خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 58 از 58
    1. Top | #46
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AliRZ نمایش پست ها
      موافقم
      برا اطلاع
      سازمان ایدز ایران
      گفت تا 15 سال اینده یه حرکت مثبتی اتفاق میافته و احتمالا ایدز درمان پذیر خواهد شد (( میتونین خودتون مکاتبه داشته باشید با سازمان من مکاتبه داشتم ))
      اینکه واکسنش پیشگریش هست موافق نیستم یه واکسنی و یه مجموعه دارویی هست که باید حداکثر 48ساعت بعد ورود ویروس به بدن خورد که تا حد خیلی زیادی امید به زندگی رو زیاد میکنه
      من فک کنم کسی که الان ایدز بگیره با توجه به دارو های موجود ((که طول عمر یه ایدزی رو از میانگین 8 سال به 30-40سال افزایش میده )) احتمالا درمان خواهد شد .
      کسایی که میخواستن به اون حدیث ایراد بگیرن
      خوب زدن اما به کاهدون !
      حداقل یه ایراد بگیرید که رد کردنش فسفر بخواد !!
      ادمایی کلا از دو نقطه میافتن
      یا از این ور بوم یا از اون ور !
      منم که اصا رو بوم نیستم !
      یکی از اون روشا رو با ویرایش به پست قبلی اضافه کردم

2. Top | #47
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nakayama نمایش پست ها
      اینکه شد شاید...دین اسلام دین بایدهاست نه شایدها...
      بیماریهای دیگه ای هم هستن...مثل تری زوم 21 همونکه تو دبیرستانم خوندیم...دیستروفی عضلانی...
      بیماری ای که استیون هاوکینگ داره که خوب اینا درمان پذیر نیستن...
      درمان این بیماری ها قبل از لقاح میتونه با جایگزین کردن اسپرم یا تخمک دیگه یا اصن ویرایش ژنتیکی اون اسپرم/تخمک انجام شه
      ولی چون صرفه اقتصادی/زمانی نداره با حکم دینی میشه اونارو سقط کرد
      حالا اگه کسی حوصله اون درمان رو نداره خللی به اسلام وارد نمیشه
      منم استدلال اون دوستمون رو که فلان کس بهتر میدونه یا شما رو قبول ندارم
      این نوع استدلال باعث میشه طرف مقابل بزاره بره گاهی یه فحشیم بده...
      اگه کسی حرفی میزنه باید بتونه به صورت عقلی اثباتش کنه
      سعی نکن از اسلام ایراد بگیری مخصوصا مذهب شیعه ش
      امثال شما چون استاد خوب نداشتن از دین زده شدن ، یا به خاطر یه عده که به
      چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند...

منم مثل شما بودم ولی چنتا استاد خوب ( دکتر حکم ابادی و بقیه ...) اومدن تو کلاس قران رو علمی درس دادن
      وقتی تو قران میگه کشتی نوح رو نگه میدارم تا عبرتی واسه دیگران بشه و نگه میداره شکی تو بقیه چیزا باقی میمونه؟ (چوبش فسیل شده اهنش نه ،تو ترکیه س اما اجازه نمیدن بری ببینی )
      اونم تو حالتی که وقتی تو google map یه خط مستقیم از نوکش میکشی درست رو به قبله س (هزارم درجه اختلاف تو اون مقیاس برابر چندصد کیلومتره)
      جالبه خود ترکیه ایا به اون کوه میگن جودو داغی (خودت میدونی تو ترکی «و» و «ای»کشیده تو اخرکلمه میتونن تو لهجه های مختلف جای هم بیان) ، تو قرآن حتی اسم جودی رو اورده
      ویرایش توسط Amin ZD : 06 مهر 1394 در ساعت 23:25

3. Top | #48
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      درمان این بیماری ها قبل از لقاح میتونه با جایگزین کردن اسپرم یا تخمک دیگه یا اصن ویرایش ژنتیکی اون اسپرم/تخمک انجام شه
      کاملا غلطه...مثلا همین asl اصلا هنوز به نتیجه نرسیدن که دلیلش ژنیه یا محیطی...بدونن هم درمان پذیر نیست...حالا برو از یکی دوتا دکتر بپرس...یا مثلا همین بیماری بیت الله عباسپور انواع خیلی متنوعی داره اما مثلا مال بیت الله درمان ناپذیر بود...فقط میتونستن علایمو تخفیف بدن...
      تو معمولا با اطلاعات حرف میزنی...حالا شاید تو این زمینه منبع موثقی نداری...نهایتا سرچ تو اینترنت اونم نه سایتای معتبر یا ازمایشهای تایید شده و همگانی...

بالا توضیح دادم...
      کاملا درسته...اسلام همون منطقه و منطق همون اسلامه...اگر ما نمیتونیم اثبات کنیم ایراد از ماست...
      به به...کلا در اشتباهی...اینقدر سوال هست که خدا میدونه...به خصوص مذهب شیعه که دیگه نور علی نور...ولی اینجا جاش نیست...
      یه سادشو پرسیدم هیشکی نتونسته جواب بده...4 نفر پر مدعا 3 روزه سوالو دارن قزازه از اساتیدشون بپرسن جوابی نداشتن براش...هنوز این سوال سادش بود...

منم مثل شما بودم ولی چنتا استاد خوب ( دکتر حکم ابادی و بقیه ...) اومدن تو کلاس قران رو علمی درس دادن
      وقتی تو قران میگه کشتی نوح رو نگه میدارم تا عبرتی واسه دیگران بشه و نگه میداره شکی تو بقیه چیزا باقی میمونه؟ (چوبش فسیل شده اهنش نه ،تو ترکیه س اما اجازه نمیدن بری ببینی )
      پسر خوب چه میگویی..! اصلا کلا تو این پست بی منطق حرف میزنی...در مورد همین حرفت, همین کشتی نوح, تو کل تاریخ زمین از زمان پیدایش انسان هیچ وقت نه تنها کل کره زمین بلکه محدوده اطراف محلی که کشتی نوح مثلا اونجا به گل نشسته (آرارات) کاملا زیر آب نرفته...چه برسه به اینکه به ارتفاع یه کوه بره زیر آب...
      اونم تو حالتی که وقتی تو google map یه خط مستقیم از نوکش میکشی درست رو به قبله س (هزارم درجه اختلاف تو اون مقیاس برابر چندصد کیلومتره)
      جالبه خود ترکیه ایا به اون کوه میگن جودو داغی (خودت میدونی تو ترکی «و» و «ای»کشیده تو اخرکلمه میتونن تو لهجه های مختلف جای هم بیان) ، تو قرآن حتی اسم جودی رو اورده

4. Top | #49
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها
      بگذریم داداشی ، حق با شماست
      میدونم دادا...متاسفانه حق با منه...
      امیدوارم جوابی برای همه این سوالات باشه و مام پیداش کنیم...

5. Top | #50
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه مسلمان اول و اخر از همه باید منطقی فکر کنه و نزاره خرافات بیاد سراغش

که متاسفانه امروزه چه شیعه و چه سنی ..........

هیچی ولش کن بقیشو همه میدونیم
      زندگی زیباست

زیبابینان زیبایی بینند

6. Top | #51
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      کاملا غلطه...مثلا همین asl اصلا هنوز به نتیجه نرسیدن که دلیلش ژنیه یا محیطی...بدونن هم درمان پذیر نیست...حالا برو از یکی دوتا دکتر بپرس...
      تو معمولا با اطلاعات حرف میزنی...حالا شاید تو این زمینه منبع موثقی نداری...نهایتا سرچ تو اینترنت اونم نه سایتای معتبر یا ازمایشهای تایید شده و همگانی...

بالا توضیح دادم...
      کاملا درسته...اسلام همون منطقه و منطق همون اسلامه...اگر ما نمیتونیم اثبات کنیم ایراد از ماست...
      به به...کلا در اشتباهی...اینقدر سوال هست که خدا میدونه...به خصوص مذهب شیعه که دیگه نور علی نور...ولی اینجا جاش نیست...
      یه سادشو پرسیدم هیشکی نتونسته جواب بده...4 نفر پر مدعا 3 روزه سوالو دارن قزازه از اساتیدشون بپرسن جوابی نداشتن براش...هنوز این سوال سادش بود...

پسر خوب چه میگویی..! اصلا کلا تو این پست بی منطق حرف میزنی...در مورد همین حرفت, همین کشتی نوح, تو کل تاریخ زمین از زمان پیدایش انسان هیچ وقت نه تنها کل کره زمین بلکه محدوده اطراف محلی که کشتی نوح مثلا اونجا به گل نشسته (آرارات) کاملا زیر آب نرفته...چه برسه به اینکه به ارتفاع یه کوه بره زیر آب...
      کاملا غلطه..
      یعنی میگی نمیشه لقاح رو با انتخاب تخمک و اسپرم بیرون بدن انجام داد ؟

مثلا همین asl اصلا هنوز به نتیجه نرسیدن که دلیلش ژنیه یا محیطی...
      تظمین میکنی در اینده نتونن درمانش بکنن یا علتشو کشف کنن؟

یا مثلا همین بیماری بیت الله عباسپور انواع خیلی متنوعی داره اما مثلا مال بیت الله درمان ناپذیر بود...فقط میتونستن علایمو تخفیف بدن...
      یکی میاد قرص برنج (اوزوموزون سیچان داواسی )میخوره، چن روز تو کماس ، بعدش هم میمیره ، خودش اومده خودشو از بین برده
      یکی از مصاحبه های بیتو تو نت هست که قبل از مریض شدنش میگه من اندازه ی 1 میلیارد الان خرج بدنم کردم (منظورش مکمل و...)
      قیمت یه بسته مکمل چنده ؟ یه قیمت میلیارد چن بسته مکمله ؟ وقتی تو خوردن چیز سمی زیاده روی میکنه ، ماده سمی که پادزهرش رو نداریم و سازوکار عملش رو نمیدونیم طبیعتا میمیره (من نمیگم بیماریش کاملا محیطی بوده ولی اونطوری که معلومه محیط تاثیر زیادی توی فعال شدن ژن احتمالی داشته چون اگه نداشت برادر یا سایر بستگانش که اون ژن رو دارن...)
      مشکل شما اینه فک میکنی چیزی که الان کشف نشده وجود نداره ،این یعنینوع دیگه تفکر «من مغز شما رو نمی بینم پس وجود نداره »

به خصوص مذهب شیعه که دیگه نور علی نور...ولی اینجا جاش نیست...
      اون سوالو بفرس ببینم چیه ؟ اطلاعی از اون سوال ندارم

از زمان پیدایش انسان هیچ وقت نه تنها کل کره زمین بلکه محدوده اطراف محلی که کشتی نوح مثلا اونجا به گل نشسته (آرارات) کاملا زیر آب نرفته...چه برسه به اینکه به ارتفاع یه کوه بره زیر آب...

گفتی کاملا زیر اب نرفته ، برو عکساشو ببین ، کشتی پایین تر از قله قرار داره ،یعنی اون قله اولین جایی نبوده که از اب بیرون اومده
      این حرف شما رو تایید میکنه و برخلافش نیست درضمن من نمیدونستم شما یه سری زمین شناس از اول پیدایش انسان استخدام کردی اونجا رو بپان
      مثلا یه نفرو وقتی 1 روزه بوده گرگ میخورتش کسیم نمیبینتش ، بعد 1000 سال شما میتونی اثبات کنی اون فرد وجود داشته ؟
      اما اون موضوع توی چندین کتاب دینی اومده مثلا تو تورات اشاره شده که اون کوه توی ارارات هه
      خیلی چیزا میتونه انجام بپذیره و بعد سالها همه ی نشانه هاش از بین بره ، این که قبل از به گل نشستن کشتی کبوتر میره شاخه زیتون میاره نشون دهنده اینه که به محض اینکه زمین از اب در اومده به اذن خدا گیاهان رشد کردن (که برای زندگی انسان و حیوانات توی کشنی ضروری بودن ) پس اثرات زیر اب رفتن با رشد گیاها از بین میره
      ویرایش توسط Amin ZD : 07 مهر 1394 در ساعت 00:49

7. Top | #52
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بچه مسلمون باید به ناموس مردم به چشم خواهری نگاه کنه....

بچه مسلمون باید با ادب باشه....

باید نامرد و خیانت کارو نارفیق نباشه....

باید دروغگو و دو رو نباشه....

باید شرف و غیرتشو حفظ کنه...

باید از داشته هاش سو استفاده نکنه...

باید به همه احترام بذاره و با همه مهربون باشه...

باید یه مرد تمام عیار باشه...

باید قدر پدرو مادرشو خونوادشو به خوبی بدونه...

باید یه فرزند صالح برای پدرو مادر،یه همسر خوب برای شریک زندگیش،یه پدر خوب برای فرزندانش،یه داداش خوب برای برادرو ابجیش،یه دوست خوب برای دوستاش و یه شهروند خوب برای کشورش باشه...

ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

8. Top | #53
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یعنی میگی نمیشه لقاح رو با انتخاب تخمک و اسپرم بیرون بدن انجام داد ؟
      میدونه این روش چقدر نتایج واقعیش با اخلال مواجه شده...در بهترین شرایطم نمیتونن تضمین کنن رحم جایگزین قبول میکنه یا نه و اینکه فرد تا 2 سالگی زنده میمونه یا نه...مگر در کشورای فوق پیشرفته که باز این احتمال هست اما کمتره...
      تظمین میکنی در اینده نتونن درمانش بکنن یا علتشو کشف کنن؟
      تضمین میکنی بتونن..؟
      به همون دلیلی که تو میگی میتونن منم میگم نمیتونن...

یکی میاد قرص برنج (اوزوموزون سیچان داواسی )میخوره، چن روز تو کماس ، بعدش هم میمیره ، خودش اومده خودشو از بین برده
      یکی از مصاحبه های بیتو تو نت هست که قبل از مریض شدنش میگه من اندازه ی 1 میلیارد الان خرج بدنم کردم (منظورش مکمل و...)
      قیمت یه بسته مکمل چنده ؟ یه قیمت میلیارد چن بسته مکمله ؟ وقتی تو خوردن چیز سمی زیاده روی میکنه ، ماده سمی که پادزهرش رو نداریم و سازوکار عملش رو نمیدونیم طبیعتا میمیره (من نمیگم بیماریش کاملا محیطی بوده ولی اونطوری که معلومه محیط تاثیر زیادی توی فعال شدن ژن احتمالی داشته چون اگه نداشت برادر یا سایر بستگانش که اون ژن رو دارن...)
      بیماری بیت الله یه نوع بیماری خود ایمنی بود که درسته عامل ایجاد کنندش مصرف بیش از حد استروئید و مکمل هاش بود...اما خوب افرادی هستن که به دلایل دیگه ای این بیماری رو میگیرن و متاسفانه میمیرن...همونطور که اولم گفتم نوعی بیماریه که درمان نداره...
      مشکل شما اینه فک میکنی چیزی که الان کشف نشده وجود نداره ،این یعنینوع دیگه تفکر «من مغز شما رو نمی بینم پس وجود نداره »
      تفکر شمام اینه چون اینجا گفته حتما قراره کشف شه...باز حرف من منطقیه, حرف شما خواب و خیاله بیشتر...

اون سوالو بفرس ببینم چیه ؟ اطلاعی از اون سوال ندارم
      اوکی
      گفتی کاملا زیر اب نرفته ، برو عکساشو ببین ، کشتی پایین تر از قله قرار داره ،یعنی اون قله اولین جایی نبوده که از اب بیرون اومده
      عزیز دقت نکردی اصلا به طور کامل زیر آب نرفته...
      این حرف شما رو تایید میکنه و برخلافش نیست درضمن من نمیدونستم شما یه سری زمین شناس از اول پیدایش انسان استخدام کردی اونجا رو بپان
      باز یه حرف بی منطق دیگه...الان اطلاعاتی که در مورد دایناسورا دارن به این علته که یکی گذاشته بودن اونارو بپاد..!!!! نخیر زمین شناسیم یه علم گستردس که با استفاده از شواهد و آزمایش اونا تو آزمایشگاه های پیشرفته به نتایج میرسن...همینا در مورد حضرت یوسف هم صادقه که همونطور که گفتم نمیخوام واردشون بشم...
      مثلا یه نفرو وقتی 1 روزه بوده گرگ میخورتش کسیم نمیبینتش ، بعد 1000 سال شما میتونی اثبات کنی اون فرد وجود داشته ؟
      احتمال وجود یا عدم وجودش 50 درصده مگر اینکه عواملی احتمال بودنشو زیر سوال ببره...مثلا کی, کجا...
      اما اون موضوع توی چندین کتاب دینی اومده مثلا تو تورات اشاره شده که اون کوه توی ارارات هه
      خیلی چیزا میتونه انجام بپذیره و بعد سالها همه ی نشانه هاش از بین بره ، این که قبل از به گل نشستن کشتی کبوتر میره شاخه زیتون میاره نشون دهنده اینه که به محض اینکه زمین از اب در اومده به اذن خدا گیاهان رشد کردن (که برای زندگی انسان و حیوانات توی کشنی ضروری بودن ) پس اثرات زیر اب رفتن با رشد گیاها از بین میره
      ........

9. Top | #54
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AliRZ نمایش پست ها

ببین
      من دوست ندارم پستای تو رو نقل قول بگیرم چون بحثی میکنی که فایده نداره .

همین قسمت متنتو فقط خوندم چون مشخصا بقیش ارزشی نداره...
      منم علاقه ای ندارم پستای تورو نقل قول بگیرم پس نه تو این کارو بکن نه من میکنم...
      به سلامت...

10. Top | #55
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      از کسی نقل قول نگرفتم ولی

بخشی از سخن رسول اکرم(ص) در خطبه غدیر خم :

ای مردم ! به خدا قسم، پیامبران و رسولان پیشین، به من بشارت داده اند و من به خدا قسم، خاتم پیامبران و مرسلین و حجّت بر همه مخلوقین از اهل آسمان ها و زمین ها هستم.هر کس در این مطالب شک کند، مانند کفر جاهلیتِ اوّل، کافر شده است و
      هر
      کس در چیزی از این گفتار من شک کند، در همه آنچه بر من نازل شده، شک کرده است. هر کس در یکی از امامان شک کند، در همة آن ها شک کرده است و شک کننده درباره ما، در آتش است
      .

11. Top | #56
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      بچه مسلمون باید خوش اخلاق باشه
      آدم باش همین

12. Top | #57
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ی مطلبــــ
      یونس
      فَالْيَوْمَ نُنَجِّيكَ بِبَدَنِكَ لِتَكُونَ لِمَنْ خَلْفَكَ آيَةً وَإِنَّ كَثِيرًا مِّنَ النَّاسِ عَنْ آيَاتِنَا لَغَافِلُونَ . ﭘﺲ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺗﻮ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺑﺪﻥ ﺑﻰ ﺟﺎﻧﺖ ﻧﺠﺎﺕ ﻣﻰ ﺩﻫﻢ [ ﻭﺑﺮ ﺑﻠﻨﺪﺍﻳﻰ ﺍﺯ ﺳﺎﺣﻞ ﺩﺭﻳﺎ ﻣﻰ ﮔﺬﺍﺭم ] ﺗﺎ ﺑﺮﺍﻯ ﺁﻳﻨﺪﮔﺎﻧﺖ ﻧﺸﺎﻧﻪ ﺍﻯ [ ﺍﺯ ﻗﺪﺭﺕ ﻣﺎ ﻭ ﺯﺑﻮﻧﻰ ﻭ ﺧﻮﺍﺭﻯ ﮔﺮﺩﻧﻜﺸﺎﻥ ] ﺑﺎﺷﻰ ؛ ﻭ ﻳﻘﻴﻨﺎ ﺑﺴﻴﺎﺭﻯ ﺍﺯ ﻣﺮﺩم ﺍﺯ ﻧﺸﺎﻧﻪ ﻫﺎﻯ ﻣﺎ ﺑﻰ ﺧﺒﺮﻧﺪ .(92)
      .
      جسد فرعون به مکانی با شرایط خاص در مرکز آثار فرانسه انتقال داده شد تا بزرگترین دانشمندان باستانشناس به همراه بهترین جراحان و کالبد شکافان فرانسه، آزمایشات خود را بر روی این جسد و کشف اسرار متعلق به آن شروع کنند.
      رئیس این گروه تحقیق و ترمیم حسد یکی از بزرگترین دانشمندان فرانسه به نام پروفسور موریس بوکای بود، او بر خلاف سایرین که قصد ترمیم جسد داشتند، در صدد کشف راز و چگونگی مرگ این فرعون بود.
      تحقیقات پروفسور بوکای همچنان ادامه داشت تا اینکه در ساعات پایانی شب نتایج نهایی ظاهر شد بقایای نمکی که پس از ساعت ها تحقیق بر حسد فرعون کشف شد دال بر این بود که او در دریا غرق شده و مرده است و پس از خارج کردن جسد او در دریا غرق شده و مرده است و پس از خارج کردن جسد او از دریا برای حفظ جسد، آن را مومیایی کرده اند. اما مسئله غریب و آنچه باعث تعجب بیش از حد پروفسور بوکای شده بود این مسئله بود که چگونه این جسد سالمتر از سایر اجساد، باقی مانده در حالی که این جسد از دریا بیرون کشیده شده است.

حیرت و سردرگمی پروفسور دوچندان شد وقتی دید نتیجه تحقیق کاملا مطابق با نظر مسلمانان در مورد غرق شدن فرعون است و از خود سئوال می کرد که چگونه این امر ممکن است با توجه به اینکه این مومیایی در سال ۱۸۹۸ میلادی و تقریبا در حدود ۲۰۰ سال قبل کشف شده است،در حالی که قرآن مسلمانان قبل از ۱۴۰۰ سال پیدا شده است؟!
      لذا بعد از اتمام کار به کشورهای اسلامی سفر کرد و به تحقیق پرداخت تا بالاخرة آیه ۹۲ سوره یونس را برایش خواندند.به این صورت بود که به دین مبین اسلام مشرف شد.

13. Top | #58
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شاد کردن مؤمن

🌺🌺🌺🌺🌺

امام رضا (ع) فرمود :

خدا در زمین بندگانی دارد که در برآوردن نیازهای مردم می کوشند . اینان همان کسانی اند که درروز قیامت درامانند . و هر که شادی را به قلب مؤمنی وارد کند ، خدا در روز قیامت دلش را شاد می گرداند .
      اصول کافی ج 2 ص197

امام صادق (ع) فرمود : رسول خدا (ص) فرمود :
      محبوب ترین اعمال پیش خداوند ، خوشحالی است که به مؤمن برسانی و بدینوسیله گرسنگی اش را برطرف سازی یا گرفتاری اش را برداری .
      اصول کافی ج 2 ص 191

از رسول خدا (ص) پرسیدند : محبوب ترین مردم نزد خدا کیست ؟ فرمود : آنکه سودش برای مردم بیشتر باشد .
      اصول کافی ج 2 ص 164

امام صادق (ع) فرمود : هرگاه کسی را دوست می داری ، او را از این دوستی آگاه کن که این کار محبت بین شما را محکم تر می سازد .
      اصول کافی ج 2 ص644

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن