خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

سوال 9 خیلی سبز سوم از کجا طرح شده ؟

سلام دوستان
      من آخر شبی گفتم یه چند تا تستی از زیست بزنم بخوابم ولی تو تست 9 چاپ 94 زیست خیلی سبز به مشکل خوردم ، تو این تست گزینه 3 نوشته بخشی از میکروب های موجود در خلط در معده کشته می شوند ، ولی توی کتاب زیست سومم که امروزم گرفتمش
      و چاپ 94 هست نوشته : «در این محل مایع مخاطی به صورت خلط به طور ارادی خارج یا در اثر بلع به معده منتقل و سپس میکروب های آن در اثر شیره ی معده تخریب می شوند.»
      و اصلا از قید استفاده نکرده ، تو کتابم دلیل درست بودن گزینه رو قید زدن ، ولی دقیقا تو کجای کتاب اینو نوشته نگاه انداختم ندیدمش
      پس از مرگم، بدنم را طلاکاری یا نقره کاری نکنید یا در تابوت یا چیزی همانند این مگذارید. زودتر آنرا در آغوش خاک بسپارید. آیا جایی فرخنده تر از خاک برای آرمیدن است؟! خاک مادر زیبایی هاست و دایه نیکی ها. در سراسر زندگی دوستار مردمان بوده ام؛ شاد خواهم شد که دوباره بخشی از آن
      چیزی بشوم که برای مردمان خوبی فراوان ببار می آورد.
      وصیت نامه ی کوروش بزرگ، به نقل از کوروش نامه گزنفون، دفتر ٨، بخش ٧، بند ٢۵

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Huot نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من آخر شبی گفتم یه چند تا تستی از زیست بزنم بخوابم ولی تو تست 9 چاپ 94 زیست خیلی سبز به مشکل خوردم ، تو این تست گزینه 3 نوشته بخشی از میکروب های موجود در خلط در معده کشته می شوند ، ولی توی کتاب زیست سومم که امروزم گرفتمش
      و چاپ 94 هست نوشته : «در این محل مایع مخاطی به صورت خلط به طور ارادی خارج یا در اثر بلع به معده منتقل و سپس میکروب های آن در اثر شیره ی معده تخریب می شوند.»
      و اصلا از قید استفاده نکرده ، تو کتابم دلیل درست بودن گزینه رو قید زدن ، ولی دقیقا تو کجای کتاب اینو نوشته نگاه انداختم ندیدمش
      دقیق کجاشو مشکل داری !!

این همش درسته !!

بخشی از میکروب های خلط در معده کشته میشن

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      جمله بندی رو دقت نکردی گمونم

بخشی از میکروب های موجود در خلط توی معده کشته میشن چون همیشه که خلط نمیره تو معده بعضی موقع هام به طور ارادی دفع میشه
      ولی اون بخشی از خلط که میره تو معده همه میکروب هاش کشته میشن

فکر کنم البته !

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      داداش این مدل سوالا که درمقابل سوالای زیست کنکور امسال چیزی نیستن.
      زیست رو باید دقیق و مفهومی بخونی. خیلی خیلی دقیق !

و البته این گزینه کاملا درسته. بخشی ( بعضی ) از خلط که درواقع شامل میکروب + موکوز + آلودگی هوایی هست بطور ارادی میان بالا و شما با تف کردن خلط رو از دهنت خارج میکنی.
      حالا اگه سر جلسه ازمون باشی که نمیشه تف کنی درسته ؟
      پس بعضی ( بخشی ) از خلط که درواقع همون میگروبهای دستگاه تنفس هستن رو شما با بلعیدنش به معده منتقل و این خلط اونجا در اثر شیره معده کشته میشه.
      یه چیزم یادت بمونه.
      این قید " بخشی " منظورش این نیست شما نصف خلط هاتو به معده منتقل میکنی نصفی رو تف میکنی
      درواقع منظورش اینه یه وقتایی شما اونارو بطور ارادی خارج میکنی و یه وقتایی هم نمیتونی و مجبوری قورتشون بدی

و در اخر حتما این نکته رو یادت بمونه :
      بعضی از میکروبهای دستگاه تنفسی توسط شیره معده کشته میشوند.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به دام افتادنشون به خاطر مخاط هست و کشته شدنشون به خاطر وجود اسید معده.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منظورش اینه که بحشی توسط شیره معده از بین میره و بخش دیگش توسط خلط خارج میشه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون دوستان حقیقت من از ۱۰داشتم تست میزدم اخر شب بود فکر کردم به مغزم نزسید فکر کردم میگه شیره معده بخشی از میکروبهای خلط رو میکشه جمله اش یه خورده کژتابی داشت یا من شب خسته بودم دست همگی درد نکنه با موبایلم نمیت نم تشکر کنم
      بروزرسانی : یعنی جمله اش رو اعصابه کلا ً (1- معده بخشی از میکروب ها رو از بین می بره وقتی خلط می ره داخلش که غلطه چون همرو از بین می بره 2-معده بخشی از میکروب های خلط واردش می شه !، )
      ویرایش توسط Huot : 17 مهر 1394 در ساعت 11:20

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن