خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

جبران عقب افتادگی تابستان کنکور 95

پیشاپیش میلاد امام رضا (ع) مبارک .
      سلام . بی مقدمه برم سراغ موضوع بحث مان ؛ پس از سال ها تجربه در زمینه مشاوره تحصیلی و کنکور و ارتباط با تعداد زیادی از دانش آموزان و داوطلبان مقطع دبیرستان می تونم به جرات بگم که خیلی از آنها پتانسیل و اون خمیره ذاتی برای موفق شدن رو دارند ؛ همچنین کشش و میل آنها به سمت رسیدن به ایده آل ها هم قابل تحسین هست و این خودش کمک میکنه تا موتور محرک وجودی آنها هرچی زودتر به کار بیفته و تو خط درستش قرار بگیره . اما متاسفانه اهمال کاری و راحت طلبی مانع ظهور عادتی بنام پشتکار در بچه ها میشه و این خودش یکی از اون موانع بزرگی هست که خیلی راحت می تونه هر جوانی به سمت حاشیه های وسوسه انگیز موفقیت به روش های انحرافی و ... ببره . مثل کسی که بدون رژیم غذایی و مراعات میزان کالری و انرژی مصرفی بدن و بدون ورزش و تحرک میخواد صرفا با فرمولاسیون خاص و تضمینی در زمان کم لاغر کنه .
      مشکل دوم یک جوان در سن و سال شما هم شور و حال و انرژی وصف نشدنی و گاها" غیر قابل کنترلی هست که می تونه بجای واقع بینی اونو در ایده آل های آینده محصور کنه و چشم عقلش رو بروی شرایط فعلی کامل ببنده و فقط در توهم بهترین ها و کامل گرایی افراطی برای خودش چرخ بزنه . این همون آفت بزرگی هست که اتفاقا دچار خیلی از شاگرد زرنگ ها میشه ؛ بچه هایی که به قول خودشان می تونن بگم هنوز درست و حسابی شروع نکردن و علتش رو هم نمی دونن. به قول خودشون از مهمانی و فیلم و تفریح و ...زده اند و همه چی دارند ولی جدی کار نمی کنند . حالا چرا ؟ خودش هم نمی دونه .
      اما بذار منه افشار بهت بگم که نیازه برای اوج گرفتن و رسیدن از 1 تا 100 ، 99 پله و گام اساسی برداشت . نمیشه از دنده یک ماشین پرید رفت دنده پنج و نمیشه از ترس غلط رفتن و اشتباه کردن ، کلهم کاری شروع نکرد . اینا متاسفانه واسه یک عده بهانه ای شده تا کار پشت گوش بندازن و به دنبال فردای موعود و آرمانی خودشان شب رو با نارضایتی به صبح برسانند و بازم از فردا صبح روز از نو و روزی از نو ؛ رسیدن به حداقل ها سنگ بنای ساختن حداکثرهاست و اگر کسی کمترین اقدامی برای موفق شدن نکنه و بخواد یکروزه به همه چیز برسه ، گویی هیچ وقت نرسیده و نخواهد رسید .

حالا فرض بر این میذارم که شما نوعی در این آزمون و خطا و قلق گیری ماه های اول کنکور سراسری درست کار نکردی و قدری از برنامه هات عقب افتادی ، این عقب افتادگی می تونه جزئی یا کلی باشه ، اما در هر صورت خوب می دونم که الان دل تو دلت نیست و حس خوبی نداری و میخوای هرچه زودتر ورق به نفع خودت برگردانی .
      اینجاست که اکثریت بچه ها چند تا مشکل عمده دارند .

اول اینکه از برنامه دو تا آزمون های تابستان جا مانده اند و الان نمی دونند از کجا بخوان بخوانند !!
      خب خیلی سخته تصمیم گیری اینکه الان با برنامه فعلی آزمون بری جلو تا حداقل از اینها جا نمونی یا صبر کنی اول خوب و درست حسابی مباحث قبلی با تست جبران کار کنی ؟!

دوم اینکه با توجه به عدم مطابقت برنامه کلاس با مدرسه و یا با برنامه راهبردی کنکور آزمایشی ها به صلاح هست که هر دو با هم پیش برن و یا به یکی به دقت برسند.
      مشکل دوم در مجوع اینه که نمی دونی از کجا بخوانی ، چون هر کسی ی چیزی میگه

سوم اینکه اگر اطلاعات بیشتری در مورد درمان وسواس کامل گرایی داری و هنوز شروع نکردی یا کارت اونقدری که وقت گذاشتی جلو نرفته ، حتما این کارگاه گوش کن .
      این خطرناک ترین نوع درس نخواندن هست ، بهش میگن پرستیژ در اوج جهالت

مشاوره تحصیلی و کنکور_سایت مشاوره تحصیلی علیرضا افشار

دانلود رایگان همایش های مشاوره ای انگیزشی و آموزشی از سال 90 تا امروز
      www.alirezael.ir

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پرونده ویژه 2 : جبران عقب ماندگی از تابستان کنکور 95

هیچ وقت برای نو شدن دیر نیست .........
      و
      یک قدم دیگر صبح است!

آموختن آسان نیست...

خستگی هر آن در کمین است.....

آزرده می شوی , احساس شکست می کنی......

شک می کنی که رها کنی و بگذری،

می خواهی بر کناره روی و وانمود کنی که اتفاقی نیفتاده

اما نه......

تو بازنده نیستی که،

یک مبارزی،

پیش از آنکه برنده باشیم باید بازنده باشیم،

باید گاه بگرییم تا بتوانیم روزی بخندیم،

باید آزرده شویم تا روزی توانمند باشیم،

اگر پیوسته بکوشی و ایمان داشته باشی،

در پایان پیروزی از آن تو خواهد بود

ما سعی می‌کنیم که از افراد بزرگ درس زندگی بگیریم و دوست داریم رمز و راز موفقیت آنها را بدانیم. اما فراموش می‌کنیم که گاهی بزرگترین درس‌های زندگی از کوچکترین موجودات کنار ما گرفته می‌شوند.
      مثلاً مورچه‌ها را در نظر بگیرید. آیا باور می‌کنید که این موجودات کوچک می‌توانند به ما یاد بدهند که چطور باید زندگی بهتری داشته باشیم؟

از رفتار مورچه‌ها می‌توانیم چهار درس مهم بگیریم که به ما برای داشتن زندگی بهتر کمک می‌کنند.

1- مورچه‌ها هیچوقت تسلیم نمی شوند. آیا متوجه شده‌اید که چطور مورچه‌ها همیشه به دنبال راهی برای رد شدن از موانع هستند؟ انگشتتان را در راه یک مورچه قرار دهید و آن را دنبال او بکشانید، یا حتی روی او. مدام به دنبال راهی برای عبور از انگشت شما خواهد بود. هیچوقت یکجا نمی‌ایستد و گیج نمی‌ماند. هیچوقت دست از تلاش بر نمی‌دارد و عقب نمی‌کشد.
      همه ما باید یاد بگیریم که اینچنین باشیم. همیشه موانعی در زندگی ما وجود دارد. چالش این است که دست از تلاش برنداریم و به دنبال راه‌های جایگزین برای رسیدن به اهدافمان باشیم.

2-مورچه‌ها همه تابستان به فکر زمستان هستند. داستان قدیمی گنجشک و مورچه را یادتان هست؟ در اواسط تابستان، مورچه‌ها به شدت مشغول جمع کردن آذوقه برای زمستان خود هستند—درحالیکه گنجشک برای خود خوش می‌گذراند. مورچه‌ها می‌دانند که تابستان—اوقات خوش—برای همیشه نمی‌ماند. بالاخره زمستان می‌آید. این درس خیلی خوبی است. وقتی زندگی خوب می‌شود، نباید مغرور شوید و تصور کنید که هیچوقت زندگیتان با شکست روبه‌رو نخواهد شد. با دیگران با ملاطفت و مهربانی رفتار کنید. برای روزهای سخت پس‌انداز کنید و به فکر آینده باشید و یادتان باشد که اوقات خوب همیشه نیستند اما انسان های خوب همیشه هستند.

3- مورچه‌ها همه زمستان به فکر تابستان هستند. وقتی با سرمای طاقت‌فرسای زمستان مواجه می‌شوند، همیشه به خودشان یادآور می‌شوند که این همیشگی نخواهد بود و بالاخره تابستان فرا می‌رسد. و با اولین اشعه های خورشید تابستان، مورچه‌ها بیرون می‌آیند و آماده کار و تلاش و تفریح هستند. وقتی ناراحت و افسرده هستید و وقتی تصور می‌کنید مشکلات تمامی ندارند، خوب است که به خودتان یادآور شوید که این نیز می‌گذرد. اوقات خوش فرا می‌رسد و خیلی مهم است که همیشه رویکری مثبت به زندگی داشته باشید.

4- مورچه‌ها هرچه از توانشان برمی‌آید را انجام می‌دهند. مورچه‌ها چه مقدار غذا در تابستان جمع می‌کنند؟ هرچقدر که بتوانند! این الگوی خیلی خوبی برای کار است. هرچه که از دستتان برمی‌آید را انجام دهید. یک مورچه نگران این نیست که مورچه دیگر چقدر غذا جمع کرده است. عقب نمی‌کشد و به این فکر نمی‌کند که چرا باید اینقدر سخت تلاش کند. از حقوق کم خود هم شکایت نمی‌کند. آنها فقط سهمشان را از کار انجام می‌دهند. موقیت و خوشبختی معمولاً درنتیجه 100% به دست می‌آید—یعنی همه آنچه که در توان دارید را به کار گیرید. اگر به اطرافتان نگاه کنید، افراد موفقی را می‌بینید که با هرچه در توانشان هست زحمت می‌کشند.

“عاشق خورشیدی وتشنه بیداری به جهان ثابت کن چی تو فکرت داری

دوست کنکوری من...

نیرویی از آن توست باور نکردنی
      و توانایی به کارهایی که تصورشان هم مشکل است
      تنها مانع دیوار بلند ذهن توست
      پس به ناتوان بودن میندیش
      باور کن که می توانی

دکتر علیرضا افشار_ مشاور انگیزش تحصیلی
      جلسات هفتگی کارگاه های مشاوره کنکور و همایش های انگیزشی_آموزشی موفقیت در کنکور یکی از پس دیگری سپری میشن و کم کم میشه فاصله ای رو بین داوطلبانی که اهل درس و عمل هستند ، با عده کثری از داوطلبان کنکور 95 که مثل یک کلنی یک گوله جا تمجع کردند، پیدا کرد . اینکه می بینم عداد زیادی از رتبه های خوب آزمون های تابستان با عمل به توصیه ها و استفاده از این سایت مشاوره رایگان کنکور توانستند ترازهای خودشان بالا بکشن و پیشرفت کنند برای من از هر چیز دیگری ارزشمند تره و امید دارم که همه دانش آموزان حقیقی و مجازی خودم بتونن در این ماه مهم از سال با همه وجود درس بخوانند .
      از خیلی رتبه برتری شنیدم که میگن اون درس خواندن حرفه ای برای ما از همین روزهای ماه شهریور و مهر به بعد آغاز شده و مسلما کسی می تونه از مهر عالی شروع کنه و با آغاز مدارس با صلابت و اقتدار در آزمون ها خوش بدرخشه که از قبل پشتیبانه علمی و روحی روانی خوبی داره .
      به شخصه اعتقاد دارم 20 روز پایانی شهریور عصاره و چکیده 3 ماه تابستان هست و دوست دارم تو هم اینو درک کنی که حتی اگر در دو ماه گذشه بنا به انواع و اقسام دلایل جدی کار نکردی ، این فرصت طلائی یکماهه از دست ندی و ترمز بریده و افسار گسیخته و مهار نشدنی خود واقعی و ایده آل ات رو نشون بدی در عمل . اگر شهریور خیلی خوب عجین با مطالعه بشه دیگه حس بد تابستان از دست رفته و گذشته ای که باید دنبال جبران فرصت های اون باشی ، نداری و از طرفی با انگیزه و طراوات عالی می تونی در دور اصلی رقابت کنکور ، یعنی شروع پروسه 9 ماهه مهر تا خرداد ، قدم بذاری .حالا برای اینکه ما هم یک موتور محرک هرچند کوچیک برات باشیم ، دو بخش از بریده همایش بوشهر و بخش اول آن را بصورت کامل براتون با موضوعات خاص آماده کردم .

اول_من دائم می ترسم بازم کم کاری کنم و تنبلی ها شروع بشه و بازم برم تو فاز درس نخواندن و پشت گوش انداختن کارها و ...راه حل انگیزشی خاصی برای رفع مشکل دمدمی مزاج بودن و افت انگیزه در مسیر موفقیت کنکور

دوم _ راهکار قطعی افزایش ساعت مطالعه از شهریور واستفاده از فرصت های کوچک برای کارهای خرد (تاریخ ادبیات، معنی واژگان، تست آرایه ، فرمول های مثلثات و ...)

www.alirezael.ir

3. Top | #3
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

دانش آموز چهارم ، ثبت نام کلاس کنکور اضافی ممنوع !!

با شروع سال تحصیلی و استار برنامه های مدارس و آموزشگاه ها وظیفه دانش آموزان کنکوری دو چندان میشه و باید با تحمل سختی های بیشتر و تنگ وقتی هم به کارهای مدرسه برسند و هم به کارهای آموزشگاه
      حالا فکرش کنید کسی از صبح تا ظهر مدرسه باشه و با خستگی زیاد بخواد عصر بره کلاس .... در همچین شرایطی وقتی کار سخت تر میشه که برنامه و تکالیف مدرسه و کلاس با هم زمین تا آسمان متفاوت باشن و یک خروار کار بریزه رو سر شما ... و دو برنامه ای بشی.
      پس کلاس های اضافی ثبت نام نکنید ، چون موفقیت در کنکور فقط به کلاس رفتن و کلاس جدید نوشتن و ... نیست ، بلکه حداقل 3 برابر زمان کلاس هایی که در هفته داری باید وقت مفید مطالعه بذاری .
      خیلی وقت ها درس هایی رو میشه با مطالعه کتاب هایی آموزشی حتی بهتر و پر بازده تر کلاس هم یاد گرفت ؛ چون در کلاس درس فقط تکنیک حل آموزش میدن و نمونه هایی که با این تکنیک حل میشه ، اما اگر خودت با کتاب تست درگیر بشی و نحوه استفاده صحیح از پاسخنامه بلد باشی (آموزش از اینجا دانلود کن) مطمئنا" تمام بن بست ها و بیراه هایی که احتمال داری روزی در دام آنها هم بیفتی خوبه خوب یاد میگیری و مسلط تر میشی

انتخاب کنکور آزمایشی :

به منظور چک شدن در فواصل معین زمانی، داشتن نقشه راه، داشتن بازه زمانی محدود برای مطالعه هر فصل، منظم شدن برنامه های دوره و مرور و همچنین عدم سردرگمی در انتخاب فصول و ... حتما پیشنهاد می کنم از ابتدای سال تحصیلی با برنامه و سیستم یکی از آزمون های آزمایشی پیش برین تا در کنکور 95 گام نخست مطمئن تر بردارین . حتی برخی دوستان که هزینه های بالای آزمون ها مشکل ساز شده حداقل پیشنهاد میشه طبق برنامه آزمون باشن و سوالات آزمون را تهیه کنن و در منزل خودشان ارزیابی کنند
      اما سوال در مورد اینکه کدام آزمون از بقیه بهتره خیلی مفصل و دقیق براتون بررسی کردم ؛ از اینجا ببینید

حس و حال رقابت اصلی کنکور :

الان دیگه داریم میریم به سوی ماه مهر ، ماه مدرسه و البته ماهی که دور اصلی رقابت کنکور95 آغاز میشه
      خیلی هاتون الان نگران تابستان از دست رفته هستین و روزهایی که میشد بهتر خواند ... نگران تلاش هایی که می تونستین خیلی بیشتر و بهتر داشته باشین اما به هر دلیلی نداشتین. اما چیزی که خیلی مهمه اینه که تابستان دوران قلق گیری بوده و الان ما در آستانه کورس اصلی رقابت هستیم. اگر کسی از همین نقطه هم ، حتی از حد صفر شروع خوبی داشته باشه و عالی کار کنه میشه بهش خیلی خیلی امیدوار بود؛ به شرط اینکه از همین الان خودش بالا بکشه و جلو بزنه و دیگه قرض بالا نیاره .
      پس با همه توان و پر قدرت از مهر، رو به سوی آینده ای روشن و اتفاقات خوبی که انشالله برای تک تک مان رقم بخوره ، پیش میریم. توکل بخدا

جمع بندی دروس مطالعه شده تابستان

مسافرت آخر تابستان

و کلی بحث دیگه ... در همایش پایان تابستان

برنامه هفتگی مشاوره کنکور دکتر افشار؛ هفته چهارم شهریور

اطلاع رسانی مهم ویژه کنکوری های94
      چند سوال رایج در مورد تکمیل ظرفیت کنکور94 ، کارنامه سبز (کارنامه تکمیلی) و محرومیت های شرکت در کنکور سال 95

محرومیت های شرکت در کنکور 95

بچه هایی که روزانه قبول شدن 100 درصد از شرکت در کنکور 95 محروم هستند. شبانه ها می تونن قبل از بهمن انصراف بدن و کنکور 95 ثبت نام کنن؛ البته شاید قانون جدید به آنها هم حتی بدون انصراف از دانشگاه حق شرکت در کنکور95 بدهد . / قبولی های دیگر دانشگاه های کشور مثل آزاد و غیر دولتی و پیام نور و .... محرومیتی نداره و حتی هنگام دانشجو بودن هم می تونید دوباره برای کنکور 95 بخوانید و حتی نیازی به انصراف قبل از ثبت نام نیست . دانشگاه های پردیس خودگردان هم علیرغم هجمه اشتباه برخی جهت های وابسته به سازمان سنجش که نمیخواد بذاره اینا خالی بمونه ، محرومیت نداره و پذیرفته شدن و نرفتن مشکلی ایجاد نخواهد کد (قطعی)

تکمیل ظرفیت کنکور 94

تکمیل ظرفیت دانشگاه های دولتی آزار و ... بعد از ثبت نام و گردآوری ظرفیت های خالی مانده و بررسی سیاست های دانشگاه های منظم و دسته بندی میشه و حدودا" اواسط آبان ماه طی اطلاعیه بچه هایی که قبول نشدن یا قبول شدن و دوست دارن شانس خودشان در تکمیل ظرفیت هم محک بزنند ، میرن برای انتخاب رشته دوم . اگر قبول بشن ورودی بهمن بحساب میان یعنی از بهمن ماه باید برن دانشگاه . البته خیلی نباید خوش بین بود چرا که خیلی وقت ها رشته های مرغوبی برای تکمیا ظرفیت از طرف دانشگاه های دولتی ارائه نمیشه و خودشان تمایل ندارن جای عده ای انصرافی از تحصیل با دانشجو جدید پر کنند . تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هم تاریخش خودشان اعلام می کنند / دیده حتی داوطلبی که دولتی رشته خوب مثل دارو در جنوب کشور قبول شده نرفته و آزاد تهران به آن ترجیح داده .... اما در کمال شگفتی دانشگاه دولتی مد نظر 1 نفر ظرفیت خالی دارو سازی اعلام نکرده و خودش تمایلی که کثرت دانشجو نداره /// اما میشه روی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بیشتر حساب کرد .

کارنامه سبز _ کارنامه تکمیلی کنکور 94 (امکان تغییر قبولی کنکور)

سوال متداول آخر ..... آیا پس از مشاهده کارنامه سبز امکان تغییر رشته محل قبولی وجود دارد ؟ به ندرت / بطوریکه اگر شما نمره و رتبه نفر آخر قبولی رشته x که در انتخاب های پایین تر از قبولی خودتان در فرم ارسالی به سنجش وجود داشته را کسب کرده باشید، در صورت وجود جا خالی در دانشگاه مقصد و تماس حضوری و هماهنگی با آنها _ امکان این جابجایی وجود دارد . در صورتی که رشته محل مورد نظر در فرم انتخاب های شما نباشد این امر میسر نیست / در صورت عدم موافقت دانشگاه مقصد مبنی بر پذیرش شما این امر میسر نیست / پس در مجموع احتمال کمی داره

www.alirezael.ir

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کسی 3 ماه رو از دست داده باشه نمیتونه جبران کنه به هیچ وجه. ولی میتونه کاری کنه کمتر ضرر کرده باشه.
      به نظر من این حرفا رو نمیشه اجرا کرد و باید یکی دو درس رو برداشت و در مدتی بسیار کوتاه مطالعش کرد تا کمی از شدت عقب افتادگی کاسته بشه.

5. Top | #5
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خوب بخوانید ... از مهر خوب شروع کنید ... باور کنی که میشه حتی 3 رقمی خوب هم شد ...
      حتما دست به کار میشی و برنده ای

www.alirezael.ir

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadvand70 نمایش پست ها
      کسی 3 ماه رو از دست داده باشه نمیتونه جبران کنه به هیچ وجه. ولی میتونه کاری کنه کمتر ضرر کرده باشه.
      به نظر من این حرفا رو نمیشه اجرا کرد و باید یکی دو درس رو برداشت و در مدتی بسیار کوتاه مطالعش کرد تا کمی از شدت عقب افتادگی کاسته بشه.
      اگ پایه ضعیف داشته باش !
      یا اطلاعاتش خیلی پایین باش
      برنامه نداشته باش آره کارش خیلی سخته چون 3 ماه رو الکی از دس داده!

اما کسی ک قبلا ی چیزایی خونده درس خوندنش رون تر و و ی برنامه خوب داشته باش این سه ماهو میتون جبران کنه ( البته نمیگم 2 رقمی ولی 3 رقمی رو میاره )

ی میانگین درصد 60 الی 70 تو دروس عمومی نیاز داره !

ریاضی و فیزیک میانگین 40 تا 50
      زیست و شیمی ی میانگین درصد بین 55 تا 65 نیاز داره ک رتبه ی خوبی بیاره !
      تو این بازه وقت واس این درصدا هس ! ولی خب به شرطی ک واقعا اصولی درس بخونن و درگیر هیچ چیز دیگ نباشن !

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام اقای دکتر چه کنم تا اختصاصیم هم مثل عمومی ام خوب بشه
      این کارنامه 20 شهریور منه (البته فقط یه هفته خوندم) و تو این یه هفته 50 ساعت مطالعه داشتم و فقط 20 درصد زمانم رو عمومی خوندم و 80 درصد اختصاصی خوندم ولی.....

هر چی خدا بخواد
      ویرایش توسط webadres : 23 شهریور 1394 در ساعت 11:04

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این حرفت شاید تو روحیه ی خیلیا تاثیر بذاره و ناامیدشون کنه.
      چرا نشه؟؟؟مگه کار نشد داره؟؟؟
      وقتی از مهر با جدیت و کیفیت بالا بخونه حتما میتونه موفق شه...
      من اطرافم زیاد از این آدما دیدم
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط laleh74 نمایش پست ها
      این حرفت شاید تو روحیه ی خیلیا تاثیر بذاره و ناامیدشون کنه.
      چرا نشه؟؟؟مگه کار نشد داره؟؟؟
      وقتی از مهر با جدیت و کیفیت بالا بخونه حتما میتونه موفق شه...
      من اطرافم زیاد از این آدما دیدم
      دوست عزیز من خودم از آبان خوندم و موفق شدم. نگفتم که نمیشه موفق نشد.
      گفتم جبران عقب افتادگی ممکن نیست. یعنی شما اگه قرار بود که از تابستون درس بخونی و بشی رتبه دو رقمی، از مهر شروع کنی میشی سه رقمی. حالا کسی که از مهر شروع میکنه و دورقمی هم میشه از تابستون شروع میکرده نفر ول میشده.
      کسی حرف رو خوب بفهمه روحیش تاثیری نمیزاره.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوست عزیز من خودم از آبان خوندم و موفق شدم. نگفتم که نمیشه موفق نشد.
      گفتم جبران عقب افتادگی ممکن نیست. یعنی شما اگه قرار بود که از تابستون درس بخونی و بشی رتبه دو رقمی، از مهر شروع کنی میشی سه رقمی. حالا کسی که از مهر شروع میکنه و دورقمی هم میشه از تابستون شروع میکرده نفر ول میشده.
      کسی حرف رو خوب بفهمه روحیش تاثیری نمیزاره.
      آخه تو همون شروع صحبتت گفتی نمیشه...کسی که داره متن رو میخونه،تا آخر متن همون جمله ی اول تو نظرش مونده
      شاید شما درست میگی

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بستگی به میزان امید و روحیه فرد داره. کسی که با یه "نمیشه" شنیدن از کسی که نمیشناستش، خودش رو ببازه همون نابود بشه و از دست بره بهتره.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      در هر صورت هر کسی که تابستون رو بخونه بهتر از اینه که نخونه...دو نفر که وضعیت یکسانی دارند ولی یکیشون تابستون درست میخونه،بنظرت کدومشون موفق تر هستن

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lord raiden نمایش پست ها
      در هر صورت هر کسی که تابستون رو بخونه بهتر از اینه که نخونه...دو نفر که وضعیت یکسانی دارند ولی یکیشون تابستون درست میخونه،بنظرت کدومشون موفق تر هستن
      درسته اون کسی که تابستون شروع کرده...
      اما بهتره اینجور بگیم:
      کسایی که از تابستون شروع کردن و با همون کیفیت تا آخر ادامه دادن موفق هستن
      اما نمیشه گفت کسایی که از مهر شروع کردن موفق نیستن!

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      حرف آقای احمدوند صحیح ! کسی ک دیر شروع کرده ولی نتیجه خوبی گرفته اگ زود تر شروع میکرد نتیجه خیلی بهتری میگیره !
      ولی بازم بستگی به شرایط داره ! میبینی کسی ک زود شروع کرده به اندازه ی اونی ک دیر شروع کرده نخونه یا کیفیت مطالعه نداشته باش
      همه چی بستگی به فرد داره !ولی زمان خیلی مهم تو موفقیت

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن