خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 80
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه مطلبی بگم خالی از لطف نیست.

سال 89-90 من سوم دبیرستان بودم. اگه اشتباه نکنم اذرماه بود که نمایشگاه کتاب باز شده بود. مارو از طرف مدرسه بردن اونجا. من فقط با 48 هزار تومن حدود 10 جلد کتاب خریدم ! شیمی مبتکران دوم + سوم + زمین خیلی سبز + زیست دوم خیلی سبز و یه سری کتاب دیگه که یادم نمیاد. فقط با 48 هزار تومن !

چون یادمه 50 تومن همراهم بود از این 50 تومن 2 تومنش رو با بچه ها رفتیم ساندویچ خوردیم بقیش رو کلا کتاب خریدم.

حالا امسال از ماه تیر تا به الان لیست کتابها و قیمتی که خریدم به این شرح بوده : ( لازم به ذکره که منظورم از " تخفیف مغازه " در حد 2-3 هزار تومن بوده. چون اونجایی که مشتریش هستم همیشه بهم 2-3 تومن تخفیف میده )

تیک ایت زبان انگلیسی گاج = 11000
      زیست سوم خیلی سبز ( با 20 درصد تخفیف سایت انتشارات ) = 28000
      زیست دوم الگو ( با 20 درصد تخفیف سایت انتشارات ) = 23000
      زیست سوم الگو + زیست پیش 1 الگو ( با 20 درصد تخفیف سایت انتشارات ) = 50000
      دینی خیلی سبز + ریاضی خیلی سبز ( با تخفیف مغازه ) = 65000
      فیزیک پایه گاج سوال و جواب ( با 25 درصد تخفیف سایت انتشارات ) = 48000
      پکیج ادبیات مبحثی الگو ( با 35 درصد تخفیف سایت انتشارات ) = 59000
      عربی جامع خیلی سبز + تیک ایت عربی گاج ( با تخفیف مغازه ) = 49000
      شیمی دوم الگو ( با تخفیف مغازه ) = 32000
      هندسه 2 گاج سبز + جبرواحتمال گاج سبز + حسابان گاج سبز + زبان فارسی گاج سبز ( این 4 مورد رو واسه دیپلم مجددم گرفتم ) + هندسه 1 میکروگاج ( با تخفیف مغازه ) = 83000

جمع کل : 448000 تومان !

این فقط لیست کتابهایی بود که از اول تیر تا به الان خریدم. تازه 30 هزار تومنم که پول بابت کتابهای درسی دادم حساب نکردم فقط کمک آموزشی ها رو گفتم.

شیمی 2 مبتکران سال 89 قیمتش 9 هزار تومن بود. الان چنده ؟ 35 هزار تومن. یعنی چند درصد افزایش قیمت داشته : 400 درصد !

شیمی مبتکران رو صرفا بعنوان یه مثال گفتم. حالا دیگه کار نداریم ریاضی خیلی سبز از 11 هزار تومن رسید به 40 هزار تومن.

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگه درست یادم باشه یکی از مشاورا میگفت که حتی این انتشارات کتابهایی رو که امسال زدن بیرون رو سال قبل چاپ کردن با قیمت اوراق و چاپ سال قبل!! ولی به قیمت امسال میفروشن!!!. یا مثلا قلمچی که من خودم همیشه میگفتم که دمش گرم که هوای بچه های درسخون کم بضاعت رو داره ولی همون مشاور میگفت که این قضیه بورسیه و وقف عام و اینا رو برا فرار مالیاتی زده!!!جالبه هر کتابفروشی رفتم و میگفتیم چرا کتابا گرونه میگفتن که اتفاقا کتاب ارزونه چون قیمتش مشخصه شما اگه بری لباس بخری از قیمت بالا شروع میکنه فروشنده بعدش باهات با قیمت پایین راه میاد ولی کتاب رو باید همون قیمت رو جلد بگیری!!! در کل بازار کنکور رو یه عده ای گرفتن که من فکر میکنم که دلالای کنکوری از دلالای فوتبالی بیشتر درآمد دارن!!!

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -AMIN- نمایش پست ها
      یه مطلبی بگم خالی از لطف نیست.

سال 89-90 من سوم دبیرستان بودم. اگه اشتباه نکنم اذرماه بود که نمایشگاه کتاب باز شده بود. مارو از طرف مدرسه بردن اونجا. من فقط با 48 هزار تومن حدود 10 جلد کتاب خریدم ! شیمی مبتکران دوم + سوم + زمین خیلی سبز + زیست دوم خیلی سبز و یه سری کتاب دیگه که یادم نمیاد. فقط با 48 هزار تومن !

چون یادمه 50 تومن همراهم بود از این 50 تومن 2 تومنش رو با بچه ها رفتیم ساندویچ خوردیم بقیش رو کلا کتاب خریدم.

حالا امسال از ماه تیر تا به الان لیست کتابها و قیمتی که خریدم به این شرح بوده : ( لازم به ذکره که منظورم از " تخفیف مغازه " در حد 2-3 هزار تومن بوده. چون اونجایی که مشتریش هستم همیشه بهم 2-3 تومن تخفیف میده )

تیک ایت زبان انگلیسی گاج = 11000
      زیست سوم خیلی سبز ( با 20 درصد تخفیف سایت انتشارات ) = 28000
      زیست دوم الگو ( با 20 درصد تخفیف سایت انتشارات ) = 23000
      زیست سوم الگو + زیست پیش 1 الگو ( با 20 درصد تخفیف سایت انتشارات ) = 50000
      دینی خیلی سبز + ریاضی خیلی سبز ( با تخفیف مغازه ) = 65000
      فیزیک پایه گاج سوال و جواب ( با 25 درصد تخفیف سایت انتشارات ) = 48000
      پکیج ادبیات مبحثی الگو ( با 35 درصد تخفیف سایت انتشارات ) = 59000
      عربی جامع خیلی سبز + تیک ایت عربی گاج ( با تخفیف مغازه ) = 49000
      شیمی دوم الگو ( با تخفیف مغازه ) = 32000
      هندسه 2 گاج سبز + جبرواحتمال گاج سبز + حسابان گاج سبز + زبان فارسی گاج سبز ( این 4 مورد رو واسه دیپلم مجددم گرفتم ) + هندسه 1 میکروگاج ( با تخفیف مغازه ) = 83000

جمع کل : 448000 تومان !

این فقط لیست کتابهایی بود که از اول تیر تا به الان خریدم. تازه 30 هزار تومنم که پول بابت کتابهای درسی دادم حساب نکردم فقط کمک آموزشی ها رو گفتم.

شیمی 2 مبتکران سال 89 قیمتش 9 هزار تومن بود. الان چنده ؟ 35 هزار تومن. یعنی چند درصد افزایش قیمت داشته : 400 درصد !

شیمی مبتکران رو صرفا بعنوان یه مثال گفتم. حالا دیگه کار نداریم ریاضی خیلی سبز از 11 هزار تومن رسید به 40 هزار تومن.
      تحریما اثر کردن دیگه
      عمق فاجعه اس واقعا

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      مثلا یک درصد فک کنید دوستان این کتاب هارو همون طوری که تو مقدمهاشون میگن برای افزایش دانش علم تو این مملکت چاپ می کنن!!!!
      یادمه یکبار از یکی از انتشارات پرسیدم چرا کتابتون انقد گرون شده؟
      گفتن چون کتاب های نشر الگو هم گرون شده و رفته بالای 30!
      تو عمرم اینجوری قانع نشدم...

A SONG OF ICE AND FIRE

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -AMIN- نمایش پست ها
      سلام دوستان.
      راستش علاقه ای به زدن اینجور تاپیکا ندارم ولی بعضی مواقع یه اتفاقاتی میفته که تازه ادم میفهمه تو این آشفته بازار داغ کنکور هرکسی و هر موسسه ای به نحوی داره سودجویی میکنه !
      این روند تا چند سال پیش بیشتر بین موسسات کنکوری رواج داشت ولی متاسفانه 2-3 سالی هست که بشدت بین انتشارات معروف هم نفوذ پیدا کرده !
      نمونه بارزش کتابهای جدیدالتالیف انتشارات معروف هست. کتاب بدون هیچ ویرایش خاصی که فقط صرفا کنکور 94 بهش اضافه شده 5 هزار تومن اومده رو قیمتش ! عاقا جان مگه قیمت اون کاغذ بی کیفیتی که بکار میبرن و از برگ سیر هم نازکتره چقدره مگه ؟
      واسه یه کتاب ایا مولفش از خارج میاد کتاب مینوسه یا کتاب تو خارج چاپ میشه که انقد قیمت کتابها رو سال به سال زیاد میکنن ؟ تو این مملکت همه چی شده با احتساب نرخ دلار ! حتی چیزایی که کوچیکترین ارتباطی هم با دلار نداشته.

اینا همه مقدمه بود تا یه چیزو بگم. مطمئنم همه میدونن منظور من کدوم انتشاراته ولی از دوستان عزیز خواهش میکنم که اگر نظری هم دارن اسم از انتشارات خاصی نبرن.
      تا حالا بالغ بر 3 مرتبه من تو کامنتهای سایت این انتشارات پرسیدم عزیزم ، جانم ، این کتاب شما ایا واقعا مطابق با سوالات کنکورهای اخیر شده یا این تبلیغات شما صرفا در راستای همگام سازی و ویراییش طبق کتاب درسی جدید بوده ؟
      هیچوقت کامنتی که دادم تایید نشده
      چرا ؟
      دیگه جواب این چرا رو هرکدومتون بهتر از من میدونین.
      چون حتی اگه اون اتتشارات و اون مسئول مربوطه حتی 1 درصد احتمال بده شاید دیگران با خوندن نظر شما از خریدن کتاب منصرف بشن ، هیچوقت اون نظر رو تایید نمیکنه.
      تو همون سایت بارها و بارها دیدم که یه نفر اومده پرسیده ایا کتابتون تغییر کرده و نیاز به خرید کتاب جدید هست ؟
      مسئول پاسخگویی گفته میتونی از کتاب قدیمت استفاده کنی ولی کتاب جدیدمون خیلی فلان و بهمان شده
      درصورتی که من خودم مقایسه کردم و دیدم تنها تغییرش اضافه شدن کنکور سراسری 94 بوده. همین و بس

درنهایت میخوام یه مطلب بگم فارغ از همه چی.
      ما از بچگی غادت داشتیم دزد به اونی میگفتیم که از خونه مردم دزدی میکرد یا ماشین مردم رو میدزدید یا کیف میزد و کلا مسائلی از این دست.
      هرچی بزرگتر و به کنکور نزدیک تر شد دیدگاهم نسبت به دزد تغییر کرد. فهمیدم دزد فقط کیف قاپ و سارق ماشین نیست.

چه بازی کثیفیه این کنکور...
      کنکورو کثیف کردن وگرنه خود کنکور به خودی خود چیز خوبیه

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آقای الف نمایش پست ها
      سلام
      مثلا یک درصد فک کنید دوستان این کتاب هارو همون طوری که تو مقدمهاشون میگن برای افزایش دانش علم تو این مملکت چاپ می کنن!!!!

عجب دلیل منطقی و محکمی داشتن !

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آقای الف نمایش پست ها
      سلام
      هه هه ، یعنی استدلال و منطقشون تو حلقم انصافاً!
      و اینجا ایران است...

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اینجا ، آنجا ، همه جا ، مافیا ، دزد ، پول شویی ، کثافت کاری ،

دنیا شده پول ، یک قدم برداشتی باید پول بدی ، دنیای امروز دنیای قاپیدن به جرم نیاز هست ،

ایجاد یک مرض وساخت یک واکسن هست

همنیجاییکه الان هستیم غیر مستقیم جیب های بعضی افراد رو پر میکنیم

زمین و زمان دارن تیغ میزنن ، استاد و معلم و مدیر و این چیزا هم نداره همه و همه ( با استثنا کاری نداریم ) دارن به نسل ها خیانت میکنن

هر کس کارش درسته به خودش نگیره

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      وقتی 50 میلون نفر میرن رای میدن یعنی همه راضین دیگه ؟!
      نه ؟!

هه
      خودمون باعث و بانیش هستیم حالا میگیم فلان و بهمان.

راستی تحریم که هیچ تاثیری نمیتونستن داشته باشن ؟!
      اصلن آمریکا که هیچ غلطی نمیتونست بکنه ؟!

چقدر خنده داره این حرفا واسم ...

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      بعضی انتشارات هم دیدم کامنت گذاشتن شرح وضعیت درسی دادن پرسیدن آیا این کتاب به درد من میخوره؟؟پاسخ ادمین رو خیلی خوشم اومد که جواب داده کتاب فلان از انتشارات فلان بیشتر میتونه کمکتون بکنهاینا رو هم باید گفت

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      بعضی انتشارات هم دیدم کامنت گذاشتن شرح وضعیت درسی دادن پرسیدن آیا این کتاب به درد من میخوره؟؟پاسخ ادمین رو خیلی خوشم اومد که جواب داده کتاب فلان از انتشارات فلان بیشتر میتونه کمکتون بکنهاینا رو هم باید گفت

اگه ممکنه اسم این انتشارات رو هم بفرمایین تا همه بیشتر آشنا بشن و ما هم بریم به خاطر این صداقت و درستکاریشون ازشون تشکر کنیم

12. Top | #27
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پویا دقتی نمایش پست ها

اگه ممکنه اسم این انتشارات رو هم بفرمایین تا همه بیشتر آشنا بشن و ما هم بریم به خاطر این صداقت و درستکاریشون ازشون تشکر کنیم
      انتشارات نشر دریافت گاهی اوقات از این حرفا میزنن ! اما خب درسایی رو میگن ک خودشون ندارن یا جمع بندیشو دارن !!

مثلا تو کامنتا من دیدم شیمی مبتکران گفتن بگیر !!

یا تو دین و زندگی اینا !!

اونام خودشون ندارن اگ نه آب از دستشون نمیچکه!!

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

13. Top | #28
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AGHA JAVAD نمایش پست ها
      انتشارات نشر دریافت گاهی اوقات از این حرفا میزنن ! اما خب درسایی رو میگن ک خودشون ندارن یا جمع بندیشو دارن !!

مثلا تو کامنتا من دیدم شیمی مبتکران گفتن بگیر !!

یا تو دین و زندگی اینا !!

اونام خودشون ندارن اگ نه آب از دستشون نمیچکه!!
      آره با بعضی انتشارات دستشون تو یه کاسه ست
      مثل دریافت و فار
      قدیم میگفتم برین فار بخرین حالا خودشون هم میفروشن کتابای فار رو
      این نشردریافت از همه بدتره

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      چیزی نمیشه گفت ، دانش آموزان مجبورن کتاب بخرن برای کنکورشون اونها هم از این فرصت استفاده می کنن
      ولی اگه از کتاب های پارسالی استفاده میشد به نظرم ، خیلی ضرر بهشون میرسید و این دفعه بهتر عمل می کردن.

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یک دانش آموز کنکوری اگ بخواد فقط کتابای مورد نیاز و بگیره حدود 600 تومن هزینش میشه ( ک واس خیلی ها این حقوق ی ماه خانوادش )

توکلی هم تو مصاحبه هاش گفته کتاب درسی واس کنکور کافیه ک استاد افشار تو یکی از همایشاش میگفت همین آقای توکلی دخترشون از این کلاس آقای x ک میرفته بیرون ی راس میرفته کلاس آقای y

عدالت آموزشی ک داد میزنن فقط تو جیب پولداراس !!

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن