خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدومش ؟!؟

رأی دهندگان
    178. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • « ادبیات جــــــامع موضوعی گــــاج»

116 65.17%
    • « ادبیات جــــــامع خــــیــلی سـبز!»

62 34.83%
    صفحه 1 از 12 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 177
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

«ادبیات موضوعی گـــــاج» یا «ادبیات جــــامع خــیـلی سبز!» ؟!؟

«ادبیات مــوضـــوعی گـــــاج» یــــــا «ادبیات جــــامع خــیـلی سبز!» ؟!؟

e002.jpg VS 100-2-.png

1- یکی از سخت ترین، مفهومی ترین، ترکیبی ترین، خلاقانه ترین، هوشمندانه ترین و بهترین سوالات کنکور ادبیات، که میشه پرسید، همینه !!!

2- خـــــــــــــیلی سخته که خاسته باشی به این سوال جواب درست و دقیق داد !

3- با این حال من تمام تلاشمو میکنم به یه نتیجه خوب برسم !!

4- واقعن هر دوش عالین !! ==== > تفکیک این دو از هم مثل انتخاب بین «لامبورگینی و شولت» هستش !

5- ادبیات موضوعی گاج ::

++ تو بخش قرابت : با توضیحات خوبی که اول هر مفهوم ارائه داده، یه شروع خوب به همراه داشته و با اطمینان بیشتری میشه به سوالا جواب داد !! و علاوه بر ساختار درس به درس مربوط به هر کتاب (حتی زبان فارسی)، تستای کنکور سراسری و تالیفی و سنجش رو آورده که قشنگ متوجه میشی که از هر مفهوم هر درس در کجا و چه جوری تست ازش طرح شده (البته چیز زیاد مهمی نیست، ولی شاید واسه بعضیا مهم باشه !)
      ++ راهنمای اول بخش هم خوبه و توضیحات خوبی واسه یادگیری قرابت ارائه داده که در نوع خودش منحصر به فرده !! (البته هرچند خودم به شکل کاربردی متوجه ی خیلی از حرفاش نشدم!)
      ++

++ تو بخش آرایه :: با توضیحات خوب اولیه کارو به شکل تک تک رو هریک از آرایه ها، شروع کرده، و کم کم سختش کرده و با ارائه تستای ترکیبی کارو تا آخر پیش برده !! که چیزی از قلم نیفته !!

++ تو بخش تاریخ ادبیات :: همش تست تست تست ........ == >> واضح داره میگی، تا میتونی تست بزن و برو جلو ==== >> بازهم تست بزن برو جلو == >> یعنی غیرمستقیم بهت میگه == >> باور کن همینا کافیه === > لازم نیست واسه تاریخ ادبیات درسنامه بخونی ==== > همین که قبلن تو کتاب درسی چشت به چهار اسم و کتاب افتاده باشه واسه ی شروع کافیه ==== >> امروز یه صفحه ازش تست میزنی، از 10 ممکنه 8 تاش غلط بشه ==== >>خیالی نیست !! === >> ولی هرچی تست بزنی، حتمن پاسخ تشریحی رو بخون === >> فرداش یه صفحه دیگشو تست بزن و پاسخ تشریحی رو بخون برو جلو === >> پس فرداش تست غلط دو روز پیش کار کن ++ یه صفحه جدید تست بزن و پاسخ تشریحی رو بخون برو جلو ==== >> بـــــــــــــــاور کن به نصفه نرسیده باشی خودت میگی کافیه !! همه چی رو بلدم !! هم همه رو بلدم !! ==== >> دیگه اونقدر تو صورت تست، و تو گزینه ها، تو پاسخ تشریحی و این ور اون ور از «سه قطره خون صادق هدایت» گفته شده و خوندم که قشنگ حفظم و هیچ زمان از خاطر مبارکمان بیرون نخاهد رفت !!

حالا باشه بعدن سر یه فرصت، ادامشو میگم ... (تمام هرچی ازادبیات موضوعی گاج وادبیات جامع خیلی سبز! بدونم، میگم)

ادبیات جــــــامع خیلی سبز!

1- تألیف 4 استاد خوش فکر زبان و ادبیات فارسی : افشین محی الدین, عباس براری, علی لطفی ++ دکتر کوروش بقایی
      2- یکی از بهترین درسنامه های زبان فارسی رو داره
      3- ساختار درس به درسش کارو واسه ی خیلیا که آزمون آزمایشی میدن، راحت کرده !!
      4- بقیشو باید فکر کنم تا یادم بیاد ...

.....................
      عیب و ایراد مشترک هر دوشون ::
      1- هر دو خــــــــــیلی خوبن !!
      2- از همه نظر واسه ی ادبیات کنکور، مایه خرج کردن !
      3- بی مانندن !! (جا واسه عرض اندام بقیه باقی نزاشتن)
      4- در کمال صداقت و مرام و درستی نوشته شدن
      4-

فعلن همینو بدونین :: که واقعن هر دو عالین !! با هرکدوم پیش برین، بارتونو بستین !!

++ الانه که یه نفر بیاد بگه اینا همش تبلیغه !!
      ویرایش توسط Mr. ARAD : 04 شهریور 1394 در ساعت 17:17

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خيلي سبز واقعا خوبه اگه وقت كني و همشو بخوني

يه نكته هم اين كه تو سايتي كه منابع رو بررسي مي كنه فك كنم تو معايب اين كتاب (ادبيات جامع خيلي سبز)نوشته كه زبان فارسي ش خوب نيست و عاميانه گفته
      ولي يه چيزي كه هم رو خودم و چن تا از دوستام تاثير مثبتي داشته همين عاميانه گويي بوده و خيلي راحت گفته كه راحت تر تو مخ ميره

البته اين نظر منه ، شايد بعضيا اين رو قبول نداشته باشن...
      ویرایش توسط h@m!d reza : 04 شهریور 1394 در ساعت 16:24

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط h@m!d reza نمایش پست ها
      خيلي سبز واقعا خوبه اگه وقت كني و همشو بخوني

يه نكته هم اين كه تو سايتي كه منابع رو بررسي مي كنه فك كنم تو معايب اين كتاب (ادبيات جامع خيلي سبز)نوشته كه زبان فارسي ش خوب نيست و عاميانه گفته
      ولي يه چيزي كه هم باري خودم و چن تا از دوستام تاثير مثبتي داشته همين عاميانه گويي بوده و خيلي راحت گفته كه راحت تر تو مخ ميره

البته ين نظر منه ، شايد بعضيا اين رو قبول نداشته باشن...
      من هم با حرف شما موافقم !!

+++ اینو اون واسه اونی گفته «کتاب رو نمیشناسه» === > نه واسه اونی که کتابو خـــــوب شناخت داره === >> بعضی خوبیا آنقدر خوبن که هرچقدر هم نقطه ضعف داشته باشه، اصلن به چشم نمیاد ===== >> یکی از بهترین درسنامه هایی که واسه زبان فارسی میشه یافت، ماله همین «ادبیات جامع خیلی سبز!» ــه

مثل اینه که من بیام به لاستیک لامبورگینی گیر بدم، بگم : نـــــه !! اصلن از لاستیکش خوشم نمیاد و یه جوریه !!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      به نظرم خیلی سبز بهتره تازه روون تر هم هست

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      "درس به درس یا موضوعی؟!"

فکر کنم بین این دو کتاب فقط بر این اساس باید انتخاب کرد!

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farshad7 نمایش پست ها
      به نظرم خیلی سبز بهتره تازه روون تر هم هست
      دوست عزیز

میشه لطفن بگی این «روون تر» بودن خیلی سبز! رو چگونه یافتی ؟!؟ (نه اینکه خاسته باشم حرف شما رو نقض کنم :: بیشتر میخام ببینم چیو دیدی که من ندیدم ::

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط esilovexp نمایش پست ها
      دوست عزیز

میشه لطفن بگی این «روون تر» بودن خیلی سبز! رو چگونه یافتی ؟!؟ (نه اینکه خاسته باشم حرف شما رو نقض کنم :: بیشتر میخام ببینم چیو دیدی که من ندیدم ::
      من با خیلی سبز حال میکنم

خدایی هر دو تا یکی اند ولی زبان فارسی خیلی سبز یه کوچولو برده بالا اونو

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظر من گاج سبز بهتره من که با موضوعی خیلی خوب کار نمیام
      چون خودم رشتم انسانی هم هست گاج سبز خیلی کمکم کرد درسنامه مفید و خوبی هم داره
      هر بیت شعر رو که توضیح داده پایینش قرابت مربوط بهش رو هم نوشته

دیگه دارم به اخر میرسم

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Flicker_Of_Hope نمایش پست ها
      "درس به درس یا موضوعی؟!"

فکر کنم بین این دو کتاب فقط بر این اساس باید انتخاب کرد!

در نگاه اول باید متوجه ی این نکته بود ::
      هر دوی این کتابا با موضوعیت اصلی «ادبیات جـــــــامع کنکور» نوشته شدن که پاسخگویی تمام نیاز یه داوطلب هستش که بتونه از پس تمام سوالای ادبیات کنکور بر بیاد ===== >> حال اینکه سبک و سیاق دو کتاب و اسم و انتشاراتشون متفاوته، تفاوت چندانی در اساس کار اونا ایجاد نمیکنه ===== >> حال یکی شاید بگه «من درس به درس پیش میرم» ++ یکی دیگه بگه نه ! «من مبحثی پیش میرم» ==== >> ولی چندان تفاوتی با هم ندارن، بازهم هردوشون در نهایت به یه نقطه میرسن (هرچند کمی مسیر متفاوتی رو پیش رفتن)

تو بخش قرابت : هر دوشون فرق چندانی با هم ندارن :: هم ساختار درس به درس رو رعایت کردن، هم ساختار موضوعی

تو بخش آرایه :: گاج کاملن موضوعی کار کرده ++++ با این حال، ادبیات جامع خیلی سبز! با این که درس به درس پیش رفته، ولی طبق همون مقدمه ای که در زیر نویس صفحه ای اول کتاب گفته === >> ساختار آرایه مرتبط به هر درس تو درس خودش آورده و تو درسای دیگه از انواع آرایه و تستا استفاده کرده ==== >> ولی این چندان مزیت خاصی نیست === > بازهم باید طرف اول درست و کامل مفهوم هر آرایه رو یاد بگیره === > یه چند تست از هریک از آرایه ها بزنه (که ساده است) === >> بعدش باید بره تستای ترکیبی آرایه ها رو بزنه === > حال اینکه ماله کدوم درس هستشو و کدوم آرایه ها رو میخادو از کدوم کتاب خارج از کتاب درسی سوالو طرح کرده، هیــــــــچ تفاوتی ایجاد نمیکنه ==== > بازهم همچنان در خانه اول هستیم باید گشت و آرایه رو یافت !!

تو بخش تاریخ ادبیات :: گاج تقریبن کامل موضوعی کار کرده (کمی توجه ی کتابی بهشون داشته و بعدش ترکیبی شدن) +++ ادبیات جامع خیلی سبز! هم هرچند درس به درس پیش رفته، ولی بازهم مزیت خاصی نیست ==== >> چرا که اگه فرض رو بر این بگیرم حضور ذهن اولیه از ریزه نکات تاریخ ادبیات رو یه نفر یاد گرفته باشه، === > بازهم، برای اینکه حسابی مخش و سواد تاریخ ادبیاتیش به چالش کشیده بشه، به خصوص با ساختار تمامن حفظی ای که تاریخ ادبیات داره، بهترین شکل طرح تستش اینه که «ترکیبی» به سوالا جواب بده، که اینو از همون اول گاج خــــوب رعایت کرده ==== > حالا خیلی سبز اومده تو درسای مختلف تستاشو آورده تفاوتی در اصل موضوع و یادگیری تاریخ ادبیات ایجاد نمیکنه

تو بخش املا و لغت هم یه چی شبیه تاریخ ادبیات هستش :: دیدن تستای لغت هر درس چندان مزیت خاص نیست، و بهترین حالتش اینه که ترکیبی دیده بشه که متوجه شی چند مرده حلاجی !!

تو بخش زبان فارسی هم هر کدومشون مجزا عمل کردن !! :: تفاوت اساسی شون اینه که خیلی سبز! یه درسنامه ی خیلی خوب هم زده تنگش !! ++ ولی بازهم خوبی چیدمان و پاسخ تشریحی گاج رو نداره (البته انگاری تو ویرایش جدید خیلی سبز! یه دستی به سر و روی پاسخای تشریحی کتابش کشیده، که بنده چندان دقیق از جزئیاتش خبر ندارم )

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این جوری که نشد
      یه نفر بیاد یکیشونو تخرییب کنه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مزیت خیلی سبز اینه که زبان فارسیش خیلی بهتره

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadvand70 نمایش پست ها
      مزیت خیلی سبز اینه که زبان فارسیش خیلی بهتره
      شـــــاید بهتره این طوری گفته بشه ::

++ «یــک مزیت خیلی سبز! اینه که، درسنامه زبان فارسیش خیلی خوب کار شده (که اینو گــاج نداره!) +++ و گرنه از نظر تست و پاسخ تشریحی هر دوشون خیلی خوبن (البته یه خورده چیدمان تستای گـــاج بهتره و روند تست زنی آموزشی خوبی رو رعایت کرده)

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.sajjadi نمایش پست ها
      به نظر من گاج سبز بهتره من که با موضوعی خیلی خوب کار نمیام
      چون خودم رشتم انسانی هم هست گاج سبز خیلی کمکم کرد درسنامه مفید و خوبی هم داره
      هر بیت شعر رو که توضیح داده پایینش قرابت مربوط بهش رو هم نوشته

اگه از دید «تحلیل بیت ها و محتویات کتاب درسی» نگاه کنی، خُب آره خیلی خوبه !! ==== >> ولی تو کنکور «کتابای درسی ادبیات» شبیه یه کودکی هستن که نیاز به محبت و توجه دارن و کلن خـــــــــــــــــــــیلی راهو باید برن که بشه بهشون گفت کتاب (که ارزش خوندن و چیز یاد گرفتن داشته باشن :: یعنی تقریبن هیچی ندارن :: اینو من نمیگما : دکتر سبطی تو فایل راهنمای ادبیاتش در سایت دریافت گفته) ===== >>> اساس پیشرفت در قرابت «یادگیری مفاهیم و افزایش درک ادبی» هستش، حال اینکه از خود بیتای کتاب درسی استفاده شده یا از بیتای خارج از کتاب، تفاوتی در اصل موضوع ایجاد نمیکنه ::

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      خیلی سبز خیلی خوبه

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      مقایسه ی جالبی نبود

صفحه 1 از 12 1211 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن