خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

مدیریت زمان و دفتر برنامه‌‌ریزی

مدیریت زمان برای همه مهم است، اما گاهی این مدیریت برای برخی مهم‌تر می‌شود. به طور مثال برای دانش‌آموزانی که کنکور دارند، بسیار مهم می‌شود. این دانش‌آموزان باید بتوانند بین کارهای روزمره و مطالعات خود تعادل برقرار کنند تا موفق شوند و به هدف خود برسند. کسی که می‌خواهد به پیشرفت و موفقیت در هر کاری دست یابد باید با برنامه‌ریزی کار کند و کارها را بر اساس میزان اهمیت طبقه‌بندی کند و سعی کند برنامه‌ی خود را کامل و دقیق انجام دهد. باید برنامه‌ی طرح‌ریزی‌شده‌ی خود را هرازگاهی مورد ارزیابی قرار دهید تا میزان عمل به آن بررسی شود و در صورتی که اشکالی در روند برنامه به وجود آمده باشد، باید آن را ریشه‌یابی و رفع کنید.

روی سخن با دانش‌آموزان کنکوری است. برای موفقیت در کنکور باید با برنامه درس بخوانید و کیفیت مطالعه را بالا ببرید. دفتر برنامه‌ریزی این امکان را فراهم می‌کند که برای هر روز از هفته برنامه‌ریزی کنید و آخر هفته به ارزیابی عملکرد آن هفته بپردازید. وقتی برنامه‌ریزی دقیق و درست انجام شود، هم به مطالعه به میزان کافی می‌پردازید و هم تفریح و استراحت کافی خواهید داشت.

اجرای منظم برنامه‌، عاملی برای افزایش انگیزه است که اغلب دانش‌آموزان سخت‌کوش را مصمم‌تر می‌کند که در مسیر خود ثابت‌قدم باشند و با آرامش به راه خود ادامه دهند.

پر کردن دفتر برنامه‌ریزی در صورتی که هر روز تکمیل شود زمان زیادی لازم ندارد ولی اگر به صورت روزانه تکمیل نشود، علاوه بر سخت بودن کار، بی‌فایده نیز خواهد بود
      مشاور

2. Top | #2
      x 3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام من امسال کنکور دادم و اخر شب ها برا پر کردن دفتر دیگه حالی نمی موند چ کنیم؟

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط x 3 نمایش پست ها
      سلام من امسال کنکور دادم و اخر شب ها برا پر کردن دفتر دیگه حالی نمی موند چ کنیم؟
      خب دوست عزیز به قول انگلیسی ها استپ بای استپ
      به قول فرانسوی ها گاماس گاماس

شما بیا وقتی که هر کاری رو انجام دادی
      بلافاصله وارد دفتر برنامه ریزی کن

به همین سادگی

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب به این فکر کن که تبلی کنی یا کم کاری کنی باز پشت کنکور باید بمونی یا بری یه رشته اجباری
      مشاور

5. Top | #5
      x 3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اشتباه برداشت نشه من برنامه داشتم ولی دفتر رو فقت ی ماه پر کردم دیدم نتیجه نداد ولش کردم

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اشتباه برداشت نشه من برنامه داشتم ولی دفتر رو فقت ی ماه پر کردم دیدم نتیجه نداد ولش کردم

دفتر برنامه صرفا این نیست پرکنی مثل تکلیف
      دفتربرنامه برا اینه که اولا کارهات و برنامه هات منظم شه اگه منظم نمیشه با دفتر پس داری وقتتو تلف میکنی
      دوما اینکه ساعت مطالعه اتو به نسبت دیروزت افزایش بدی مثلا 5 ساعت خوندی فردا 5 ساعت و ربع بخونی
      دفتربرنامه حکم نامه اعمالت رو داره باید همیشه همراهت باشه و روش کارکنی نه صرفا تکلیف
      مشاور

7. Top | #7
      x 3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      درسته حالا میایم اول خط با تشکر از توجیهی که کردین.حالا اگه شما بودین چ جوری ازش استفاده میکردین ی مدل بگین منظور از مدل هم اینه که ی روش درست پایه ای بگید ک خودم تغییرش بدم

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      درسته حالا میایم اول خط با تشکر از توجیهی که کردین.حالا اگه شما بودین چ جوری ازش استفاده میکردین ی مدل بگین منظور از مدل هم اینه که ی روش درست پایه ای بگید ک خودم تغییرش بدم
      گفتم دیگه
      ساعات مطالعه نوشته بشه
      کارها توش نوشته بشه
      ساعت مطالعه با توجه به هر روز برای فردا افزایش پیدا کنه
      مشاور

9. Top | #9
      x 3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      من اصلا مشکل ندارم که روزی 12 تا 15 ساعت بخونم تمام وقتم رو وقف کردم

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب چیزی که همه میگن اینه که دفتر برنامه ریزیت باید همش رو میزت باشه..وقتی یه واحد درسو تموم کردی میخوای بلند شی بری استراحت اول این تایمو مینویسی بعد بلند میشی...خر شب فقط واسه جمع زدنه که اینو میتونی بدی یکی دیگه واست جمع بزنه.

منم برنامه داشتم و هر وقت دفتر پر نمیکردم افت شدیدی میکردم...

من فقط دفتر برنامه ریزی قلم چیو دیدم که عاالی و کافی بود...تو یه سر رسید واس خودم برنامه مینوشتم و دفتر برنامه ریزی ساعت میزدم...

همونطوری که خود کاظم قلم چی میگه و منم به این نتیجه رسیدم دفتر برنامه ریزی دوتا مزیت اصلی داره..اول کمیت طالعه تو میبره بالا..همونی که دوست عزیزمون گفت باعث رقابت تو ساعت مطالعت میشه..دوم کیفیت...شاید بپرسید ربطش به کیفیت چیه..کیفیت تو مطالعه به عوامل مختلفی بستگی داره که اولیش تعادله...تو با دفتر برنامه ریزی قلم چی میتونی تو هر هفته و تو هفته های مختلف با کمک ص 182 ش از بالا به کارت نگاه کنی و بفهمی تعادل داشتی یا نه

من اصلا مشکل ندارم که روزی 12 تا 15 ساعت بخونم تمام وقتم رو وقف کردم

عالیه و با دفتر اینو ثبت کنی خیلی بهتره....چون کیفیتتم مثل کمیت بالا میره

یه عدد پشت کنکوری سابقم،دانشجو طبابت امروز

.................
      رفقای گل انجمن
      میتونید سوالای مشاوره ای تونو تو پ.خ ازم بپرسید
      تا جایی که وقت اجازه بده همه رو جواب میدم

...................

مشاوره و برنامه ریزی کنکور
      از صفر مطلق تا رتبه برتر
      ...........
      این شما نیستید که رویاتونو‌ انتخاب میکنید!
      این رویای شماست،که انتخابتون‌ کرده...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن