خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

Post چطوری باید خلاصه نویسی کنیم؟

سلام دوستان میشه بگید چطور باید خلاصه نویسی کرد؟ خلاصه های خودتون چطوریه؟
      ممنون

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی سخته...من حوصلم نمیگیره
      ب نظرم بهترین کار خریدن کتابای جمع و جوره
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      لطفا جواب بدید.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من که هرچیزی که مهم میبینم رو مینویسم اونم اکثرا فهم خودم رو مینویسم.خلاصه هام هم شبیه درسنامه هستن نه اینکه تیکه پاره و بدون فعل و اینا!!!(تقریبا میشه گفت مفهوم نویسی و نکته نویسی میکنم تا خلاصه)
      به مشاور نشون دادم گفت خوبه ولی به نظر خودم زیادی مینویسم!!!
      ضمنا بعد هر مطلبی که احساس کنم خیلی زیاد نوشتم آخرش اون رو به صورت یه نمودار درختی و شاخه ای(!)جمع بندی میکنم گاهی هم به صورت کد گذاری و شعر و جمله جمع بندی میکنم.نمیدونم کارم درسته یا نه!!لطفا اگه کسی بلده بهم بگه که درسته کارم یانه!!!

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      میشه طرز نمودار کشیدنم بگید؟

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      لطفا در خلاصه نویسی هاتون بدیهیات رو ننویسین چون باعث افزایش خلاصه ها و کاهش میل به خوندنشون میشه.
      مثلا اگه چند بار براتون تکرار شده و مسجل شده که دیواره بطن چپ قلب ضخیم تر هست دیگه اینو تو جزوه وارد نکنین.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بستگی به درسش داره.
      به فرض مثال برای دینی من کلید واژه هایی که تو برخی آیه های مهم هست رو مینویسم و جلوش یه توضیح نیم خطی میدم که بگم آره قضیه اینه.
      بستگی به خودت داره.
      کلا خلاصه نویسیت باید شامل نکات مهم و خیلی مهم و همچنین غلط هایی که تو تست هات داشتی باشه.
      برای عربی داستان فرق داره
      مثال عرض میکنم به عنوان مثال برای قواعد عربی باس چنین نموداری رو رسم کنی و یا هرجور که خودت راحتی باس نمودار رسم کنی
      151001-012753.jpg
      بای بکس

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pardis78 نمایش پست ها
      ممنون
      من برای زیست خلاصه نویسی میکنم... هر درس نکته های کنکوری و ترکیبیش رو یادداشت میکنم و در آخر با توجه به حجم فصل یه سری تست از همون نکته ها طرح میکنم
      کارشناسی فیزیوتراپی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد ورودی 88

دانشجوی دندان پزشکی علوم پزشکی اصفهان ورودی 95

موفقیت اتفاقی نیست

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نظر من اینه که اگه آدم بشینه خودش خلاصه نویسی کنه و خلاصه اش رو شخصی کنه، واقعا خیلی بهتر از کتاب های آماده هست، خیلی. البته در وضعیت اورژانسی و دقیقه نودی دیگه چاره ای نیست جز همون راهی که laleh گفت

من زیست رو اینطوری خلاصه میکنم: یه فصل که تموم شد کتابو میخونم_تست های خیلی سبز رو میزنم_بعد کتاب و درسنامه خیلی سبزو باز میکنم چکیده ی جفتشو باهم می‌نویسم.
      اینکه میگم شخصی ش کن؛ یعنی به قول khaan یه جاهایی رو فول فول شدی، که مثلا ممکنه یک نفر دیگه توش لنگ بزنه. اونهارو ننویس چون خلاصه ی خودته.

درضمن از همون اول نشین درسنامه کمک آموزشیت رو خلاصه کن جون درحین تست زدن میفهمی کجا هارو بلد نبودی اونوقت اون ها رو مینویسی.

من طرز خلاصه نویسی خودم رو گفتم حالا هرطور خودت راحتی عمل کن. درضمن بگم که اگه دیگه کار از کار گذشته و اینطور نمی تونی عمل کنی، حداقل خود کتاب رو به زبون خودت خلاصه کن

فرستاده شده از MT11iِ من با Tapatalk

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بهترین راه خلاصه نویسی اینه که بیای یه دور اون مبحث رو بخونی بعد اون چیزی رو که از اون مبحث فهمیدی رو تو یه برگه بنویسی بعد برای بار دوم اون متنی که نوشتی رو بخونی و کل مبحث رو مثل نکته کلیدی در یک جمله بنویسی و وقتی داری دوره میکنی یادت بیاد چه نکته ای مال کدام قسمت بود

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط یک نفر نمایش پست ها
      نظر من اینه که اگه آدم بشینه خودش خلاصه نویسی کنه و خلاصه اش رو شخصی کنه، واقعا خیلی بهتر از کتاب های آماده هست، خیلی. البته در وضعیت اورژانسی و دقیقه نودی دیگه چاره ای نیست جز همون راهی که laleh گفت

من زیست رو اینطوری خلاصه میکنم: یه فصل که تموم شد کتابو میخونم_تست های خیلی سبز رو میزنم_بعد کتاب و درسنامه خیلی سبزو باز میکنم چکیده ی جفتشو باهم می‌نویسم.
      اینکه میگم شخصی ش کن؛ یعنی به قول khaan یه جاهایی رو فول فول شدی، که مثلا ممکنه یک نفر دیگه توش لنگ بزنه. اونهارو ننویس چون خلاصه ی خودته.

درضمن از همون اول نشین درسنامه کمک آموزشیت رو خلاصه کن جون درحین تست زدن میفهمی کجا هارو بلد نبودی اونوقت اون ها رو مینویسی.

من طرز خلاصه نویسی خودم رو گفتم حالا هرطور خودت راحتی عمل کن. درضمن بگم که اگه دیگه کار از کار گذشته و اینطور نمی تونی عمل کنی، حداقل خود کتاب رو به زبون خودت خلاصه کن

فرستاده شده از MT11iِ من با Tapatalk
      خب شما الان یک سری چیز ها برات بدیهی شده و توش لنگ نمیزنی از کجا معلوم دو سال دیگه خودتم توی اونا لنگ نزنی؟شما قبلا(مثلا سالای قبل) از این روش استفاده کردی؟نتیجه هم گرفتی؟
      من وقتی میخوام خلاصه بنویسم وسواس میشم یهو به خودم میام میبینم کل متن کتابو نوشتم

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      این روشیه که پدرم بهم یاد داده بیا یه دور یه بخش از متن رو بخون بعد هر چی ازش فهمیدی رو به زبان ساده بنویس مثلا یه متن ده خطی رو بکن سه تا چهار خط بعد بیا این خلاصه رو بخون هر چی از این خلاصه اولی فهمیدی در یک یا دو جمله بنویس طوری که کل متن رو به یاد بیاری این روش بهتری واسه خلاصه نویسیه

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خلاصه نویسی شامل نکات و ترفند هایی میشه که شما احساس میکنید اگر به سبک خودتون نوشته بشن بهتر متوجه میشید.
      به هیچ وجه تو خلاصه نویسی نباید درسنامه رو نوشت و یا حداقل خیلی خیلی خلاصه نوشت.
      تو خلاصه نویسی فقط نکاتی که به نظرتون مهمه و جایی مکتوب نیست رو باید بنویسید.
      کانال ریاضیات از نگاهی نو (مخصوص کنکوری ها و دانشجویان شامل جزوه و عکس و کتاب و.... مربوط به ریاضی) math_new@
      telegram.me\math_new
      http://uupload.ir/files/pj7_newddd.jpg

15. Top | #15
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pardis78 نمایش پست ها
      ممنون
      کار بیخودی هست خلاصه نویسی تا وقتی کتاب های لقمه_خط ویژه_باقی جمع بندی ها هست

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن