خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 45
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات

گفت و گو با یاسمین سعیدی فرزند رتبه 1 ریاضی 93 فرزند مهندس سعیدی مولف ریاضی مهروماه

نشستن پای حرف های دوستی که قبلا مسیری رو که شما الان درگیرش هستین رو طی کرده خیلی می تونه تاثیر گذار باشه...
      همیشه تجربه آدمای موفق بودن برای ما جالب بوده، شاید اولش فکر کنیم اون آدما خیلی عجیبند و با ما فاصله دارند اما وقتی پای صحبتشون می شینیم متوجه می شیم علایقشون و انتخاباشون خیلی هم از ما فاصله نداره، اون موقع است که نشستن پای حرفاشون کلی به ما تو رسیدن به هدف هامون کمک می کنه.
      اینجا براتون از تجربه یک دانش آموز میگیم که غول کنکور را حسابی از پا درآورده و می خواهیم ببینیم سلاح مبارزه یا شایدم نحوه درست مقابله کردن با این موجود عجیب و غریب چجوریه!
      پس بهتره وقت رو تلف نکنیم و هر چه زودتر به سراغ مصاحبه اختصاصیمون با سرکار خانم یاسمن سعیدی، فرزند مهندس سعیدی مولف کتاب های مهر و ماه بریم.
      1
      آيا كسب رتبه ی تك‌رقمي تصميمي بوده كه از سال‌هاي قبل گرفته و آن را به عنوان هدف، از پيش تعيين كرده بوديد يا صرفاً در سال كنكور، نوع درس خواندن شما به سمتي رفته كه اين رتبه حاصل شده است؟
      طبيعتاً دوست داشتم رتبه‌ خوبی به دست آورم، ولي خودم را درگيرش نمي‌كردم. چون فقط باعث افزايش استرس و بي‌ارزش شدن تلاش انسان مي‌شود. به نظر من وقتي انسان اهداف بالاتر و ارزشمندتري را براي خودش در نظر مي‌گيرد، ناخودآگاه به هدف‌هاي پايين‌تر و كم اهميت‌تر هم دست پيدا مي‌كند.
      مثلاً در زمينه ی كنكور، همين رتبه مي‌تواند حاصل تلاش شما در جهت استفاده از ظرفيت‌هايي باشد كه در وجودتان قرار داده شده، تلاشي كه مي‌خواهد بگويد من در مقابل توانايي‌ها و داشته هايم مسئولم و به هيچ حدي راضي نيستم و مي‌خواهم دائماً بيشتر پيش بروم. مخصوصاً وقتي فردی مي‌خواهد با استفاده از استعداد تحصيلي‌ خود خدمتي كرده باشد، به كنكور به شكل پل و مرحله‌اي نگاه مي‌كند كه براي طي كردن مراحل بعدي بايد از آن عبور کرد.

2
      شيوه ی مطالعه شما اعم از روش مطالعه، نوع برنامه‌ريزي، ساعت مطالعه و... در سال‌هاي قبل از كنكور چگونه بوده است؟
      در سال دوم و سوم بيشتر زمان درس خواندنم را یاد گرفتن عمیق و مفهومی درس‌ها مي‌كردم. يعني نه با نگاه به كنكور، بلكه با هدف يادگرفتن و درك كردن آن درس كه طبعاً در دروسي مثل رياضي و فيزيك باعث لذت بردن از آن درس مي‌شود درس می خواندم. در دروسي مثل هندسه يا شيمي مثلاً مي‌توان برحسب علاقه ی فردي، از سطح كتاب‌هاي درسي هم فراتر رفت. اگر منبع مسأله ی تشريحي مناسب در درس مورد نظر وجود دارد، قطعاً بايد اول به آن مراجعه شود. در مرحله ی بعد از آن‌جا كه بیشتر مسائل در كتاب‌هاي تست موجودند، مي‌توان از تست‌ها به عنوان منبع حل مسأله ی تشريحي استفاده كرد. كسي كه درس‌هاي دبيرستان را عميق ياد گرفته باشد، در چند ماه اول سال چهارم به زودي به روند تست زدن هم عادت مي‌كند. بنابراين اصلاً نبايد لذت دوست‌داشتني سال‌هاي دبيرستان را تحت‌الشعاع كنكور و مطلوبات آن قرار داد. بچه‌ها مي‌توانند به‌گونه‌اي برنامه‌ريزي كنند كه در سال هاي دبيرستان علاوه بر كسب تجربه‌هاي شيرين غير درسي در همه ی زمينه‌ها، وقت مناسبی را نیز براي تمرين بيشتر دروس اختصاصي‌ خود مانند رياضي، فيزيك و شيمي صرف كنند. در پاسخ سؤال بالا هم خوب است اشاره كنم كه به نظر من عادت كردن به استفاده از كتاب‌هاي كمك درسي از مؤلفان مختلف و سبك‌هاي گوناگون، مفيدتر از شركت در كلاس‌هاي حاشيه‌اي خارج از مدرسه است؛ به ویژه براي سال كنكور كسي موفق است كه در هر درس اختصاصي تا آن جا كه امکان دارد كتاب‌هاي كمك درسي و سؤالات آزمون‌هاي آزمايشي مؤسسات مختلف را مطالعه كرده باشد. البته تجربه‌هاي شخصي رتبه‌هاي برتر صرفاً براي خود آن ها جواب داده و سايرين مي‌توانند از بخش هاي خوب آن ايده بگيرند. من خودم از كلاس‌هاي خارج از مدرسه هيچ استفاده‌اي نكردم، ولي از منابع كمك درسي بسياري بهره بردم و در آزمون‌هاي مدرسه نيز شركت مي‌كردم. البته اين روش شخص من بوده و روش‌ هر كسي اگر براي خودش جواب دهد، كاملاً قابل قبول است.

3
      معدل ديپلم شما چند بود؟
      20

4
      تغيير رشته ی دانش‌آموزان از رياضي به تجربي امري معمول است، اما برعكس اين موضوع كمي عجيب است. امكان دارد در مورد انتخاب رشته ی تجربي و سپس تغيير آن به رياضي براي ما بگوييد؟
      به هر حال چارچوب آينده ی رشته تجربي مطمئن‌تر و خدمت كردن از طريق آن آسان به نظر مي‌رسد. من در ابتدا صرفاً از روي همين شهود كلي رشته ی تجربي را انتخاب كردم، ولي هندسه، گسسته، ديفرانسيل و در كل همه ی مباحث رياضي بسيار شيرين‌تر و دوست داشتني‌تر از آن بود كه بتوان از آن صرف‌ نظر كرد. جو رشته ی تجربي هم به هر حال با رشته ریاضی تفاوت دارد. در نهایت به اين نتيجه رسيدم كه روحيات من با رشته ی رياضي سازگارتر است.

5
      از چه زماني به طور جدي مطالعه ی خود براي كنكور را آغاز كرديد؟
      تير 92

6
      كدام‌يك از كتاب‌هاي انتشارات مهروماه را مطالعه كرده‌ايد؟
      كتاب‌هاي هندسه جامع، ديفرانسيل جمع‌بندي، هندسه تحليلي و گسسته جمع‌بندي و آمار نوشته ی آقاي مهندس سعيدي و آقاي مهندس ميرجليلي و كتاب گنجينه فيزيك كنكور از آقاي حامد نادريان.
      اگر قرار بود دوباره کنکور بدهید، در برنامه‌ی سال کنکور یا حتی سال‌های قبل، چه تغییراتی مي‌داديد؟
      من سال سوم از رشته ی تجربی به ریاضی تغییر رشته دادم. کار بزرگی که می‌کردم این بود که از ابتدا علاقه‌ام را جدی می‌گرفتم و ریاضی می‌خواندم که به جای زیست خواندن، پایه‌ام را قوی‌تر کنم. به بچه‌های دبیرستانی هم پیشنهاد می‌کنم مطالعه برای کنکور را در سال چهارم انجام دهند، ولی درس‌هایشان را در سال خودش بفهمند و به طور کلی مفاهیمش را یاد بگیرند.

7
      در سال‌هاي قبل از كنكور چه فعاليت غيردرسي انجام مي‌داديد(ورزش، موسيقي و. ..)؟ آيا در سال كنكور هم آن‌ها را ادامه داديد؟
      در سال‌هاي قبل از كنكور بسيار علاقمند بودم كه در بيشتر زمينه‌ها تجربه‌اي كسب کنم؛ از جمله اين‌كه سنتور مي‌زدم، نقاشي مي‌كردم، گاهی اوقات هم بسكتبال بازي مي‌كردم. ولي زمينه‌اي كه به آن علاقه ی بیشتری داشتم ادبيات بود كه هم به صورت اصطلاحاً كرم كتاب‌گونه رمان و شعر مطالعه می کردم، هم خودم نوشتن داستان و شعر و وبلاگ نويسي را مصرانه پيگيري مي‌كردم! تجربه ی نمايش‌نامه نويسي و كارگرداني تئاتر مدرسه را هم دارم. ولي خوب در سال كنكور فقط بعضي وقت‌ها سنتور مي‌زدم و همه ی برنامه‌هاي ديگر را تعطيل كرده بودم؛ با اين جمله ی معروف: «فقط همين يه ساله»! كلاً سال كنكور با همه ی سال‌هاي ديگر زندگي‌ام متفاوت بوده است.

8
      در امر برنامه‌ريزي هفتگي از چه كسي كمك مي‌گرفتيد؟ اين كمك گرفتن تا چه زماني ادامه داشت؟
      براي يادگرفتن چارچوب كامل برنامه‌ريزي از پدرم، كه در اين زمينه تجربه داشتند، كمك مي‌گرفتم. براي ياد گرفتن نحوه ی كلي برنامه‌ريزي و رسيدن به كارهاي مدرسه و برنامه ی آزمون‌هاي آزمايشي و جلو بردن درس‌هاي سال چهارم و پايه با رعايت تعادل، مي‌توان از مشاور كمك گرفت. ولي كار اصلي برنامه‌ريزي با توجه به نيازها و روحيات هر شخص از آن جا كه خودش بيشتر از هر كس ديگري خودش را مي‌شناسد بر عهده ی خودش مي‌باشد. من هم كليات آن را ياد گرفتم و برنامه‌ريزي را تحت نظارت پدرم، انجام مي دادم. البته مثلاً براي زمان عيد و ماه خرداد كه كمي حساس‌تر است، كمك بيشتري گرفته بودم.

9
      ساعت مطالعه ی شما چقدر بود؟
      در زمان مدرسه، هفته‌ای 45 تا 50 ساعت و بعد از عید و روزهایی که مدرسه نمی‌رفتم، روزی 12 ساعت مطالعه داشتم.

10
      آيا به برنامه ی نوشته شده متعهد بوديد و آن را به طور كامل اجرا مي‌كرديد يا آن را تغيير مي داديد؟
      من هر جمعه با توجه به برنامه ی مدرسه و آزمون‌هاي آزمايشي پيش رو، برنامه ی هفته ی آينده‌ام را تنظيم مي‌كردم، و اگر مشكل خاصي پيش نمي‌آمد، آن را كامل و بدون هيچ‌گونه تغييري انجام مي‌دادم.

11
      آیا برای آزمون های آزمایشی برنامه ی ويژه‌اي داشتيد؟ براي بعد از آزمون چه برنامه‌اي داشتيد؟چگونه از نتيجه ی آزمون‌ها در برنامه ی مطالعاتي خود استفاده مي‌كرديد؟
      هر دو يا سه هفته يك‌بار منطبق بر برنامه ی مدرسه در آزمون‌هاي رسمي آزمايشي شركت مي‌كردم كه البته در ماه خرداد تعداد آزمون‌ها بيشتر شده بود. در هفته‌هاي بين دو آزمون، مطالب آزمون را پوشش مي‌دادم. روز قبل از آزمون نسبت به روزهاي ديگر، بيشتر دروس عمومي را مي‌خواندم. مثلا براي عربي، قبل از عيد فقط سر كلاس درس عربي می رفتم و 1شب قبل از هر آزمونهم 1 تا 2 ساعت مطالعه می کردم. بلافاصله بعد از هر آزمون تک‌تک تست‌ها را صحیح می‌کردم و تست های نزده و غلط و همچنین تست‌هایی که سر آزمون شک داشتم (حتی اگر درست زده بودم ) را مو به مو بررسی می‌کردم و هر کدام را به نوعی ریشه‌یابی می‌کردم. به طور مثال براي سؤال فیزیکی که غلط زده بودم، چک نویسم را خط به خط چک می‌کردم و به دقت آن بخش اشتباه (مثل اِشکال محاسباتی) را مشخص می‌کردم. نکات مهم سؤالات اختصاصی را در دفتری جداگانه یادداشت می‌کردم. سؤال‌های مهم عمومی را هم در داخل همان دفترچه مشخص می‌کردم.
      اگر در مبحثی در آزمون، اِشکال اساسی داشتم هفته‌های آینده روی آن وقت بیشتری می‌گذاشتم.
      به طور مثال در درس شیمی اولین آزمون جامع سنجش، خیلی بیشتر از حد انتظارم پاسخ نزده داشتم و تازه پس از آن آزمون فهمیدم كه باید بیشتر و عمیق‌تر روی شیمی وقت بگذارم. گرچه در ابتدا شوکه کننده بود ولی با در نظر گرفتن وقت بیشتر، تا آزمون بعدی تست‌های خیلی بیشتری برای این درس کارکردم و در شیمی پیشرفت قابل ملاحظه ای به دست آوردم. کلاً نتیجه ی اخلاقی این بحث (!) این است که واقعاً در آزمون‌های آزمایشی باید قدر اشتباهات را دانست و روی آن ها کار کرد.
      مانند این اتفاق بارها برای من پیش آمده برای بحث نوسان فیزیک ،واژگان زبان فارسی درس ادبیات ،دینی و...
      به نظرم صرفاً درس خواندن بدون بررسي اشتباهات و استفاده از آن‌ها، نتیجه ی چندانی در بر نخواهد داشت.

12
      در طول سال کنکور آیا زمانی بود که نسبت به برنامه ی مطالعاتی یا قبولي در کنکور سرد و بی‌ميل شده باشید؟
      بله قطعاً! مقاطع کوتاه زمانی در طول سال بوده، ولی در اواخر فروردین و اردیبهشت جداً احساس خستگی می‌کردم که در نتایج هم تأثیرگذاشته بود. ولی کلاً در این مواقع خودم را به دست جریان جلو برنده ی سال کنکور می‌سپردم و درس خواندنم را قطع نمی‌کردم.

13
      با استرس کنکور که پدیده ی شایعی بین دانش‌آموزان است، چگونه کنارآمدید؟ شرایط روانی شما در روزهای نزدیک به کنکور چطور بود؟ استرس داشتید یا آرامش یا ترس؟
      کلاً حدی از استرس و گاهی هیجان! امری کاملاً طبیعی است. اما به نظرم با اعتقاد کلی به این‌که خداوند به کوچک‌ترین تلاش و خواسته ی قلبی انسان توجه می کندو همین‌طور این‌که «الخیر فی ما وقع»، انسان می‌تواند تا حد قابل قبولی تلاش خود را انجام داده و نتیجه را به خدا بسپارد.
      به قول مولانا:
      بر سر هر لقمه بنوشته عیان که فلان بن فلان بن فلان
      هین توکل کن ملرزان پا و دست رزق تو از تو به تو عاشق تر است
      این اعتماد به خدا علاوه بر آرامشی که به انسان می‌دهد، یک لذت خوب غیر قابل قیاسی هم دارد. کلاً من هم استرس داشتم ولی خوشبختانه روی عملکرد درسی‌ام تأثیر قابل توجهی نداشت.

14
      روز کنکور چطور سپری شد؟ سر جلسه ی آزمون مضطرب نبودید؟ آیا با سؤالات چالش‌برانگیزی که فکر کنید از پس آن‌ها بر نمی‌آیید، مواجه شدید؟ وقت کم نیاوردید؟
      صبح کنکور اضطراب طبیعی صبح کنکور را داشتم! ولی سر جلسه فکر مي‌كنم آنچنان آدرنالین خون بالاست که دیگر به استرس و شرایط فیزیکی کمترین اهمیتی ندارند! موقع باز کردن بسته ی حاوي سؤالات دستپاچه شده بودم، ولی با دیدن سؤالات وضعیت عادی شد. به هرحال تعدادی از سؤالات درس ادبیات و تعداد زیادی از درس دین و زندگي چالش برانگیز بودند، ولی از آنجایی که قبلاً در برخی آزمون‌های آزمایشی با سؤالات غیرمتعارف آشنا شده بودم، به همه ی سؤالات عمومی پاسخ دادم. (اصولاً به نزده گذاشتن سؤالات عمومی اعتقادی نداشتم!) در بخش اختصاصی ابتدا تعداد زیادی از سؤالات هندسه پایه و گسسته را پاسخ نداده بودم، اما در پایان با توجه به کم بودن وقت، پانزده‌ سؤال را رها کردم و به ریاضی برگشتم. درنهایت دو سؤال هندسه و دو سؤال گسسته را نزده باقی گذاشتم و دوباره به شیمی برگشتم. در اين درس هم دوتا از سؤالاتی که زیاد وقت‌گیر به نظر می‌رسيد را نزده باقی گذاشتم. (روی سؤال را هم با توجه به حجمش نخواندم.)
      در آزمون‌های آزمایشی قبل از کنکور چنین شرایطی تقریباً پیش نیامده بود ( البته مشابهش بود. ولی دقیقاً نه به این صورت.) ولی توانستم شرایط روحی‌ خود را کنترل کنم و به نظرم همین مهم‌ترین چیز بود.

15
      یکی دیگر از دغدغه‌های دانش‌آموزان به ویژه در زمان خستگی ناشی از فشار درسی، بحث تفریح و سرگرمی است. آیا این موارد در برنامه‌های شما در نظر گرفته می‌شد یا روال منظمی نداشت؟
      بین دو ترم، حدوداً در ماه بهمن، یک مسافرت دوسه‌روزه به مشهد داشتم که واقعاً جزء نقاط عطف سال چهارمم بود. يك سفر چند روزه بین دو ترم به نظرم می‌تواند تأثیر مثبتي داشته باشد. بعدازظهرهای بعد از آزمون‌های جمعه‌ها را هم استراحت می‌کردم، می‌خوابیدم یا پارک می‌رفتم. یک بار هم در اردیبهشت سفر یک روزه به قم داشتم. استراحت معقول در زمان لازمش، بسته به روحیات هر شخصی امری کاملاً ضرروی است، اما طبعاً روش هر فرد متفاوت خواهد بود.

16
      در مورد نقش خانواده در رسیدن به نتیجه برای ما بگویید. آیا پدر شما جناب سعیدی که از مؤلفان انتشارات مهروماه نیز هستند، در کسب درصد خوب شما در ریاضیات دخیل بودند؟
      مطمئناً خانواده مهم‌ترین نقش را دارد. خانواده ی هر فرد به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر این‌که چه چیزهایی در زندگی برایش مهم باشد یا نباشد يا مثلاً میزان مسئولیت‌پذیری‌ او در برابر داشته‌ها و اطرافیانش و... بالاخره مؤثر است. علاوه بر آن در سال‌های کنکور، خانواده در مهیا کردن شرایط روحی و فضای مناسب برای درس‌خواندن و فراهم آوردن امکانات تحصیلی معقول نقش دارد. پدرم هم از كودكي در علاقه‌مندي به ریاضیات و داشتن نگاه و درکی کنجکاوانه و فراتر از کتاب‌های درسی و محدودیت‌ها در همه ی بخش‌های رياضی و بعد هم گاهی در رفع اشکالات درس ریاضی نقش داشتند. مادرم نيز در ایجاد علاقه و میل فردی به یادگرفتن بیشتر در همه زمینه‌های درسی، هنری، ادبی، حتی ورزشی و غیره با تکیه به خودباوری و خلاقیت مهم‌ترین نقش را داشتند، به طوري‌كه خودم از جایی به بعد به هیچ حدی از یادگیری در هیچ بُعدی راضی نشده‌ام. اين روحيه و همچنین ابعاد مختلف علاقه‌مندی‌ها و فعالیت‌هایم را مدیون خانواده‌ام هستم.

17
      از روزهای قبل از اعلام نتایج بگویید. آیا انتظار کسب این رتبه ی در خانواده شما وجود داشت؟
      انتظار کسب رتبه خوب را داشتم؛ حتی با توجه به رتبه‌های اخیرم در آزمون‌های آزمایشی کسب رتبه ی تک رقمی هم انتظار می‌رفت. خانواده و اطرافیان هم گاهی اوقات به شوخی از یک و این‌ها! حرف می‌زدند، ولی خودم به رتبه خاصی فکر نمی‌کردم. گاهی به علت استرس به رتبه یک و گاهی به دو رقمی و این‌ها فکر می‌کردم.

18
      به چه رشته‌هايی علاقه‌مند بودید؟
      به رشته ی خاص دیگری علاقه نداشتم که بخواهم به طور جدی درباره ی آن فکر کنم، البته عمران و نرم‌افزار را هم بررسی کرده بودم.

19
      حرف آخر. . .
      «لایصدق ایمان عبد حتی یکون بما فی یدالله اوثق منه بما فی یده» ایمان بنده‌ای راستین نگردد مگر زمانی که اعتقادش به آنچه نزد خداست از اعتمادش به آنچه در دست خود دارد بیشتر باشد. ( امام علی (ع) )
      از حربه‌های شیطان، ترساندن و بیمناک‌ کردن انسان نسبت به آینده است. این حالت ترس، علتی است بر معلول‌هاي ناپسند زيادي چون ناامیدی، سوء ظن به خداوند، عدم توکل و در نهایت خودداری انسان از پرداختن به نیکی‌ها.
      با تشکر از این که وقتتون رو در اختیار ما گذاشتین و تجارب خودتون رو در مسیر نامنناهی دانش با ما در میان گذاشتید.

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حالا بازم خوبه راستشو گفته روزای غیرتعطیل 12 ساعت میخونده.

بقیه رتبه برترا مخصوصا 94 به قبل روزای مدرسه 1 ساعت روزای تعطیلم 3 ساعت میخوندن کلاسم هیچی نمیرفتن ازمون ازمایشی هم شرکت نمیکردن مشاور هم نداشتن هرچی داشتن از خودشون و هوش زیادشون بوده.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -AMIN- نمایش پست ها

بقیه رتبه برترا مخصوصا 94 به قبل روزای مدرسه 1 ساعت روزای تعطیلم 3 ساعت میخوندن کلاسم هیچی نمیرفتن ازمون ازمایشی هم شرکت نمیکردن مشاور هم نداشتن هرچی داشتن از خودشون و هوش زیادشون بوده.
      ی چیز دیگ هم نیومده مثلا بگ از عمومیای مهروماه استفاده کرده هر کی دیگ میبود میگفت من فقط از مهرو ماه استفاده کردم

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -AMIN- نمایش پست ها

ایول حرف دلمو زدی...
      رتبه 1پارسال که معلوم شد دبیراشو از تهران میاورده خونش...به هر کدومم خدا تومن پول میداده
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      ایشون در دبیرستان روشنگر(یکی از بهترین مدارس تهران) درس خوندن و پدرشونهم یکی از معروفای ریاضی تهران هستش و فارغ التحصیل مفید

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه ویرایش بشه درسنامه درست درمون بذاره واسش خوب میشه
      یه زمان بهترین کتاب ریاضی تجربی بود
      مشاور

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط laleh74 نمایش پست ها
      ایول حرف دلمو زدی...
      رتبه 1پارسال که معلوم شد دبیراشو از تهران میاورده خونش...به هر کدومم خدا تومن پول میداده
      به نظرم به جای اینکه اینقدر ذهنتون رو از اینکه امکانات آموزشیتون پایینه پر کنید..تمرکز رو بذارید رو کار خودتون

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ایول حرف دلمو زدی...
      کی و چطور و برای کی معلوم شد ؟

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadvand70 نمایش پست ها
      کی و چطور و برای کی معلوم شد ؟
      شهرش کوچیک بود دیگه خبرا زود میپیچه...یکی از همشهریاش بهم گفت

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      آها اونجوری معلوم شده پس
      اوکی

Sent from my iPad Air using tapatalk. 

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ریاضی یا تجربی؟؟

شایانو میگی؟؟

همشهری

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farshad7 نمایش پست ها
      ریاضی یا تجربی؟؟

شایانو میگی؟؟

همشهری

همونو میگ احتمالا !
      یاسمین سعیدی ک دیگ تو اختصاصیا نیازی ب معلم نداشته !! همه دنبال بابای این خانومن

شایان بود ک می گفت من از کتابای زرد قلم چی استفاده کردم و بهشون نمره 20 میدم

خدا کنه ی روز ی رتبه برتر پیدا بشه و ب فکر پول نباش و تمام حقیقتارو بگه

چ کلاسی رفته ! چ استادی داشته چ کتابی داشته !
      مشت بزن تو دهن این موسسه ها

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AGHA JAVAD نمایش پست ها
      همونو میگ احتمالا !
      یاسمین سعیدی ک دیگ تو اختصاصیا نیازی ب معلم نداشته !! همه دنبال بابای این خانومن

شایان بود ک می گفت من از کتابای زرد قلم چی استفاده کردم و بهشون نمره 20 میدم

خدا کنه ی روز ی رتبه برتر پیدا بشه و ب فکر پول نباش و تمام حقیقتارو بگه

چ کلاسی رفته ! چ استادی داشته چ کتابی داشته !
      مشت بزن تو دهن این موسسه ها
      همین شایان عکس اتاق مطالعش بود تو انجمن.اصن کتاب قلمچی ما ندیدیم!!! همشون مهروماه و ... بودن
      پاسخ به سوالات سربازی

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unknown Soldier نمایش پست ها
      همین شایان عکس اتاق مطالعش بود تو انجمن.اصن کتاب قلمچی ما ندیدیم!!! همشون مهروماه و ... بودن
      میترسم اگ منم جای اون بودم پولو اسم و شهرت جلو چشممو بگیره ! منم میگفتم کاظم خودش منو راهنمایی کرده ! کتاب آبی رو واسم فرستاد و من 100 زدم

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farshad7 نمایش پست ها
      ریاضی یا تجربی؟؟

شایانو میگی؟؟

همشهری
      آره شایانومیگم..اونقدر پول خرج کرده واسه دبیرا الآن باید دروغ بگه تا خرجشودربیاره

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن