خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: پزشکی امسال یا دندونپزشکی سال بعد ؟

رأی دهندگان
    39. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • پزشکی آزاد امسال

20 51.28%
    • دندانپزشکی( چه سراسری چه آزاد) سال بعد

18 46.15%
    • فرقی نمیکنه

1 2.56%
    صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 93
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

پزشکی آزاد امسال یا دندانپزشکی سراسری سال بعد ؟

سلام.
      من امسال آژاد پزشکی آوردم اونم اصلا فکرشو نمیکردم بتونم بیارم چون ضعیف درس خونده بودم و پیش 2 رو هم تموم نکرده بودم ولی ترازم بالای 9600 شد و آوردم.
      از طرفی سن من زیاد هست متولد 70 هستم و تا این 7 سال رو تموم کنم و 2 سال طرح برم و برگردم شده حداقل 33-34 سالم و تازه بعد اون باید تخصص شرکت کنم تا چیزی بشم و طرح برای تخصص هم برم و .... شاید حدود 45 سالگی مستقل بشم !!!
      از طرفی اگه دندون بخونم دیگه تخصص لازم نداره و بدون تخصص درامدش از متخصص هایی مثل داخلیو اطفال و جراحی عمومی و عفونی و ... خیلی بیشتره.
      خواهرم پزشک دستیار تخصص هستن و شوهر خواهرم متخصص هستن و نظر خیلی خوبی در موردپزشک شدن من ندارن و میگن بمون برای دندون پزشکی. یکی دیگه از بچه های همین فروم ( بهزاد) هم پزشکی آزاد آورده ولی به خاطر سنش ترجیح میده دندون بخونه.
      اینم بگم اگه بمونم سال دیگه دندون سراسری رو قطعا میارم حتی با این معدل کتبی پایین.

لطفا در نظرسنجی شرکت کنین و بگین با توجه به شرایط من دندون پزشکی سال آینده بخونم (چه آزاد چه سراسری) بهتره یا همین پزشکی آزاد امسال رو برم ؟؟

لطفا در تاپیک از مقدار معدل و درصد ها و منابع مطالعاتی و میزان مطالعه روزانم و ... حرفی نزنین هدف تتاپیک چیزی دیگه هستش. با تشکر.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اینم اضافه کنم که هنوز ثبت نامم تکمیل نشده و معافیت تحصیلی برام صادر نشده و تا 14 مهر وقت دارم ثبت نامم تکمیل شه و کارت دانشجوییم صادر بشه ولی کلاس های تخصصی رو فعلا شرکت خواهم کرد. لطفا سریعتر یه گزینه رو رای بدین اگه هم دیلی محکم برای موندن یا نموندن پشت کنکور دارین ارائه کنین لطفا. مرسی.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نظر من محدودیت سنی رو بزارین کنار و بر اساس علاقه اتون تصمیم بگیرین ،دندون هم دیگه نم نم اشباع میشه و تو همون دندون هم باید چند سالی بگذره تا کارکشته بشین و درامد خوب داشته باشین الان دندون پزشک خیلی خوب هم داریم ولی خیلی کم درامد داره

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elaheee نمایش پست ها
      به نظر من محدودیت سنی رو بزارین کنار و بر اساس علاقه اتون تصمیم بگیرین ،دندون هم دیگه نم نم اشباع میشه و تو همون دندون هم باید چند سالی بگذره تا کارکشته بشین و درامد خوب داشته باشین الان دندون پزشک خیلی خوب هم داریم ولی خیلی کم درامد داره
      من که دوتا شهر رو کامل بررسی کردم اونم با اطلاعات کامل و موثق و هیچ دندانپزشکی درامد کم نداشت. هرچقدر دندون طول بکشه پزشکی تقریب دو سه برابرش طول میکشه که آدم مستقل بشه و درا»د خوب داشته باشه.
      بازم ممنونم از نظر خوب شما.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظر من بمونین برای دندونپزشکی، صرف نظر از اینکه کمتر از پزشکی طول میکشه طول دوران تحصیلش خیلی راحت تر از پزشکیه و تقریبا خبری از کشیک شب و ... نیست، تازه شما اگه تخصص دندونپزشکی رو بگیرین دیگه واقعا حرفی برای گفتن نمیمونه، طول دوره همه ی تخصص های دندونپزشکی به جز جراحی دهان و فک و صورت 3 ساله، من شوهر دختر خاله ام متخصص قلب هست، میگه الان دیگه برای پزشکی تخصص هم جواب نمیده و باید رفت سمت فوق تخصص و فلوشیپ...
      تازه شما اگه سال دیگه برین دندونپزشکی یا امسال برین پزشکی در هر صورت 7 سال دیگه درستون تموم میشه، چون دندون 6 ساله ولی پزشکی 7 سال، پس نگران این نباشین که اگه امسال بمونین یه سال عقب میفتین...

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من نظرم رو همون پزشکی هست ولی اگه واقعا به دندون علاقه مندید ارزششو داره که یکساله دیگه بمونید ولی باز هم ریسک بزرگی میکنید.

بیشتر به حرف دلتون توجه کنید تا بقیه

موفق باشید

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      احمد وند عزیز. شما سربازی نداری. چطوری میخای بری ثبت نام کنی؟
      فقط بپرس ببین مرخصی میدن یکی دو ترم یا نه!

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوستان من خودم اینجا به همه مشاوره نظام وظیفه میدم دیگه 100% وضعیت خودم رو برسی کردم و دیدم که میتونم یه سال بمونم دیگه. لطفا فقط در مورد محتوای تاپیک بحث بشه.

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ببین منظورم رو متوجه نشدی! شما لیسانس داری و باید بری خدمت. و چون خدمت نرفتی. برات معافیت تحصیلی صادر نمیشه برای تحصیل مجدد در رشته پزشکی!
      سوال اینه دانشگاه جات رو رزرو میکنه یا نه!!

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوست عزیز شما متوجه نشدی متاسفانه. قوانین نظام وظیفه فرق میکنه با این چیزیکه شما در ذهن داری.
      لیسانس رو تموم میکنی یک سال برای ارسال دفترچه مهلت داری و در این یه سال میتونی دوباره کنکور بدی.
      لطفا بحث نامربوط با تاپیک صورت نگیره. تاپیک برای من مهمه.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ببین به چه رشته ای بیشتر علاقه مندی
      سنت زیاد نیست
      من خودم به خاطر سنم ترجیح میدم دندون یا دارو بخونم !

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadvand70 نمایش پست ها
      دوست عزیز شما متوجه نشدی متاسفانه. قوانین نظام وظیفه فرق میکنه با این چیزیکه شما در ذهن داری.
      لیسانس رو تموم میکنی یک سال برای ارسال دفترچه مهلت داری و در این یه سال میتونی دوباره کنکور بدی.
      لطفا بحث نامربوط با تاپیک صورت نگیره. تاپیک برای من مهمه.
      دوست عزیز ببخشید که خارج از بحث تاپیک صحبت میکنم!من همین سوال رو از نظام وظیفه پرسیدم.اون یک سالی که شما میگی بله درسته ولی نه برای کنکور سراسری برای کنکور ارشد.برای هر مقطع فقط یک بار معافیت تحصیلی میدن که رشته های پزشکی هم با وجود اینکه دکتری هستند اما متاسفانه از نظر نظام وظیفه جزو مقطع لیسانس در نظر گرفته میشن.که شما یک بار لیسانس گرفتی اینا چیزایی بود که من از نظام وظیفه پرسیدم چون گیر کار خودم همین مشکله بازم هر جور خودت صلاح میدونی!موفق باشی

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pani نمایش پست ها
      ببین به چه رشته ای بیشتر علاقه مندی
      سنت زیاد نیست
      من خودم به خاطر سنم ترجیح میدم دندون یا دارو بخونم !
      راستش من به جفتشون علاقه دارم به همین خاطر نمیتونم بگم به پزشکی یا دندون کدومش بیشتر علاقه دارم.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alk1370 نمایش پست ها
      دوست عزیز ببخشید که خارج از بحث تاپیک صحبت میکنم!من همین سوال رو از نظام وظیفه پرسیدم.اون یک سالی که شما میگی بله درسته ولی نه برای کنکور سراسری برای کنکور ارشد.برای هر مقطع فقط یک بار معافیت تحصیلی میدن که رشته های پزشکی هم با وجود اینکه دکتری هستند اما متاسفانه از نظر نظام وظیفه جزو مقطع لیسانس در نظر گرفته میشن.که شما یک بار لیسانس گرفتی اینا چیزایی بود که من از نظام وظیفه پرسیدم چون گیر کار خودم همین مشکله بازم هر جور خودت صلاح میدونی!موفق باشی
      آقا شما منظورتو رسوندی. من از نظر نظام وظیفه مشکل دارم قبول. ممنون و موفق باشید.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یکسال زمان کمی نیست ممکن هست در این سال خیلی اتفاق ها بیفته اصلا امسال رواز دست ندید یکی از اقوام ما سه سال پیش پزشکی ازاد اورد نرفت گفت سال بعد دندون میرم الان هنوز که هنوزه نتوسته قبول شه و حسرت همون قبولی پزشکی ازاد رو داره

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن