامل میوه ایست که در آنروز حس می‌کنید تمایل به مصرف آن دارید. چند عدد پرتقال، گریپ فروت، آناناس، توت فرنگی و سایر میوه‌های “اسیدی” بهترین میوه‌ها برای صبحانه هستند. هرچند اگر تمایل به میوه شیرین دارید می‌توانید از موز به هر تعداد که می‌خواهید، خرما و انواع توت و یا طالبی و هندوانه و امثال اینها استفاده کنید. انگور یکی از بهترین و مغذی ترین میوه ها برای صبحانه است.
      برخی از بیماران من که رژیم غذایی گیاهی را انتخاب می‌کنند مخلوطی از موز، خرما و مثلا توت فرنگی را در مخلوط کن ریخته به صورت یک لیوان مخلوط خوشمزه میوه‌ها مصرف می‌کنند که هم مقوی است و هم مغذی.
      شیر بادام خام که در خانه تهیه کرده‌اید و تا سه یا چهار روز در یخچال تازه می‌ماند نیز انتخاب خوبی برای صبحانه می‌باشد. صبح وقتی گرسنه شدید و خواستید روزه شبانه خود را بشکنید یک لیوان شیر بادام را آهسته آهسته نوش جان کنید پس از یک ساعتی می‌توانید چند عدد میوه هم برای رفع گرسنگی مصرف کنید.
      بهترین غذا برای ناهار اول چند عدد میوه و سپس یک سالاد بزرگ مخلوط از سبزیهای مختلف است. اگر خام خوار نیستید و تمایل به مصرف نان دارید یک تکه کوچک نان سبوس دار همراه سالاد خود مصرف کنید. سالاد را خوب بجوید. جایگزین خوب نان به همراه سالاد چند عدد گردوی خیس داده، مقداری دانه کنجد یا شاهدانه، تعدادی بادام مقداری کشمش و امثال اینهاست.
      من هرچند گاهی یک مشت اسفناج، یک یا دو عدد موز یخ زده را به همراه چند عدد توت فرنگی یا مقداری آناناس و یا انبه در مخلوط کن می‌ریزم و یک لیوان غذای مغذی و مقوی و بسیار خوشمزه برای خودم درست می‌کنم. هرچند که همان مصرف سالاد از سبزیهای مختلف بهترین و کاملترین غذاست.
      در بین غذاها اگر احساس گرسنگی کردید می‌توانید از میوه‌های تازه، یا کشمش و بادام و توت و امثال اینها استفاده کنید.
      برای شام از سبزیهای بخارپز، حبوبات، برنج قهوه‌ای، سیب زمینی، کدوحلوایی، لبو، شلغم، آش، مخلوط حبوبات مانند ماش و عدس، همراه گل کلم و هویج که همه و همه غذاهای کامل و سالم و رضایت بخش گیاهی می‌باشند می‌توانید استفاده کنید.
      فراورده‌های سویا از قبیل شیر سویا، توفو، دانه‌های پروتئین سویا و امثال اینها برای دوره گذار مناسب هستند ولی پس از آنکه با رژیم غذایی جدید خود خو کرده و غذاهای گیاهی جدیدی وارد رژیم غذایی روزمره خود نمودید مصرف سویا و فرآورده‌های آن را به حداقل برسانید.
      بطور خلاصه:
      صبحانه میوه، یا مخلوطی از میوه‌ها در مخلوط کن با خرما و کشمش، شیر بادام، و اگر تمایل به غذای پخته دارید عدس و برنج قهوه‌ای و هویج پخته، یا سایر حبوبات. باز هم یادآوری می کنم که بهترین غذا برای صبحانه میوه است.
      میوه بهترین و مغذی ترین و رضایت آورترین غذا برای انسان است.
      ناهار: اول یکی دو عدد میوه، سپس یک ظرف بزرگ سالاد از کاهو، اسفناج، گل کلم، براکلی، جعفری، گشنیز و سایر سبزیها همراه با مقداری از دانه‌ها یا مغزها
      شام (تا قبل از ساعت ۶ بعد ازظهر میل شود): حبوبات، سبزیجات بخاردیده، غده‌های گیاهی مانند سیب زمینی، چغندر، شلغم، سیب زمینی ترشی و امثال آن، گاها برنج قهوه‌ای.
      مجالس میهمانی: برای تهیه خورشهای مختلف ایرانی. به جای گوشت یا مرغ از فراورده‌های سویا و قارچ استفاده نمائید.
      به جای تخم مرغ در کوکوها می‌توانید از تخم کتان خیس داده و از توفوی نرم استفاده کنید.
      غذاهایی که برای تنوع در مخلوط کن می‌توانید تهیه کنید:
      اسفناج، موز یخ زده و توت فرنگی
      اسفناج، آناناس، انبه، چند عدد یخ اگر تمایل به جایگزین برای بستنی دارید
      گشنیز، اسفناج و آووکادو با اندکی آب لیموترش و حبه ای سیر
      سیب و کرفس و مقداری جعفری بطور کلی اگر ۸۵-۸۰ درصد غذای خود را بصورت خام، یک وعده غذای خود را بطور کامل از میوه و یک سالاد بزرگ در یک وعده غذایی خود مصرف کنید همه مواد لازم برای رشد و نمو و ترمیم و سلامتی بدن را بدست خواهید آورد.
      بهترین منبع کلسیم انجیر و کنجد و سبزیهای با برگهای پهن و سبز می‌باشند. بهترین منبع آهن جوانه عدس و سایر حبوبات، براکلی، لوبیای سبز، سبزیجات سبز تیره می‌باشند.
      منبع روی: انواع حبوبات و غلات
      یک فرد وگن که از فراوردهای غذایی سالم، تازه، تغییرشکل نیافته و به مقدار فراوانی مواد خام و حرارت ندیده استفاده می‌کند نباید نگران هیچگونه کمبود مواد غذایی ویتامینها یا مواد معدنی باشد بلکه برعکس بهترین رژیم غذایی را به بدن خود هدیه می‌کند:
      توصیه می‌شود که هر دو سال یکبار ویتامین ب۱۲ خود را اندازه گیری کنید. بهترین روش برای اندازه گیری ویتامین ب۱۲ بدن آزمایش “متیل مالونیک اسید” (Methyl Malonic Acid) در ادرار یا خون می‌باشد. به همراه این آزمایش “هوموسیستئین” خون خود را هم اندازه بگیرید. هر دوی این آزمایشها با نسخه‌ی دکتر و در آزمایشگاه توسط آزمایش خون انجام می‌شود.
      سبزیها و میوه‌های مختلف به همراه مغزها و دانه‌های خام به شکل طبیعی، کامل و دست نخورده اساس یک رژیم غذایی خام گیاهخواری را تشکیل می‌دهند. اینها از غلات و حبوبات جوانه زده نیز استفاده می‌کنند.
      گیاهخوارانی که تمایل به مصرف مواد پخته نیز دارند می‌توانند از حبوبات غذه‌ها و ریشه‌های گیاهی پخته شده نیز البته به مقدار کم استفاده کنند. در هیچیک از این دو رژیم غذایی جایی برای مواد ناسالمی مانند نوشابه، چیپس، انواع شیرینی‌های مصنوعی، انواع شکلاتهای مصنوعی، موادی که با مهندسی ژنتیک تهیه گردیده (ذرت و سویا غیرارگانیک، روغن دانه‌ی پنبه، روغن ذرت و روغن سویا)، آرد سفید، شکر و سایر مواد مصنوعی غذایی وجود ندارد.
      غذا باید در طبیعی‌ترین و ساده ترین شکل ممکن مصرف گردد.
      اینها البته اصول کلی است. در موارد جزیی تر به چگونگی ترکیب مواد غذایی مختلف با یکدیگر، میزان مصرف از هر ماده غذایی، زمان مصرف، روزه آب (یا آبخواری)، مصرف آب سبزیها و میوه‌ها، تیهه‌ی شیر یا پنیر از دانه‌ها و مغزها و اصول دیگری نیز توجه می‌شود که بحث آن از حوصله این مطلب بیرون بوده ولی در مباحت دیگر به آنها پرداخته شده یا می‌گردد.

منبع: دکتر زرین آذر

music only arash

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اره لاله مشکل اینه ک تو ایران میگی گیاهخواری میخندن بت درحالی ک خیلی کشورها فرهنگشون همینه....غذاهای گیاهی خیلی سالمن اما گیاهخواری مطلق کمبود اهن و کم خونی میاره .. غذاهای گوشتی منبع اصلیه پروتيینه و بهتره مصرف بشه...اما من واقعا نمیتونم بخورم:\

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tina17 نمایش پست ها
      اره لاله مشکل اینه ک تو ایران میگی گیاهخواری میخندن بت درحالی ک خیلی کشورها فرهنگشون همینه....غذاهای گیاهی خیلی سالمن اما گیاهخواری مطلق کمبود اهن و کم خونی میاره .. غذاهای گوشتی منبع اصلیه پروتيینه و بهتره مصرف بشه...اما من واقعا نمیتونم بخورم:\
      درسته بدن نیاز به پروتئین دارم و پروتئینی که از گوشت تامین میشه واقعا لازمه....اما خب کسایی که گیاهخوار مطلق هستن پروتئین بدنشون رو از جای دیگه تامین میکنن که البته فک نکنم جبران کنه(شایدم کنه)
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط laleh74 نمایش پست ها
      گیاهخوار دو دسته هست...
      یه دسته فقط محصولات گوشتی استفاده نمیکنن.
      یه دسته دیگه فرآورده حیوانی هم استفاده نمیکنن.

احتمالا ایشون دسته اول هستن
      اوره منم اولیم
      کمـــ
      کمـــ
      عـــادتـــــ
      میـــــ کـــنـــیــــ
      بـــهـــــ
      هــــیــــچــــکــــیــــ ـ
      عـــــــادتــــ
      نـــکــنـــیـــــ

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط laleh74 نمایش پست ها
      درسته بدن نیاز به پروتئین دارم و پروتئینی که از گوشت تامین میشه واقعا لازمه....اما خب کسایی که گیاهخوار مطلق هستن پروتئین بدنشون رو از جای دیگه تامین میکنن که البته فک نکنم جبران کنه(شایدم کنه)
      دقیقا...منم همه ب زور میخان گوشت بم بدن اما میخورم حالم بد میشه...ن اصلا جبران نمیشه من خودم کم خونی فقر اهن گرفتم ب خاطر همین و دکتر گفت ب هیچ وجه نباید پروتیین گوشت رو حذف کنی...ولی کو گوش شنوا
      کمـــ
      کمـــ
      عـــادتـــــ
      میـــــ کـــنـــیــــ
      بـــهـــــ
      هــــیــــچــــکــــیــــ ـ
      عـــــــادتــــ
      نـــکــنـــیـــــ

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tina17 نمایش پست ها
      دقیقا...منم همه ب زور میخان گوشت بم بدن اما میخورم حالم بد میشه...ن اصلا جبران نمیشه من خودم کم خونی فقر اهن گرفتم ب خاطر همین و دکتر گفت ب هیچ وجه نباید پروتیین گوشت رو حذف کنی...ولی کو گوش شنوا
      میتونی قرص رو جایگزینش کتی

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      زندگی برای گوشتخواری.گوشتخواری برای زندگی

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      photo_2015-09-25_02-26-49.jpg
      photo_2015-09-25_22-41-13.jpg
      photo_2015-09-25_22-45-16.jpg
      photo_2015-09-27_13-55-45.jpg

photo_2015-09-27_13-57-26.jpg
      photo_2015-09-27_13-57-31.jpg
      photo_2015-09-27_13-59-59.jpg
      photo_2015-09-27_19-41-43.jpg
      photo_2015-09-27_19-41-56.jpg
      photo_2015-09-27_19-42-05.jpg
      photo_2015-09-27_19-43-00.jpg
      photo_2015-09-27_19-52-47.jpg
      photo_2015-09-27_20-06-22.jpg
      photo_2015-09-27_20-06-30.jpg
      photo_2015-09-27_20-59-21.jpg

music only arash

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

چگونه گیاهخواری را در خانواده ام ترویج دهم؟

سعی دارم خانواده ام را گیاهخوار کنم. پدرم مذهب و مادرم علاقه به ماهی را بهانه می کند. چه کنم؟ …دوست خاله ی گیاهخوارم در سوئد سکته کرده و دکتر نخوردن گوشت را عامل سکته دانسته. نظر شما چیست؟

با سلام بر شما که در راه ترویج گیاهخواری و سلامت کره ی زمین تلاش می کنید. مطمئناً ماجرای بیل کلینتون رئیس جمهور سابق آمریکا را که چندی پیش در یکی از بزرگترین شبکه های خبری آمریکا مصاحبه ای انجام داد به خاطر دارید. ایشون که دچار بیماری قلبی و گرفتگی رگها بود، بعد از درمانهای مجدد به طریق طب مدرن تصمیم به گیاهخواری از نوع وگن آن گرفت، البته با راهنمایی ها و توصیه های پزشک معروف جراح قلب دکتر اسلستین که حداقل در بیست و پنج سال گذشته به درمان بیماران قلبی به کمک رژیم غذایی گیاهی مشغول بوده است. ایشان در مصاحبه ی خود اعلام نمود که تنها رژیم غذایی وگن بدن او را قادر نموده که گرفتگی رگها را درمان کرده و خطر سکته ی قلبی و مغزی را به صفر برساند. در حالی که مصرف داروهای مختلف و گذاشتن فنر برای رفع گرفتگی رگها، نتیجه ای حتی نزدیک به آن را نیز در بر نداشت.
      تغییر عادتهای غذایی مانند تغییر بسیاری از عادتهای دیگر نیازمند آگاهی، اراده و پیگیری است. جالب توجه اینکه عادتهای جدید غذایی اگر پیگیرانه برای مدّتی مثلاً دو تا چهار هفته دنبال شوند، سریعاً جا افتاده، بازگشت به عادتهای گذشته برای ذائقه را نامطلوب می نمایند.
      این خبر خوش را به مادرتون ابلاغ کنید که لازم نیست چیزی را از غذای خود حذف کنند (به حذف فکر نکنند)، بلکه اینگونه بیاندیشند که مواد جدیدی را که سالمتر هستند جایگزین مواد فعلی خواهند کرد. بدین ترتیب پس از چند هفته ای که مصرف میوه، سبزی و حبوبات را در رژیم غذایی روزمره بالا ببرند، خود به خود تمایل به مصرف مواد حیوانی از جمله ماهی را در ذائقه ی خود کاهش خواهند داد.
      شکی نیست که مصرف ماهیهایی که امروزه در بازار عرضه می شوند به دلایلی که خودتون به درستی به آنها اشاره فرموده اید، نه تنها منفعتی برای بدن ندارند، بلکه سمّی و مضر نیز می باشند. اما اگر فکر کنار گذاشتن ماهی باعث میشه که مادرتون گیاهخواری رو دنبال نکنند، به ایشون بفرمایید که گاهگاهی مثلاً هر دو هفته یکبار مصرف اندکی ماهی برای ایشان ایرادی ندارد ولی سعی کنند مقدار این مصرف را تدریجاً کم و کمتر کنند. خود به خود در طول زمان به این طریق مصرف آن را کنار خواهند گذاشت.
      به پدرتون هم بفرمایید که مواد حیوانی هزار و اندی سال پیش با آنچه امروزه به نام مواد حیوانی به بازار عرضه میشود تفاوت فاحش داشته. میزان مصرف مواد حیوانی در آن زمان هرروزه و در هر وعده ی غذایی نبوده و توان و قدرت مالی و نحوه ی زندگی مردم اجازه ی مصرف روزمره ی مواد حیوانی را به آنان نمیداده. به نظر میاد که آنها انسانهای عاقلتری نسبت به ما بودند و اکثر غذای خود را از گیاهان مختلف تأمین می نمودند. در مورد پیامبر روایات مختلفی از امساک در غذا و مصرف رطب و غذاهای گیاهی به ما رسیده، حال آنکه در هیچیک از این روایات از کشتار حیوانات و سوروسات بر مردار و جسد حیوانات سخنی به میان نیامده. علاوه بر این اطمینان دارم که در مورد آلودگی ها و نحوه ی پرورش دامها برای پدرتون صحبتهای لازم را نموده اید.
      از همه ی اینها گذشته، امروزه حتی طب مدرن نیز به مضرّات مصرف گوشت و مواد حیوانی و ارتباط آن با بیماری های مختلف از جمله سرطان، دیابت، فشارخون، ناراحتیهای غده ی پروستات، سکته های قلبی و مغزی و… اذعان نموده است. بنابراین آن پزشکی که به خاله ی شما در سوئد توصیه ی مصرف گوشت نموده است را می توان موردی یا بسیار ناآگاه از دانش روز دانست و یا اطلاعات خاله ی شما در ترجمه و تفسیر عقاید آن پزشک را ناکامل و نادرست تصور کرد.
      امروزه در دنیای پزشکی، ارتباط مصرف گوشت و سایر مواد حیوانی با گرفتگی رگها و ایجاد سکته های قلب و مغزی (با وجود همه ی مقاومتها و تبلیغات دامنه دار کمپانی های دست اندر کار تهیه ی مواد حیوانی) مورد تائید و شناخته شده است و صدها و صدها مقاله و تحقیق علمی در این باره در ژورنال های پزشکی وجود دارد. اما اینکه یک شخص گیاهخوار سکته کرده است بر این حقیقت تاکید می ورزد که رژیم غذایی گیاهخواری باید به شیوه ی وگن و به روش صحیح انجام گیرد وگرنه متأسفانه چنانکه در هر نحوه ی رژیم غذایی امکان پذیر است، در رژیم گیاهخواری نیز می توان از غذاهایی که به غذاهای ***** و جانک-فود معروف هستند تغذیه نمود و بیمار هم شد.
      رژیم گیاهخواری در کل رژیم سالمتری است و گیاهخواران در مجموع بسیار کمتر از گوشتخواران یا همه چیز خواران به بیماری های مختلف دچار می شوند و البته این موضوع کلّی به مسائلی مانند نوع تغذیه ی گیاهی، طول مدّت گیاهخواری و رعایت یا عدم رعایت سایر اصول سلامتی مانند فعالیت های بدنی، دوری از استرس، عدم مصرف مشروبات الکلی و موادی مانند نیکوتین، داشتن خواب و استراحت کافی و… نیز وابسته است.
      به خاله ی محترم بفرمائید که هزاران تحقیق و صدها دانشمند، اطلاعاتی در اختیار شما می گذارند که بر سلامت گیاهخواران و رژیم غذایی گیاهخواری صحّه می گذارند. چگونه است که به آنها وقعی نمی نهید و تنها به گفته ی یک پزشک که معلوم نیست به چه دلیل چنین حرف نادرست و گمراه کننده ای زده است گوش می سپارید؟
      از ماجرای آقای کلینتون درست به همین دلیل نام آوردم. سخنانی که ایشون در مصاحبه ی مطبوعاتی خود مبنی بر تأثیر شگفت آور تغییر رژیم غذایی بر گرفتگی رگها و جلوگیری از سکته آوردند، نه تنها از طرف هیچ مرجع و منبع پزشکی رد نشد، بلکه مورد تائید مراکز علمی نیز قرار گرفت.
      به خاله ی محترم بفرمائید که اگر نگرانی در مورد سکته دارند گیاهخواری کنند. به پدر و مادر عزیز هم توصیه کنید که مصرف گوشت و مواد حیوانی را به حداقل ممکن مثلاً هر دو هفته یکبار (یک وعده) برسانند و به جای این مواد از مواد خوشرنگ، خوشمزه، مقوّی، مغذّی و ارضا کننده ی حواس یعنی گیاهان مختلف استفاده نمایند تا هم سالمتر و پرانرژی تر باشند و هم باعث شادمانی شما و حیوانات و کره ی زمین گردند.

منبع: دکتر زرین آذرر

music only arash

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mii Lad نمایش پست ها
      منابع پروتئین های گیاهی خیلی خیلی بیشتر و کاملتر از منابع حیوانی هستن . مهمترینشون سویا لوبیا توفو گردو
      اطلاعات من کامل نبود...ممنون

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      گیاه‌خواری، عامل عقب‌ماندگی اجداد انسان؟

انسان‌ها از نظر ظاهری تفاوت چندان زیادی با اجداد خود ندارند، مثلا می‌توان به بازوهای کوتاه‌تر یا موهای کمتر بدن در بین انسان‌های امروزی در مقایسه با اجدادشان اشاره کرد.اما همه محققین فرگشت بر سر این موضوع توافق دارند که تفاوت واقعی و آن‌چه ما را به موجودی اجتماعی و خلاق تبدیل کرده، مغز بزرگ ماست.
      محققینی که در این زمینه مطالعه می‌کنند هنوز به دنبال پاسخ این سوال می‌گردند که چه‌طور این اتفاق افتاده و چرا مغز ما از اجدادمان بزرگ‌تر است. چه شرایط،‌ تغییرات یا دستاوردهایی برای اجداد ما چنین امکانی را فراهم کرده که مغزشان در مقایسه با باهوش‌ترین گونه‌های جانوری مانند میمون‌ها، اورانگوتان‌ها و شامپانزه‌ها که جثه مشابهی دارند، تا دو برابر بزرگ‌تر شود؟

به گزارش پاپ‌ساینس، مطالعه‌ای که همین هفته منتشر شده، روی این فرضیه تاکید دارد که بیشتر از هر مولفه محیطی یا اجتماعی دیگری، انسان‌ها توانمندی‌های شناختی خود را مدیون اجداد آشپز خود هستند،‌ کسانی که غذای پخته را ابداع کردند و باعث شدند اجداد ما از خام‌خواری، به خوردن غذاهای پخته روی بیاورند.
      اما چرا؟ غذای پخته چه ارتباطی با مغز می‌تواند داشته باشد؟ به گفته محققین، رژیم غذایی که در آن تنها غذاهای خام وجود داشته باشد، ‌نمی‌تواند تامین‌کننده رشد ماهیچه‌ها و مغز باشد. اندازه بدنی بزر‌گ‌تر و نیز مغز بزرگ‌تر داشتن، نیازمند مصرف انرژی بیشتری است. برای به دست آوردن این انرژی بیشتر، باید بیشتر هم غذا خورد، که به معنای صرف زمان بیشتر در هر روز برای خوردن خواهد بود.
      از آن‌جایی که هیچ موجود نخستی نمی‌تواند روزانه بیشتر از ۸ ساعت را صرف خوردن کند، اجداد ما مجبور بوده‌اند برای به دست آوردن انرژی بیشتر از طریق خوردن، روشی سریع‌تر پیدا کنند.
      نزدیک‌ترین مثالی که امروز هم می‎توان آن را بررسی کد، گوریل‌ها هستند که به طور متوسط، روزانه ۸ ساعت را صرف خوردن می‌کنند و گاهی حتی این رقم به ۹ ساعت در روز می‌رسد. در نتیجه، باور محققین این است که ابداع پختن، به اجداد ما کمک کرده بتوانند از طریق پخت مواد خوراکی، غذایی داشته باشند که خوردن و هضم کردن آن، ‌زمان کم‌تری می‌برد و از این طریق، ‌انرژی بیشتری به دست آورده‌اند که صرف رشد بدنی و نیز اندازه مغزی آن‌ها تا دو برابر شده است.
      فرگشت!

یا رب عزت به سگان دادی و نعمت به خران _____________ نکند ما به تماشای جهان آمده ایم؟؟

معاشرت بر دانایی می افزاید , اما تنهایی مکتب نبوغ است .

"گیبون"

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      خدایی گیاه خوار باشی که چی بشه ....من به نشونه اعتراض از الان گوشتخوار میشم....این قرتی بازیا چیه دیگه

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      گفتین بحث نکنم
      شما داری اطلاعات غلط میدی دست مردم چطور بحث نکنم ؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن