خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

روشی برای افزایش قدرت یادگیری بعد از ناهار

اکثر افراد در ساعات بعد از ظهر به‌ویژه ساعت ۳ بعد از ظهر دچار نوعی رکود و کاهش سطح انرژی و تمرکز ذهنی می‌شوند.
      گفتنی است، این کاهش سطح انرژی چنانچه فرد کارمند باشد و یا محصل می‌تواند سبب کاهش بازده و بروز مشکل در محیط کار و درس شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، کارشناسان برای رفع مشکل رکود و خستگی عصرگاهی توصیه می‌کنند افراد هنگام مصرف وعده ناهار حتما پس از آن مدتی در فضای باز قدم بزنند تا هوای تازه استشمام کنند. احساس رکود و خستگی به دنبال کاهش سطح قند‌خون در اثر پاسخ به هورمون انسولین بعد از خوردن غذا رخ می‌دهد.

کارشناسان برای رفع این مشکل عدم مصرف مواد شیرین، پر‌چرب و کربوهیدرات را در وعده ناهار را توصیه می‌کنند.پس از مصرف ناهار به دلیل مشغول بودن دستگاه گوارش برای هضم غذا و کاهش سطح جریان خون به مغز و افزایش آن در اطراف معده افراد دچار احساس خستگی، ضعف و سردرگمی می‌شوند.
      کارشناسان مصرف ناهار سبک، عدم مصرف ماکارونی در وعده ناهار، ساندویچ‌های پرچرب به لحاظ پروتئینی در سطح بالا را توصیه می‌کنند.

استراحت حتی به مدت ۱۰ دقیقه و نوشیدن قهوه در ساعات بعد از ظهر می‌تواند منجر به افزایش سطح انرژی بدن شود. پیاده‌روی بسیار کوتاه پس از مصرف غذا، علاوه بر افزایش انرژی سبب تقویت ساختار ماهیچه‌های بدن و تنظیم خلق و خو نیز می‌شود.
      کافئین موجود در قهوه نیز سبب افزایش عملکرد فیزیکی،‌ بهبود توان ذهنی و نیز کاهش خطر ابتلا به آلزایمر و دیابت در افراد می‌شود.
      کارشناسان مصرف میوه و سبزی به‌ویژه سالاد بدون سس همراه با روغن زیتون را در وعده ناهار توصیه اکید می‌کنند زیرا باعث افزایش آب‌رسانی به بدن و افزایش جریان خون می‌شود. علاوه بر کنترل بر روی مواد‌غذایی برنامه‌ریزی و اولویت دادن به انجام کارهای مختلف نیز می‌تواند مانع از افت توان ذهنی افراد هنگام عصر شود.
      توصیه می‌شود کارهای پیچیده که نیاز به درگیری ذهنی فراوان دارند در اوایل صبح انجام شوند و در ساعات میانی روز صرفا کارهای سبک‌تر صورت گیرد تا فرد دچار آشفتگی ذهنی نشود.
      مشاور

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      واقعا عالی بود ممنون .

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من خودم به شخصه خیلی با خواب بعد از ظهر مشکل داشتم...تازه یه جاهای هم خوندم که خواب بعد از ظهر مثل سمه......

اما تصمیمی که خودم گرفتم به نظرم بهترین تصمیم بود..تیز کردن تبرم خیلی مهم بود!....من بعد از ناهار میخوابدیم و بقیه روزو با انرژی تا 1 شب درس میخوندم...خواب بعد از ظهر انتخاب خیلی های دیگه هم بود...اما خب من نمیذاشتم خواب خلی غرقم کنه...من واسه بعد از ظهر ساعت زنگ میذاشتم حداکثر نیم ساعت بخوابم..با جرئت میگم این نیم ساعت منو تو کیفیت مطالعم دها ساعت جلو مینداخت...

بعد تازه اینو گفتم نیم ساعت که منطقی باشه براتون و گرنه راستشو بخوایین من دقیقا با گوشیم 22 دقیقه زنگ میذاشتم!2-3 دیقه شو میذاشتم به حساب اینکه طول بکشه خوابم ببره..بقیشم خواب!

یه مشکلی که خیلی داشتن این بود که میگفتن مگه میشه ...ما تا خوابمون ببره خودش نیم ساعت طول میکشه...اما من واسم میشد چون بدنم فوق العاده خسته بود...از 7/5 صبح استارت درسم زده میشد...اخر شبم 1 تموم میشد..همین باعث میشد هروقت میخواستم بخوابم 1و2و3 خر و پف!

یه عدد پشت کنکوری سابقم،دانشجو طبابت امروز

.................
      رفقای گل انجمن
      میتونید سوالای مشاوره ای تونو تو پ.خ ازم بپرسید
      تا جایی که وقت اجازه بده همه رو جواب میدم

...................

مشاوره و برنامه ریزی کنکور
      از صفر مطلق تا رتبه برتر
      ...........
      این شما نیستید که رویاتونو‌ انتخاب میکنید!
      این رویای شماست،که انتخابتون‌ کرده...

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منم همینجوریم یک ساعت و نیم بعد از ناهار خمار میشم

ممنون
      پیری دوره ی تثبیت خوی هاست .تغییر را از همین الان شروع کن

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سعی کن نخوابی
      کلن دو ساعت بعد غذا مقاومت کنی گوارش غذا تموم میشه و گلوکز وارد خون میشه میرسه به مغزت!!

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برای من کار خیلی سختیه که بعد از ناهار نخوابم
      البته چند وقتیه دارم مبارزه میکنم با این عادت بد...

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بین ناهار گرم و سرد هم فرق هست ها بچه ها. ناهار سرد کمتر باعث از بین رفتن تمرکزتون میشه

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من هم بعد ناهار گیج میزنم..عالی بود...مرسی
      چقدر زود دیر میشود...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      البته میشه بعد از غذا که کشش کمه ، قرابت کار کرد !

یا یه درس کم مصرف
      Dear GOD
      Thank you for
      Everything

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن