خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 33
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Blue.sky نمایش پست ها

دوست عزیز شما با این نامه خواسته یا ناخواسته بهانه ای دست آموزش پرورشیا میدین تا راه دیپلم مجدد رو هم ببندن ! بهتره با لحنی دیگه و موضوعی دیگه نامه رو بازنویسی کنی مثل :

فقط دغدغه های ذهنیم بود همین. اگر رتبه برتر شدم تو مراسم تقدیر میخونم!!!! تا اون موقع هم ترمیم دیپلم اجرایی شده پس کلا نگران این جور چیزا نباشین! با درستون ازدواج کنین این یک سال هم برین ماه عسل! مسافرت خوش بگذره ستاره بچینی ( استعاره از رتبه خوب)

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      حالا میفهم چرا حتی دانشجوی نخبه دانشگاه شریف و تهران هم فکر خودکشی به ذهنشون میرسه و خودکشی میکنن

آه و افسوس فراوان و دیگر هیچ ...

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آقای خاص نمایش پست ها
      فقط دغدغه های ذهنیم بود همین!
      به این دغدغه ها اهمیت نده داش مهدی اینطوری فقط خودت رو عذاب میدی

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مقدمات این کار (مفهومی کار کردن) فقط و فقط وظیفه اموزش و پرورشه که باید که انجام نمیده که اصلا دغدغش رو نداره متن زیر گواه حرف هامه ولی اگر معلمی اومد احساس وظیفه کرد و به شاگرداش مفهومی یاد داد نباید خرده بگیریم که چرا نمیخوای درس رو سمبل کنی؟چرا میخوای به شاگردت درس یاد بدی؟ اگر معلمی اومد تو ازمایشگاه به شاگرداش یاد داد چحوری باطری بسازند و قدم به قدم اونا رو راهنمایی کرد و مشکلاتشون رو رفع کرد حالا فرض کن یک مدیر اومده بازدید کار معلمو میبینه خوشش میاد میگه سوال های این ترم رو راجع به یکی از مشکلاتی میگذاریم که تو فرایند عملی ساخت باطری باهاش مواجه میشیم درحالی که تو کتای درسی به وضوح به اون اشاره نکرده حالا ما باید بریم یقه اون معلم رو بگیریم؟چه گناهی کرده که خواسته به دانش اموزش یاد بده ؟ به خدا اون معلم خیانت نکرده خیانت رو او مدیر کرده در این که اون مدیر خیانت کاره هر دومون نظرمون یکیه ولی خیانت کار بودن کسی که مفهوم کتاب رو برای دانش اموز باز میکنه رو نمیتونم بپذیرم. حالا چه معلم باشه چه انتشارات باشه چه هر کسی دیگه.

به خاطــر دارم کــه مــدرس کلاس مــا، آقــای محمــود زاده، یکــی از مؤلفیــن کتابهــای فیزیــک دبیرســتان بود این کتاب فیزیک دقیقا 168 صفحـه بـود و بایـد تمـام ایـن کتـاب بـرای دانش آموزانــی تدریــس میشــد کــه از ســوم راهنمایــی بــه دورۀ متوســطه پــای گذاشـته بودنـد. مطالـب کتـاب هـم سـنگین و هـم زیـاد بـود چندان‌کـه بسـیاری از دانش آمــوزان، به ویــژه دانشآمــوزان مناطــق محــروم کشــور نمیتوانســتند آن را بفهمنـد. وقتـی مـن از ایـن موضـوع انتقـاد کـردم ایشـان شـرح ماجـرا را چنیـن نقـل کردنـد: وزیــر آمــوزش و پــرورش بخشنامــه ای داده بــود کــه نظــام جدیــد بایــد اجــرا میشـود. مـا در گـروه فیزیـک در سـازمان تألیـف و پژوهـش حضـور داشـتیم از خـود پرسـیدیم کـه چـرا هیـچ کـس بـرای تألیـف کتـاب فیزیـک نظـام جدیـد بـا مـا صحبتـی نکـرده اسـت. سـرانجام خودمـان تمـاس گرفتیـم تـا بدانیـم آیـا ایـن نظــام جدیــد کــه وزیــر محتــرم آمــوزش و پــرورش فرمودهانــد 4-3 مــاه دیگــر در مــدارس اجــرا میشــود، کتــاب فیزیــک نمیخواهــد؟ گفتنــی خــوب شــد مــا را خبــر کردیــد! اگــر میخواهیــد کتــاب تألیــف کنیــد. بعــد در گفتگویــی کــه داشــتیم بــه آنهــا گفتیــم کــه در ایــن فرصــت انــدک نمیتــوان کتــاب نوشــت. پاسـخ دادنـد کـه همـان کتـاب نظـام قدیـم را برداریـد و یـک جـور آن را راسـت و ریــس و ســرهم کنیــد. مثــلا جلــدش را عــوض کنیــد! امــا مــا نپذیرفتــم و گفتیـم ایـن طـور کـه نمیشـود. مـا قـرار اسـت نظـام جدیـدی را اجـرا کنیـم. بعـد همـان محتـوای سـابق را کـه بـرای یـک سـال تنظیـم شـده اسـت بی هیـچ ویرایشــی بــرای نظــام جدیــد در نظــر بگیریــم؟ســرانجام هــر یــک از مــا بــا شــتاب بسـیار چیــزی دربــارۀ فیزیــک نوشــتیم و ســپس آن بخشهــا را بـه هــم چسـباندیم و نامـش را کتـاب فیزیـک گذاشتیم!
      نقل از دکتر عبدالرسول عمادی
      ویرایش توسط آقای خاص : 09 شهریور 1394 در ساعت 02:19

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها
      به این دغدغه ها اهمیت نده داش مهدی اینطوری فقط خودت رو عذاب میدی
      واسه این کار باید دفنشون کنم ولی تو این کشور جایی واسه دفن این آشفتگی ها نمیتونم پیدا کنم شاید وقتی از این کشور رفتم اونجا جایی واسه دفنش پیدا کنم!

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      لحن نامه رو عوض کنین !

رسمی تر کنین !

بفرستین واسه روزنامه ها و خبر گذاری ها !

به گوش مسئولین میرسه !

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _professional_ نمایش پست ها
      لحن نامه رو عوض کنین !

رسمی تر کنین !

بفرستین واسه روزنامه ها و خبر گذاری ها !

به گوش مسئولین میرسه !
      فقط و فقط دغدغه های یک ذهن آشفته بود این دغدغه ها جوابی نداره خود اقایون می دونند دارند چیکار میکنند

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نمونه دولتی تیزهوشان سمپاد نمونه مردمی و ‌....هزار کوفت و زهرمار غیر از دولتی
      اینها غده سرطانی اند
      بقیه از دل این سازمان های خواص نهاد در آمده اند
      عدالت آموزشی یک رویاست برای جوانان این مرز و بوم.....

فرستاده شده از SM-G355Hِ من با Tapatalk
      من از روییدن خار سر دیوار دانستم
      که ناکس کس نمی گردد بدین بالا نشینی ها.....

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بنده در یکی از بهترین دانشگاه های ایران و تاپترین رشته هاش قبول شدم
      بسیار افسرده شدم از اینکه به تعداد انگشتان یک دست هم دانشجوی عادی دولتی نداریم و همون هایی که هستن منطقه سه هستن
      گاهی اوقات گریه ام میگیره وقتی یادم میاد چطوری استعداد های خوب این مملکت در پیش دانشگاهی های مدارس عادی دولتی حروم شدن
      یک سال تو این فکر بودم یه زمانی یک جایی روی قله آرزو هام خواهم ایستاد و از اونجا داد میزنم من یک عادی دولتی هستم
      همیشه به آرمان عدالت آموزشی فکر می کردم....
      حال اما چون هیچ کس طعم بی عدلی آموزشی رو نچشیده و هرجا که اسمش رو بردم کوچیکم کردن باید فراموشش کنم...و این سخت ترین چیز ممکن است.

فرستاده شده از SM-G361Hِ من با Tapatalk

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin 95 نمایش پست ها
      آقای خاص من مظورم نبود آموزش مفهومی بده

الان تو انیستیتوهای لندن دو بخشه بخش اروپایی ها
      بخش کشورهای مهاجر (مثلا آسیایی ها>)

اونا که اروپایین اگه لامپ لازم داشته باشن باید خودشون درستش کنن
      ولی به آسیایی ها میدن

من میگم این عالیه که چیزی رو که میخوای خودت بسازی

من هرگز مخالف تست مفهومی نیستم اما به یه شرط

به شرط این که آموزش مفهومی در کار باشه

چند درصد مدارس ما
      دانش آموزان ما مفهومی آموزش دیدند

به قول موخره گربه

ما از دانش آموزی که سال ها سمپاد درس خونده و اونی که تو روستا حداقل امکانات یه انتظار واحد رو داریم
      پزشکی تهران

این مضحکه چرا سوال مفهومی وقتی که حداقل آموزش مفهومی رو هم در اکثر مدارس نداریم

منظورم اینه

گفتید مهندسی که سد بسازه بدون ترک

طی سال های اخیر چند مورد وچند نمونه واحد های مسکونی به یه باره فرو ریختند آیا این مهندسان خروجی همین کنکور مفهومی نیستند ولی آیا تاثیری داشته

تست مفهومی وقتی خیانت نیست که بستر سازیش انجام شده باشه

اون زمان خدمته

امیدوارم حالا متوجه منظور اصلی بنده شده باشید

در ضمن در مورد پزشکی درصد خطاهای پزشکان امرزو ما از چا گذاشتن پانسمان ووسایل اتاق عمل بگیر تا داروی اشتباه تجویز کردن به مراتب از پزشکان قدیمی بیشتر شده

کافیه به کتاب علوم سوم دبستان سال 1355 رجوع کنید اون زمان مطلبی نوشته شده بود با توضیح حلزونی گوش و وظایف گوش که حالا ما تو سوم دبیرستان میخونیم

کنکورهای دهه 50 به هیچ وجه ساده نبودن ولی جای گله نبود چون آموزش مفهومی در کار بود

ولی حالا چی چقدر مفهومی دانش آموزا یاد میگیرن که ازشون انتظار از عهده تست مفهومی بر اومدن رو داشته باشیم

زمانی عدالت برقرار میشه که بشه با همین کتاب های درسی از پس ریاضی کنکور بر اومد

آیا الان میشه؟؟؟

چند درصد به کتاب های کمک آموزشی دست رسی دارن یا وسع خریدشو دارن

شهرستانی در شیراز به نام صفا شهر میشناسم که حداقل امکانات آموزشی هم نداره شما اونجا سفارش کتاب بدی(یکی از دوستانم اهل اونجاست)یک ماه بعد بهت میرسه

فرصت برابر

از حرف تا عمل

هر زمان شد به واسطه کتاب های درسی از پس تمامی سوالات کنکور بر اومد اون زمان عدالت برقرار شده
      هر زمان دست وپای قارچ های سمی جمع شد
      هر زمان که در آموزشگاه های کنکور رو گل گرفتند

اون زمان عدالت داریم

مگه اونی که تو منطقه محرومه وجیبش خالیه چه گناهی کرده که نمیتونه این کلاس ها رو بره

من خودم تهرانیم ولی باز هم حال یه نفر رو با شرایط فوق الذکر درک میکنم
      حرفاتون رو به جز یه قسمت کاملا قبول دارم بعضی شهر ها اشتباها منطقه یک هستند و این استدلال که منطقه یکی ها خیلی خوششونه رو قبول ندارم هم رشته ای های من منطقه سه این اما از کجاش از تیزهوشانش از نمونه دولتیش از منطقه دو از کجاش از تیزهوشان بجنورد از تیزهوشان کاشون آیا منی که در بدترین مدرسه عادی دولتی منطقه یک خوندم امکانات بیشتری نسبت به تیزهوشان کاشون دارم؟حتی پرسیدنش مضحکه
      خیلی بده که فقط منطقه سه ای ها و دو ها رو محروم بدونیم اونی که مدرسه عادی سهمیه عادی پول عادی رو به کم داره فرهنگ که نه ولی غرور و خودبرتر بینی کمتری داره پایین شهریه آیا از پسر استاد دانشگاه که هم پدر و هم مادرش استادن امکاناتش بهتره؟
      من یه دیداری با یکی از رتبه های تقریبا تک رقمی داشم که حتی جواب سلامم رو هم نداد اونقدر غرور داشت که بعد از اولین سوالم ازش کاملا خورد شدنم رو حس کردم آخر سر بهش گفتم هم رشته ایتم هم دانشگاهیتم!جاخورد یکم حتما پیش خودش گفته اینو چه به این حرفا...
      خیلی دلم شکسته
      ای کاش یه نفر معنی عدالت آموزشی رو درک نه زندگی می کرد
      فقط دلم میخاد بر سر قبر عدالت گریه کنم
      خدایش بیامرزد.....

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان نمیدونم بگم بخونید تا دانشگاه خوب و رشته خوب برید یا بگم بخونید تا یه جایی برید که همه مث خودتون باشن...
      ولی هرحجا که میرید جرات داشته باشید حرف بزنید و با افتخار با غرور و با تکبر با فخر فروشی بگید من از عادی دولتی هستم...بگذارید ما به عادی بودن و خاکی بودنمان به محرومیت هایمان فخر کنیم هرچند که اخلاقی که از شما میشناسم اخلاقیست کاملا نقیض این مفاهیم و همواره افتاده و خاضع هستید...
      خیلی دلم میخاد کسایی که شرایطشون مثل من بوده رو زیارت کنم دستشونو ببوسم و ارادتم رو بهشون ابراز کنم حتما اگر کسی هست اینجا که این شرایطو داشته اعلام وجود کند.

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      البته سه نفر از دوستانم از عادی هستند که بسیار باین شرایط واقفند

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوستان عزیز
      کسی تابحال به سازمان نامه ارسال کرده؟

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه مبخابد رسیدگی بشه باید کفش آهنی بپوشید و برید سازمان سنجش نامه جواب نمیده روزی چند هزار تا نامه ارسال میشه اونجا

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آقای خاص نمایش پست ها
      ساعت 3 نیمه شب است من هستم و خدای خودم و جزوه جامعه شناسی2 و صدای تیک تاک ساعت و فن لپ تاپم( اوه اوه چه شلوغ پلوغ است اتوبان ذهنم نصف شبی!). به این می اندیشم که ما را چه شده است پشت میز که می نشینیم یادمان می افتد کار که بلد نیستیم اقلا بگذار حرف بزنیم آن هم نه حرف های معمولی حرف های قشنگ قشنگ که آهای ملت: هدف ما در سیستم آموزشی مان یاد دادن است فهمیدن است آموزش مفهومی است میخواهیم در رشته ریاضی مهندس حرفه ای و متعهد در رشته تجربی جامعه پزشکی حرفه ای و با اخلاق و در رشته انسانی تنظیم کننده هویت فرهنگی و اجتماعی بیرون بدهیم . اما افسوس و صد افسوس که این زیبایی فقط در حرف خلاصه می شود به عمل که می رسد چنان بلایی بر سر دانش آموز نگون بخت می آوریم که برای جبران گذشته سیاه خویش (گویی چه گناه بزرگی مرتکب شده است!!!) به دره ای پرتاب می شود که باید درس های رشته دیگر را امتحان بدهد آن هم چه امتحانی! که از 11 درس آن رشته 7درس را باید فقط به قصد نمره 10 بخواند تا مدرک کاملش را بدهند باید فقط حفظ کند تا نمره 10 را بیاورد و از این امتحان الهی سربلند بیرون آید!! توهین از این بزرگتر به علم؟تو هین از این بزرگتر به دانش اموز؟پس حرف هامان چه شد؟پس یاد دادن هامان کجا رفت؟ فهمیدن هامان کجا رفت ؟ گویی فراموش کرده ایم علم مقدس است و جوینده آن مجاهد در راه خدا؟!!!
      آهای تویی که ادعات میشه دلت واسه این چیزا میسوزه من مدیرم اسمم رومه مدیــــــــــــــر! باید فقط حرفای خوشگل بزنم نه این که کار خوشگل بکنم تو که هنوز دهنت بوی شیر میده به من میخوای این چیزا رو یاد بدی؟مگه تو درس نداری؟ مگه تو صبح امتحان نداری؟ اصلا میخوای کاری کنم که سال دیگه تاثیر معدل بشه 99 درصد که تا فیها خالدونت بسوزه؟برو به امتحانات برس به این کارا هم کار نداشته باش......... و من به این می اندیشم که عجب پتک محکمی دارد آقای مدیر. اگر بیشتر از این مقاومت کنم چنان می زند بر سر ناتوان پتک زور!! که دیگر حتی اسمم را هم به خاطر نمی آورم. پشیمان می شوم می خواهم بروم سر حفط کردن امتحان صبح اما صبر کن صدایی می آید........ نمی شنوم بلند تر بگو ...... نه نرو میدونو خالی نکن حق رو تنها نذاز ......تو که هستی ؟ آهان! شناختمش صدای وجدان درونم بود.نمی دانم چرا این موقع شب بیدار است؟آخر الان همه وجدان ها خواب هستند.......! به قول دوستی عزیز این وجدان لعنتی را جان به جانش کنی نافش را با آرمان گرایی بریده اند. طلب شفا برایش دارم! دارد صدای اذان می آید باید بروم نماز بخوانم و پس از آن مشغول حفظ کردن شوم ! آینده ام در خطر است....! خدانگهدار مسوول آموزش کشور
      خیلی عالی بود!
      اما افسوس و صد افسوس...!!!
      اون قسمت ایهام فوق العاده قشنگی داشت....!
      قیامت قامت ای قامت قیامت
      قیامت کرده ای زین قد و قامت
      موذن گر ببیند قامتت را
      به قد قامت بماند تا قیامت
      بر قد و قامت رعنا و چشمان زیبا و رخ دلربای مهدی قرآن امام زمان امام النور ابوالقاسم محمد بن الحسن المهدی(ص) صلوات

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن