خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات

۱۵روش برای افزایش تمرکز در هنگام مطالعه

هنگام درس خواندن کاغذ و خودکاری کنار دستتان بگذارید و فکرهایی را که به ذهنتان می رسد و مزاحم درس خواندن تان می شود یادداشت کنید . با این کار دیگر نگران فراموش کردن کارها و ایده ها نیستید.این شعار را در ذهن داشته باشید که ؛ « با شرایطی که دارم بیشترین تلاش خود را خواهم کرد . » نه اینکه فکر کنید « باید همه چیز کامل باشد » .
      ۱ ) هنگام درس خواندن کاغذ و خودکاری کنار دستتان بگذارید و فکرهایی را که به ذهنتان می رسد و مزاحم درس خواندن تان می شود یادداشت کنید . با این کار دیگر نگران فراموش کردن کارها و ایده ها نیستید و به خودتان یادآوری می کنید درست است که این کارها به اندازه ای مهم هستند که آنها را یادداشت کنید و بعداً برایشان کاری انجام بدهید اما آنقدر مهم نیستند که به خاطر شان درس خواندن را متوقف کنید.
      ۲ ) خوب است گاهی فکر های ناراحت کننده یا آنهایی که حواستان را پرت می کنند جای دیگری بگذارید . به این ترتیب که زمانی که مشغول درس خواندن هستید آنها را موقتاً کنار بگذارید تا بتوانید روی درس خواندن متمرکز شوید.
      ۳ ) سعی کنید هدف مشخصی را معین کنید که در هر بار درس خواندن به آن برسید . این کار کمک می کند توجه تان را به کار مشخصی که در دست دارید معطوف کنید. همچنین این کار باز خوردی از پیشرفت به دست تان می دهد.
      ۴ ) سعی کنید بر درسی که می خوانید تمرکز کنید و به اتفاقات بلند مدتی که بر اثر خوب یا بد امتحان دادن می افتد فکر نکنید . اول مهمترین کار حال حاضر را انجام بدهید و بدانید هر چیز حواس پرت کردن دیگری که به ذهنتان می رسد اهمیت کمتری از آنچه در حال انجامش هستید ، دارد.
      ۵ ) این شعار را در ذهن داشته باشید که ؛ « با شرایطی که دارم بیشترین تلاش خود را خواهم کرد . » نه اینکه فکر کنید « باید همه چیز کامل باشد » .
      ۶ ) یاد بگیرید چگونه تشخیص بدهید مساله ای که حواس تان را پرت کرده است آیا مهمتر از درس خواندن است ؟ هرگاه که ممکن بود مستقیماً به سراغ علت حواس پرتی تان بروید . گاهی با حذف علت حواس پرتی اصلی می توانید زمان بیشتری را به درس اختصاص دهید و بعداً کمتر نگران باشید.
      ۷ ) سعی کنید جای خاصی را برای درس خواندن انتخاب کنید که وسایل حواس پرت کنی مثل رادیو و تلویزیون در آن نباشد.
      ۸ ) محل درس خواندن خود را تمیز و مرتب نگه دارید و سعی کنید از آن فقط برای درس خواندن استفاده کنید . این کار حواس پرتی را کاهش می دهد و کمک می کند راحت تر به حالت تمرکز دست یابید . مثلاً ممکن است وقتی روی تخت دراز می کشید و درس می خوانید کمتر تمرکز داشته باشید تا وقتی که پشت میزی می نشینید که همیشه از آن برای درس خواندن استفاده می کنید.
      ۹ ) درس خواندن را در دوره های زمانی محدود انجام بدهید تا بدانید به زودی نقطه پایان فرا می رسد . بی وقفه درس خواندن طوری که به نظر می رسد نقطه پایانی وجود ندارد سخت تر است.
      ۱۰ ) همه کتاب ها ، جزوه ها و کتاب های کمک درسی تان را کنار دست تان بگذارید . اگر لازم باشد برای اینها از جایتان بلند شوید یا مدتی دنبالشان بگردید حواس تان بیشتر پرت می شود.
      ۱۱ ) برای کاهش اضطرابی که با آماده شدن برای درس خواندن می آید می توانید کتاب ها و محل درس خواندن تان را مرتب کنید . این کار باعث می شود محل کارتان عاری از هر چیز حواس پرت کنی باشد . ممکن است شما از آ نهایی باشید که برای درس خواندن نیاز به « گرم شدن » داشته باشید ؛ برای این کار از مطالبی شروع کنید که با آنها آشنایی بیشتری دارید . با این کار مروری هم بر نتایج خوب امتحانات گذشته دارید که از نظر ذهنی شما را در وضعیت اعتماد به نفس خوبی قرار می دهد.
      ۱۲ ) برای کاهش اضطرابی که با گذشت زمان پدیدار می شود استراحت جسمی کمک می کند نگرانی تان کمتر شود و آگاهی و انرژی خود را بازیابید . شاید هم لازم باشد هر بخش از درس را که تمام می کنید مروری بر آن داشته باشید تا حس تمام کردن و اطمینان تان افزایش یابد . البته اگر درس خواندن را به شب امتحان موکول نکنید کمتر دچار اضطراب می شوید.
      ۱۳ ) سعی کنید اوایل سال تحصیلی محدوده توجه خود را پیدا کنید و در طول سال هم آن را بررسی کنید . معمولاً کسانی که احساس می کنند نمی توانند خوب امتحان بدهند آنهایی هستند که شکاف ( بزرگ یا کوچک ، کم یا زیاد ) در درک مطالب دارند . همان طور که سال می گذرد مفاهیمی را که واضح نیستند مرور کنید تا این شکاف را کاهش بدهید و همان طور که دانش تان در طول سال افزایش می یابد اعتماد به نفس تان تقویت شود.
      ۱۴ ) با هم کلاسی هایتان راجع به درس خواندن تان صحبت کنید . با بحث کردن درباره مطالب مهم درس ذهنیت معقولی درباره مسائل مهم درس و سوال هایی پیدا می کنید که بیشتر ممکن است در امتحان بیایند . این کار همچنین فرصت ایده آلی است برای آشنایی با نظرات دیگران و درس خواندن گروهی راه بی نظیری برای مطالعه فعال است.
      ۱۵ ) گاهی اوقات دانش آموزان و دانشجویان از وضعیت جزوه های خود راضی نیستند و جزوه دیگران را قرض می گیرند تا مال خودشان را کامل کنند . یادتان باشد همیشه جزوه هایتان را براساس تاریخ مرتب کنید و موضوع اصلی درس را بیابید . وقتی جزوه می نویسید حاشیه آن را خالی بگذارید تا بعداً بتوانید سوال ها ، توضیح ها و کلمات کلیدی را که به ذهن تان می رسد کنار آن بنویسید . همچنین نباید تا آخر سال صبر کنید تا متوجه شوید جزوه هایتان ناقص است . هر هفته جزوه هایتان را مرور کنید . اگر لازم بود آنها را کامل کنید و قسمت هایی را که نمی فهمید از معلم یا استاد بپرسید .
      منبع:آی کنکور

ویرایش توسط amir.h : 10 شهریور 1394 در ساعت 23:17 دلیل: اصلاح فونت!

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      افزایش تمرکز حواس و کاهش بی دقتی

تمرین های افزایش تمرکز حواس

برای افزایش تمرکز حواس هنگام مطالعه بصورت عملی و ساده
      کارگاه های تخصصی مشاوره کنکور دکتر افشار در این زمینه را گوش بدین

مشاوره تحصیلی و کنکور_سایت مشاوره تحصیلی علیرضا افشار

دانلود رایگان همایش های مشاوره ای انگیزشی و آموزشی از سال 90 تا امروز
      www.alirezael.ir

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      up

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط afshar نمایش پست ها
      افزایش تمرکز حواس و کاهش بی دقتی

تمرین های افزایش تمرکز حواس

برای افزایش تمرکز حواس هنگام مطالعه بصورت عملی و ساده
      کارگاه های تخصصی مشاوره کنکور دکتر افشار در این زمینه را گوش بدین
      خیلی مفید بود ممنون

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Tajob
      نمایش مشخصات
      بچه ها من دارم دیوونه میشم ....شما کجا درس میخونین؟اتاق جدا دارین؟؟؟ من پارسال اتاق جدا داشتم ولی امسال بنا به دلایلی نشد....قراره خودم و آبجیم تو اتاق داداشام بدرسیم بعد این داداشم هی میاد و میره هی حرف میزنه شوخی میکنه و مسخره بازی در میاره اومده تبلتو برداشته ازمون فیلم میگیره نقل گذاشته تو دهنش و صدا ی چالاپ چولوپ و اینا در میاره ینی از صب 20 بار نه 30 بار شایدم بیشتر اومده تو اتاق از اونطرف مامانم و آبجیام و اون یکی داداشمم چن بار به بهانه های مختلف اومدن از یه طرفم دو سه دفه برق اتاق رفت نمیدونم چرا امیدوارم از مسخره بازیای داداچ نباشه...پاک دیوونه شدم نمیدونم چیکار کنم....رفتم کللی دعوا راه انداختم ک شما خیلی میاین و من نمیتونم درس بخونم پارسال ک شرایطم اونقد خوب بود شاید تو کل یه سال فقط 10 دفه کسی اومده باشه تو اتاقم وضعم اون بود امسالو نمیدونم چی میشه ...تازه قراره با آبجیمم تو یه اتاق بدرسیم ولی پارسال تنها بودم بنظرم بهتر بود....بچه ها چیکار کنم میترسم آیندم تباه بشه کتابخونه هم نمیشه رفت نگین بروکتابخونه.....دارم دیوونه میشم کل روزوپای کتاب بودم ولی 2 ساعت مفیدم نشد ..آبجیمم یه ساعتی اومد تو اتاقم وگفت حرف نمیزنم میدونه دوس ندارم ولی میاد سال کنکور خودشو یادش رفته.....بچه ها چیکار کنم از دست خونوادم خیییلییی دوسشون دارم ولی از دستشون خیلی کلافه شدم اونا هم فک میکننمن زیادی حساسم...میگن زیادی حساسی بهم...عایا من زیادی حساسم بنظرتون؟یه دونه اتاق دیگه هم داریم توخونه ولی اونجا کولر نداره وضع مالی خونواده هم خوب نیست فعلن گفتن صب کن میخریم....بنظرتون یه پنکه دیواریی چیزی بگیرم به اون اتاق نقل مکان کنم ....ولی گرمه آخه با اونش چجوری کنار بیام....ولی یه روز از صب تا ظهر رفتم اونجا یه خورده گرم بود ولی خبب خیلی خوندنم با کیفیت تر از امروز بود...شیکار کنم شما جای من بودین چیکار میکردین؟؟مثلنم هدفم دندونپزشکیه دختر باهوش و زرنگیم هستم ....الان میگم کاش امسال همون پرستاری رومیرفتم نمیموندم بخاطر دندون با این وضعیتم آبیاری گیاهان دریایی هم قبول نمیشممممم.....
      میخواستم تاپیک بزنم ولی نشد گفتم اینجا بگم

6. Top | #6
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      من میگم شما نقل مکان کن و با شرایط بساز
      اگر اینکارو بکنی واقعا قهرمانی
      من این شرایط سخت رو نداشتم اما اگر بتونی با این شرایط کنار بیای واقعا لایق احترامی
      مشاوره تخصصي كنكور ، اول فكر ميكردم كه بقيه خوبن لازم نيس من وارد اين اين ماجرا بشم اما الان ميبينم كه ميتونم بهتر از بقيه مشاوره بدم ، تماس بگيريد 😉😉

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatyma.mlhnsb نمایش پست ها
      بچه ها من دارم دیوونه میشم ....شما کجا درس میخونین؟اتاق جدا دارین؟؟؟ من پارسال اتاق جدا داشتم ولی امسال بنا به دلایلی نشد....قراره خودم و آبجیم تو اتاق داداشام بدرسیم بعد این داداشم هی میاد و میره هی حرف میزنه شوخی میکنه و مسخره بازی در میاره اومده تبلتو برداشته ازمون فیلم میگیره نقل گذاشته تو دهنش و صدا ی چالاپ چولوپ و اینا در میاره ینی از صب 20 بار نه 30 بار شایدم بیشتر اومده تو اتاق از اونطرف مامانم و آبجیام و اون یکی داداشمم چن بار به بهانه های مختلف اومدن از یه طرفم دو سه دفه برق اتاق رفت نمیدونم چرا امیدوارم از مسخره بازیای داداچ نباشه...پاک دیوونه شدم نمیدونم چیکار کنم....رفتم کللی دعوا راه انداختم ک شما خیلی میاین و من نمیتونم درس بخونم پارسال ک شرایطم اونقد خوب بود شاید تو کل یه سال فقط 10 دفه کسی اومده باشه تو اتاقم وضعم اون بود امسالو نمیدونم چی میشه ...تازه قراره با آبجیمم تو یه اتاق بدرسیم ولی پارسال تنها بودم بنظرم بهتر بود....بچه ها چیکار کنم میترسم آیندم تباه بشه کتابخونه هم نمیشه رفت نگین بروکتابخونه.....دارم دیوونه میشم کل روزوپای کتاب بودم ولی 2 ساعت مفیدم نشد ..آبجیمم یه ساعتی اومد تو اتاقم وگفت حرف نمیزنم میدونه دوس ندارم ولی میاد سال کنکور خودشو یادش رفته.....بچه ها چیکار کنم از دست خونوادم خیییلییی دوسشون دارم ولی از دستشون خیلی کلافه شدم اونا هم فک میکننمن زیادی حساسم...میگن زیادی حساسی بهم...عایا من زیادی حساسم بنظرتون؟یه دونه اتاق دیگه هم داریم توخونه ولی اونجا کولر نداره وضع مالی خونواده هم خوب نیست فعلن گفتن صب کن میخریم....بنظرتون یه پنکه دیواریی چیزی بگیرم به اون اتاق نقل مکان کنم ....ولی گرمه آخه با اونش چجوری کنار بیام....ولی یه روز از صب تا ظهر رفتم اونجا یه خورده گرم بود ولی خبب خیلی خوندنم با کیفیت تر از امروز بود...شیکار کنم شما جای من بودین چیکار میکردین؟؟مثلنم هدفم دندونپزشکیه دختر باهوش و زرنگیم هستم ....الان میگم کاش امسال همون پرستاری رومیرفتم نمیموندم بخاطر دندون با این وضعیتم آبیاری گیاهان دریایی هم قبول نمیشممممم.....
      هرچند سخته .... ولی خب اول یاد بگیر که با واقعیت کنار بیای ..... :: اگه مشکل تماسی باهات نداشته باشه ... مثلن باهات شوخی کنه یا هلت بده و از این جنگولک بازی ها .... و فقط سر و صدا باشه .... خب این میشه یه فرصت واسه تمرین تمرکز .... :: میدونم سخته و راحت نیست ... ولی نشد نداره ... ::: یه تجربه خاص واست میشه تو زندگی که یاد میگیری تو شرایط خاص که سروصدا هستش تمرکز خوبی داشته باشی که از خیلیای دیگه این کار ساخته نیست .... ! ::: البته تلاش دیگه خودت هم باشه .. که مثلن با خانواده صحبت کنی که اونا هم تو این امر یه نقش بهتر داشته باشن و سروصدا رو کاهش بدن ... یا حتی واسه در اتاقت قفل داشته باشی که هیچ کی نیادو بره ................ :::: یا شاید بهتره این یه سالو خونه خاهر برادر دایی عمو خاله عمه یا یه جایی که میتونی راحت به درس و کنکورت برسی، باشی و درستو بخون .
      .......................
      در هرحال واست آرزوی موفقیت دارم دختر .... !

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatyma.mlhnsb نمایش پست ها
      بچه ها من دارم دیوونه میشم ....شما کجا درس میخونین؟اتاق جدا دارین؟؟؟ من پارسال اتاق جدا داشتم ولی امسال بنا به دلایلی نشد....
      عزیز دلم نه ما هم اتاق جدا نداشتیم.
      منم با خواهرم هم اتاق بودم،من وسواس نظم دارم اون به شدددددددت شلوغ کاره.من اتاق به هم ریخته باشه نمی تونم تمرکز کنم هرروز نیم ساعت باید اتاق رو جمع می کردم بعد از تمیزشدن اتاق هم دیگه نای درس خوندن نداشتم!
      تذکر لسانیهم ممکنه یکی دوبار فایده داشته باشه ولی داداشت می خواد بازیگوشی کنه و بار سوم دوباره مزاحمت می شه.
      خونه ی ما یکسره مهمونی بود.خاله،عمه،عمو،شوهرخواه ،خواهرزاده کوچیک...ولی باید سوخت و ساخت.پس فردا نتایج بیاد خدای ناکرده رتبه ت خراب شده باشه به خودت می گی تقصیر داداشم بود که سروصدا کرد؟این غصه تو کم می کنه؟نه عزیزم.زیاد نکنه کم هم نمی کنه.
      من وقتایی که خیلی سروصدا می شد و دیوانه می شدم توی حموم درس می خوندم.یه چارپایه می گذاشتم و شروع می کردم به خوندن.حموم اکثر اوقات گرمه و بخار داره ولی لااقل می شد درس خوند.یا صبحای زود یا نصف شب می خوندم که اساتید خوابیده بودن
      بالکن یا پشت بوم هم گزینه خوبیه.من از بالکن برای عید استفاده کردم که تو اتاقا همش رفت و آمد بود و ابدا نمی شد متمرکز شد.بالکن به شدت گرم بود آفتاب مستقیم می خورد تو کله م.اونم آفتاب لجوج اول فروردین.ولی می خوندم دیگه.یه پتو یا زیرانداز می انداختم روی زمین بالکن یه کوه کتاب هم بغل دستم...می گفتم تا اینارو نخونی از پسته و شکلات و گپ و گفت خبری نیست....و می خوندم و می خوندم.
      یه بار نصف شب زمستون که به شدت خوابم می اومد ولی درسم مونده بود رفتم تو بالکن به خوندن.سوییشرت و کاپشن و پتو هم هیچی با خودم نبردم.گفتم باید از این سرما استفاده کنی.به جای قهوه خوردن با سردی هوا خودتو بیدار نگه دار!و دوساعتی تو اون هوا بیدار موندم و خوندم و درسم که تموم شد برگشتم تو.
      می گی دختر باهوشی هستی.همین که داری خودتو با شرایطتت وفق می دی و به جای ناامیدی دنبال راه حل می گردی گویای این موضوع هست.ببین وقتی جوابا بیاد خانواده ت نمی گن ما بهش کولر ندادیم اتاق جدا ندادیم خراب کرد...اصلا گردن نمی گیرن!!می گن چرا خوب ندادی چرا دندونپزشک نشدی...اون موقعس که با خودت می گی کاش تو انباری،تو راه پله،تو دستشویی خونده بودم ولی نتیجه م این نبود.
      خونه سوراخ سنبه زیاد داره.یه جا رو که خیلی گرم نباشه پیدا کن و بخون.پاییز هم نزدیکه.هوا یکم بهتر می شه.زیادی هم حساس نیستی محل مطالعه موضوع مهمیه.
      از اون یکی اتاق هم حتما استفاده کن.دوش آب سرد بگیر با لباس خنک برو اونجا اگه پنکه هم تونستی جور کنی که نور علی نوره. صبح تا ظهر پنج شش ساعته باید تحمل کنی بعدازظهر قابل تحمل می شه.
      کتابخونه نمی دونم چرا می گی نمی تونی بری اگه می تونستی بهترین گزینه بود.هم ساکت،هم خنک.سعی کن شرایط کتابخونه رفتن رو جور کنی.
      خیلی طولانی شد ولی خواستم کمکت کنم...به جاهای دورافتاده و خلوت خونه فکر کن.حتی تو یه کارتن بزرگ تو انباری هم می شه درس خوند!!!و موضوع اینه که چه تو طویله چه تو خونه دوبلکس چوبی باید خوند تا موفق شد....راه دیگه ای وجود نداره.

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      هرچند سخته .... ولی خب اول یاد بگیر که با واقعیت کنار بیای ..... :: اگه مشکل تماسی باهات نداشته باشه ... مثلن باهات شوخی کنه یا هلت بده و از این جنگولک بازی ها .... و فقط سر و صدا باشه .... خب این میشه یه فرصت واسه تمرین تمرکز .... :: میدونم سخته و راحت نیست ... ولی نشد نداره ... ::: یه تجربه خاص واست میشه تو زندگی که یاد میگیری تو شرایط خاص که سروصدا هستش تمرکز خوبی داشته باشی که از خیلیای دیگه این کار ساخته نیست .... ! ::: البته تلاش دیگه خودت هم باشه .. که مثلن با خانواده صحبت کنی که اونا هم تو این امر یه نقش بهتر داشته باشن و سروصدا رو کاهش بدن ... یا حتی واسه در اتاقت قفل داشته باشی که هیچ کی نیادو بره ................ :::: یا شاید بهتره این یه سالو خونه خاهر برادر دایی عمو خاله عمه یا یه جایی که میتونی راحت به درس و کنکورت برسی، باشی و درستو بخون .
      .......................
      در هرحال واست آرزوی موفقیت دارم دختر .... !
      مرسی واقعن.......ولی یه مشکل خونوادگی بود حل شد من نباید عجله میکردم واسه کمک خواستن.....دعواشون کردم گفتم نیاین واللا من چند سال میمونم پشت کنکور خودتونم اذیت میشین......دیگه خیلی کم میان تو اتاق.. اومدنم اجازه نمیدم سر و صدا کنن ینی بی محلی میکنم خودشون خسته میشن میزارن میرن.....به خودم میگم من بخوام برم آزمون یا خود کنکور مراقبا هم هی میان و میرن و کللن باید یاد بگیرم تمرکز کردنو ...داداشمم الکی مثلن مراقبه فرض میکنم مراقبه.......در ضمن داداشم بچه نیست سی سالشه مثلن ولی عین بچه ها میمونه ...ولی دیروز باهاشون حرف زدم دیگه مراعات میکنن....از شما هم تشکرررر

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط susba نمایش پست ها
      عزیز دلم نه ما هم اتاق جدا نداشتیم.
      منم با خواهرم هم اتاق بودم،من وسواس نظم دارم اون به شدددددددت شلوغ کاره.من اتاق به هم ریخته باشه نمی تونم تمرکز کنم هرروز نیم ساعت باید اتاق رو جمع می کردم بعد از تمیزشدن اتاق هم دیگه نای درس خوندن نداشتم!
      تذکر لسانیهم ممکنه یکی دوبار فایده داشته باشه ولی داداشت می خواد بازیگوشی کنه و بار سوم دوباره مزاحمت می شه.
      خونه ی ما یکسره مهمونی بود.خاله،عمه،عمو،شوهرخواه ،خواهرزاده کوچیک...ولی باید سوخت و ساخت.پس فردا نتایج بیاد خدای ناکرده رتبه ت خراب شده باشه به خودت می گی تقصیر داداشم بود که سروصدا کرد؟این غصه تو کم می کنه؟نه عزیزم.زیاد نکنه کم هم نمی کنه.
      من وقتایی که خیلی سروصدا می شد و دیوانه می شدم توی حموم درس می خوندم.یه چارپایه می گذاشتم و شروع می کردم به خوندن.حموم اکثر اوقات گرمه و بخار داره ولی لااقل می شد درس خوند.یا صبحای زود یا نصف شب می خوندم که اساتید خوابیده بودن
      بالکن یا پشت بوم هم گزینه خوبیه.من از بالکن برای عید استفاده کردم که تو اتاقا همش رفت و آمد بود و ابدا نمی شد متمرکز شد.بالکن به شدت گرم بود آفتاب مستقیم می خورد تو کله م.اونم آفتاب لجوج اول فروردین.ولی می خوندم دیگه.یه پتو یا زیرانداز می انداختم روی زمین بالکن یه کوه کتاب هم بغل دستم...می گفتم تا اینارو نخونی از پسته و شکلات و گپ و گفت خبری نیست....و می خوندم و می خوندم.
      یه بار نصف شب زمستون که به شدت خوابم می اومد ولی درسم مونده بود رفتم تو بالکن به خوندن.سوییشرت و کاپشن و پتو هم هیچی با خودم نبردم.گفتم باید از این سرما استفاده کنی.به جای قهوه خوردن با سردی هوا خودتو بیدار نگه دار!و دوساعتی تو اون هوا بیدار موندم و خوندم و درسم که تموم شد برگشتم تو.
      می گی دختر باهوشی هستی.همین که داری خودتو با شرایطتت وفق می دی و به جای ناامیدی دنبال راه حل می گردی گویای این موضوع هست.ببین وقتی جوابا بیاد خانواده ت نمی گن ما بهش کولر ندادیم اتاق جدا ندادیم خراب کرد...اصلا گردن نمی گیرن!!می گن چرا خوب ندادی چرا دندونپزشک نشدی...اون موقعس که با خودت می گی کاش تو انباری،تو راه پله،تو دستشویی خونده بودم ولی نتیجه م این نبود.
      خونه سوراخ سنبه زیاد داره.یه جا رو که خیلی گرم نباشه پیدا کن و بخون.پاییز هم نزدیکه.هوا یکم بهتر می شه.زیادی هم حساس نیستی محل مطالعه موضوع مهمیه.
      از اون یکی اتاق هم حتما استفاده کن.دوش آب سرد بگیر با لباس خنک برو اونجا اگه پنکه هم تونستی جور کنی که نور علی نوره. صبح تا ظهر پنج شش ساعته باید تحمل کنی بعدازظهر قابل تحمل می شه.
      کتابخونه نمی دونم چرا می گی نمی تونی بری اگه می تونستی بهترین گزینه بود.هم ساکت،هم خنک.سعی کن شرایط کتابخونه رفتن رو جور کنی.
      خیلی طولانی شد ولی خواستم کمکت کنم...به جاهای دورافتاده و خلوت خونه فکر کن.حتی تو یه کارتن بزرگ تو انباری هم می شه درس خوند!!!و موضوع اینه که چه تو طویله چه تو خونه دوبلکس چوبی باید خوند تا موفق شد....راه دیگه ای وجود نداره.
      واقعنننننن مرسیییییییی.......ولی من بنظرم دیگه مشکلم تقریبن حل شدددد.....ینی باهاشون حرف زدم وگریه و اینا دیگه خیلی کمتر میان ......میخوام از یه جنبه ی مثبت به قضیه نگا کنم مثلن فرض میکنم عین مراقبان ک سر کنکورن و تمرکزو تمرین میکنم...دوست ندارم جا بزنم هر جوری شده میخونم به قول شما شده توحمومو دستشویی ولی میخونم....قول دادن از مهر به بعد واسه اتاقم کولر بگیرن دوباره برم همونجا...ینی خودشون گفتن ده روز دیگه ولی 10روز اینا شاید بشه یه ماه دیگه....خونوادم خیلی با درکننن ولی خببب....الان ک باهاشون خیلی جدی حرف زدم فک کنم حل شده باشه امیدوارم تا آخر تابستون همینجوری آروم بمونه بعدش نقل مکان میکنم...چون اهل قشمم هستیم واقعن سخته گرما رو تحمل کردن ینی بدون کولر نمیشه زیست چه برسه به درس خوندن ..... و واقعن متشکرم از شما ک واسم وقت گذاشتیییین خیلی ممنوووووونننننننن......شما هم لایق بهترینایین وقتی تو اون شرایط سخت درس خوندین وکنار اومدین امیدوارم به اون چیزی ک دوست دارین برسین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن