خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 62
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط qasem نمایش پست ها
      منظورم اینه که همه میگن استرسش بالاست و نمیتونی استرس رو تحمل کنی وگند میزنی و از این جور حرفا میخاستم بدونم واقعا چنین چیزی وجود داره؟یا نه ؟

راستش یکمی درسته...حتی کسی که هزاران بار سر ازمون های مختلف رفته باشه بازم دچار استرس میشه...برای خود من هم اون اولاش خیلی سنگین بود جو(که باعث شد ادبیات اونطور که میخوام نشه)..ولی خب بعدش عادت کردم انگار که دارم ازمون عادی میدم...مهم تر از همه اینه که به هیچ وجه نباید روحیتو سر کنکور ببازی...حتی اگه بدترین شرایط رو هم داشتی به خودت ایمان داشته باش همین....

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bigle نمایش پست ها
      میشه روش مطالعه ادبیات و دینی رو بگین؟ و اینکه نحوه برنامه ریزی به چه شکل باشه؟ مرسی
      سلام

درمورد ادبیات بگم که من برای یادگیری از گاج سبز استفاده میکردم و سعی میکردم درس به درس جلو برم ینی لغات و املا و قرابت هر درس رو جداگانه یادمیگرفتم...بعدعید هم گاج موضوعی رو کار کردم...

درمورد دینی هم بگم که من از گاج خاکستری استفاده میکردم... و روش هم به این صورت بود که تو ازمون های عادی فقط درس رو کامل و دقیق میخوندم و برای ازمون های جمع بندی تست میزدم...البته برای ازمون های عادی در سایت کانون در ازمون های انلاین شرکت میکردم...

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir0020 نمایش پست ها
      40 دقیقه وقت اضافه سر کنکور؟؟

فیزیک رو 83 زدی واقعا خیلی کار بزرگیه...علت موفقیت و درصد بالا توی فیزیک چی بود؟ خیلی ها دیدم هر چقد تست کار کردن بازم فیزیکو نهایت تا 55 رسوندن.....منم یکی از آرزوهامه فیزیکو بالای 80 بزنم ...فقط تست زیاد کار میکردی؟؟ فقط از گاج نقره ای تست میزدی؟ دوره و مرورت تو فیزیک چطور بود که اینقد خوب نتیجه گرفتی؟؟
      اضافه از این نظر که یه دور سوالا رو خوندم و 40 دقیقه وقت برای مرور و بازگشت داشتم(اونایی که ازمون قلم چی میان زمان های نقصانی رو میدونن..اینم یه جورایی همون بود)...درمورد فیزیک بگم که اره فقط گاج نقره ای بود ولی فرقش شاید با دیگران اینه که من فقط یه بار گاج رو کار نکردم!!!بلکه گاها میشد که تست های یه فصلو بیش از یه بار میزدم...مثلا یه بار تو ازمون های عادی..یه بار تو ازمون جمع بندی دی...یه بار تو عید!!!کلا اینجور بگم برات که فیزیک یکی از دروس روزمره ی من بود..ینی اگه یه روز فیزیک تست نمیزدم خوابم نمیبرد...به درصد بالای 80 رسیدن که زیاد دور از دسترس نیس!!اما به نظر خودم کلید موفقیت من درس شیمی بود...

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmiR_KHD نمایش پست ها
      خیلی خوبه..منم خیلی دوست دارم...فیزیکم هر روز توی برنامم هست...خیلی خوبه لا مصب
      شیمیو چطور مطالعه میکردی؟؟آره شیمیتم خیلی خوبه واسه رشته ریاضی
      ..

به نظرم ریاضیت میتونست بهتر باشه درسته؟؟ البته اینم خیلی خوبه...دلیلش چی بود که ریاضی رو نتونستی عین بقیه بالا بزنی..
      شیمی از اون نظر کلیدم بود که امسال واقعا سوالات شیمی سخت شده بود و حتی رتبه های تک رقمی هم عاجز مونده بودن...شیمی رو هم با مبتکران اومدم جلو و یه جورایی روشش مثل فیزیک بود(تقسیم تست ها به تعداد روز و ...) البته فرقش این بود که چون شیمی مطالب حفظی بیشتری داشت مرور و خلاصه خوانی بیشتر تو برنامم بود...
      درمورد ریاضی هم حق با توئه...من خودم هم برای درصد 65 الی 70برنامه ریخته بودم ...ولی خب قبلا هم گفتم کمی سر جلسه بدشانسی اوردم و صندلیم کنار درب ورود و خروج افتاد...وقتی هم دفترچه اختصاصیا رو دادن بعد از یه رب سیاهی لشکر کنکور بلند شدن و درب ورودی وشلوغی و هرج و مرج و(رد کردن 14سوال متوالی مبحث مشتق و حد)...البته مهم نیس پیش میاد سر کنکور...باید برای هرجور اتفاقی اماده بود..

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط windbag نمایش پست ها
      سلام مهندس ... امیدوارم روند موفقیت هاتون ادامه پیدا کنه

اقا من امسال میرم سوم ... یه سری برنامه ها ریخته بودم واسه امسال .. که شاید بهتر باشه بگم که فقط به چهل درصدش رسیدم !
      حالا نمیدونم تو این چند روز باقی مونده از تابستون چیکار کنم ! اما خب تا به الان فیزیک و شیمی و حسابان از سال سوم رو پیش خوانی کردم ...
      قواعد عربی سال دوم رو خوندم
      شیمی دوم رو تقریبا نصف کردم
      و خب قصد داشتم فیزیک و ریاضی دوم رو هم بخونم که وقت نشد

اول اینکه به نظر شما تو این چند روز باقی مونده مفید ترین کاری که میتونم برای سال سوم بکنم و نکردم چی میتونه باشه؟
      دوم اینکه ایا به نظر شما باید از این سال گوشی رو کنار بذارم ؟
      سوم اینکه به دور از تعصب ایا انتخاب گزینه ی دو برای سال سوم مناسبه ؟ خب من هم از قلم چی متنفرم ! و هم بخاطر سبک بودن برنامه ی گزینه ترجیح دادم انتخابش کنم ... چون میخواستم تمرکز اصلیم روی نهایی باشه و به نظرم قلم با فشار زیادی که تو طول سال میاره تمرکز ادمو میگیره
      چهارم اینکه تو تست های ریاضی و هندسه مشکل دارم ... تو تشریحی هاش خوبم اما تو تست ها قفل میکنم ! چیکار کنم به نظرتون ؟
      پنجم اینکه تو سال سوم چند درصد تستی و چند درصد تشریحی درس بخونم ؟
      شیشم از دیدگاه شما چطور و چه شکلی میتونم قوی ترین قدمها رو برای سال سوم و نهایی بردارم ؟ به شدت از نهایی میترسم و حتی فکر کردن بهش هم عصبیم میکنه !

ببخشید دیگه خیلی سوال داشتم )
      سلام خانوم مهندس...ماشالله چه ذهن پرسوالی داری!!

درمورد سوال اولت نظر من اینه که سال دوم رو کامل تموم کن...به مباحث مهم برس...دروسی رو که ضعف داشتی مرور کن...برای استارت سوم خوبه که پایت قوی باشه(البته من خودم هم اون زمان پیش خوانی نکردم فقط به سال دوم پرداختم)
      درمورد سوال دوم ببین خواهر گلم...گوشی و وسایل دیگه بد نیستن..فقط بستگی به نحوه ی استفاده ی ما داره...من خودم هم گوشی داشتم(البته ساده)هم اینترنت...ولی کنترل میکردم...در وهله ی اول باید فقط رو هدفت تمرکز کنی.. سعی کن نحوه ی درست استفاده کردن رو یاد بگیری..وگرنه گوشی هم بعضی جاها میتونه مفید باشه(البته فک نکنم ماها بلد باشیم مفید استفاده کنیم)...این مورد بستگی به خودت داره(نظر شخصیم اینه که گوشی نداشته باشی راحت تری)
      درمورد ازمون هم قبلا هم گفتم...مهم نیس کدوم ازمون شرکت میکنی مهم اینه که اون ازمونه باشه...اتفاقا سوالات گزینه دو خیلی هم مفهومی و استاندارد تره(سوالاش رو کار کردم)...فقط توصیم بهت اینه که هرازمون و هر برنامه ای رو انتخاب میکنی بهش پایبند باشی و کامل اجراش کنی(منظورم این بود که حرفای دیگران نباید دلسردت کنه)
      سوال بعدی چی بود؟؟اها..درمورد تست های ریاضی و هندسه...باید بگم که اولا باید تشریحی رو خوب یاد بگیری بعد تستی و وضعیت شما هم طبیعیه...سوال تستی همون تشریحیس فقط چهارتا گزینه بهش اضافه شده!!درمورد رفع اشکالت هم نگران نباش به مرور زمان حل میشه..وقتی تست های بیشتری کار کنی قلق کار دستت میاد!!!
      راستش نمیتونم دقیق بگم چنددرصد تشریحی و چند درصد تستی...چون من کارم ترکیبی از اینا بود!!!خودت هم میدونی که نهایی چقد مهمه...من خودم سعی میکردم سوالات تستی رو هم از راه تشریحی حل کنم(ینی تست میزدم ولی فرقش این بود که از میانبر و کلک تستی و سرعت استفاده نمیکردم)..با این روش هم تست کار میکنی هم قدرت تشریحی بالا میره...
      سال سوم مهمترین بازه برای کنکوره(به نظرم حتی از پیش هم مهمتره)...تو اولا باید روی روحیه و فکرت کار کنی و از لحاظ روحی کاملا اماده باشی...در مرحله ی بعدی بهترین قدم اینه که خودتو به مطالعه عادت بدی...روش های مطالعه رو کشف کنی(برای هرکسی منحصر به فرده)..کتاب هایی رو که باهاشون راحتی پیدا کنی...در کل زمینه رو برای سال بعد فراهم کنی...و توصیه ی اکیدم اینه که تمام فکر و ذکرت روی دروس سال سوم باشه...

امیدوارم که موفق باشی
      ویرایش توسط hoonam : 13 شهریور 1394 در ساعت 09:36

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      محمد جان راجع به این تقسیم تستا هر وقت, وقت کردی یه توضیح مفصل میدی؟....همه ی درسا رو به همین روش تست میزدی؟
      ممنون

Amir0020 هستم تغییر اسم دادم

اره داداش شناختم...

با یه مثال میگم..مثلا امروز شنبه و دو هفته دیگه ازمون قلم چی قراره فیزیک فصل ترمو بیاد...خب گاج چندتا سوال داره تو این مبحث؟؟(مثلا 120تا)..چند روز در پیش داریم؟(دوازده روز چون پنج شنبه برای جمع بندیه)..خب تعداد تست رو به تعداد روز تقسیم میکنیم میشه روزی ده تست...بعد با دقت اون ده تا رو حل میکنی...از هر ده تا یکی دوتاشو نشانه دار میکنی...پنج شنبه هم نشانه دار ها رو حل میکنی...من برای اکثر درسا این روش رو داشتم...فقط ممکن بود تعداد تست هام کم باشه به جای 12 روز 7 روز مثلا این کارو انجام بدم...

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینم خوب چیزیه..امتحان میکنم فک کنم جواب بده...اصن کلا این روش با روحیه من سازگاره...

تست پوششی هم میزدی؟؟مثلا هر روز که ده تا میزدی روز بعد دوباره قبلی رو مرور میکردی؟؟

محمد تو اصن شرایط خوندنتو روحیت کلا کپیه منه(البته تا اینجا که اینطور بوده) درصدامونم یکی بشه خیلی عالی میشه..انشالله البته

ایشالله که درصدات از من هم بیشتر میشه و رتبت از من هم بهتر...

درمورد پوششی هم اره بعضی وقتا متناسب با درس و مبحث(البته بستگی به خود ادم داره)

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lord raiden نمایش پست ها
      فایل پیوست 39735بنظرتون این برنامه ی گزینه دو برای دروس ریاضی مناسبه
      سلام...خب به هر حال این برنامه ها طبق یه اصول و ضوابط خاص طراحی شدن و مطمئنا هدفی دارن...من برنامه رو دیدم تو قسمت پیش دانشگاهی خیلی خوبه...اما به نظرم تو قسمت پایه(مشکلی نداره هاا حتی قلم چی هم اینطوریه)خودت میتونی یکم تغییرات مهندسی انجام بدی...مثلا اگه دقت کنی دروس ریاضی 2 یا امار و هندسه 1 از 27اذر تا 20فروردین تعطیل میشه تو کاری که باید انجام بدی اینه که تو این دوره هراز چندگاهی(نه خیلیم عمیق) خلاصه هاتو مرور کنی...برای درس های دیگه هم همینطور...

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Flicker_Of_Hope نمایش پست ها
      سلام

موقع درس خوندن تمرکز زیادی داشتید؟
      راهی برای افزایش تمرکز سراغ دارید؟ مثلا من اصلا کنترل افکارم دست خودم نیست!

ممنون
      سلام دوست عزیز

راستش من خودم هم خیلی مورد حمله ی افکار مزاحم قرار میگرفتم(چون کلا به نظر خودم همه ی عوامل برای شکست دست به دست هم داده بودنالبته الان فهمیدم که یه توهم بوده)
      خودم کارایی که میکردم تا ارامش برگرده اینا بود...اغلب دوش اب سرد...نمازمو با صدای بلند و شمرده شمرده میخوندم...بعضی وقتا چشامو میبستم و درحد 5 دقیقه راهی رو که طی کرده بودم مرور میکردم(البته اینا رو تو یه سایت مشاوره خوندم بهم کمک هم کرد)
      برای افزایش تمرکز راه های زیادی هست ولی اساسی ترینش اینه که عوامل حواس پرتیتو از بین ببری و
      خودت بتونی خودتو کنترل کنی

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminc14 نمایش پست ها
      سلام
      وقتتان بخیر
      تبریک برای رتبه عالیتان
      انشالله همیشه موفق باشید
      ببخشید من تعدادی سوال داشتم
      اگر سختتان نبود کمکم کنید خیلی ممنون

من امسال کنکور ریاضی دارم
      و بنابر دلایل واقعا موجه تا الان اونطور که لازم هدفم هست نخوندم (مهندسی شیمی شریف)
      و کل کار مفیدی که کردم
      خوندن سینتیک و تعادل
      و استوکیومتری
      -
      الکتریسیته جاری - مغناطیس - ترمو و بردار
      و خوندن عربی بطور کامل بود
      به نظر شما تو این مدت باقیمانده چیا بخونم بهتره ؟

.
      .
      .
      من با ادبیات و دینی و ریاضی شدید مشگل دارم
      نه این که ضعیف باشم (نمرات نهاییم حسابان 19.5 جبر 19.75 هندسه 20 ادبیات 19 و دینی نامردی تصحیح کردن شدم 17.5 خوئم هرطور تصحیح کردم میشدم 19)
      روش خوندنشون چجوره
      قرابتم خوبه
      .
      .
      .
      به نظر شما کتاب دیف تخته سیاه چجوره
      و مهمترین سوال
      من فیزیک و شیمی نقطه قوتم
      مثلا تستای مدار که همه ازش میرسن رو من با نگاه با همون روش اصلی با چشم زیر 20 ثانیه میگم (تستای عادی گاج)
      ولی یک قدم تا صد ها گاهی بیش از یک ربع رو بعضی هاشون وقت میزارم
      و knock out میشم تا یکیشون رو حل کنم
      به نظر شما چیکار کنم
      اینا هم راحت حل کنم

خیلی ممنون

بازم تبریک بابت رتبتان
      انشالله سال بعد من هم بتوانم همین کمک هایی که شما انجام میدهید به بچه ها بدهم
      سلام دوست خوبم...انشالله که به خواستت میرسی..چه بسا باهم هم رشته و دانشگاهی هم شدیم!!!

راستش من دقیقا نمیتونم بگم چی بخونی...اگه خودتو با یه برنامه جامع(قلم چی یا گاج یا گزینه دو و ...)مچ کنی خیلی بهتره..اگه منظورت این بود که تو تابستان چه کنی هم نظر اینه که اول سعی کن پایه رو خوب بلد باشی و حداقل مشکلی تو دروس پایه نداشته باشی...درمورد دروسی که مشکل داری هم من روش های خوندنمو توی نظرات قبل گفتم...تنها راهش هم اینه که سعی کنی باهاشون کنار بیای..درضمن نمراتت فوق العادس امیدوارم به هدفت برسی...درمورد تخته سیاه هم شرمنده من تا حالا ازش استفاده نکردم(اصن ندیدمش تا حالا)
      اما مهمترین جواب هم اینکه واقعا عالیه(یه جورایی مثل خودم مدار رو حل میکنی)اما درموردیک قدم تا صد بگم که زیاد خودتو اذیت نکن اون تست ها برای سرعت نیس..هرکدوم از تست ها یه نکته ی ریز و خیلی تخصصی داره که برای تسلطه بیشتره همینکه بتونی صورت سوالو بفهمی هم کافیه...درمورد فیزیک و شیمی هم بگم که دقیقا نقات قوت من هم بودن...اما چند توصیه درمورد این دو درس اولا سعی کن همینجوری تا پایان روشون وقت بذاری و دوما درمورد شیمی بهت بگم که کنکور واقعا اسون نیس(حتی از قلم چی هم سخت تره)از 35 سوال 19 سوال مسئله داشت!!!که نسبت به زمانش خیلی بی عدالتیه..اما اگه بتونی اون تست های نوادگان مندلیف مبتکران رو حل کنی این مشکلت هم حل میشه...
      امیدوارم که سال بعد شریف ببینمت(البته وضعیت خودم هنو معلوم نیس شایدم تهران قبول شم)

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminc14 نمایش پست ها
      ممنون بابت این که جواب دادید
      دمتون گرم
      واقعا
      یعنی اون تست های یک قدم تا صد رو زیاد روش مانور ندم اخه داشتم کنکورو بررسی میکردم
      خیلی نکاتشون. شبیه هم بود
      مثلا تست ترمودینامیکه بود تو کنکور اومده بود گفته بود اگر شیر را باز کنیم ...
      این بود
      و کلی دیگه نمونش
      مثلا این مباحثی که خوندم
      کنکور تجربی رو هم زدم همش درست بوذ
      ولی این یک قدم تا صد نامرد به قصد کشت میاد
      ازمون هم گفتید
      قلم چی میرم
      تراز عمومی هام معمولا ۶۵۰۰-۷۰۰
      و اختصاصی ها هم فقط دارم فیزیک ۳
      و شیمی۳و پیش
      و امار
      رو میزنم و ترازم معمولا ۵۵۰۰
      هست
      که معمولا ریاضی و جبر و هندسه رو نمیزنم
      که واقعا کاشکی ریاضی رو زودتر میشد بخونم
      بعد یک سوال
      ریاضی که بالا زدید
      چجوری میخوندید
      مگه میشه مگه داریم داوطلبیرو که کتاب محمد مهربان رو نشناسه خیلی معروفه
      کتابش
      شیمی هم با خیلی سبز میخونم
      چون بررسی کردم
      با چند نفر بچه های شریف دیدم
      اکثرا
      خیلی سبز رو خوندن
      و طرز بیان
      خیلی سبز واقعا بهتره
      مبتکران یطوریه
      راستش اگه کامنت های قبلمو ببینی متوجه میشی که سر کنکور بدشانسی اوردم...درمورد اون کتابه هم بگم من زیاد درگیر کتاب و اسم و شهرت کتاب نبودم بیشتر سعی میکردم به دنبال یادگیری باشم حتی اگه از کتاب درسی باشه!!!درمورد مبتکران هم بگم که من اون کتابو داشتم و اونو هم خوندم(ببین دوست خوبم تو شهر ما و همچنین شرایط من کنکوری خوندن یه جورایی گنگه...من سعی کردم از منابع موجود بهترین استفاده رو ببرم)...ریاضی هم بیشتر با ابی قلم چی جلو اومدم(تست هاش واسم مهم بود نه نوع انتشارات)

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      قرار بود روش خوندن هر درس رو بگی تو تاپیک جدا گانهدر انتظارم

خب تک و توک توضیح دادم تو پست ها...اگه باز درسی رو مد نظرته بپرس چون من همشو نمیتونم یه جا توضیح بدم...

13. Top | #43
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      داداش دمت گرم ..مصاحبه ی تو خیلی کمکم کرد..فک کنم 10 بار خوندمش..
      امیدوارم موفق باشی
      میکانیک شریف هم قبول شده باشی
      ویرایش توسط Mr Sky : 17 شهریور 1394 در ساعت 18:33

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      داداش دمت گرم ..مصاحبه ی تو خیلی کمکم کرد..فک کنم 10 بار خوندمش..
      امیدوارم موفق باشی
      میکانیک شریف هم قبول شده باشی
      خواهش داداش...من مهندس شیمی شریف قبول شدم..قبلا هم گفته بودم مکانیک شانس ندارم...

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام به دوستای خوبم تو انجمن کنکور...
      همونطور که میدونید جواب ها اومد و حالا با تموم شیرینی و تلخی هاش قصه ی امسال هم تموم شد...
      امیدوارم اونا که قبول شدند در سایر مراحل هم موفق باشن و اونایی هم که به دلایلی میخوان سال بعد کنکور بدن،بتونن با موفقیت این مرحله رو بگذرونن...
      خب من هم که مهندس شیمی شریف قبول شدم و از فردا پس فردا باید برم سراغ زندگیم..اما تو این مدت از کسایی از دستم ناراحت شدند حلالیت میخوام...قصد من از اومدن به این انجمن فقط کمک بود و امیدوارم که تونسته باشم کمی از مشکلاتونو حل کنم...همچنین ممنونم از مدیریت و عوامل سایت که کمک کردن تا تجاربمو در اختیارتون بذارم...
      راستش من مشغلم یکم زیاده و نمیتونم به طور دائم سر بزنم(البته به طور دائم هم نمیرم)...در اخر هم بگم اگه کسی به کمکم نیاز داشت این ایمیل منه(mj.hoonam@gmail.com) میتونه سوالاش و باهام درمیون بذاره(قول میدم که در اسرع وقت جوابشو بدم)
      این مدت خیلی خوش گذشت بهم...خلاصه خوبی بدی دیدید حلال کنید...
      امیدوارم در اخر همتون خوشبخت و سعادتمند باشید...

البته گویا تاپیک خدافظی حذف میشه خب اشکال نداره...
      ویرایش توسط hoonam : 25 مهر 1394 در ساعت 23:26

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن