خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 23
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مشکلی به نام فراموشی!

سلام
      به دفعات پیش میاد درسی رو که دیروز خوندم
      فرداش فراموشم میشه ؛ البته همش نه یه قمستش
      اما در مورد درسای حل کردنی مث ریاضی و فیزیک تستی که دیروز زدمو ؛ امروز حل میکنم واسم نااشنا میاد و باید هر تستی که دیروز زدمو امروزم بزنم که خیلی وقت گیره
      واسه راه چاره چی پیشنهاد میدین؟

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid97 نمایش پست ها
      سلام
      اما در مورد درسای حل کردنی مث ریاضی و فیزیک تستی که دیروز زدمو ؛ امروز حل میکنم واسم نااشنا میاد و باید هر تستی که دیروز زدمو امروزم بزنم که خیلی وقت گیره
      سلام
      اول درسنامه مربوط به هربخشی رو خوب مطالعه کنین وهمراه بامطالعه خلاصه نویسی کنین .وقتی مطلب رو بخوبی درک کردین تست بزنین.روز بعد فقط خلاصه نویسیهاتون رو مطالعه کنین و دوباره درسنامه بخش جدید رو مطالعه کنین +تست بزنین.
      فراموشیتون بدلیل عدم تسلط کافی روی مبحث مورد نظر هست.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Catman نمایش پست ها
      سلام
      اول درسنامه مربوط به هربخشی رو خوب مطالعه کنین وهمراه بامطالعه خلاصه نویسی کنین .وقتی مطلب رو بخوبی درک کردین تست بزنین.روز بعد فقط خلاصه نویسیهاتون رو مطالعه کنین و دوباره درسنامه بخش جدید رو مطالعه کنین +تست بزنین.
      فراموشیتون بدلیل عدم تسلط کافی روی مبحث مورد نظر هست.
      درسنامه رو خوب میخونم ؛ وسط خوندن و بعد از تموم شدنم تست میزنم
      اما باز همین موضوع پیش میاد
      با چن نفر از معلمام صحبت کردم گفتن زود زود پاسخنامه رو نگاه میکنی واسه همونه
      موقع خلاصه نویسی هم اکثر مطالب واسم مهم میاد ؛ واسه یه مبحث 10 صفحه ای 2 صفحه خلاصه میشه
      این در حالیه که بچه های انجمن میگن خلاصه نویسی فقط باید در حد کلمات باشه و کلمات مهم رو نوشت ؛ اما من قسمتای مهمو مینویسم

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      شب تستاییو که زدی مرور کن فرداش خود درسو میرور کن ... @Saeed735

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      درسنامه رو خوب میخونم ؛ وسط خوندن و بعد از تموم شدنم تست میزنم
      اما باز همین موضوع پیش میاد
      با چن نفر از معلمام صحبت کردم گفتن زود زود پاسخنامه رو نگاه میکنی واسه همونه
      موقع خلاصه نویسی هم اکثر مطالب واسم مهم میاد ؛ واسه یه مبحث 10 صفحه ای 2 صفحه خلاصه میشه
      این در حالیه که بچه های انجمن میگن خلاصه نویسی فقط باید در حد کلمات باشه و کلمات مهم رو نوشت ؛ اما من قسمتای مهمو مینویسم

شما مثلا قراره امروز دو بخش رو بخونین اول درسنامه بخش اول بعد تست و دوم مطالعه بخش دوم و بعد تست.دراخر بررسی تستها رو انجام بدین که مثلا بعد نیم ساعت دوباره مجبور باشین چیزی رو که خوندین مرور کنین.
      خلاصه نویسی بستگی به خودتون و سطحتون داره شیوه درستش اینکه در حداقل کلمه که فقط بتونین مطلب اصلی رو به یاد بیارین و یا مفهوم کلی رو برسونه نت برداری کنین ولی اگر سطح فعلیتون در این حد نیست مثلا برای فیزیک بخش سینماتیک بهتره توضیح مختصری بنویسین(درحد یک یا دوجمله) و بعد کنارش فرمول رو یاد داشت کنین و هربار همون رو مرور کنین و فقط دور مطالبی که ممکنه فراوموش کنین خط بکشین و دفعات بعد فقط نکاتی رو که علامت زدین بررسی کنین.با اینکار کم کم از حجم خلاصه نویسیهاتون کمتر میشه.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

شما مثلا قراره امروز دو بخش رو بخونین اول درسنامه بخش اول بعد تست و دوم مطالعه بخش دوم و بعد تست.دراخر بررسی تستها رو انجام بدین که مثلا بعد نیم ساعت دوباره مجبور باشین چیزی رو که خوندین مرور کنین.
      خلاصه نویسی بستگی به خودتون و سطحتون داره شیوه درستش اینکه در حداقل کلمه که فقط بتونین مطلب اصلی رو به یاد بیارین و یا مفهوم کلی رو برسونه نت برداری کنین ولی اگر سطح فعلیتون در این حد نیست مثلا برای فیزیک بخش سینماتیک بهتره توضیح مختصری بنویسین(درحد یک یا دوجمله) و بعد کنارش فرمول رو یاد داشت کنین و هربار همون رو مرور کنین و فقط دور مطالبی که ممکنه فراوموش کنین خط بکشین و دفعات بعد فقط نکاتی رو که علامت زدین بررسی کنین.با اینکار کم کم از حجم خلاصه نویسیهاتون کمتر میشه.
      منظورم خلاصه نویسی درس های حفظی مثل زیست بود ؛ زیستو با این گستردگی مطالب نمیتونم تو چن تا کلمه خلاصه کنم

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      منظورم خلاصه نویسی درس های حفظی مثل زیست بود ؛ زیستو با این گستردگی مطالب نمیتونم تو چن تا کلمه خلاصه کنم

زیست رو باید چند دور بخونین بعد خلاصه نویسی کنین وگرنه 5صفحه کتاب 2صفحه خلاصه داره حداقل.درضمن برای زیست نکات ترکیبی رو هم باید درکنار هرجمله اضافه هم بکنین.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شاید وقتی درس میخونید حواستون پرته!!!خوب تمرکز کنید روی درسا و بفهمید حفظی برای فراموش کردنه!
      مرورم یادتون نره
      خلاصه نویسیم خوبه!
      به یه مشاورم مراجعه کنید بد نیست شاید نحوه مطالعتون مشکل داره!
      algorithm of success
      }
      (while(nosuccess
      ;()try again
      (if(dead
      ;break
      {

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بزرگترین اشتباه خلاصه نویسی زیست هستش ..خط به خط زیست مهمه و باید فهمیده شه نه خلاصه .... خلاصه نویسی معمولا برای دروس ریاضی و فیزیک و عربی اونم قواعدش هستش ...

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      همون چیزی که معلمتون گفتن درسته.....تا یه تستو حل نکردی نرو سراغ پاسخنامه .

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام

دوست عزیز اگر این مشکل فراموشی برای دروسی مثل شیمی و زیست باشه عادیه و من هم برای برخهی مطالب ریز باید مرور زیادی انجام بدم تا فراموش نشه مخصوصا زیست شناسی

ولی اگر این مشکل توی دروس محاسباتی براتون پیش میاد یه جای کار شما قطعا میلنگه من یه توصیه دارم براتون که اینو اجراش کنید برای دروس ریاضی و فیزیک احتمال اینکه نتیجه بگیرید هست

تعدادی محدود تست انتخاب کنید مثل 10 تا یا 20 تا
      بعد اون تستارو سعی کنید همه رو حل کنید و اصلا در وسط پاسخ دادن پاسخنامه رو نگاه نکنید بعد از اتمام اون ده تا تست برید پاسخنامه رو چک کنید و تجزیه تحلیل کنید

حالا چرا اینو میگم ؟ چون شما وقتی یه سوالو حل کردید حالا درست یا غلط وقتی همون لحظه پاسخ نامه رو نگاه کنید انگار دارید جواب رو حذف میکنید و یاد نمیگیرید
      این روش رو من از آقای خالو مولف کتابای فیزیک الگو شنیدم و اجراش کنید به نفعتون هست

برای سایر دروس هم مرور و مرور و مرور حتی شما اگه اون لحظه واقعا عمق مطلبم درک کنید بعد از یه مدت مرور نکنید بادتون میره

در ضمن آقا سعید تو همین انجمن هم یه تاپیکی داشتن که درباره مرور بود اونو بخونید چیزای مفیدی داخلش هست اگه آدرس تاپیک رو پیدا کردم میزارم براتون

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حدود 80% فراموشی در 24 ساعت اول اتفاق میافته شما سعی کن در 24 ساعت اول حتما مرور موثر داشته باشی.
      مرور کردن رو سعی کن از روخوانی انجام ندی بلکه به صورت سوال و جواب انجام بده.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من خودم به شخصه اگر یک مطلب رو کامل تموم نکنم و توی 2.3 روز بخونم روز دوم تقریبا باید کل مطلب روز قبل رو از دوباره بخونم چون هماهنگی ذهنیم به هم میریزه ( نه اینکه کامل فراموش کنم احساس می کنم تسلط دیروز رو ندارم )واسه همین تا یک مبحث رو کامل تموم نکردم خوندنمو قطع نمی کنم مثلا مبحث سقوط ازاد رو از رو کتاب نقره گاج میام ساعت 11 شب شروع می کنم تا 5-4 صبح پشت سر هم می خونم تا تموم بشه و سری بعدی مثلا مبحث حرکت پرتابی رو به همین صورت میخونم و بازدهیم خیلی بالاست و راضیم. و دومین مطلب هم اینکه بلافاصله بعد از تموم کردن مبحث که مثلا 5 صبح هستش نمی خوابم به ذهنم فرصت ریکاوری و طبقه بندی میدم بعد از دو سه ساعت میخوابم اگر فوری بخوابم یا حتی بلافاصله یک مبحث دیگه شروع کنم بازدهیم خیلی کم میشه

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

زیست رو باید چند دور بخونین بعد خلاصه نویسی کنین وگرنه 5صفحه کتاب 2صفحه خلاصه داره حداقل.درضمن برای زیست نکات ترکیبی رو هم باید درکنار هرجمله اضافه هم بکنین.
      خب اون موقع هم که برای مرور می لنگم ؛ نمیشه برای مرور ؛ مثلا قبل از دوران جمع بندی یه کتاب700 صفحه ای رو از اول خوند

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hellion نمایش پست ها
      بزرگترین اشتباه خلاصه نویسی زیست هستش ..خط به خط زیست مهمه و باید فهمیده شه نه خلاصه .... خلاصه نویسی معمولا برای دروس ریاضی و فیزیک و عربی اونم قواعدش هستش ...
      خب من حرفاتونو قبول دارم ؛ ولی با این حال برای مرور چیکار کنم؟تمام کتابو تو مرور از اول بخونم؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن