خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 85
    1. Top | #1

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

>>> اجهاف در حق پزشکان و توقعات نابجای جامعه

(من قبلا این مطلب رو توی یه تاپیک پست کردم اما دیدم واقعا جای همچین تاپیکی خالیه و مثل این تاپیک هم توی انجمن ندیدم... این بود که بهتر دیدم بصورت یک تاپیک جدید اینجا قرارش بدم)

اجهاف در حق پزشکان و توقعات نابجای جامعه
      متاسفانه ملت به حقوق بعضی از متخصصان انگشت شمار نگاه میکنند که دارن پول پارو میکنند، که در هر کاری این عده ی خاص وجود دارند.
      قبول دارم که در حق فارغ التحصیلانی مثل دکترای علوم پایه یا دکترای رشته های فنی واقعا داره اجهاف میشه...
      رشته ای مثل مهندسی برق واقعا راهی سخت و طاقت فرسا داره... تا دکترای برق 11-12 سال باید واقعا از جوونیت سرمایه بزاری.
      که بنظر من واقعا از پزشکی هم درس های نا ملموس تر و سنگین تری داره... البته خیلی به این اقشار کم لطفی میشه و باید جایگاهشون خیلی بهتر از الان باشه.
      من بحثم با این اقشار نیست...
      اتفاقا از این اقشار تحصیل کرده کمتر اعتراض به پزشکان میبینیم اگرم اعتراضی داشته باشن فقط به اوضاع نابسامان رشته خودشون هست.
      بحث من با بعضی از اقشار هست که واقعا آدم خنده ش میگیره که اینا چطور به خودشون اجازه میدن که خوشونو با پزشکان مقایسه کنند:
      اکثرا اعتراض های نا روا به پزشکی رو از قشر هایی میبینیم که واقعا خنده دار و بی انصافیه...

مثلا:

1- یک معلم با اینکه یک شغل شریف هست و من اعتقاد دارم الان واقعا حققشون باید حداقل 2 برابر الان باشه ولی اینکه خودشون رو با پزشکان مقایسه میکنند و توقع دارند حقوقشون با پزشکان یکی باشه واقعا یک توقع نا بجاست.
      اولا صرفا سختی قبولی توی این دو تا رشته (معلمی و پزشکی) رو در نظر بگیریم فرقشون زمین تا آسمونه...
      حداقل نصف همین معلم ها آرزوی قبولی پزشکی رو داشتن که خوب نتونستن و الان دارن سعی میکنن عقده گشایی کنند (رک گفتم چون واقعیته)
      ثانیا کار این دو رشته رو اگه نگاه کنید هم واقعا قابل قیاس نیست...
      معلم عید و تابستون و پنجشنبه جمعه و روزای تعطیل رسمی و حتی هوا کمی سرد میشه گرم میشه آلوده میشه (قشنگ میشه دو سوم سال!!) تعطیله.
      روزهای کاری هم اکثرا ربع ساعت اول کلاس دیر میاد، یه ربع هم آخرش... نصف کلاس هم داره با شاگرداش خاطره تعریف میکنه.... همه ی ما مدرسه رفتیم و خبر داریم از این چیزا دیگه.... نیاز به توضیح من نیست.... در کل جمع میزنی میبینی معلم روزای کاریش هم بیشتر از 3-4 ساعت کار نمیکنه!!! اونم چه کاری... تمیز، راحت، امن...........
      من نمیخوام معلمی رو تخریب کنم اما اگه منطقی بگید کجا رو اشتباه نوشتم و متذکر بشید 100% ویرایش میکنم...
      بازم میگم معلمی واقعا شریفه و من خودم یکی از کارای مورد علاقه م معلمیه ولی وقتی میگن باید برابر باشن با پزشکا واقعا این خواسته خیلی مسخره ست...

2- گاهی میبینیم کارگر و رفته گر و راننده تاکسی و هرکی که فکرشو کنی معترضه به حقوق پزشکا.... که بحث نکنیم بهتره... واقعا آدم خنده ش میگیره...
      من منکر زحمتای این اقشار نیستم... و معتقدم باید دستشونم بوسید. خودم واقعا نمیتونم 5 صبح از خواب پاشم تو سرمای دی برم خیابونا رو جارو کنم...
      ولی اون روزی که این اقشار از مدرسه در میرفتن و میرفتن دنبال ...بوووق... و من واسه درس و مدرسه و کنکور هرکدوم از چشمام 3 نمره ضعیف شدن کجا بودن؟؟؟
      خیلیم ناراضین دیر نشده... بسم الله بگن و شروع کنن بخونن واسه کنکور.... مگه کسی جلوشونو گرفته؟
      همه جای دنیا قشر نخبه مزیت هایی داره و این چیز عجیب و مختص به این مملکت نیست...
      واقعا متاسف باید بود که بعضی اقشار واقعا به خودشون اجازه میدن که کار و حقوقشونو مقایسه کنن با جامعه ی پزشکی...
      البته رسانه ها و صدا و سیما و مسئولا مقصرن که این جو کثیف رو علیه پزشکان راه انداختن که دودشم اول تو چشم خود این اقشار معترض میره...
      انگار میخان عمدا کاری کنند که پزشکا شرافت کاری رو زیر پا بزارن...........

واقعا زشته همچین عبارتی رو استفاده کنم ولی اگه واقعا ملت دنبال
      مفت خور هستند بعضی بازیگرا... فوتبالیستا... مدیرها...
      تا حالا میدونستید این مدیرها و رئیس ها چیزی دارن به عنوان حق جلسه!!!
      آره دیگه، زحمت میکشن بنده خدا ها تو ساعت کاریشون میرن کیک و ساندیس میخورن و دور هم جک تعریف میکنن و اون وسط مسطا دو تا امضا هم میزنن!!!
      الان که این چند خط آخری رو تایپ میکردم وافعا خنده م گرفت...

خلاصه اینکه آقا ملت ما در مورد پزشکان و پیدا کردن
      مفت خور به معنای واقعی کلمه سخت در اشتباهن و شاید عمدا توجه شون به سمت پزشکان جهت داده شده!!!
      و واقعا باید متاسف بود....

... خدا شکرت بابت معجزه ی زندگیم ...
      ویرایش توسط sn912sajjad : 07 شهریور 1394 در ساعت 12:52

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      قشنگ نوشتی...منم پزشکی میخونم...
      ولی فک نکن کسایی که رفتن سمت کارگری یا شغل های دیگه زحمت نشکیدن اتفاقا خیلی هم زحمت کشن(به استثنای کسایی که فک به قول تو بووق بودن و باختن) ولی ممکن بوده که خانواده پر جمعیت بودن و مجبور بوده پسر کار کنه
      من همین چند روز پیش شاهین شهر بودم تو ی مغازه لباس فروشی صحبت شد که درس میخونی یا نه صاحاب مغازه گفت تو سن 35 سالگی با کلی سرمایه و مغازه و زن و بچه داره میره وکالت بخونه چون برادر بزرگ بوده و مجبور بوده بعد مرگ پدرش کار کنه و برادر کوچک ترش دکترا ی رشته یادم نیست چی بود داشت میخوند...
      دیگران باید فکرشون رو نسبت به پزشکا تصحیح کنن...چون ممکنه نبینن که ی شخص چقدر باید زحمت بکشه تا بشه پزشک...ولی اینو میبینن که تو مطب نشستن و دارن ویزیت میکنن و تو ساعتی که داخل مطب هستند تعداد بیمارا رو در حق ویزیت ضرب میکنن و میگن هووو چقدر این پول در میاره خوش به حالش...ولی شما فرض کن تو حین بیمارستان و ... ی ویروس یا ی سوزن آلوده به طور اتفاقی بهت برخورد کنه اونو ک کسی نمیبینی ک بگه خوش به حالش!!!!
      به نظرم همه رو به ی چشم نباید نگاه کرد..هر کی زحمت میکشه به تناسبش باید به حقش برسه...این که بعضی ها عقده بازی در میارن که ما بهتریم و فلان اینو دیگه باید مشکل رو از جای دیگه جست...
      نبودنت حس تلخیه که توی لحظه هام جاریست...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام !
      دوست گرامی من ۲ ۳ بار تو همین انجمن یه سری حرفا زدم دیدم کسی خوشش نیومد میدونی چرا ؟
      نیچه یه جمله داره میگه گاهی برخی انسان ها دوست ندارن یه سری حرفا رو بشنون چون تمام توهماتشان نابود میشه
      دوستانی هم که پزشکی قبول میشن یا حتی اونایی که هنوز قبول نشدن و هنوز کنکور ندادن و صرفا رشته تجربی هستن و نه هنوز به داره نه به بار یه جوری از پزشکی دفاع میکنن انگار تمام طایفشون پزشک بودن ، بذارید خیلی رک بهتون بگم من مهندسی میخونم و قصد شرکت تو کنکور تجربی رو دارم و به خودم خیلی هم مطمئن هستم که قبول میشم چون تو کنکور ریاضی پوستم کنده شده و فقط یه زیست میمونه که اونم حفظیه ! میخواستم اینو بگم که چه مهندس باشم چه دکتر اصلآ از صنفم تعریف و تمجدید بیجا نمیکنم ! اینو باید باور کرد که اکثر پزشکا نوکر پولن ( چون نویسنده معلمارو عقده ای خوند منم دکترارو نوکر پول میشناسم )
      نویسنده این مطلب هم شما نیستی از لحن صحبت کردن معلومه !
      این آقا میدونی چه شخصیتیه ؟ اگه دلش برا مهندسای برق میسوزه ، خب راه باز جاده دراز ، خودش بره بخونه ! چیزی که عوض داره گله نداره
      این آقا ( که مطلبو نوشته ) معلم هارو عقده ای میدونه ! بذار بگم کی عقده ایه ! عقده ای اونیه که به زور چن میلیون پول مامان و بابا و پول کلاس و معلم خصوصی و .... آخرش تو یه دهات کوره پزشکی قبول میشه ، دیگه چشم نداره ببینه مردم از اون زرنگ ترن

خب اگه پزشکی پول نداره و فایده نداره و سخته و درساش زیاده و .... خب به شما چه ! شاید مردم بخوان سختی بکشن ! میبینی که مردم عرضشو دارن قبول میشن تا تهشم میرن ، پس زیاد جوش نزن

ببینید من به هیچ دکتری توهین نکردم ، این آقا یه مطلب تند گذاشت باید تندم جوابشو داد

هرکس بیاد زیر این دوباره حواشی درست کنه ج نمیدم ! مدیر لطفآ نظرمو پاک نکن چون ایشون هرچی خواست گفت باید جوابشم بشنوه
      ویرایش توسط KARGADAN.isBACK : 07 شهریور 1394 در ساعت 13:07

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با کمال احترام با بخشی از حرفهاتون مخالفم....
      مادر خود من معلمه و شاید فکر کنین دارم مغرضانه حرف میزنم اون معاون ی مدرسه ابتداییه و از صبح ساعت 7 میره و حتی گاهی 5 بعد از ظهر برمیگرده مادر من از موفق ترین و با استعدادترین معلم های کشور بودن با مقام ها و تقدیر نامه های بیشمار اما بخاطر مشکلی که حنجره ایشون پیدا کرد ترجیح داد کاری جز تدریس رو بعهده بگیره...
      زحماتشون واقعا زیاده...
      بعله هستن ادم هایی که در روز 3 ساعتم کار نمیکنن ولی تعداد اونا واقعا کمه معلم ها اط جون و دل زحمت میکشن...
      وقت میذارن و اینکه بگین نصف سال تعطیلن غلطه الان مادر من بشخصه به اجبار کل پنج شنبه ها و کل تابستون جز دو هفته ای ک رفتیم سفر سرکاره...
      حتی همین الانی که من دارم با شما حرف میزنم...
      خود ایشون از کسایی بوده که انقد زرنگ بوده که میتونسته پزشک بشه ولی پدربزرگ من بنا به دلایلی اجازه اینکار رو بهش نمیده و تنها چیزی که بهش اجازه میده اموزش ابتدایی بوده...
      البته الان پدر بزرگم خیلی پشیمونه...
      درمورد باقی مشاغل ما تو هرصنفی زحمت کش داریم...
      صرف درسخوندن مهم نیس شاید پزشکها بیشتر درس بخونن اما چند تا از پزشکها زو دیدی مثلا سختی ی بنا رو بکشن من یکی از دوستهای خانوادگیمون میدونین چه استعدادی داشته؟ولی وقتی تو 14 سالگی پدرش میمیره و با معدل 20 اون زمان مجبور میشه درس رو رها کنه بعد سیکل و کار کنه بنظرتون وقتی برای پزشکی داشته؟
      الان هر سه دخترش شریف دزس میخونن...
      موافق نیستم با این حرفتون...
      نه درامد بحث منزله و زحمت هر شغل جداس اما ی اندرز قدیمی میگه
      اگه میخوای جامعه خوب و سالمی داشته باشی سه قشر رو تامین کن از هر لحاظ
      پزشکها قاضیا و معلما و مال ما بع اولی رسیدن ولی دومی و سومی نه...

نه بحث درامد...بحث زحمت مشاغل...
      خیلی از پزشکها واقعا پولین این رو نمیشه انکار کرد شما پول نداشته باشی عملا مرده ای مگه اینکه ی خیری این وسط پیدا شه درامد اینطوری رو مردم چطوی میخورن من نمیدونم...
      یکی از اقوام چند وقت پیش میخواست یه عملی انجام بده کل اون عمل با اجتساب همه چی و تو یه بیمارستان خصوصی میشه 15 میلیون...
      درخواست پزشک مازاد اونها برای دستمزدش 10 میلیون بوده ....
      یا تو بیمارستان قلب کوثر همین شیراز...
      شرمم میاد بگم...
      دلال هایی هستن که مقل مزایده بی توجه به حاذق بود پزشک براتون مزایده برگزار میکنن...
      بعله...تئ کشوزمون کسی به جایگاهش نمیرسه به حقش نمیرسه بیشتر وقتها اما میشه خودمن ی سری تفکرات غلط رو بذاریم کنار..
      خیلی از کارگزا با استعداد خدادادی ولی بدشانسی توی مکان زمان یا خونواده شون توانایی پزشک شدن رو از دست دادن...
      درامدشون نه در حد پزشکا اما باید اقلا تامینشون کنه که گرونی زندگی امروز انگار بهشون میگه برن بمیرن...
      پزشکها مفت خور نیستن اما با پول همین مردم درس خوندن به رایگان بیشترشون بخاطر همین مردم به اینجا رسیدن سوگندخوردن اقلا کاش بعضیاشون در مقابل این همه زحمت مردم شرافتشون رو حفظ میکزدن...
      اگه کسی احساس میکنه توهین شد بهش با این حرف من معذرت میخوام...من نطرم رو گفنم
      خدای من..
      هر اتفاقی هم بیفته...
      حتی اگه امسال نتونم به اونی که ارزوشو دارم برسم تهش میدونم تا هستی نباید از ارزوم دست بکشم
      حتما یه دلیلی داشته که این ارزو تو من هست...این هدف...
      مطمعنم پشتمو خالی نمیکنی...
      محکم محکم دستمو بگیر خدا...
      دلم برات تنگه...
      محکم بگیر دستمو خدا....

5. Top | #5

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KARGADAN.isBACK نمایش پست ها
      سلام !
      دوست گرامی من ۲ ۳ بار تو همین انجمن یه سری حرفا زدم دیدم کسی خوشش نیومد میدونی چرا ؟
      نیچه یه جمله داره میگه گاهی برخی انسان ها دوست ندارن یه سری حرفا رو بشنون چون تمام توهماتشان نابود میشه
      دوستانی هم که پزشکی قبول میشن یا حتی اونایی که هنوز قبول نشدن و هنوز کنکور ندادن و صرفا رشته تجربی هستن و نه هنوز به داره نه به بار یه جوری از پزشکی دفاع میکنن انگار تمام طایفشون پزشک بودن ، بذارید خیلی رک بهتون بگم من مهندسی میخونم و قصد شرکت تو کنکور تجربی رو دارم و به خودم خیلی هم مطمئن هستم که قبول میشم چون تو کنکور ریاضی پوستم کنده شده و فقط یه زیست میمونه که اونم حفظیه ! میخواستم اینو بگم که چه مهندس باشم چه دکتر اصلآ از صنفم تعریف و تمجدید بیجا نمیکنم ! اینو باید باور کرد که اکثر پزشکا نوکر پولن ( چون نویسنده معلمارو عقده ای خوند منم دکترارو نوکر پول میشناسم )
      نویسنده این مطلب هم شما نیستی از لحن صحبت کردن معلومه !
      این آقا میدونی چه شخصیتیه ؟ اگه دلش برا مهندسای برق میسوزه ، خب راه باز جاده دراز ، خودش بره بخونه ! چیزی که عوض داره گله نداره
      این آقا ( که مطلبو نوشته ) معلم هارو عقده ای میدونه ! بذار بگم کی عقده ایه ! عقده ای اونیه که به زور چن میلیون پول مامان و بابا و پول کلاس و معلم خصوصی و .... آخرش تو یه دهات کوره پزشکی قبول میشه ، دیگه چشم نداره ببینه مردم از اون زرنگ ترن

خب اگه پزشکی پول نداره و فایده نداره و سخته و درساش زیاده و .... خب به شما چه ! شاید مردم بخوان سختی بکشن ! میبینی که مردم عرضشو دارن قبول میشن تا تهشم میرن ، پس زیاد جوش نزن

ببینید من به هیچ دکتری توهین نکردم ، این آقا یه مطلب تند گذاشت باید تندم جوابشو داد

هرکس بیاد زیر این دوباره حواشی درست کنه ج نمیدم ! مدیر لطفآ نظرمو پاک نکن چون ایشون هرچی خواست گفت باید جوابشم بشنوه
      عزیزم با اینکه گفتی جواب نده و خودمم حوصله بحث ندارم لازمه بدونی:
      1- نویسنده این متن خود من هستم
      2- اکثر پزشکا نه ولی بعضیا رو قبول دارم نوکر پولن
      3- من نگفتم همه معلما عقده ای هستن... بابای خود من معلمه... گفتم اونایی که به حقوق پزشکا معترضن...
      4- اون آقایی که دلش برا مهندس برق سوخته درسته که راه براش بازه و جاده دراز ولی شاید واقعا علاقه به پزشکی نداشته باشه. چرا شرایط رشته خودش خوب نباشه که مجبور نشه بره پزشکی بخونه صرفا واسه پولش؟؟؟
      5- عزیزم من جوش چی رو نزنم؟؟؟ خودم امسال ایشالا پزشکی قبولم و خدا شاهده بخاطر علاقه دارم میرم سمتش... بچه هایی که توی این سایت منو میشناسن میدونن که بین دندون و پزشکی توی این سن(25) پزشکی رو انتخاب کردم چون عشقم بود. و با کمال میل اون 4 سالی که به اجبار خانواده رفتم مهندسی خوندمو حاضر قیدشو بزنم و اصلا مدرکشو نگیرم...

ویرایش توسط sn912sajjad : 07 شهریور 1394 در ساعت 13:44

6. Top | #6

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parastoo17 نمایش پست ها
      با کمال احترام با بخشی از حرفهاتون مخالفم....
      مادر خود من معلمه و شاید فکر کنین دارم مغرضانه حرف میزنم اون معاون ی مدرسه ابتداییه و از صبح ساعت 7 میره و حتی گاهی 5 بعد از ظهر برمیگرده مادر من از موفق ترین و با استعدادترین معلم های کشور بودن با مقام ها و تقدیر نامه های بیشمار اما بخاطر مشکلی که حنجره ایشون پیدا کرد ترجیح داد کاری جز تدریس رو بعهده بگیره...
      زحماتشون واقعا زیاده...
      بعله هستن ادم هایی که در روز 3 ساعتم کار نمیکنن ولی تعداد اونا واقعا کمه معلم ها اط جون و دل زحمت میکشن...
      وقت میذارن و اینکه بگین نصف سال تعطیلن غلطه الان مادر من بشخصه به اجبار کل پنج شنبه ها و کل تابستون جز دو هفته ای ک رفتیم سفر سرکاره...
      حتی همین الانی که من دارم با شما حرف میزنم...
      خود ایشون از کسایی بوده که انقد زرنگ بوده که میتونسته پزشک بشه ولی پدربزرگ من بنا به دلایلی اجازه اینکار رو بهش نمیده و تنها چیزی که بهش اجازه میده اموزش ابتدایی بوده...
      البته الان پدر بزرگم خیلی پشیمونه...
      درمورد باقی مشاغل ما تو هرصنفی زحمت کش داریم...
      صرف درسخوندن مهم نیس شاید پزشکها بیشتر درس بخونن اما چند تا از پزشکها زو دیدی مثلا سختی ی بنا رو بکشن من یکی از دوستهای خانوادگیمون میدونین چه استعدادی داشته؟ولی وقتی تو 14 سالگی پدرش میمیره و با معدل 20 اون زمان مجبور میشه درس رو رها کنه بعد سیکل و کار کنه بنظرتون وقتی برای پزشکی داشته؟
      الان هر سه دخترش شریف دزس میخونن...
      موافق نیستم با این حرفتون...
      نه درامد بحث منزله و زحمت هر شغل جداس اما ی اندرز قدیمی میگه
      اگه میخوای جامعه خوب و سالمی داشته باشی سه قشر رو تامین کن از هر لحاظ
      پزشکها قاضیا و معلما و مال ما بع اولی رسیدن ولی دومی و سومی نه...

نه بحث درامد...بحث زحمت مشاغل...
      خیلی از پزشکها واقعا پولین این رو نمیشه انکار کرد شما پول نداشته باشی عملا مرده ای مگه اینکه ی خیری این وسط پیدا شه درامد اینطوری رو مردم چطوی میخورن من نمیدونم...
      یکی از اقوام چند وقت پیش میخواست یه عملی انجام بده کل اون عمل با اجتساب همه چی و تو یه بیمارستان خصوصی میشه 15 میلیون...
      درخواست پزشک مازاد اونها برای دستمزدش 10 میلیون بوده ....
      یا تو بیمارستان قلب کوثر همین شیراز...
      شرمم میاد بگم...
      دلال هایی هستن که مقل مزایده بی توجه به حاذق بود پزشک براتون مزایده برگزار میکنن...
      بعله...تئ کشوزمون کسی به جایگاهش نمیرسه به حقش نمیرسه بیشتر وقتها اما میشه خودمن ی سری تفکرات غلط رو بذاریم کنار..
      خیلی از کارگزا با استعداد خدادادی ولی بدشانسی توی مکان زمان یا خونواده شون توانایی پزشک شدن رو از دست دادن...
      درامدشون نه در حد پزشکا اما باید اقلا تامینشون کنه که گرونی زندگی امروز انگار بهشون میگه برن بمیرن...
      پزشکها مفت خور نیستن اما با پول همین مردم درس خوندن به رایگان بیشترشون بخاطر همین مردم به اینجا رسیدن سوگندخوردن اقلا کاش بعضیاشون در مقابل این همه زحمت مردم شرافتشون رو حفظ میکزدن...
      اگه کسی احساس میکنه توهین شد بهش با این حرف من معذرت میخوام...من نطرم رو گفنم
      همه حرفاتون درسته اما اینا همه مربوط به استثنا ها هستن...
      بله کارگری هست که استعداد داشته اما مجبور شده بره کارگری ...
      من اما متنم کلی بود... در مورد اکثریت صدق میکنه....

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sn912sajjad نمایش پست ها
      همه حرفاتون درسته اما اینا همه مربوط به استثنا ها هستن...
      بله کارگری هست که استعداد داشته اما مجبور شده بره کارگری ...
      من اما متنم کلی بود... در مورد اکثریت صدق میکنه....

برعکس تفکر شما بخاطر شغل مادرم و افردادی که میشناسم این افراد نماینده قشر خاصی بودن و میشن خیلی ها....
      اا ننکر این نمیشم موثعیت پزشکها برخیو به حسادت میندازه...
      خدای من..
      هر اتفاقی هم بیفته...
      حتی اگه امسال نتونم به اونی که ارزوشو دارم برسم تهش میدونم تا هستی نباید از ارزوم دست بکشم
      دلم برات تنگه...
      محکم بگیر دستمو خدا....

8. Top | #8
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      (من قبلا این مطلب رو توی یه تاپیک پست کردم اما دیدم واقعا جای همچین تاپیکی خالیه و مثل این تاپیک هم توی انجمن ندیدم... این بود که بهتر دیدم بصورت یک تاپیک جدید اینجا قرارش بدم)

اجهاف در حق پزشکان و توقعات نابجای جامعه
      متاسفانه ملت به حقوق بعضی از متخصصان انگشت شمار نگاه میکنند که دارن پول پارو میکنند، که در هر کاری این عده ی خاص وجود دارند.
      قبول دارم که در حق فارغ التحصیلانی مثل دکترای علوم پایه یا دکترای رشته های فنی واقعا داره اجهاف میشه...
      رشته ای مثل مهندسی برق واقعا راهی سخت و طاقت فرسا داره... تا دکترای برق 11-12 سال باید واقعا از جوونیت سرمایه بزاری.
      که بنظر من واقعا از پزشکی هم درس های نا ملموس تر و سنگین تری داره... البته خیلی به این اقشار کم لطفی میشه و باید جایگاهشون خیلی بهتر از الان باشه.
      من بحثم با این اقشار نیست...
      اتفاقا از این اقشار تحصیل کرده کمتر اعتراض به پزشکان میبینیم اگرم اعتراضی داشته باشن فقط به اوضاع نابسامان رشته خودشون هست.
      بحث من با بعضی از اقشار هست که واقعا آدم خنده ش میگیره که اینا چطور به خودشون اجازه میدن که خوشونو با پزشکان مقایسه کنند:
      اکثرا اعتراض های نا روا به پزشکی رو از قشر هایی میبینیم که واقعا خنده دار و بی انصافیه...

مثلا:

1- یک معلم با اینکه یک شغل شریف هست و من اعتقاد دارم الان واقعا حققشون باید حداقل 2 برابر الان باشه ولی اینکه خودشون رو با پزشکان مقایسه میکنند و توقع دارند حقوقشون با پزشکان یکی باشه واقعا یک توقع نا بجاست.
      اولا صرفا سختی قبولی توی این دو تا رشته (معلمی و پزشکی) رو در نظر بگیریم فرقشون زمین تا آسمونه...
      حداقل نصف همین معلم ها آرزوی قبولی پزشکی رو داشتن که خوب نتونستن و الان دارن سعی میکنن عقده گشایی کنند (رک گفتم چون واقعیته)
      ثانیا کار این دو رشته رو اگه نگاه کنید هم واقعا قابل قیاس نیست...
      معلم عید و تابستون و پنجشنبه جمعه و روزای تعطیل رسمی و حتی هوا کمی سرد میشه گرم میشه آلوده میشه (قشنگ میشه دو سوم سال!!) تعطیله.
      روزهای کاری هم اکثرا ربع ساعت اول کلاس دیر میاد، یه ربع هم آخرش... نصف کلاس هم داره با شاگرداش خاطره تعریف میکنه.... همه ی ما مدرسه رفتیم و خبر داریم از این چیزا دیگه.... نیاز به توضیح من نیست.... در کل جمع میزنی میبینی معلم روزای کاریش هم بیشتر از 3-4 ساعت کار نمیکنه!!! اونم چه کاری... تمیز، راحت، امن...........
      من نمیخوام معلمی رو تخریب کنم اما اگه منطقی بگید کجا رو اشتباه نوشتم و متذکر بشید 100% ویرایش میکنم...
      بازم میگم معلمی واقعا شریفه و من خودم یکی از کارای مورد علاقه م معلمیه ولی وقتی میگن باید برابر باشن با پزشکا واقعا این خواسته خیلی مسخره ست...

2- گاهی میبینیم کارگر و رفته گر و راننده تاکسی و هرکی که فکرشو کنی معترضه به حقوق پزشکا.... که بحث نکنیم بهتره... واقعا آدم خنده ش میگیره...
      من منکر زحمتای این اقشار نیستم... و معتقدم باید دستشونم بوسید. خودم واقعا نمیتونم 5 صبح از خواب پاشم تو سرمای دی برم خیابونا رو جارو کنم...
      ولی اون روزی که این اقشار از مدرسه در میرفتن و میرفتن دنبال ...بوووق... و من واسه درس و مدرسه و کنکور هرکدوم از چشمام 3 نمره ضعیف شدن کجا بودن؟؟؟
      خیلیم ناراضین دیر نشده... بسم الله بگن و شروع کنن بخونن واسه کنکور.... مگه کسی جلوشونو گرفته؟
      همه جای دنیا قشر نخبه مزیت هایی داره و این چیز عجیب و مختص به این مملکت نیست...
      واقعا متاسف باید بود که بعضی اقشار واقعا به خودشون اجازه میدن که کار و حقوقشونو مقایسه کنن با جامعه ی پزشکی...
      البته رسانه ها و صدا و سیما و مسئولا مقصرن که این جو کثیف رو علیه پزشکان راه انداختن که دودشم اول تو چشم خود این اقشار معترض میره...
      انگار میخان عمدا کاری کنند که پزشکا شرافت کاری رو زیر پا بزارن...........

واقعا زشته همچین عبارتی رو استفاده کنم ولی اگه واقعا ملت دنبال
      مفت خور هستند بعضی بازیگرا... فوتبالیستا... مدیرها...
      تا حالا میدونستید این مدیرها و رئیس ها چیزی دارن به عنوان حق جلسه!!!
      آره دیگه، زحمت میکشن بنده خدا ها تو ساعت کاریشون میرن کیک و ساندیس میخورن و دور هم جک تعریف میکنن و اون وسط مسطا دو تا امضا هم میزنن!!!
      الان که این چند خط آخری رو تایپ میکردم وافعا خنده م گرفت...

خلاصه اینکه آقا ملت ما در مورد پزشکان و پیدا کردن
      مفت خور به معنای واقعی کلمه سخت در اشتباهن و شاید عمدا توجه شون به سمت پزشکان جهت داده شده!!!
      و واقعا باید متاسف بود....

شما در اندازه درک و فهم خودت این مطلبو نوشتی و باید به نظرتون احترام گذاشت.
      اما منم عقیدم همینه که 99 درصد پزشکان واقعا مفت خور هستند.
      شما برو مقایسه کن که تو اروپا یا آمریکا معلمی کجاست و پزشکی کجا.

9. Top | #9

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parastoo17 نمایش پست ها
      برعکس تفکر شما بخاطر شغل مادرم و افردادی که میشناسم این افراد نماینده قشر خاصی بودن و میشن خیلی ها....
      اا ننکر این نمیشم موثعیت پزشکها برخیو به حسادت میندازه...
      نه.... امثال مادر شما اتفاقا خیلی کمه... من ندیدم معلمی که تابستونم کار کنه.... اونم معلم ابتدایی!!!
      اگرم کار کنه اضاف کاریه و داره پول بیشتری میگیره و از نظر ساعت کاری تازه کمی داره مثل پزشکا میشه...
      ضمنا پدر خود من معلمه... خودش نمیخاد و گرنه از بس بیکاره حداقل میتونه یه کار تمام وقت دیگه هم داشته باشه...

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سخنان هرکس نشانه درک و فهم او و نشان دهنده جایگاهش در مسیر تکامل عقل و خرد انسان هست.
      کسی 99% پزشکان رو مفت خور بدونه میزان شعورش کامشلا مشهود هست و نیاز به بررسی نداره. کسی با مدرک دبیری فیزیک خودش رو یک فیزیکدان!!! خطاب کنه مشخصه که چه مشکلاتی داره....
      مسلما چنین شخصی نمیتونه باسوادترین اعضای جامعه رو مفت خور خطاب کنه.

11. Top | #11

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نادری نمایش پست ها
      شما در اندازه درک و فهم خودت این مطلبو نوشتی و باید به نظرتون احترام گذاشت.
      اما منم عقیدم همینه که 99 درصد پزشکان واقعا مفت خور هستند.
      شما برو مقایسه کن که تو اروپا یا آمریکا معلمی کجاست و پزشکی کجا.
      درک و فهم شما هم از 99 درصدی که فرمودید مشخص شد! و البته ادب شما... اسمتم گذاشتی معلم و الگوی بچه های مردمم قراره باشی...
      عزیزم من بازم تاکید میکنم .... من اصلا نگفتم همه معلما.... من گفتم معلمایی که خواستار حقوق برابر با یه پزشکن....
      ضمنا آیا توی اروپا و آمریکا معلما اینقدر تعطیلن و از زیر کار در میرن و آیا پزشکا اینقدر سرشون شلوغه؟؟؟
      شرایط کار پزشکی اما طوریه که نمیشه از زیر کار در رفت... مریض طوریش شه پزشک پاش گیره ... کافیه شکایتی بشه و ثابت شه پزشک کم کاری کرده... تا باطل شدن مجوز طبابتش پیش میرن! ولی معلم دو تا مطلبو نگه .... کی به کیه؟ چی میشه؟ هیچی!
      دوست عزیز آقای Ahmadvand70 جوابتونو داد
      موفق باشی

ویرایش توسط sn912sajjad : 07 شهریور 1394 در ساعت 14:37

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ضمنا 99% اینایی که با وجود باسواد بودن دارن میان علیه پزشکان جبهه میگیرن همون کسایی هستن که خودشون و پدر و مادرشون آرزوداشتن پزشک بشه ولی نتونسته. یه عده از بچگی آرزو دارن پزشک بشن ولی اول دبیرستان که میشه میبینن مخشون هنگ میکنه وقتی کتاب زیست شناسی رو میبینن و به همین دلیل میرن میشن معلم و مهندس و ... و به جای تلاس برای رسیدن به جایگاهی در حد پزشکان، سعی میکنن جایگاه پزشکی رو خراب کنن.
      البته ناگفته نمونه وقتی یه پزشک رو از نزدیک میبینن شروع میکنن به نوکرم چاکرم کردن و وقتی هم میخوان پز بدن میگن فلان رفیق من پزشکه فلان فامیل ما پزشکه ! هر دختری میخواد کلاس بزاره میگه خواستگار من پزشک بوده هر پیرمردی میخواد کلاس بزاره میگه فلان نوه من قراره پزشک بشه و ...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اقای استارتر شما خودتون میدونی معاون ها چه زخمتی میکشن یا مثلا معلم مدارس ابتدایی ضعیف وقتی دانش اموزا میفتن چه دردسری دارن یا بحث والدین دانش اموزا و اوووووووووه...
      مادر من اضافه کاری نمیکنه کارشه...
      خوشبحال پدرتون...

اقای احمدوند با حرفهاتون کاملا موافقم متاسفانه...
      اما خودمو با جرعت جزو اون 1% میدونم که امسال پزشکی اوردنم اب خوردنه...اما از علایقم نبود برا همین سرسری چندجا رو زدم...
      جبهه گیری نمیکنم علیه پزشکا فقط با حرفهای استارتر درمورد باقی اقشار جامعه مخالفم
      خدای من..
      هر اتفاقی هم بیفته...
      دلم برات تنگه...
      محکم بگیر دستمو خدا....

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      درک و فهم شما هم از 99 درصدی که فرمودید مشخص شد! و البته ادب شما... اسمتم گذاشتی معلم و اگوی بچه های مردمم قراره باشی...
      عزیزم من بازم تاکید میکنم .... من اصلا نگفتم همه معلما.... من گفتم معلمایی که خواستار حقوق برابر با یه پزشکن....
      ضمنا آیا توی اروپا و آمریکا معلما اینقدر تعطیلن و از زیر کار در میرن و آیا پزشکا اینقدر سرشون شلوغه؟؟؟
      شرایط کار پزشکی اما طوریه که نمیشه از زیر کار در رفت... مریض طوریش شه پزشک پاش گیره ... کافیه شکایتی بشه و ثابت شه پزشک کم کاری کرده... تا باطل شدن مجوز طبابتش پیش میرن! ولی معلم دو تا مطلبو نگه .... کی به کیه؟ چی میشه؟ هیچی!
      موفق باشی
      دقیقا شرایط کار کاملا درست فرمودین. دبیر خودما سال آخر تدریسش رو در روستا تدریس گرفته بود تا وقتی بازنشست میشه با حقوق بالاتر بازنشست بشه به خاطر روستا رفتن و دیر نرسیدنش کلاس ما رو 45 دقیقه زودتر تعطیل میکرد. اسمش رو هم گذاشته بود فرهنگی هروقت هم حرفیمیشد میگفت تا زمانی که قشر فرهنگی جامعه اینطوره و قشر غیرفرهنگی داره پول پارو میکنه .....
      حتی معلم دیدم که میگفت اول باید قشر فرهنگی بیان و دخترهای مورد علاقشون رو انتخاب کنن و ازدواج کنن بعدا بقیه جرات کنن برن خواستگاری ...

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      درک و فهم شما هم از 99 درصدی که فرمودید مشخص شد! و البته ادب شما... اسمتم گذاشتی معلم و اگوی بچه های مردمم قراره باشی...
      موفق باشی
      دوست عزیزم

همه حرفات متینه

من تقریبا بیشتر فامیلای مادریم پزشکن

اینو بهت بگم با 90 درصد حرفات موافقم
      الا یکیش

شما یه سر بزن به دادگاه ها

ببین بعضی پزشکان چه پرونده های عریض وطویلی دارن

پزشکی رو میشناسم 20 خانواده ازش شاکین
      یکی از بهترین وکلا رو این 20 خانواده گرفتن ولی مگه پیگیری میشه

وکیله آب پاکی رو ریخته رو دستشون گفته داریم وقتمونو تلف میکنیم
      جراحه طرف

اتفاقا پزشکی داره یه جورایی میشه مافیا

یه جور مصونیت دارن پیدا میکنن

گزارش مفصلی روزنامه خراسان اگر ذهنم یاری کنه 3 سال پیش نوشت در این زمینه واقعا وضع اسفناکیه

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن