خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

سوال در مورد کتاب آمار ، حسابان و ریاضی پایه تخته سیاه

سلام خدمت دوستان

اول یه خواهش بکنیم از اون دوستی که میخواد تاپیک رو ببنده ( عزیز نبند..تکراری نیست )

اول تابستون این کتاب و گرفتم

از سوالات + پاسخنامش هم راضیم فقط یه مشکل..

روش نوشته آمار حسابان و ریاضیات پایه

اما توش فصلی به نام حد و مشتق نیست..

اصن این کتاب برای ریاضیه پایه رشته ریاضی کافیه؟!

اگه جوابتون بله هست بعد این کتاب باید برای تکمیلات کتب ریاضی (بجز هندسه) کدوم کتاب هارو بخونم

اگه نه، چه کتابی خوبه(رشته ریاضی)

لطفا جواب تموم سوالاتمو بدین(خواهشن)

تصویر کتاب:
      2015-04-11-12.28.54.jpg

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حد و مشتق رو کامل توی دیفرانسیل توضیح داده!!!

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تخته سیاه سه یه کتاب پایه داره (همین که شما داری )دوتا هم دیفرانسیل که درواقع دیفش دو جلدیه
      برای گسسته و هندسه تحلیلی هم به نظرم گاج و نشر الگو خوبن البت قلمچیم خوبه کتابش

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza afarin نمایش پست ها
      تخته سیاه سه یه کتاب پایه داره (همین که شما داری )دوتا هم دیفرانسیل که درواقع دیفش دو جلدیه
      الآن شما به سوال ایشون جواب دادی؟
      مرکز مشاوره رایگان کنکور دکتر علیرضا افشار : www.alirezael.ir

فیلم رایگان کلاس درس و کلاس کنکور دبیرستان دانشگاه شریف(طرح آلا):sanatisharif.ir

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alihoseini نمایش پست ها
      حد و مشتق رو کامل توی دیفرانسیل توضیح داده!!!
      تو اون قسمت ک شرح داده برای خوندن و تست زدن اون فصلش باید ریاضیات سال 4 رو بلد باشی؟

بنظرتون این کتاب رو تموم کنم حد و مشتق رو شروع کنم یا اونم بخرم و بخونم؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza afarin نمایش پست ها
      تو اون قسمت ک شرح داده برای خوندن و تست زدن اون فصلش باید ریاضیات سال 4 رو بلد باشی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Chamran نمایش پست ها
      الآن شما به سوال ایشون جواب دادی؟
      از پست اسپم شما که مفید تر بود(تشکر)

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بررسی بر اساس چاپ سال ۹۴
      مولف: محمد مهربان
      مولف این کتاب از بهترین دبیران دیفرانسیل و حسابان در زمینه کنکور است که در زمینه تالیف سابقه خوبی دارد (ایشان در هیجده سالگی یک کتاب ریاضی با مبتکران تالیف نمودند) همچنین در گذشته انتشارات رمزینه را ایجاد نمودند که آنرا واگذار کردند . در تالیف این کتاب ها زمان زیادی صرف شده است و دقت علمی بالایی دارد.
      این کتاب شامل دو بخش ریاضیات پایه و بخش هایی از حسابان می باشد. ریاضیات پایه شامل ریاضیات دوم دبیرستان و همچنین آمار و مدل سازی می باشد و بخش حسابان این کتاب تقریبا شامل سه فصل اول کتاب درسی می باشد و مباحث مشتق و انتگرال به دیفرانسیل ۲ منتقل شده اند.
      مولف این کتاب در کنار این کتاب دو کتاب دیگر نیز در زمینه دیفرانسیل دارد که در تالیف این سه کتاب ارتباط زیادی بین این سه جلد ایجاد شده است. به طوری که نمیتوان به راحتی از یکی از این منابع به تنهایی استفاده کرد و حتما باید دو منبع دیگر نیز در کنار این کتاب باشند . چرا که در برخی از بخش ها نیز خود مولف آموزش را با ذکر در کتاب به سایر منابع منتقل کرده است.
      تست های این کتاب از سوالات سنجش و سراسری و تست های تالیفی تشکیل شده است (البته تعدادی تست آموزش و پرورش نیز در این کتاب وجود دارد) که با روندی غیرپله ای در کنار هم قرار داده شده اند (یعنی تست های ساده و دشوار از هم تفکیک نشده اند). تست های این کتاب گلچین شده هستند و از ذکر تست های بی ارزش پرهیز شده است و تست ها نسبتا سطح بالایی دارند . تست های متفرقه نظیر سوالات آموزش و پرورش نیز در این کتاب استفاده شده اند که سطح نسبتا ضعیفی دارند.
      درسنامه های این کتاب سطح بسیار بالایی دارند و میتوان ادعا نمود از معدود کتاب هایی است که درسنامه هایی این چنین کامل ارائه داده است و تقریبا هیچ نکته ای را فرو گذار نکرده است . البته مشکلی که درسنامه ها دارد پراکنده بودن آنها و نداشتن انسجام است . مثلا در بسیاری از درسنامه ها تنها یک نکته ارائه شده است و گاهی نیز نکته هر سوال در پاسخ تشریحی همان سوال ارائه شده است . داوطلبان در هنگام مطالعه ممکن است دچار آشفتگی های زیادی شوند . بهتر است که داوطلبان ابتدا تعدادی درسنامه های متوالی را مطالعه کنند و بعد به سراغ تست ها بروند.
      در درسنامه های این کتاب فقط به منابع کنکور بسنده نشده است و مباحثی پایه ای نیز از سال اول دبیرستان مورد بررسی قرار گرفته اند که داوطلبان با بررسی آنها از نظر پایه نیز مشکل کمتری داشته باشند.
      پاسخ های تشریحی این کتاب سطح بالایی دارند و داوطلبان هنگام مطالعه به راحتی می توانند به اشتباهات خود پی ببرند و یا مطالبی را که یاد نگرفته اند فرا بگیرند. به نظر می رسد که مولف خود را بجای دانش آموزان قرار داده و سپس این پاسخ ها را نوشته است چرا که به راحتی قابل فهم هستند.
      در مورد بروز رسانی باید بگوییم که این کتاب (و به طور کلی اکثرا کتاب های انتشارات تخته سیاه) ضعیف هستند و کتاب ها خیلی دیر بروز رسانی می شوند و حتی گاهی تست های کنکور را نیز ضمیمه نمی کنند .(ممکن است که این موضوع بخاطر کلاس های کنکوری فراوان مولفان باشد که فرصت کافی برای ویرایش کتاب های خود نمی یابند)
      به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صروت زیر خلاصه میکنیم:
      مزایا:درسنامه های عالی . تست های گلچین شده . توجه به مطالب پایه ای لازم. پاسخ های مناسب
      معایب:پراکندگی درسنامه ها . بروز رسانی کم
      امتیاز ما به این کتاب از ۱۰ : ۸.۹
      برگرفته از سایت کنکور سخت
      مرکز مشاوره رایگان کنکور دکتر علیرضا افشار : www.alirezael.ir

فیلم رایگان کلاس درس و کلاس کنکور دبیرستان دانشگاه شریف(طرح آلا):sanatisharif.ir

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من این رو دارم.دیف خیلی سبز بخونم مشکلی نیست؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=d4nte;611830]تشکر

سوال اولتونو نفهمیدم ولی من نمی دونم که شما چقدر از این کتابو خوندید!!!
      اگه می خواید دیفرانسیل رو خیلی خوب یاد بگیرید باید از همون اول در کنار پایه شروع کنید.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alihoseini نمایش پست ها

سوال اولتونو نفهمیدم ولی من نمی دونم که شما چقدر از این کتابو خوندید!!!
      اگه می خواید دیفرانسیل رو خیلی خوب یاد بگیرید باید از همون اول در کنار پایه شروع کنید.
      منظورم اینه که من که هنوز وارد چهارم نشدم اون کتاب رو بگیرم میتونم بخونم؟!یا باید اول دروس چهارم رو بلد باشم و شروع کنم به تست از اون کتاب

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن