خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تغيير رشته از کامپیوتر به داروسازی

سلام بچه ها مى خواستم راهنماييم كنيد من ليسانس نرمافزار كامپيوتر دارم به خاطر اينكه بازار كار نداره و احساس مى كنم حتى ارشدم بگيرم بازم كارى نمىتونم انجام بدم تصميم گرفتم واسه امسال دارو سازى شركت كنم تو اين زمينه هر كس يجور راهنماييم مى كنه من قصد دارم آزاد تهران قبول شم يا بين المللى از نظر هزينه مشكلى ندارم فقط نمى دونم كنكورش رتبه بالا مى خواد واسه قبولى يا چون هزينه هاش بالاست با يه درس خوندن معمولى مى تونم قبولشم چون يه عده ميگن درست شهريه بالاست ولى رتبه بالا ميخواد و اينكه رقابت زياده و امكان قبولى خيلى پايين ممنون مى شم راهنماييم كنيد

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهيا هاشمى نمایش پست ها
      سلام بچه ها مى خواستم راهنماييم كنيد من ليسانس نرمافزار كامپيوتر دارم به خاطر اينكه بازار كار نداره و احساس مى كنم حتى ارشدم بگيرم بازم كارى نمىتونم انجام بدم تصميم گرفتم واسه امسال دارو سازى شركت كنم تو اين زمينه هر كس يجور راهنماييم مى كنه من قصد دارم آزاد تهران قبول شم يا بين المللى از نظر هزينه مشكلى ندارم فقط نمى دونم كنكورش رتبه بالا مى خواد واسه قبولى يا چون هزينه هاش بالاست با يه درس خوندن معمولى مى تونم قبولشم چون يه عده ميگن درست شهريه بالاست ولى رتبه بالا ميخواد و اينكه رقابت زياده و امكان قبولى خيلى پايين ممنون مى شم راهنماييم كنيد
      با عرض سلام و وقت بخیر

شما رشته خوبی دارین .... اگه واقعا کار بلد باشین ، ان شا الله می تونین در جای مناسبی مشغول به کار بشین ..... به نظرم ببینین به چی علاقه دارین و اونو دنبال کنین

در مورد داروسازی هم ، حقیقتش لازمه که شما 1 سال با برنامه درس بخونین .... کار سختیه ولی شدنیه .... به هر حال بازم مشورت کنین اگه کمکی هم از دست من برمیاد بفرمایین

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممرسى كه راهنماييم مكنيد ولى مشكل اينجاست من علاقهاى به رشته خودم ندارم و واقعا به داروسازى علاقه دارم ولى فكر مى كنم قبول شدن تو آزادشم برنامه ريزى طولانى مدت مى خواد و تا كنكور بعدى زمان كمى براى خوندن وقبول شدن آخه بعضيا ميگن راحت وبعضيا مگن سخته و امكان قبولى پايين خوب من رشته اى خوندم كه كنكورش فرماليته بوده وكافو بوده دفترچه بخرى و وارد دانشگاه بشى ولى راجبه كنكور پزشكى نميدونم چقد سخته و امكان قبوليم چند درصد مى ترسم يكسال عقب بيوفتم و قبول نشم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ممرسى كه راهنماييم مكنيد ولى مشكل اينجاست من علاقهاى به رشته خودم ندارم و واقعا به داروسازى علاقه دارم ولى فكر مى كنم قبول شدن تو آزادشم برنامه ريزى طولانى مدت مى خواد و تا كنكور بعدى زمان كمى براى خوندن وقبول شدن آخه بعضيا ميگن راحت وبعضيا مگن سخته و امكان قبولى پايين خوب من رشته اى خوندم كه كنكورش فرماليته بوده وكافو بوده دفترچه بخرى و وارد دانشگاه بشى ولى راجبه كنكور پزشكى نميدونم چقد سخته و امكان قبوليم چند درصد مى ترسم يكسال عقب بيوفتم و قبول نشم

خب اگه واقعا به داروسازی علاقه دارین که هدفتون مشخصه ...... اگر هم هدف داشته باشین باید با تمام توان براش تلاش کنین ....... اصلا هم به عدم موفقیت فکر نکنین

چون خیلی ها شرایط شما رو داشتن و موفق شدن ..... به نظرم بدون از دست دادن وقت مطالعتون رو شروع کنین ..... نگران 1 سال عقب افتادن هم نباشین ... آدم 1 سال عقب بیفته

خیلی بهتره تا اینکه یک عمر با رشته ای که به بهش علاقه نداره کار کنه

بازم فرمایشی داشتین در خدمتتون هستم

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مچكرم كه راهنماييم كردين

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      مچكرم كه راهنماييم كردين
      دوست عزیز
      متاسفانه بزرگترین مشکل جامعه ما اینه که افراد جامعه ما یک خودشناسی دقیقی از خودشون ندارن.شما ابتدای عرایضت عرض کردی که به خاطر این که رشتت بازار کار نداره میخوای تغییر جهت بدی که صد البته اگه رشتت بازار کار خوبی داشت اون موقع به زعم خودت رشتت بهترین رشته دنیا بود.شما عرض کردی که از نظر مالی مشکلی نداری پس اگر مشکلت عدم بازار کاره به نظر من این اشتباهه که شما در طول 6 7 سال نزدیک 150 الی 200 میلیون البته برای پردیس خرج کنی برای بازار کار.در جامعه کنونی ما در عرض یکسال حدود 40 میلیون تومن میاد روی 150 میلیون.یعنی شما تو خونت بخوری بخوابی در عرض یکسال 150 میلیونت شده 200 میلیون دیگه اگه بچه بازار باشی یه کم با فوت و فن تجارت آشنا باشی که راحت میتونی 150 میلیونو بکنی 300 میلیون.اما اگه شما در عرض 6 سال یک مدرک داروسازی بگیری در ابتدا باید به عنوان مسئول فنی توی یه داروخونه مشغول کار بشی تا بعد از حدود 7 الی 8 سال بهت مجوز داروخونه بدن.حالا شما یه حساب سر انگشتی کن و ببین حدود 15 سال دیگه اوضاع کشور از لحاظ اقتصادی و نوع نگرش به اصناف چگونه است؟
      شما که میگی علاقه داری به داروسازی چرا الان علاقه پیدا کردی؟چرا 6 7 سال پیش که کنکور ریاضی می دادی علاقه نداشتی؟اصلا شما چرا اون موقع از بین 10 الی 12 رشته مهندسی که وجود داشت کامپیوترو انتخاب می کردی؟
      من الان سراغ دارم کسایی که نرم افزار از دانشگاه آزاد دارن و با برنامه نویسی از یه متخصص هم بیشتر پول به جیب میزنن. وسراغ دارم پزشکای عمومی که بعد از 7 سال درس خوندن الان دارن تو دانشکده های علوم انسانی روان شناسی و فلسفه میخونن.
      متاسفانه شرایط الان جامعه ما یه جور جو زدگی حاکمه.ممن روزایی را دارم می بینم که این نظام پزشک سالاری از جامعه ما رخت بر میبنده و اون موقع میشه واقعا عاشقان این عرصه را شناخت.روزی که خیلی دیر هم نیست.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کامپیوتر بازار کارش بده؟؟؟؟؟؟؟؟ چی کارا میشه با مدرکش کرد ؟

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات

خب خیلیا مثه شما هستن و در فنی دیدن کار نیست اومدن سمت تجربی و شرکت کننده خیلی زیاده پس به هیچ وجه با عادی خوندن نمیشه به جای خوبی رسید، خیلیا پولش رو هم میخوان بدن اما خب سخته...باید منسجم حرکت کنید و خب چون مهندس هستید مخصوصا کامپیوتر فکر میکنم ریاضیتون دیگه باید خوب باشه و زیستتونم خوب بزنید ان شا الله که به هدفتون برسید

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      كنكور اونقدر ها كه ميگند سخته سخت نيست . اگه يه برنامه ريزي خوب و معقول داشته باشي و همين طور هم انگيزه با هفته اي ٢٠ تا ٣٠ ساعت درس خوندن راحت ميتوني قبول شي

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza376 نمایش پست ها
      كنكور اونقدر ها كه ميگند سخته سخت نيست . اگه يه برنامه ريزي خوب و معقول داشته باشي و همين طور هم انگيزه با هفته اي ٢٠ تا ٣٠ ساعت درس خوندن راحت ميتوني قبول شي
      یعنی حدودا روزی چهارساعت!
      یه کم زیادی کم گفتین بنظرم...

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه زهرا نمایش پست ها
      یعنی حدودا روزی چهارساعت!
      یه کم زیادی کم گفتین بنظرم...
      اگه با يه برنامه خوب و معقولي باشه به نظرم كافيه .

مثلا من توي كنكور امسال هيچكدوم از سوال هاي هندسه و مقاطع رو نزدم با اينكه در طول سال ٤٠ ٥٠ ساعت روشون وقت گذاشته بودم . در درس هاي ديگه اي هم مشابهشو داشتم . اگه از همون اول در موردش برنامه ريزي كرده بودم نتيجه خوبي ميگرفتم . از اون جايي هم كه ايشون قصد تحصيل در دانشگاه ازاد دارند به نظر كافيه

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه با يه برنامه خوب و معقولي باشه به نظرم كافيه .

مثلا من توي كنكور امسال هيچكدوم از سوال هاي هندسه و مقاطع رو نزدم با اينكه در طول سال ٤٠ ٥٠ ساعت روشون وقت گذاشته بودم . در درس هاي ديگه اي هم مشابهشو داشتم . اگه از همون اول در موردش برنامه ريزي كرده بودم نتيجه خوبي ميگرفتم . از اون جايي هم كه ايشون قصد تحصيل در دانشگاه ازاد دارند به نظر كافيه
      همیشه میگن بالاترین رو در نظر بگیرین یعنی ایشونم نباید بگن من که ازاد میخوام پس روزی سه چهار ساعت میخونم......اینکه تست هندسه و مقاطع رو نزدین دلیل نمیشه که پس نباید فلان قدر ساعت براش وقت گذاشت چون اصلا معلوم نیست امسال چطور بدهند و شرایط چطور باشه و.....

کنکور
      هم با برنامه درس خوندنه
      هم زیاد درس خوندن

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      فقط باید هفته ای 20-30 ساعت زیست بخونه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)