خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 89
    نمایش نتایج: از 121 به 124 از 124
    1. Top | #121
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      @omid94

حرفات رو قبول دارم ولی هزینه تحصیل در رشته پزشکی در کشور ترکیه و هند که مدرک بین المللی میدن و در کل دنیا مدرکش قابل وصوله و رنک 200 دنیا رو هم دارن(دانشگها تهران 400 هستش!) نصف بین الملل های کشور عزیزمون ایرانه!
      هزینه پزشکی در هند بین 120 تا 170 هزار دلاره!!! هر دلار شما همون 3 هزار تومن بگیر میشه بین 35 تا 500 و خورده ای! این نصف بین الملله؟ ماهی 700-800 هم خورد خوراک و هزینه های جانبی چندین برابر بین المل میشه.
      جایی هم مدرک جای دگیرو قبول نداره در رشته پزشکی هیچ کجا مال هیچ کجا!!! یک سری امتحانات ارزشیابی هست باید فرد در اونها قبول بشه خیلی هم سخت هستند.
      ماییم و رخ یار دل آرام و دگر هیچ... ما راست همین حاصل ایام و دگر هیچ

2. Top | #122
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      اولا من که کلا فیلم نمیبینم! من دوستم در حال تحصیل در این کشور هست! این کشور خیلی هم کشور پیشرفته ایه، خب ایرانم خیلی جاهای ضعیف داره ، اونجا هم داره..تصورم هم اصلا غلط نیست، حرفی رو هم بدون مدرک نمیزنم....
      دانشگاه های ترکیه هم مدرکشون معتبر در کل دنیا هست ولی ایران قبول نمیکنه بدلیل اینکه میگه یه ایرانی باید توی بین الملل ایران بخونه نه خارج...
      نه عزیزم
      اون بین الملل هم قبول نمیشه بعد میره ترکیه نه اینکه بین الملل و ... قبول بشه نره ول کنه بره ترکیه!

3. Top | #123
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط simin11 نمایش پست ها
      کنکور ترکیه از کنکور ایران تا جایی که من در جریانم خیلی سخت تره و فقط هم دروس ریاضی و هوش و هندسه هست و فقط درصورت قبولی توی همین کنکور میتونید وارد دانشگاه های با هزینه بسیار پایین بشید.
      در مورد رنک هند صحبتی ندارم فقط بدونید واقعا برای یه ایرانی خیلی سخته بره هند درس بخونه با اون وضع بهداشت و فرهنگ مردمش!یعنی ایران آبیاری گیاهان دریایی بخونی راحت تره تا بری اونجا...
      ایرانیا معمولا توی هند طاقت نمیارن!اکثرا برمیگردن.
      هند دانشگاه خوبم داره البته مثلا مانیپال قویه ولی پذیرشش خیلی سخته هزینه هم 170 هزار تا حدودا بغیر از دونیشن.

4. Top | #124
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dynamic نمایش پست ها
      اتفاقا همون والده بنده سابقه تحصیل + فرصت مطالعاتی در امریکا هم دارند . بارها این جملات زیر رو به بنده فرمودند. طبیعتا فکر میکنم اطلعاتشون از جایی که توش زندگی کردن بهتر از اطلاعات فیمل های هالیوودی و سایتهای جالب!!! فارسی زبان در باره آمریکا باشه.
      در آمریکا بیکار بشی اولین اقدام اینه
      بانک میاد یک تابلو sale میزنه در خونت
      شکرت لیزینگ در کمتر از یک ماه ماشینتو پس میگیره.
      یک کانتینر باید اجاره کنی بری کنار ساحل مثل این النگ دولنگا. اصلا هرکسی چنین چیزی گفته به شما کلا پرت بوده از قضیه پدر و مادر بنده هردو سابقه تحصیل در آمریکا رو دارند! به وفور هم فرصت مطالعاتی استفاده کردند.
      در اروپا بله پنین چیزی در برخی کشورها هست.
      در امریکا صاحب کار بدون کوچکترین دلیلی میتونه بعد از وقت کاری بگه میزتو تخلیه کن یکی پیدا کردم بهتر از تو والسلام . من نمیدونم این افسانه پردازی های مردم ایران در باره جایی که توی فیلم دیدنش کی قراره تموم بشه.
      از نظر فرهنگی شما متوحه نیستی همکلاسی 30 ساله و 18 ساله یعنی چی!!!
      اینجا مکانش نیست نمیشه عمومی نوشت!!! وگرنه کامل شرح میدادم.
      نگفتم فرصت جبران نباشه
      الان مشکل اینه شده اپیدمی!!!! سر کلاساسا بری اکثریت میبینی پره از این سنین . نمیشه این طور حق بچه های پیش و دبیرستانی خورده میشه. اینا رفتند دکترا گرفتند برخیشون!!!!!!!!!!!! تاززه فهمیدن این حقم نیست من لیاقتم پزشکیه!!! البته بهتره اگم تازه حرصشون گل کرده!!!.
      من خودمو مثال می زنم:
      پدرم و مادرم سوادشون در حد ابتداییه من میخواستم دبیرستان برم تجربی ولی متاسفانه یک مشورت باعث شد که خشت اولو اشتباه بگذارم.یه بنده خدایی که مثلا میتونست به عنوان فهمیده ترین افراد اطرافم باشه بهم گفت ریاض چند شدی گفتم 19 فیزیک گفتم 19 گفت حتما برو رشته ریاضی چرا؟گفت چون موفق خواهی شد حتما.سال 76.خوب اون موقع امکانات ما در این حد بود.من اول دبیرستان بودم ولی سر کلاس معلم مینشست جای من و من پای تخته هم به بچه ها و هم به معلم ریاضی یاد میدادم.شد موقع کنکور و من بدون اینکه خودشناسی دقیقی از خودم داشته باشم گفتم برم دنبال علاقم من واقعا ریاضیو دوست داشتم ولی این علاقه با فلسفه زندگیم سازگار نبود من آدمی نبودم که ساعت ها بشینم و روی یه مساله فکر کنم من دوست داشتم ساعت ها در بیمارستان بیخوابی بکشم برای نجات جون آدمها.یادمه ترم اول یکی از بچه ها دلش درد گرفت دوستان می گفتند سوسول بازی درنیار چیزی نیست خوب میشه ولی چون من علائم آپاندیسو میدونستم دوستمو بردم بیمارستان آزمایش داد و کاشف به عمل اومد که بله آپاندیسه خونوادش شهرستان بودن و من اون شب با تمام عشق بالا سرش موندم و خوشبختانه عمل شد و حالشم خوب شد.من با رتبه 3000منطقه 2 سال 82 رفتم رشته ریاضی امیرکبیر...
      ترم اول فهمیدم که اصلا مال رشته ریاضی و فنی نیستم میخواستم انصراف بدم و همه چیزو تغییر بدم ولی جرات و جسارتشو نداشتم چون از حرف دیگران می ترسیدم.یکی از آشناهامون سال 80 مهندسی کشاورزی می خوند دو ترم خوند ولی دید نه این اون چیزی نیست که دنبالشه پدر ومادرش خیلی با انصرافش مخالفت می کردن ولی این دوستمون یه امتیاز بزرگی داشت که من نداشتم:حمایت 3 عموی پزشک متخصص انصراف داد و رفت سربازی و کنکور داد و پزشکی دانشگاه اصفهان قبول شد...
      سال 86 مدرکمو گرفتم و خواستم کنکور تجربی بدم ولی قانون وزارت بهداشت سد راهم شد...
      سال 88 کنکور فوق دادم و صنایع تربیت مدرس قبول شدم ولی یه ترم بیشتر نتونستم دووم بیارم و انصراف دادم...
      اینها همه بخش کوچکی از زندگی سراسر تباه شده منه و همش به خاطر عدم آگاهی و جل و جبر محیط من اشتباه کردم ولی نه اشتباهی از سر آگاهی بلکه از سر جهل و تنهایی...
      من فقط یه فرصت جبران میخوام مگه کسی که تو امتحانش رد میشه دوباره فرصت جبران نداره؟حتی ما وقتی خبط و خطایی هم می کنیم خدا فرصت جبران و بازگشت واسمون میذاره.فقط یه چیزه تو این دنیا که دیگه نمیتونی جبرانش کنی:عمر رفته...
      من از خدا فقط یه چیز میخوام:
      اگه حتی یه روز از عمرم باقی مونده اون یه روز بتونم برای بشریت مفید باشم...

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 89

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن