IT - با سلام و خسته نباشيد من ترم 3 ناپيوسته مهندسي نرم افزار هستم1 ترم تا فارغ التحصيلي مونده. ميخوام واسه ارشد It شركت كنم در مورد منابع هم زياد مطالعه كردم .اول از شما منابع رو ميخوام واسه قبولي هدف من تجارت الكترونيكه درس معماري رو مطالعه نميكنم. منابع رو اگه ميشه مرجع نباشه بيشتر من با منابع تستي و كوتاه ميتونم راه بيام. همچنين نميدونم چطوري بخونم اول چه درسي رو بخونم. خوندن درس ها ترتيب خاصي داره يا نه؟ مثلا درس هاي ساختمان و طراحي الگوريتم و گسسته كه تقريبا به هم مرتبط هستن رو چطوري مطالعه كنم خواهشا يه برنامه منسجم اگه باشه ممنون ميشم چون به دليل دور بودن از پايتخت و منابع آموزشي به همين اينترنت بيشتر دسترسي ندارم. باتشكر

پاسخ : براي قبولي در آزمون كارشناسي ارشد هيچ فهرست تضميني از منابع وجود ندارد و متاسفانه مطالبي كه با اين نام در سايت هاي مختلف منتشر شده اند بيش از آنكه كاربردي باشند، جنبه تبليغاتي دارند. در حال حاضر تقريبا تمامي محصولات موسسات و ناشران بنامي كه به صورت تخصصي در زمينه ي كنكور كارشناسي ارشد فعاليت مي كنند به عنوان منابع قابل اطمينان تلقي مي شوند. مهمترين نكته در انتخاب اين منابع توجه به ميزان پرسش ها و تست هاي هر فصل و تشريحي بودن پاسخ اين پرسش ها است. مهمترين نكته در اولويت دهي براي مطالعه دروس، ضريب تاثير هر درس در كنكور كارشناسي ارشد است. پس مي توان گفت در رشته مهندسي فناوري اطلاعات بالاترين اولويت را دروس مشترك خواهند داشت و ساير دروس از اولويت يكساني برخوردارند و در درجه ي دوم بهتر است در زمان مطالعه ي دروس، پيش نياز دروس مطابق با سرفصل هاي دانشگاهي رعايت شود.