خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سوالی در مورد جدول تناوبی

سلام.میخوام بدونم چند تا از عنصر های جدول تناوبی رو باید حفظ کنیم؟
      من 38تاش رو بنا به گفته ی آقای بازرگانی توی مبتکران حفظ کردم اونم فقط عدد اتمی هاش رو حالا نمیدونم چند تا باید حفظ کنم.واین هم بگین فقط حفظ عدد اتمی عنصر ها کافین یا باید با دوره و گروه و فلان هم حفط کنم؟(این جوره بگین که مثلا از هیدروژن که عدداتمی 1 داره تا عنصر x که عدد اتمی فلان داره باید حفظ کنی و اونا رو هم بگین که آیا با دوره و گروه و ... باید حفظ کنم یا همین عدداتمی تو کنکور بدرد میخوره.)
      ممنون.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      عذ اتمی رو که بلد باشی دوره و تناوب رو هم دیگه بلدی که ....نمیخواد حفظ کنی .....خوی خود مبتکران روش تستی تعیین دوره و تناوب رو گفته...
      .
      باید گروه های اصلی با 4تا تناوب اول با چند تا عنصر معروف رو بلد باشی

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arman2kc نمایش پست ها
      سلام.میخوام بدونم چند تا از عنصر های جدول تناوبی رو باید حفظ کنیم؟
      من 38تاش رو بنا به گفته ی آقای بازرگانی توی مبتکران حفظ کردم اونم فقط عدد اتمی هاش رو حالا نمیدونم چند تا باید حفظ کنم.واین هم بگین فقط حفظ عدد اتمی عنصر ها کافین یا باید با دوره و گروه و فلان هم حفط کنم؟(این جوره بگین که مثلا از هیدروژن که عدداتمی 1 داره تا عنصر x که عدد اتمی فلان داره باید حفظ کنی و اونا رو هم بگین که آیا با دوره و گروه و ... باید حفظ کنم یا همین عدداتمی تو کنکور بدرد میخوره.)
      ممنون.
      داداش اصلا نگران این موضوع نباش با حل تستای زیاد خودشون حفظ میشن لازم نیست زیاد به خودت فشار بیاری
      فقط یه چیز رو خوب یاد بگیر
      این که کدوما فلزن کدوما نافلزن کدوما شبه فلزن

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      گروه های اصلی رو باید کامل حفظ باشی....واسطه رو هم فقط تناوب چهارم کفایت میکنه.

وقتی میگم حفظ باشی ینی نکته ب نکته هاشو...ینی شعاع،نقطه ی ذوب و جوش،عدداتمی،الکترونگاتیوی ،جنس اتم،ظرفیت اتم....

تا وقتی مثلا ازت سوال کنن : "اتم x از گروه 15 و تناوب 3 در مقایسه با اتم y از گروه 17 و تناوب 2 ، کدام شعاع و الکترونگاتیوی بیشتری دارند؟" باید بتونی ج بدی!

که اگه فصل 2 شیمی 2 رو خــــــــــــــــــــــــ ــــــــــوب بخونی همه ی اینارو فول میشی!
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فلز های قلیایی ، قلیایی خاکی ، هالوژن ها و گاز های نجیب از بقیه مهم ترن نمیخواد زیاد حفظ کنی رمز بزار مثلا من اینجوری یادشون گرفتم.

قلیایی : هلینا که رب ساز فرانسه است قلیایی خاکی: به مگس کله سرمه ای باید راه داد بقیشو خودت رمز بزار

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      همينتيي که دوستمون laleh74 گفتن.
      ولي بعضي عناصرو ديگه دوره و تناوبشو کامل حفظ کني بهتره نه اينکه از روي عدد اتميش بفهمي. مثلا نيتروژنو ديگه بايد بدوني گووه پنج اصليه. چون به هر حال پيدا کردن دوره و گروه با عدد اتمي هرطور باشه زمانبره.
      تا ميتوني حفظ کن.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منم رمز واسه حفظ کردن گروه های اصلی دارم...ینی اگه این رمزا نبودن واقعا نمیتونستم حفظ کنم...
      اگه نداری،بگو واست بزارم
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط laleh74 نمایش پست ها
      منم رمز واسه حفظ کردن گروه های اصلی دارم...ینی اگه این رمزا نبودن واقعا نمیتونستم حفظ کنم...
      اگه نداری،بگو واست بزارم
      خیر من عادی حفظ کردم.خیلی شنیدم که جدول تناوبی رو با رمز حفظ میکنن ولی با خودم میگم یکی میخواد این داستان هاش رو حفظ کنه!
      به هر حال اگه بگین ممنون میشم.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه نداری،بگو واست بزارم
      واسه من بزار

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      گروه های اصلی رو باید کامل حفظ باشی....واسطه رو هم فقط تناوب چهارم کفایت میکنه.

وقتی میگم حفظ باشی ینی نکته ب نکته هاشو...ینی شعاع،نقطه ی ذوب و جوش،عدداتمی،الکترونگاتیوی ،جنس اتم،ظرفیت اتم....

تا وقتی مثلا ازت سوال کنن : "اتم x از گروه 15 و تناوب 3 در مقایسه با اتم y از گروه 17 و تناوب 2 ، کدام شعاع و الکترونگاتیوی بیشتری دارند؟" باید بتونی ج بدی!

که اگه فصل 2 شیمی 2 رو خــــــــــــــــــــــــ ــــــــــوب بخونی همه ی اینارو فول میشی!
      شما الان شعاع و الکترونگاتیوی و نقطه ذوب و جوش عناصر گروه های اصلی رو حفظ هستین؟!!!!
      .
      بنظر من فقط روند تغیرات رو بلد باشی همه چی حله.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه سوال برام پیش اومد اینایی که میگین یعنی نقطه ی ذوب و جوش و ... اینا واقعا لازمن؟یعنی شما خودتون همه ی ویژگی های عنصر ها رو حفظ کردین؟حدودا چند تا عنصر رو حفظ کرده بودین؟

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نگران نباش تا آخر سال انقدر جدول و عناصر رو استفاده میکنی در حل مسایل که در نهایت اونایی که لازمن رو حفظ میشی.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arman2kc نمایش پست ها
      یه سوال برام پیش اومد اینایی که میگین یعنی نقطه ی ذوب و جوش و ... اینا واقعا لازمن؟یعنی شما خودتونح همه ی ویژگی های عنصر ها رو حفظ کردین؟حدودا چند تا عنصر رو حفظ کرده بودین؟
      نه اینا رو اصلا لازم نیست حفظ کنی"شعاع ،الکترونگاتیوی،نقطه ذوب و جوش "فقط کافیه روند تغیرات جدول رو بلد باشی همین

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میشه فعلا برای پیش رو بگین که چیا لازمن که حفظ شن؟
      امسال میرم پیش ریاضی فیزیک آخرشو دیدم ، دیدم که جدول تناوبی داره لطفا بگین که فقط واسه پیش و درحد امتحان نهایی و کمی کنکور چیا باید حفظ شن؟
      میخوام کل جدول رو با جعبه لایتنر حفظ کنم به نظرتون میشه؟(البته فقط عدداتمی)
      لطفا به این تاپیکم هم سربزنین:
      http://forum.konkur.in/thread31736.html#post611356

15. Top | #15
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      همينتيي که دوستمون laleh74 گفتن.
      ولي بعضي عناصرو ديگه دوره و تناوبشو کامل حفظ کني بهتره نه اينکه از روي عدد اتميش بفهمي. مثلا نيتروژنو ديگه بايد بدوني گووه پنج اصليه. چون به هر حال پيدا کردن دوره و گروه با عدد اتمي هرطور باشه زمانبره.
      تا ميتوني حفظ کن.
      داداش اینا لازم نی
      وقتی برسه به لوویس انقدر این چیزا تکرار میشه که بخوایم دیگه فراموش نمیشه
      به نظر من شیمی دو رو نباید خیلی حفظی بهش نگا کرد چون اگه این طوری باشه باید کل سال رو بشینی شیمی حقظ کنی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن