IT- سلام من ترم دوم مهندسي نرم افزار يكي از دانشگاههاي شهرستاني هستم ميخواستم در كارشناسي ارشد IT شركت كنم ولي هيچ آشنايي از منابع و گرايشهاي اين رشته ندارم ميخواستم در اين زمينه راهنمايي ام كنيد كه در چه گرايشي شانس قبولي بيشتر هست و آيا من مي تونم از حالا شروع كنم و چطوري و چه منابعي را شروع به خوندن كنم؟ ممنون

پاسخ : آزمون رشته مهندسي فناوري اطلاعات از 11 درس مختلف تشكيل شده است، اين دروس عبارتند از: 1. زبان تخصصي، 2.دروس مشترك (ساختمانهاي گسسته,ساختمانهاي داده ها,طراحي الگوريتم, مهندسي نرم افزار, شبكه ها ي كامپيوتري)، 3.اصول و مباني مديريت، 4.اصول طرا حي پايگاه داده ها، 5.هوش مصنوعي، 6.سيستمهاي عامل، 7.معماري كامپيوتر. كه در اين ميان گروه دروس مشترك ضريب 4 بوده و باقي دروس ضريب 1 دارند. منابع درسي مرجع همان كتاب هايي هستند كه در دوره ي تحصيل مطالعه نموده ايد و البته كتب تست متعددي براي هر يك از دروس به چاپ رسيده است كه به راحتي از طريق اينترنت قابل خريد مي باشند. با توجه به اينكه شما در آغاز راه كارشناسي هستيد، حدود 3 سال تا زمان كنكور ارشد شما باقي مانده است و تقريبا هيچ يك از دروس كليدي آزمون ارشد را هنوز نگذرانده ايد. با توجه به اينكه زمان زيادي تا موعد آزمون شما باقي مانده بهتر است به جاي پرداختن به تست زني و امثال آن، سعي كنيد با مطالعه ي دقيق دروس آزمون كارشناسي ارشد و كسب معدلي بالا در مقطع كارشناسي شانس خود را در آزمون ارشد افزايش دهيد.