خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

به مردگان رحم کنید!

مردگان در هر شب جمعه به محل زندگی و اهل و عیال و خانواده و اقوام خویش می آیند.و هر یک از آنها به آواز گریان فریاد می زنند که ای اهل من،ای فرزندان من،ای خویشان من مهربانی کنید به ما با چیزی.خدا شما را رحمت کند.ما را به خاطر بیاورید و مارا فراموش مکنید.رحم کنید بر ما و بر غربت ما.رحم کنید بر ما و بخل نکنید از دعا و صدقه ای برای ما.شاید خدا شما را نیز رحم کند پیش از آنکه شما نیز مانند ما شوید.ای دریغ که ما نیز مانند شما توانا بودیم.ای دریغ.ای بندگان خدا بشنوید سخن ما را و فراموش مکنید ما بیچارگان را که دستمان از دنیا کوتاه است.به درستیکه این زیادی های معاش که در دست شما است،در دست ما نیز بود.اما ما آنها را در راه خدا خرج نکردیم و حق را منع کردیم.اینک آنها وبال و عذاب ما گردید و منفعتی برای دیگران.پس فریاد می کنند:چقدر نزدیک است که شما نیز مانند ما گشته و به حال خود گریه کنید و نفع ندهد،چنانکه ما اینک گریه میکنیم و نفع نمی دهد ما را.پس کوشش کنید پیش از آنکه مانند ما شوید.واز حضرت رسول اکرم(ص)پرسیدند:هدیه برای مردگان چیست؟فرمود:صدقه و دعا و خواندن قرآن.و فرمود ارواح مومنین هر جمعه به آسمان دنیا می آیند و هر یک از ایشان به آواز حزین و گریان،مقابل خانه ها و منزل های خود فریاد می کنند:ای اهل من و ای پدر من و مادر من و ای خویشان من،خدا شما را رحمت کند با ما مهربانی کنید به آنچه در دست ما بود و اینک حساب و عذاب آن بر گردن ماست و نفعش برای غیر ما.و هر یک فریاد می کنند خویشان خود را که مهربانی کنید بر ما به در همی یا قرص نانی یا جامه ای،که خداوند بپوشاند شما را از جامه ی بهشت.پس رسول خدا(ص)گریست و مردم نیز گریه کردند و آن جناب از کثرت گریه قادر به سخن گفتن نبود.سپس فرمود:اینها برادران دینی شمایند که زیر خاک پوسیده شده اند بعد از سرور نعمت.پس ندا می کنند به عذاب و هلاکت بر جانهای خود و می گویند:وای برما؛اگر انفاق می کردیم آنچه را که در دست ما بود،اگر آن را در راه طاعت و رضای خداوند انفاق می کردیم،اینک محتاج شما نبودیم.پس بر می گردند به حسرت و پشیمانی و فریاد می کنند که زود بفرستید صدقه ی مردگان را.از حضرت رسول اکرم(ص)روایتی است که فرمود:هر صدقه ای که برای مرده ای بدهید،ملکی آن را می گیرد و در طبقی از نور که آنچنان درخشان است که شعاع آن به هفت آسمان می رسد،پس بر لب قبر می ایستد و فریاد می کند:السلام علیکم یا اهل القبور.اهل شما این هدیه را به سوی شما فرستادند.پس میت آن را می گیرد و به قبر خود بر می گردد و به واسطه ی آن خوابگاهش فراخ و وسیع می گردد.پس فرمود:آگاه باشید هرکه مرده ای را با صدقه ای مهربانی کند،در نزد خدا اجر او مانند کوه احد است،و در روز قیامت که سایه ای جز سایه ی عرش الهی نیست،در سایه ی عرش خداوندی آرام می گیرد و زنده و مرده با این صدقه نجات می یابند.و حکایت شده که مردگان می گویند:آنچه را که برای سگان خود می اندازید،ثواب آن را به ما هدیه کنید که بسیار به آن محتاجیم.پس شرط انسانیّت نیست که آنها را فراموش کنیم.چرا که ما نیز روزی به جمع مردگان خواهیم پیوست.
      ویرایش توسط Mahdiyeh313 : 02 مهر 1394 در ساعت 20:48

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      امشب شب جمعه هست.مردگانتونو فراموش نکنید.برای شادی روحشون صلوات.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خدا رفتگان همه رو بیامرزه ...

یه شعر تقدیم به پدربزرگ مرحومم:
      ای خاک ده خیلتم قدری بزانه ... آزاری ندی له لات میوانه
      بابه گورم بو زو له دست مان چو .. او بابه گوری چرای مالی دلمان بو ...

تا هستیم قدر همو بدونیم وقتی که رفتیم فایده ای نداره

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      خدا هممون رو ببخشه و بیامرزه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      امشب شب جمعه هست... فراموش نکنید مردگانتونو...اونا هیچ امیدی به جز شما ندارن...ناامیدشون نکنید...
      ویرایش توسط Mahdiyeh313 : 07 آبان 1394 در ساعت 19:40

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان...

امشب شب جمعست...مرده های بیچاره منتظرتونن...

خیلی بی کسن اگه براتون دعا کنن دعاشون میگیره ها...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آپ

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خدایا ما زندگان را عاقبت به خیر و مردگان را مورد آمرزش خود قرار بده !

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه معلم داشتیم می گفت تا هر شب برا پدرم فاتحه نخونم خواب به چشمام نمیاد ...
      خدا کنه ما همچین فرزندانی باشیم و فرزندان ما همچین آدمایی.....

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hellion نمایش پست ها
      خدا رفتگان همه رو بیامرزه ...

یه شعر تقدیم به پدربزرگ مرحومم:
      ای خاک ده خیلتم قدری بزانه ... آزاری ندی له لات میوانه
      بابه گورم بو زو له دست مان چو .. او بابه گوری چرای مالی دلمان بو ...

تا هستیم قدر همو بدونیم وقتی که رفتیم فایده ای نداره
      ما که نفهمیدیم شعر چی بود

ولی با جمله آخرتون خیلی موافقم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن