خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 28
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

مشکل در مطالعه زیست.

سلام بچه ها
      من تو خوندن درس زیست خیلی مشکل دارم و نمیدونم چی کار کنم. اگر شما هم تجربه این موضوع رو داشتید لطفا راهنمایی کنید.
      هر بار که کتاب زیست رو باز می کنم تا بخونم، همین که چند صفحه خوندم دچار سردرد میشم. یعنی اینقدر ریز مطالب تو این درس زیاده که اعصابم به هم می ریزه و میذارمش کنار.
      تو هیچ در س دیگه ای این حالت برام پیش نمیاد.
      اصلا دیگه رغبت نمی کنم برم سمت زیست.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مصمّم نمایش پست ها

سلام بچه ها
      من تو خوندن درس زیست خیلی مشکل دارم و نمیدونم چی کار کنم. اگر شما هم تجربه این موضوع رو داشتید لطفا راهنمایی کنید.
      هر بار که کتاب زیست رو باز می کنم تا بخونم، همین که چند صفحه خوندم دچار سردرد میشم. یعنی اینقدر ریز مطالب تو این درس زیاده که اعصابم به هم می ریزه و میذارمش کنار.

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مصمّم نمایش پست ها

سلام بچه ها
      سلام
      زیست یک درس خوندنی و مفهومیه وجز ژنتیک فصول دیگه محاسبات ندارن درنتیجه یکم خسته کننده میشه .شما قبل اینکه خسته بشین از سر درس بلند شین یکم استراحت کنین بعد 5دقیقه استراحت دوباره برگردین سر درس،بهترین زمان درطول روز که انرژی دارین اختصاص به زیست بدین و از فصلی شروع کنین که راحتتر هست و بهتر باهاش کنار میاین وبرای تست زنی درصد بالایی کسب میکنین با این روش انگیزه پیدا میکنین وبعد چند وقت که به خوندن زیست عادت کردین برین سر فصلهای مفهومی تر و سخت تر.لینک هایی هم دوستان دادن خیلی بهتون کمک میکنه و اغلب راهکارهای خوبی گفته شده ،مطالعه کنین انشاالله موفق میشین.

5. Top | #5
      pMn
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مشکل تو خوندن درس زیست شناسی [ ممنون میشم راهنمایی کنید]

سلام ...

دانش آموز سال چهارم رشته ریاضی اَم دارم برای کنکور تجربی میخونم

تابستان کتاب درسی زیست رو یک دور کامل خوندم و طبق برنامه ریزی که کرده بودم قرار بود تا الان زیست سال سوم رو تموم کرده باشم. زیست سال دوم رو از رو خیلی سبز شروع کردم ولی الان تازه اواسط فصل قلب اَم. اوایل به زیست علاقه داشتم و هر روزه خدا میخوندم ولی نمیدونم چی شد کم کم زیستو میدیدم حالم بهم میخورد ترجیح میدادم فیزیکو ریاضی بخونم

و حالا سوال من از شما اینکه چطور درصد زیست اَمو به 30 برسونم در طی این زمان کم؟
      خیلی گیج شدم ممنون میشم راهنمایی کنید.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      پیمایش ره، بی همرهی خضر مکن
      ظلمات است، بترس از خطر گمراهی

.................................................. .
      ++ تا الان بگو زیست چیا خوندی و تست زدی ؟!؟
      شيطان در گوشم زمزمه كرد: تو به اندازه ى كافى قوى نيستى كه در مقابل طوفان دوام بيارى.
      امروز من در گوش شيطان زمزمه كردم: من خودِ طوفانم

7. Top | #7
      pMn
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      پیمایش ره، بی همرهی خضر مکن
      ظلمات است، بترس از خطر گمراهی

.................................................. .
      ++ تا الان بگو زیست چیا خوندی و تست زدی ؟!؟
      زیست سال دوم تا وسط های فصل قلب خیلی سبز اومدم همراه تست خود خیلی سبز

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام میخوام یه پیشنهاد خطرناک بدم خطرناک از این لحاظ که تست های زیست ترکیبی هستند پیشنهادم گزینشی خوندنه ولی چیزی که می خونی صفر تا صدشو کار کن و تست بزن البته تصمیم گیری با خودته ولی من هم یسری فصل رو پیشنهاد میدم که راحت هستند و اگه خوب کار کنی تا حد 30 راحت میرسی
      فصل 5و7و8 دوم
      1،2،3،4،11سوم
      2،3،4،6،7،9،10،11 پیش
      اینهایی که گفتم بیش از 30 درصد کنکور رو شامل میشن فقط دقت کن که باید روشون وحشتناک مسلط بشی که خدای نکرده سر کنکور غافل گیر نشی بازم خوب فکر کن
      موفق باشی

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      زیست و همش و بخون چون ترکیبیه و همه فصلا بهم ربط دارن ....به هیچ وجه از زیست حذف نکن

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
      چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد.... من نه آنم که زبونی کشم از چرخ وفلک!!!!

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shima1996 نمایش پست ها
      زیست و همش و بخون چون ترکیبیه و همه فصلا بهم ربط دارن ....به هیچ وجه از زیست حذف نکن

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
      ایشون چند فصل رو با تسلط 100 بخوانند بهتر از اینه که کل زیست رو با تسلط پایین بخونند منظورم از تسلط 100هم اینه که تمام مباحث مرتبط با فصل مورد نظر رو کامل بخونند تو کتابای بازار این موارد هست

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه چیزی رو بهتون بگم برادرانه،هر کی فصل های گیاهان رو حذف کرد مطمعن باشه که 10% کنکور رو از دست میده حالا میمونه 90%،حالا اگه فصل های ژنتیک رو (فصل های 5،6،7،8 سال سوم و فصل پنج پیش)رو حذف کنه قطعا 40% کنکور رو از دست میده حالا میمونه 50%،حالا اگه فصل 1پیش دانشگاهی و فصل های 1تا4سال دوم رو حذف کنی به طور حتم 10% رو از دست میدی حالا میمونه40%،حالا اگ فصل شش سال دوم رو حذف کنی 6% رو از دست میدی چون دوتا سوال مستقیم از فصل شش میاد و یه سوال ترکیبی هم با فصل 11 سوم میادپس میمونه 34% حالا از این 34% هم دو تا سوال شمارشی و سه تا سوال سخت بیاد و دوتا تست هم اشتباه بزنی دگ درصدی برات نمیمونه.شاید بگی اگ اون فصل هایی که برادرمون گفت رو بخونی خودش نزدیک 15 فصله اما باید بگم زیست درس ترکیبیه و اگ حتی یه درس هم حذف بشه پدرمون رو در میاره اما منم با زیست مشکل دارم که به صورت سوال یه بخش زدم اگ کمکم کنین ممنون میشمt

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات

مطالعه درس زیست

سلام
      من واسه خوندن درس زیست مشکل دارم بطوریکه اصلا نمیدونم چطوری بخونم تا نتیجه بگیرم.
      یعنی اول کتاب رو بخونم یا کتاب کمک آموزشی یا از روی چی تست بزنم.
      کلا تا حالا هر جور زیست خوندم انگار نتیجه نگرفتم ولی در بقیه درس ها اینطوری نیست.
      خودم فکر میکنم دلیلش ترکیبی بودن درس زیسته.
      شاید چشم های ما نیاز داشته باشند که گاهی با اشک های مان شسته شوند تا بار دیگر زندگی را با نگاه شفاف تری ببینیم…

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام منابعی رو که داری بگو تا کمکت کنم چجوری بخونی

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برای زیست حتما IQ رو بگیر سبکمطالعه من توی زیست هم این جوری بود که اول یه دور روزنامه وار اون فصل رومیخوندم کلا نباید بیشتر از 20 مین طول بکشه بعد از این مرحله میرفتم از اولتقریبا برای هر فصل 15 تست نگاه و تحلیل میکردم اصلا مهم نیس درست جواب دادی یانه این باعث میشه سبک خوندن اون فصل دستم بیاد مرحله بعد میرفتم رویکتاب و هر بخش رو دقیق (یعنی با کمک ایده هایی که از تست ها گرفتی ) میخونی(هر بخش تقریبا یک سوم یک فصل میشه ) حالا یا بعد از خوندن هر بخش تستهای همون بخش رو میزدم یا وقتی یه فصل رو خونددم همه ی تست ها رو میزدم

تست های iq رو برای سنجش خودت نزن سعی کن ایده های هر تست رو یاد بگیری و سبک خوندن خودت رو درست کنی تا موقع خوندن کتاب خودت به این جور نکات دقتکنی و خوت بتونی نکته در بیاری

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .khosro. نمایش پست ها
      سلام منابعی رو که داری بگو تا کمکت کنم چجوری بخونی
      زیست 1-خیلی سبز
      زیست 2-مهر و ماه به سبک کنکور
      زیست پیش-خیلی سبز
      جامع آبی کانون
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1378 نمایش پست ها
      برای زیست حتما iq رو بگیر سبکمطالعه من توی زیست هم این جوری بود که اول یه دور روزنامه وار اون فصل رومیخوندم کلا نباید بیشتر از 20 مین طول بکشه بعد از این مرحله میرفتم از اولتقریبا برای هر فصل 15 تست نگاه و تحلیل میکردم اصلا مهم نیس درست جواب دادی یانه این باعث میشه سبک خوندن اون فصل دستم بیاد مرحله بعد میرفتم رویکتاب و هر بخش رو دقیق (یعنی با کمک ایده هایی که از تست ها گرفتی ) میخونی(هر بخش تقریبا یک سوم یک فصل میشه ) حالا یا بعد از خوندن هر بخش تستهای همون بخش رو میزدم یا وقتی یه فصل رو خونددم همه ی تست ها رو میزدم

تست های iq رو برای سنجش خودت نزن سعی کن ایده های هر تست رو یاد بگیری و سبک خوندن خودت رو درست کنی تا موقع خوندن کتاب خودت به این جور نکات دقتکنی و خوت بتونی نکته در بیاری

iq خیلی سنگین نیست اگر بخوام از الان شروع کنم؟
      چون معلممون میگفت واسه جمع بندی ازش استفاده کنین.
      در کل فک میکنم سطح زیستم پایینه و استفاده از iq برام مناسب نباشه خیلی.
      ولی اگر واقعا نسبت به کتابایی که دارم بهتره بگیرمش؟!
      ویرایش توسط pooorya78 : 06 مرداد 1396 در ساعت 15:09

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن