خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 19 از 29 نخستنخست ... 9181920 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 271 به 285 از 423
    1. Top | #271
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amin 1994 نمایش پست ها
      سلام داداش گلم میشه بگی چطوری ریاضی و فیزیک رو بیاریم بالا
      خیلی واسشون زمان میشذاشتم و بصورت روزانه میخوندم، البته در کنکور خیلی کم زدم و تو قلمچی های در طول سال معمولا هر دو رو بالای 80 میزدم

2. Top | #272
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      خیلی واسشون زمان میشذاشتم و بصورت روزانه میخوندم، البته در کنکور خیلی کم زدم و تو قلمچی های در طول سال معمولا هر دو رو بالای 80 میزدم
      کلاس کنکور چقدر موثره به نظرتون

3. Top | #273
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بعدش به نظرتون خودم با کتاب کمک اموزشی کار کنم خوبه یا دبیر بگیرم یا دی وی دی؟

4. Top | #274
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      برای عربی من خیلی ضعیفم منبع کمک آموزشی مناسب برای سطح ضعیف پیشنهادتون چیه؟

5. Top | #275
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      کلاس کنکور چقدر موثره به نظرتون
      زیاد، میتونه جو درس خوندن رو تو شما زیاد کنه و این خیلی مفیده، در ضمن دبیرای خوب واقعا تاثیرشون زیاده

6. Top | #276
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      برای عربی من خیلی ضعیفم منبع کمک آموزشی مناسب برای سطح ضعیف پیشنهادتون چیه؟
      خیلی سبز خیلی پایه ای و ابتدایی توضیح داده میتونه واستون مناسب باشه

7. Top | #277
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      بعدش به نظرتون خودم با کتاب کمک اموزشی کار کنم خوبه یا دبیر بگیرم یا دی وی دی؟
      اگه ضعف داری دبیر یا دی وی دی، هزینه دی وی دی خب خیلی کمتر از دبیره

8. Top | #278
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام من با ترازی که در قلمچی میارم ناامید میشم نسبت به نتیجه گرفتن در کنکور البته وجدانم از خودم راضی نیست یعنی اصلا تلاش نمیکنم برای نتیجه در ازمون یعنی ازمونو جدی نمیگیرم و وقتی ترازم میاد پایین میشم ناامید تر میشم چی کار کنم؟ترازم6200 حدودا چی کارکنم؟

9. Top | #279
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pedram52 نمایش پست ها
      سلام من با ترازی که در قلمچی میارم ناامید میشم نسبت به نتیجه گرفتن در کنکور البته وجدانم از خودم راضی نیست یعنی اصلا تلاش نمیکنم برای نتیجه در ازمون یعنی ازمونو جدی نمیگیرم و وقتی ترازم میاد پایین میشم ناامید تر میشم چی کار کنم؟ترازم6200 حدودا چی کارکنم؟
      انتظار داری من چه جوابی بدم؟؟ وقتی تلاش نمیکنی نباید از خودت انتظار نتیجه خوب داشته باشی

10. Top | #280
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      این روزا خیلی ها ازم سوال میپرسن که چطوری هر تیپ مسئله شیمی رو میتونم حل کنم

اول بگم نظر لطفتونه، بعدش میگم که شما اگه رو هر درسی تمرکز خوب داشته باشید و درس رو واسه خود درس بخونید نه واسه درصد میتونید به مهارت برسید البته خب حل کردن مسائل بطور مداوم هم خیلی موثره...
      نباید هم انتظار داشته باشید که فقط پیش انشگاهیی شیمی رو خوب بخونید بعد شیمی رو خیلی خفن بزنید...

با تچکر!

11. Top | #281
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      بچه ها، من به چند نفری گفته بودم که خلاصه های شیمیم رو قرار میدم تو سایت!
      خیلی خیلی عذرخواهی میکنم! من تازه از قفسه کتابام خلاصه ها رو پیدا کردم، کم کم میذارم

12. Top | #282
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      سلام سلام! @درسا20

و بطور کلی واسه همه ادمایی که ابزار جمع بندی رو پرسیده بودن بگم ( امیدوارم واسه همه مفید باشه ):

شیمی : خلاصه های خودم که خیلی خفن نوشته بودم + فیل شیمی + مرور تست های قلم چی
      فیزیک : مرور نکات گاج + تست های قلم چی مهم تر + تست های کنکور 90 به بعد ( کتاب جمع بندی نداشتم)
      ریاضی: 10 سال کنکور ریاضی قلم چی( فقط تست کنکور تمرین کردم!)
      زیست : تست نزدم ولی اکثر بچه هامون از جامع گاج مرور میکردن
      زمین شناسی : کلا تست نزدم نه عادی نه جمع بندی فقط کتاب
      ادبیات : مرور قرابت هایی که سایت قلم چی خانم الهام محمدی میذاشتن + تست های 84 به بعد قرابت کنکور های سراسری + لغت خیلی سبز + املا های کنکور سراسری + زبان فارسی خیلی سبز ( + تست های زبان فارسی گاج) + لقمه تاریخ ادبیات مهر و ماه
      معارف : خلاصه هایی که خودم نوشته بودم + تست های تالیفی گاج که خودم غلط زده بودم یا مشخص کرده بودم که واسه دوران جمع بندی پر اهمیت تره + خط ویژه گاج
      عربی : در دوران جمع بندی شبی یه درک مطلب کامل میزدم + 15 تست ترجمه ( مرور خاصی نداشتم و مروری تست میزدم )
      زبان : توی هر تایم جمع بندیم کل لغات پیش دانشگاهی و کل گرامر رو میخوندم و بعدش تست تالیفی از مبتکران میزدم + هر شب دو تا درک و یک کلوز میزدم!

13. Top | #283
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها، تعطیلات سال جدید هم تموم شد و دیگه باید خودتون رو آماده کنید واسِ تموم کردن این سال سخت! @Remistry و چند تا دیگه از بچه ها توی پ.خ زیاد در مورد جمع بندی بعد از عید سوال پرسیده بودن ؛ خواستم یه توضیح کوتاه بدم و امیدوارم که براتون مفید باشه:

مهم ترین نکته در مورد جمع بندی و ... اینه که بچه ها الان چند دسته میشن، یه سریا میبینن که خیلی ها درس ها رو تموم کرد و استرس میگیرن که چرا من تموم نکردم و میخوان درس ها رو در زمان کم تموم کنن و نتیجه این کار میشه این که درس های آخر پیش 2 رو با کیفیت خیلی پایین تموم میکنن و نتیجه منطقیش اینه که تست های این مباحث رو توی کنکور از دست میدن ! پس اگه مثلا تا الان با برنامه قلم چی پیش رفتید خیلی سعی نکنید که جلو بیوفتید ازش و با همون سیر منطقی ای که خود قلم چی چیده برید جلو ، کنکور ما هفته 3 خرداد بودش و من درس هام رو حدود 25 فروردین تموم کردم ( 2ماه مفید واسِ جمع بندی داشتم) اما چون این 2 ماه انرژِی ای که ازم گرفت، 2-3 برابر حالت قبل بود و هم اینکه دم دمای کنکور بود و خسته شده بودم خیلی نتونستم با کیفیت بخونم و قطعا این توی نتیجه کنکورم تاثیر خیلی بدی گذاشت! از این حرفم میخوام این رو بیان کنم که 2 ماه خیلی تایم زیادیه واسِ جمع بندی، اگه شما همه درس ها رو خوبِ خوب خونده باشید طبق برنامه کانون توی 3 هفته هم میتونید با کیفیت همه چیز رو جمع کنید
      ***خیلی عجله نکنید که درس ها رو زود تموم کنید، هنوز هم کیفیت مهم تر باشه براتون ***

منطقا جمع بندی باید این ویژگی رو داشته باشه که حجم زیاد رو در تایم کم بخونید و نتیجه این عمل اینه که "مهمترین" ها رو بخونید و نه همه مطالب رو، یعنی یه طوری بخونید که کل بحث کاور بشه اما نه اینکه الزاما همه چیز رو بخونید.
      بچه ها توی جمع بندی از نظر محتویِ آموزشی 2 دسته میشن، یه سری ها هستن که بازم میرن خلاصه درس ها رو میخونن و سعی میکنن مطالبی رو که توی سال کنکور خوندن رو توی ماه آخر بازیابی کنن..دسته دیگه افرادی هستن که سعی میکنن همون مطالب رو در قالب تست جمع کنن! بهترین روش قطعا اینه که حدود دو سوم تایمتون رو بد=ذارید واسِ بازیابی مطالب که "همه چیز" رو در سر جلسه کنکور بلد باشید و یک سوم بقیه تایم رو بذارید واسِ جمع بندی تستی که تیپ تست هایی که تا الان تو کنکور اومده رو یه دور دیگه همش رو داشته باشید و معلوم ذهنتون باشه.
      اگه بتونید توی جمع بندی های تستیتون، سوالاتی که از آزمون هایی که شرکت کردید و غلط زدید یا حس میکنید که نکته خاصی داره که لازمه بازیابی بشه رو مرور کنید, عالی میشه ( البته این کار لازمش اینه که در طول سال خیلی خوب آزمون ها رو بررسی میکردید)

توی دوران جمع بندی ، "فقط" جمع کنید و مطلب جدید رو نخونید، بعضی از بچه ها همش حرص این رو دارن که اه یه مطلب رو اصلا نرسیدیم بخونیم و .... ! هر چی که میخواستید بخونید رو باید تا قبل از دوران جمع بندی میخونید، این کاری که این دسته از آدمها میکنن ممکنه باعث شه یه تست بیشتر بزنن اما چون درست جمع بندی نکردن شاید به مباحث دیگه نرسن + امکان اینکه مطالب رو قاطی کنن هم خیلی زیاده .

14. Top | #284
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      سلام بچه ها، تعطیلات سال جدید هم تموم شد و دیگه باید خودتون رو آماده کنید واسِ تموم کردن این سال سخت! @Remistry و چند تا دیگه از بچه ها توی پ.خ زیاد در مورد جمع بندی بعد از عید سوال پرسیده بودن ؛ خواستم یه توضیح کوتاه بدم و امیدوارم که براتون مفید باشه:

مهم ترین نکته در مورد جمع بندی و ... اینه که بچه ها الان چند دسته میشن، یه سریا میبینن که خیلی ها درس ها رو تموم کرد و استرس میگیرن که چرا من تموم نکردم و میخوان درس ها رو در زمان کم تموم کنن و نتیجه این کار میشه این که درس های آخر پیش 2 رو با کیفیت خیلی پایین تموم میکنن و نتیجه منطقیش اینه که تست های این مباحث رو توی کنکور از دست میدن ! پس اگه مثلا تا الان با برنامه قلم چی پیش رفتید خیلی سعی نکنید که جلو بیوفتید ازش و با همون سیر منطقی ای که خود قلم چی چیده برید جلو ، کنکور ما هفته 3 خرداد بودش و من درس هام رو حدود 25 فروردین تموم کردم ( 2ماه مفید واسِ جمع بندی داشتم) اما چون این 2 ماه انرژِی ای که ازم گرفت، 2-3 برابر حالت قبل بود و هم اینکه دم دمای کنکور بود و خسته شده بودم خیلی نتونستم با کیفیت بخونم و قطعا این توی نتیجه کنکورم تاثیر خیلی بدی گذاشت! از این حرفم میخوام این رو بیان کنم که 2 ماه خیلی تایم زیادیه واسِ جمع بندی، اگه شما همه درس ها رو خوبِ خوب خونده باشید طبق برنامه کانون توی 3 هفته هم میتونید با کیفیت همه چیز رو جمع کنید
      ***خیلی عجله نکنید که درس ها رو زود تموم کنید، هنوز هم کیفیت مهم تر باشه براتون ***

منطقا جمع بندی باید این ویژگی رو داشته باشه که حجم زیاد رو در تایم کم بخونید و نتیجه این عمل اینه که "مهمترین" ها رو بخونید و نه همه مطالب رو، یعنی یه طوری بخونید که کل بحث کاور بشه اما نه اینکه الزاما همه چیز رو بخونید.
      بچه ها توی جمع بندی از نظر محتویِ آموزشی 2 دسته میشن، یه سری ها هستن که بازم میرن خلاصه درس ها رو میخونن و سعی میکنن مطالبی رو که توی سال کنکور خوندن رو توی ماه آخر بازیابی کنن..دسته دیگه افرادی هستن که سعی میکنن همون مطالب رو در قالب تست جمع کنن! بهترین روش قطعا اینه که حدود دو سوم تایمتون رو بد=ذارید واسِ بازیابی مطالب که "همه چیز" رو در سر جلسه کنکور بلد باشید و یک سوم بقیه تایم رو بذارید واسِ جمع بندی تستی که تیپ تست هایی که تا الان تو کنکور اومده رو یه دور دیگه همش رو داشته باشید و معلوم ذهنتون باشه.
      اگه بتونید توی جمع بندی های تستیتون، سوالاتی که از آزمون هایی که شرکت کردید و غلط زدید یا حس میکنید که نکته خاصی داره که لازمه بازیابی بشه رو مرور کنید, عالی میشه ( البته این کار لازمش اینه که در طول سال خیلی خوب آزمون ها رو بررسی میکردید)

توی دوران جمع بندی ، "فقط" جمع کنید و مطلب جدید رو نخونید، بعضی از بچه ها همش حرص این رو دارن که اه یه مطلب رو اصلا نرسیدیم بخونیم و .... ! هر چی که میخواستید بخونید رو باید تا قبل از دوران جمع بندی میخونید، این کاری که این دسته از آدمها میکنن ممکنه باعث شه یه تست بیشتر بزنن اما چون درست جمع بندی نکردن شاید به مباحث دیگه نرسن + امکان اینکه مطالب رو قاطی کنن هم خیلی زیاده .
      با توجه به اینکه گفتی 3 هفته برا جمع بندی کافیه پس میشه تا اول تیر درس جدید خوند؟

15. Top | #285
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      موفق باشی.
      واقعا زیست خیلی تاثیر گذاره توی رتبه

اینو توی نتایج سال 94 میشه دید.
      ایشالله ساله دیگه تاپیک منم بزنن

صفحه 19 از 29 نخستنخست ... 9181920 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن