خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 28 از 28
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pooorya78 نمایش پست ها
      زیست 1-خیلی سبز
      زیست 2-مهر و ماه به سبک کنکور
      زیست پیش-خیلی سبز
      جامع آبی کانون

iq خیلی سنگین نیست اگر بخوام از الان شروع کنم؟
      چون معلممون میگفت واسه جمع بندی ازش استفاده کنین.
      در کل فک میکنم سطح زیستم پایینه و استفاده از iq برام مناسب نباشه خیلی.
      ولی اگر واقعا نسبت به کتابایی که دارم بهتره بگیرمش؟!
      نه اصلا در اون حد سنگین نیس
      یادت میده چطور کتاب رو مطالعه کنی یعنی زیست خواندن رو یادت میده
      به معملت بگو چطور به این نتیجه رسیده که یه کتاب 5000 تستی برای جمع بندیه

به نظرم اگه از همین لحظه iq رو نزنی ضررر کردی

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      من واسه خوندن درس زیست مشکل دارم بطوریکه اصلا نمیدونم چطوری بخونم تا نتیجه بگیرم.
      یعنی اول کتاب رو بخونم یا کتاب کمک آموزشی یا از روی چی تست بزنم.
      کلا تا حالا هر جور زیست خوندم انگار نتیجه نگرفتم ولی در بقیه درس ها اینطوری نیست.
      خودم فکر میکنم دلیلش ترکیبی بودن درس زیسته.
      نتيجه نگرفتن الزاما از ندونستن روش مطالعه نيس(با اينكه اغلب اوقات هس البته)
      خلاصه بگم از تستا استفاده كن و الگو بگير براي مطالعه ات! ببين1تست از كجاي كتاب طرح شده بعد توي كتاب ببين طراح از اين جمله ي كتاب واسه طرح تست چجوري استفاده كرده و توام موقع خوندن همينجوري با اين ديدگاه طراح تست كتابتو بخون يعني دقيقا همين حرفي كه امير جان اين پايين زده
      اين يعني همون تحليل تست كه خيلي م مهمِ

برای زیست حتما IQ رو بگیر سبکمطالعه من توی زیست هم این جوری بود که اول یه دور روزنامه وار اون فصل رومیخوندم کلا نباید بیشتر از 20 مین طول بکشه بعد از این مرحله میرفتم از اولتقریبا برای هر فصل 15 تست نگاه و تحلیل میکردم اصلا مهم نیس درست جواب دادی یانه این باعث میشه سبک خوندن اون فصل دستم بیاد مرحله بعد میرفتم رویکتاب و هر بخش رو دقیق (یعنی با کمک ایده هایی که از تست ها گرفتی ) میخونی(هر بخش تقریبا یک سوم یک فصل میشه ) حالا یا بعد از خوندن هر بخش تستهای همون بخش رو میزدم یا وقتی یه فصل رو خونددم همه ی تست ها رو میزدم

تست های iq رو برای سنجش خودت نزن سعی کن ایده های هر تست رو یاد بگیری و سبک خوندن خودت رو درست کنی تا موقع خوندن کتاب خودت به این جور نکات دقتکنی و خوت بتونی نکته در بیاری

علاوه بر روش مطالعه با تست زدن تيپ تستا رو + روش برخورد باهاشون رو بشناس
      در اين مورد حدود چن سال پيش 1 پست گذاشتم، ميتونيد به اين لينكي كه ميدم بريد و بيشتر منظورمو متوجه شيد:

http://forum.konkur.in/thread18034.html#post313387

ویرایش توسط M o h a m m a d : 06 مرداد 1396 در ساعت 15:35

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1378 نمایش پست ها

نه اصلا در اون حد سنگین نیس
      یادت میده چطور کتاب رو مطالعه کنی یعنی زیست خواندن رو یادت میده
      به معملت بگو چطور به این نتیجه رسیده که یه کتاب 5000 تستی برای جمع بندیه

به نظرم اگه از همین لحظه iq رو نزنی ضررر کردی
      یعنی بقیه کتاب ها رو بزارم کنار و فقط همین iq کار کنم و کتاب درسی؟
      چون راستش دو منبع با هم رو پیش بردن خیلی سخته برام.

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

bazande
      نمایش مشخصات
      رو منبع اصلا وسواس به خرج نده .یکیو انتخاب کن به عنوان منبعت. فقط روی 2 تا چیز وسواس داشته باش یکی کتاب درسی تست ها ی سراسری زیست. یادت باشه قبل از هر کاری تو باید کتابتو شخم بزنی . تست هم وسطش بزن تا بینشت زیاد شه بفهمی کجا قابلیت طرح تست داره ولی یادت باشه زیست از همه جاش میشه تست داد .همه جا! حتی جاهایی که فکر شم نمی کنی . جملات کتایو حتما تحلیل کن. گاهی اوقات از یه جمله به ظاهر ساده که تو فکرشم نمی کنی بشه ازش تست داد تست میاد! پس حواست به تک تک لغات کتاب باشه. اولویت اولت کتابته

5. Top | #20
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      من واسه خوندن درس زیست مشکل دارم بطوریکه اصلا نمیدونم چطوری بخونم تا نتیجه بگیرم.
      یعنی اول کتاب رو بخونم یا کتاب کمک آموزشی یا از روی چی تست بزنم.
      کلا تا حالا هر جور زیست خوندم انگار نتیجه نگرفتم ولی در بقیه درس ها اینطوری نیست.
      خودم فکر میکنم دلیلش ترکیبی بودن درس زیسته.
      وقتی میگن کتاب درسی نه یعنی فقط برداری بخونی. شما کتاب درسی رو بخون خلاصه نویسی کن توی یه دفتر بعدش تست بزن نکات تست هم بهش اضافه منظور تکمیل نویسی کن موقع جمع بندی هم خلاصه ای که نوشتی رو مرور کن + تست هایی که از نظرت مهم به حساب میان
      پ.ن: خلاصه نویسی نه یعنی جمله به جمله کتاب رو بنویسی مثلا اومده پروتئین های مکمل رو گفته مثلا کجا بوجود میان و تو خون فعاله یا نه و ... شما بیا اینو مثل یه نمودار درختی کن(کتاب رو طوری که دوست داری ترجمه کن ) . نکته ای هم اگه توی تست در مورد این موضوع دیدی میتونی مثل یه شاخه بهش اضافه کنی

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

bazande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdibahrani نمایش پست ها
      وقتی میگن کتاب درسی نه یعنی فقط برداری بخونی. شما کتاب درسی رو بخون خلاصه نویسی کن توی یه دفتر بعدش تست بزن نکات تست هم بهش اضافه منظور تکمیل نویسی کن موقع جمع بندی هم خلاصه ای که نوشتی رو مرور کن + تست هایی که از نظرت مهم به حساب میان
      پ.ن: خلاصه نویسی نه یعنی جمله به جمله کتاب رو بنویسی مثلا اومده پروتئین های مکمل رو گفته مثلا کجا بوجود میان و تو خون فعاله یا نه و ... شما بیا اینو مثل یه نمودار درختی کن(کتاب رو طوری که دوست داری ترجمه کن ) . نکته ای هم اگه توی تست در مورد این موضوع دیدی میتونی مثل یه شاخه بهش اضافه کنی
      نه خلاصه نویسی برای زیست درست نیست. اصلا معنا نداره. چرا چون مثله فیزیک شمی نیست که بودجه بندیش مشخص باشه . زیست از همه جاش امکان سوال هست پس خلاصه نویسی اشتباهه . بخوای خلاصه بنویسی باید کل 3 تا کتاب بنویسی!!! پس اصلا دنبال خلاصه نویسی تو درس زیست نباش

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یعنی بقیه کتاب ها رو بزارم کنار و فقط همین iq کار کنم و کتاب درسی؟
      چون راستش دو منبع با هم رو پیش بردن خیلی سخته برام.
      اگه از من میپرسی آره

8. Top | #23
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ADaM AhaNi نمایش پست ها
      نه خلاصه نویسی برای زیست درست نیست. اصلا معنا نداره. چرا چون مثله فیزیک شمی نیست که بودجه بندیش مشخص باشه . زیست از همه جاش امکان سوال هست پس خلاصه نویسی اشتباهه . بخوای خلاصه بنویسی باید کل 3 تا کتاب بنویسی!!! پس اصلا دنبال خلاصه نویسی تو درس زیست نباش
      من با همین کار زیست 2-3 رو بالای 30-40 نمیزدم تو این ازمون 90 زدم البته این حرف شما هم درسته + هر کسی روش مطالعه خودش رو داره که میتونه باهاش نتیجه بگیره

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از راهنمایی همگی
      اگر میشه کتاب تستی رو هم که کار میکنید بگید.
      من چه کتابی بگیرم بهتره؟ iq واسه من که سطح زیستم پایینه خوبه یا فعلا یک کتاب دیگه کار کنم؟
      در ضمن من کلا با درسنامه خوندن انگار زیاد ارتباط برقرار نمیکنم و با تست زدن بهتر یاد میگیرم.
      شاید چشم های ما نیاز داشته باشند که گاهی با اشک های مان شسته شوند تا بار دیگر زندگی را با نگاه شفاف تری ببینیم…
      ویرایش توسط pooorya78 : 06 مرداد 1396 در ساعت 17:04

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خب ببین با توجه به منابعی که داری،(البته مهر و ماه رو با یک خیلی سبز دوم عوض کن) اول کتاب رو دو دور خوب بخون بعد برو سراغ خیلی سبز و درسنامش رو کااااملا با دقت بخون و زیر و رو کن و بعدش تمام تست های خیلی سبز رو بخور! و نکته هاشم وارد کتابت کن(حواست باشه هیچ تستی رو از قلم نندازی، تنبلی نکنی بگی این که تالیفیه این که قدیمیه و...) بعد هم واسه سنجش خودت تست های آبی کانون رو زمان دار بزن...یادت نره سراغ تعدد منابع نری که اولا هیچکدومو نمیرسی بخونی و ی دفعه میبینی موقع کنکوره و تو از هیچ کتابی هیچی نفهمیدی! دوما هزینه سنگینی رو متحمل میشی مثلا دو جلد iq صد تومنه! و در آخر از حواشی دور شو و با همین منابعی که داری پیش برو(ولی از همونا به بهترین نحو استفاده کن) و مطمءن باش بهترین نتیجه رو میگیری

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه میخوای iq بگیری همین امروز که جمعه هست بگیر تو سایتش ۵۵ هزار تومن تخفیف خورده یعنی برا دوتا کتابش ۴۵ تومن فقط میدی!!!از فردا همون ۱۰۰ تومنه عجله کن!!تا اخر شب وقت داری

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1378 نمایش پست ها

اگه از من میپرسی آره
      کتاب های زیست الگو چطوره برای کسی که زیستش ضعیفه؟

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

زیست و مشکل

سلام بچه ها برای اینکه تسلط زیاد بشه زیست رو چکار کنم برای درصد نجومی با کتاب تست معمولی درصد زیست پائین هست چند بار مرور می کنم به نتیجه دلخواه نمی رسم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن