خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 86
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ammir نمایش پست ها
      من کنکور امسال 94 زدم و دلیلش هم همون تست تاریخ ادبیات ذن چیست ع.پاشایی بود که غلط زدم واقعا هم سوال نامردی بود...
      البته من واقعا عاشق ادبیاتم و از ده یازده سالگی مدام پیگیر ادبیات و شعر هستم کلا
      اعتقاد من اینه موضوعی خوندن ادبیات خوب نیست ذهن پسش میزنه
      مثلا شما یک ساعت پشت هم لغت بخونی حالت بد میشه و بازدهی دیگه به صفر میرسه
      بعلاوه وقتی شما لغت بلد نباشی چطور می خوای قرابت بزنی چون اگه لغت ندونی ممکنه تو درک شعر مشکل پیدا کنی
      خب منابع خوب از نظر من ... که ممکنه از نظر یکی دیگه بد باشه ... خودتون بیشتر بررسی کنید که به دردتون می خوره یا نه

ادبیات 2 و 3 و پیش ----کلک معلم ساجدی --- تقریبا از کتاب قرابت جدا هم بی نیاز میشین چون برا هر شعر مشابهش اورده +روده درازی های سبز گاج رو هم نداره ولی به اندازه کافی مطالب کتاب از نظر واژه ها و تاریخ ادبیات و معنی پوشش داده تست هم داره
      واژگان--- لغت و املا و واژگان مهر و ماه که جز کتاب های لقمش هست قیمتشم خوبه 6 تومن بود من خریدم +واژگان ساجدی بخصوص قسمت واژگان پیشرفته اش برای جمع بندی عالیه ترجیح من مهروماه در طول سال و ساجدی برای جمع بندی
      ارایه های ادبی --- آشتی با ارایه های ادبی تخته سیاه مهران شرفی ---بهترین درس نامه های ارایه ها اینجاست ---جمع و جور و بدون حاشیه
      تاریخ ادبیات--- لقمه مهروماه کتاب معقولیه که همه چی داره 6 تومنه و مثل الگو جنگولک بازی درنیاورده با عکس و کاریکاتور و مسخره بازی!
      زبان فارسی--- منبع خود من ابتدا خوندن از رمزینه کتاب کلاسش که نمی دونم الان گیر میاد یا نه بعد خوندن این میرم برای تکمیلش هامون سبطی رو می خونم به تنهایی سبطی رو توصیه نمی کنم چون برا مباحث پایه ای ارجاع میده به یه کتاب دیگه و اگر اون مطالب پایه رو ندونید سردرگم میشید
      اگر پیدا کردین رمزینه رو خیلی خوبه
      زبان فارسی تخته سیاه و محوری گاج هم میگن خوبه من ندیدمشون
      برا تست جامع هم خیلی سبز خوبه راستش من چاپ 92 الگو رو داشتم خیلی تست چرت و پرت الکی داشت اما خیلی سبز کمتر تست چرت داره ! خیلی سبز درس نامه های نسبتا خوبی برا زبان فارسی هم داره تو پاسخنامه اش
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza.arvin نمایش پست ها
      اول از همه شما باید کتاب ادبیات موضوعی گاج رو بگیرید واسه تستاش .
      من لقمه های مهروماه رو برای آموزش همه موضوعات ادبیات ( به جز قرابت ) پیشنهاد می کنم .
      یکی یکی موضوعات رو با سایر رقیباشون بررسی می کنم :

1 - آرایه :‌ رقیبش نشر الگو هست که کتابش خیلی بی روحه و تقریبا سیاه و سفید (‌البته چاپ قبلیشو که من داشتم سیاه و سفید بود ) و برای هر آرایه حدود یک صفحه نصفه توضیح داده و بعدش یه عالمه تست که وقتی ادبیات موضوعی گاج رو بگیرید دیگه تستا رو از همونجا می زنید . لقمه مهروماه چاپش رنگی هست و قبل از بار علمیش اصلا آدم دوست داره که بخونش ! برای هر آرایه توضیحات خیلی خوب با کلی مثال آورده و همچنین برای هر آرایه هم یه تصویر آورده که تو قشنگ می گیری جریان چیه .آرایه هایی هم که با هم اشتباه گرفته میشن رو توضیح داده فرقشون رو بازم با مثال های زیاد .

2- تاریخ ادبیات : باز هم رقیب اصلیش نشرالگو هست و چندتا کتاب دیگه مثل مصور تخته سیاه . نشر الگو باز هم سیاه و سفید ! ولی خب تستای زیادی داره که وقتی شما گاج رو داری نیاز نمیشه . واسه بعضی از اشخاص هم کتاباشون کامل نیست و ناقصه ! ولی لقمه مهروماه چهره و صورت اشخاص رو به صورت رنگی و با حالت کاریکاتوری آورده و همه اشخاص و کتاب ها رو هم به صورت کامل کامل و بدون نقص آورده .

3- زبان فارسی :‌ رقیب زیاد داره ولی خب اصلی ترین هاش هامون سبطی نشر دریافت ، 5+1 بحث الگو و هفت خوان خیلی سبزن . هامون سبطی تو بعضی از قسمت ها خیلی خوبه ولی خیلی حجمش زیاد و مسائل اضافی خیلی خیلی خیلی داره که اصلا آدم وقت نمی کنه بخونه و دیگه اینکه مطالب رو با یه نظم خوب مرتب نکرده کنار هم . 5+1 بحث رو هم خودم دیدم اصلا خوشم نیومد ! من خوشم نیومد ولی شاید خوب باشه ! هقت خوان خیلی سبز باز کتاب خوبیه و در سطح همین لقمه مهروماه هست . لقمه مهروماه باز هم رنگی ! مطالب رو قشنگ دسته بندی کرده به صورت موضوعی ن بر اساس نظم کتاب درسی ! (‌البته نمیشه ترتیب کتاب درسی رو گفت نظم !‌ ) تمام نکاتی رو که توی هامون سبطی نشر دریافت هست رو داره فقط دیگه اضافه گویی هاشو گذاشته کنار . آخرش هم یه خلاصه خیلی خوب واسه دوران جمع بندی داره خودش ! راستی یه ویژگی خیلی خوب دیگه هم که داره درس های حفظیاتی مثل زندگی نامه و . .. رو به صورت خلاصه و مفید آورده و مثل نشر دریافت نگفته از رو کتاب بخونید !

4- قرابت معنایی :‌ کتابای مطرح بازار واسه قرابت هفت خوان خیلی سبز ، الگو و نشر دریافته . قرابت مبحثیه که تو باید با تست زیاد توش استاد بشی چون به هر حال هر چی هم که بخوای مفهوم شعر ها رو بخونی و حفظ کنی آخر سر تو کنکور 4 تا شعر دیگه می دن که تو حالا ندیدیشون ! پس ما چه دلیلی داره بیایم وقت بزاریم رو درسنامه واسه قرابت مثل نشر دریافت ! به هیچ وجه نشر دریافت رو پیشنهاد نمی کنم چون حجمش هم خیلی زیاده . قرابت الگو و خیلی سبز هم تقریبا در یه سطحن که باز من هفت خوان رو چون بر اساس درس های کتاب درسی طبقه بندی کرده و الگو طبقه بندی نکرده من هفت خوان رو بیشتر ترجیح میدم .

5- لغت و املا :
      این مبحث چون کاملا حفظیه زیاد فرقی نمی کنه چه منبعی داشته باشید همه منابع تو این زمینه خوب کار کردن .

توصیه : پیشنهاد می کنم واسه درسی مثل ادبیات سعی کنید کتابایی کم حجم و مفید بگیرید که زیاد وقتتون رو نگیره . به هر حال با این که ضریبش از بقیه عمومی ها بیشتره ولی دلیل نمیشه وقت خیلی زیادی روش بزارید . درس های خیلی مهم تری هم دارید . پس زیاد دور و بر کتابای نشر دریافت نرید ( البته فقط واسه ادبیات می گم ! )
      ممنون از پاسخ های جامعتون...
      حقیقتش برای من که یکسال کنکور دادم تمامی دروس جنبه ی مرور دراه به خاطر همین سعیم اینه که فراتر از کنکور کار کنم...
      خب طبیعیه که تاریخ ادبیات ولغات جنبه فراکنکوری ندارن وصرفا حفظی اند
      املا به نظرم نیازمند کار هست چون درمتنها به شدت سواد میخواد
      زبان فارسی منابع خوبی رو گفتید واقعا
      آرایه هم که جزوه ی خودم در دست چاپه
      میمونه قرابت که باید کن فیکون شه...
      مجددا از حضورتون سپاس گزارم

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من رفتم سال دومم
      به نظرتون 5 تا کتاب الگو رو بگیرم یا گاج موضوعی
      یخورده هم قیمت های الگو بالاس متاسفانه
      بنظرتون بین این دو تا کدوم رو بگیرم؟!

3. Top | #33

نمایش مشخصات
      فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

4. Top | #34

نمایش مشخصات

5. Top | #35
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      بین کتاب ادبیات موضوعی گاج و محوری کدومو بگیرم ؟؟؟<br>
      پارسال بیشتر تستا جامع خیلی سبزو زدم, بیشتر بآموزش...<br>
      قرابت دریافت رو خوندم , لقمه املا و لغت و تاریخ ادبیات رو هم دارم ...<br>
      <br>
      امسال رو ادبیات اونجکر وقت نزاشتم, ۴۳ زدم, زبان فارسی کلا گذاشتم کنا, یک ربع هم نخوندم براش...<br>
      <br>
      کسی از ادبیات محوری و موضوعی تونست چند صفحه عکس برام بفرسته ممنون میشم
      ویرایش توسط khatte2 : 21 مرداد 1394 در ساعت 23:47

6. Top | #36

نمایش مشخصات
      jozavate sad emza neveshte rotbe haye bartar

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ادبیاتم رو بالا زدم و از این نتیجه گرفتم برای قرابت _ همه تستاب قرابتم درست بوذن_ سه شبی یک غزل از حافظ همراه معنی بخونید یه بیست سی تا غزل که برسید خودتون طراح تست قرابت میشید ... شاید نیم ساعت وقتتونو بگیره اما یک ماخ امتحان کنید....بعدشم برید سراغ تست...خوندن بیت های هم مضمونم خیلی خوبه خودم از الگو میخوندمشون....!!!!
      برای لغت که نود و نه درصد تمرکزتون لغتت اخر کتاب باشه سعیم کنید عین زبان توی جمله بمار ببرید که یادتون بمونه...تستاشو فرداش نزنید یه پنج شیش روط بعد بزنید...همزمان با خوندن لغت املا رو هم یاد بگیرید حالا برید سراغ متن های سنگینی مه توی کتابای کمک درسی هست از کلیله و دمنه و امثالهم معنی کنید مراقب املا کلمات باشید...!!!!
      ارایه خودم باهاش مشکل داشتم والا ، فک کنک فقط تست زیاد زیاد زیاد بتونه زمینش بزنه....!!!
      تاریخ ادبیاتم که جز مرور مداوم هیچ چارخ ای نداره ، این تصویری و رمزی ها هم گیجت میکنند ...!!!

و یه نکته که شاید سی تا چهل درصد ، درصدتونو بالا بیاره ، اینکه " از خوندن ادبیات شعر غزل ها مثنوی متن ها ، لذذذت ببرید".... موفق باشید

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      امسال 75 زدم.
      هر سال گاج سبز رو میخوندم چون حوصله نوشتن معانی معلمارو نداشنم
      سال چهارم هم شروع به زدن تست کردم
      لغت و املا : کتاب لغت و املا گاج (سال پیش اومد به بازار. جامع ترین کتاب موجوده)
      تاریخ ادبیات : کلک معلم (تو انباری خونه مون پیداش کردم. خوب بود)
      زبان فارسی : گاج سبز + بعضی تستای گاچ موضوعی + پاسخ نامه خوانی گاج موضوعی (توی تستای ساختمان واژه و جمله)
      آرایه : آموزش گاج موضوعی + تستای کنکوری و سنجش گاج موضوعی
      قرابت : تسته ای کنکوری و سنجش گاج موضوعی (تست های خودش چرتن و خیلی آسونن. نزنیدشون البته اولا بزنید اگه ضعیفید)
      Medicine isn't Money anymore in Iran
      یه توضیح کوچیک در مورد رشته پزشکی عمومی

I am the BOSS, Sasha Banks
      I am the BEAST, Brock Lesnar
      I love the 12th Imam
      I wanna set free MINE

9. Top | #39
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      سلام ..بنظرم واسه ادبیات اول ببینین تو چی ضعیفین یکی قرابت ضعیفه پس بره تست قرابت کار کنه
      ادبیات موضوعی گاج خیلی خوبه تو مدرسه دبیر ما از تستای اون کار میکرد خیلی کمک بود برامون
      من خودمم خیلی سبز جامع داشتم که هم موضوعات مهم زبان فارسی و داشت هم قرابت خیلی خوب بود
      بازم اگه تو تستی مشکل داشتین بخصوص تو بحث قرابت خیلی دوسدارم کمکی داشته باشم
      امسال سوالات کنکور مارو متعجب کرد سر ازمون دیدم چقد فرق کرده اعصابم بهم ریخت...خخخخخ
      دوس ندارم بچه های کنکور 95 حال منو داشته باشن

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تست های قرابت کلک ساجدی کافیه به نظرتون؟

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DROUGBA FC نمایش پست ها
      تست های قرابت کلک ساجدی کافیه به نظرتون؟
      سه گانه ی کلک معلم ساجدی(مدرسه کنکور) یک کتاب واقعا کامله که درس به درس وخط به خط کتاب رو بررسی میکنه...
      اگر دانش آموز متوسط رو به بالا هستید بله کفایت میکنه در غیر این صورت خیر...

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط heliaa نمایش پست ها
      مرسی

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز دیگه غول نمیخواد که.همین علی رضا آروین دوست گلم ادبیات خیلی سبز میخونه برید درصدشو تو کانون نیگا کنید ببین.فوق العادست.درصد های ادبیات بالای 80 میزنه.

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها حالا به نظرتون زبان فارسی لقمه مهر و ماه ناقص نیست همه ی چیزای لازم رو گفته؟
      ویرایش توسط last shot : 22 مرداد 1394 در ساعت 22:33

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      up

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن