خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 10 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 144
    1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      ممنون بابت جوابا و راهنماییاتون!

یه سوال شما همه ی عمومیاتونو به همین خوبی زدید؟یا بیشتر واسه دین و زندگی وقت گذاشتید؟!

من سرعت عملم خیلی پایینه تو عمومیا!
      میدونم باید تست زماندار بزنم اما بازم خیلی نگرانم که مثل خیلیا نرسونم تو یه ربع!

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینم تحلیل دینی 3 واسه یکی از دوستان که درخواست کرده بود:
      اول از همه اینکه معمولا از دینی 3 در کنکور 9 تا سوال میاد که یعنی حدود 37 درصد از دینی کنکور رو تشکیل میده پس تو اینکه اهمیت داره شکی نیست.اما اینکه کدوم درس مهم تره(هر چند یادت نره اگه حتی 3-4 سال پشت سر هم از یک درس سوال نیامد ممکنه سال شما بیاد مثلا واسه خود ما (کنکور 91) توی زیست همین اتفاق افتاد و از فصلی که چند سال سوال نمی آمد اون سال 3-4 تا سوال اومد) البته شنیدم کتاب های دینی تغییرات جزئی هم داشته اند که من دیگه از اون مطلع نیستم و نمیدونم چقدر تغییر کرده
      *درس یک:معمولا ازش سوال نمیاد ولی بازم میگم معمولا،تو مقدمش یه آیه داره که خیلی مهمه همچینین دو تا ویژگی که پاسخ به نیازها باید داشته باشه کلمات کلیدی و جزئی داره که باید بلد باشی.
      *درس 2و3و4و5:خیلی خیلی مهم اند در مجموع 3 تا 5 سوال رو تشکیل میدن و مباحثی هم هستند که آیه هم زیاد دارند و معمولا جزو مباحث سخت دین و زندگی 3 به شمار میان،ولی خب واقعا ارزش خوند رو دارن واسه تو که گفته بودی زیاد نخوندی و وقت نداری این 4 تا درس رو حتما بخون.
      مباحث مهم ترش هم اینان:هدایت عمومی و ویژه(تشریعی)،حدیث امام کاظم(جز به جزش رو باید بلد باشی)،علل آمدن پیامبران(معمولا از حدیث ها وآیاتش سوال میدن)،ویژگی پیامبران(بخش عصمتش سه تا مورد داره خیلی مهمه)،علل ختم هم تقریبا مهمه،اون آیه مهم که مربوط به تحدی هست(لن تفعلوا)،تو اعجاز لفظی و محتوایی کلمات جزئی و کلیدی رو باید یاد داشته باشی،تو قسمت قلمرو های رسالت حداق ولایت ظاهری اش رو بخون چون از بقیه مهم تره،
      درس 6و7و8:ساده تر از 4 تا درس قبلی اند و سوالاتشون هم معمولا کمتره ولی اگه بخونی معمولا تست هاش ساده ترند و میتونی جواب بدی.
      درس 9و 10 و 11 و12:حدود 3 تا تست و بازهم ساده البته معمولا یکی از این 3 تا سوال سخته!
      درس 13:معمولا هر سال یک تست رو داره،یعنی یک درس یک تست البته فک کنم واسه ریاضی ها 2 سال ازش نیومد ولی واسه بقیه رشته ها معمولا هرسال یک سوال داره.
      درس 14 و15 و16:خیلی خیلی آسون و خیلی هم کم اهمیت،در مجموع یک سوال داره و خیلی خیلی بعیده که 2 تا سوال داشته باشه.
      در مورد اندیشه و تحقیق های دینی 3 هم بگم که قبلا معمولا ازش نمیومد ولی 2 ساله که دارن ازش سوال میدن به خصوص 5 درس اول اندیشه و تحقیق داره که تازگی ها ازش سوال طرح میکنن و معمولا هم سوالاش سخته.
      در کل اگه وقت نداری اول حتما برو سراغ درس های 2و3و4و5 بعدش بقیه چون این درس ها بیشتر سوال داره و حتی اگه سوال ترکیبی هم بدن از این درس ها میدن.
      موفق باشی

3. Top | #33
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط doctorg نمایش پست ها
      من تو تست هایی که دوتا جاخالی دارن و یکی ایه و دیگری مفهومه مشکل دارم چون بعضی وقت ها هر دو تاش درسته
      سلام،میشه لطفا یک نمونه از اینجور سوال ها که خودتم تو اون سوال مشکل داری بزاری تا من بهتر بفهمم چه سبک سوالی رو میگی تا بتونم راهنماییت کنم

4. Top | #34
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa نمایش پست ها
      ممنون بابت جوابا و راهنماییاتون!

یه سوال شما همه ی عمومیاتونو به همین خوبی زدید؟یا بیشتر واسه دین و زندگی وقت گذاشتید؟!

من سرعت عملم خیلی پایینه تو عمومیا!
      میدونم باید تست زماندار بزنم اما بازم خیلی نگرانم که مثل خیلیا نرسونم تو یه ربع!
      آره من همه ی عمومی ها رو بالا زدم اینم درصد عمومی هام:ادبیات 84 عربی 84 دینی 94 زبان 80
      شاید واست جالب باشه که من حتی تو عمومی ها وقت اضافی هم می آوردم!! سعی کن از همین الآن واسه عمومی ها فقط تست زماندار بزنی اصلا تست امتحانی نزن هر چی تست میخوای بزنی چه ساده چه آسون یه همه ی عمومی ها باهم چه درس به درس حتما زمان بگیر.
      واسه ادبیات حتما اول تست های زبان فارسی رو حل نکن آخر برگرد سراغش،عربی رو میشه تو 15 دقیقه جواب داد به شرطی که اینقدر تست متن حل کنی که خیلی راحت بتونی متن رو بخونی و بری سراغ تستاش،دینی رو باید تو 12 دقیقه حل کنی واقعا حدود 17-18 تا از سوال های دینی اونقدر ساده است که هنوز سوال رو تا آخر نخوندی میتونی جواب رو حدس بزنی البته به شرطی که کار کرده باشی(واسه دینی کنکورهای خارج از کشور رو هم حتما حل کن حتما حتما ،چون معمولا کنکور تست های حتی کاملا تکراری از اونا رو داره)،زبان رو هم میشه تو 17 دقیقه جواب داد بعدش هر چی وقت اضافی آوردی برگرد ادبیات چون تازگی ها اهمیت ادبیات داره حتی از اهمیت عربی هم جلو میزنه،زبان فارسی 1 یا 2 تست راحت داره که میتونی جواب بدی و اون سه تا سوال دیگش وقت گیره اگه یاد داری میتونی حلش کنی وگرنه بدون هیچ استرسی ردش کن اصن مهم نیست چون خیلی ها جواب نمیدن یا هم غلط جواب میدن و تعداد خیلی خیلی کمی هستن که درست جواب میدن.
      راجع به عمومی ها حتی اگه سوال درسی یا چجوری جواب دادن به سوال ها داشتی میتونی بپرسی...
      موفق باشی

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      یه خبر خوب...................این هفته سنجشو فقط با خوندن 4تا درس دینی2 (ینی تا حالا لا کتاباشم باز نکردم من)تونستم 61 درصدبزنم...........................به افتخارم بزن اون دس قشنگه رو....................واینو مدیون معلم سال سومم میدونم که خیلی سخت گیر بود+خودم که درطول تحصیل یه واو هم جا نمیذاشتم............................منم همیشه بهش میگفت بهارلو......تو هستی حالو................ازبس که مثه سگ بود....................ولی خدایی ایشالا هرجا هست موفق باشه و سربلند.................آمین

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این سوال واسه اخرین ازمون گاجه
      یکی ازجنبه های عدالت خواهی رسول خدا (ص) .......بود که در همه ی نقاط جهان ،به خصوص در امپراطوری های بزرگ ان روز رواج داشت و معرفی جبهه ی حق وباطل با پیام ایه ی شریفه ی ....... مناسبت دارد
      1)رفع تبعیض های طبقاتی حاکم بر نظام جاهلی _(یا ایها الذین امنوا اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم)
      2)مبازه با تبعیض نژادی و امتیازات اشرافی _ (یا ایها الذین امنوا اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم)
      3)رفع تبعیض های طبقاتی حاکم بر نظام جاهلی_(محمد رسول الله و الذین معه اشدا علی الکفار رحما بینهم)
      4)مبازه با تبعیض نژادی و امتیازات اشرافی __(محمد رسول الله و الذین معه اشدا علی الکفار رحما بینهم)
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkur نمایش پست ها
      سلام،میشه لطفا یک نمونه از اینجور سوال ها که خودتم تو اون سوال مشکل داری بزاری تا من بهتر بفهمم چه سبک سوالی رو میگی تا بتونم راهنماییت کنم
      دانشگاه بابل
      اگه کسی بود بگه اشنا بشیم

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یکی ازجنبه های عدالت خواهی رسول خدا (ص) .......بود که در همه ی نقاط جهان ،به خصوص در امپراطوری های بزرگ ان روز رواج داشت و معرفی جبهه ی حق وباطل با پیام ایه ی شریفه ی ....... مناسبت دارد
      1)رفع تبعیض های طبقاتی حاکم بر نظام جاهلی _(یا ایها الذین امنوا اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم)
      2)مبازه با تبعیض نژادی و امتیازات اشرافی _ (یا ایها الذین امنوا اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم)
      3)رفع تبعیض های طبقاتی حاکم بر نظام جاهلی_(محمد رسول الله و الذین معه اشدا علی الکفار رحما بینهم)
      4)مبازه با تبعیض نژادی و امتیازات اشرافی __(محمد رسول الله و الذین معه اشدا علی الکفار رحما بینهم)
      2 میشه?
      خداحافظ ای همنشین همیشه
      خداحافظ ای داغ بر دل نشسته
      تو تنهانمی مانی ای مانده بی من
      تو را می سپارم به دلهای خسته

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نه جوابش3 خودم درست زدم ولی تو این مد سوال رو میگم
      دانشگاه بابل
      اگه کسی بود بگه اشنا بشیم

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نه جوابش3 خودم درست زدم ولی تو این مد سوال رو میگم
      بنظرم سوال کژتابی داره ولی خوب جناب راس میگه توضیح بدین!
      خداحافظ ای همنشین همیشه

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چجوری جوابش3 میشه؟؟؟ج قسمت دوم تست که میشه یا 3یا4...ولی با توجه به خط کتاب گزینه4 درسته که!!!!؟؟؟؟این چجور تستیه!!!چیجور؟چیجور؟چیجور!!! !

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این تست ماله دینی چند؟
      خداحافظ ای همنشین همیشه

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خانومه ارشیتکت!برو صفحه 84 دینی پیش پاراگراف دوم رو نیگا کن!

13. Top | #43
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط گومی نام نمایش پست ها
      یه خبر خوب...................این هفته سنجشو فقط با خوندن 4تا درس دینی2 (ینی تا حالا لا کتاباشم باز نکردم من)تونستم 61 درصدبزنم...........................به افتخارم بزن اون دس قشنگه رو....................واینو مدیون معلم سال سومم میدونم که خیلی سخت گیر بود+خودم که درطول تحصیل یه واو هم جا نمیذاشتم............................منم همیشه بهش میگفت بهارلو......تو هستی حالو................ازبس که مثه سگ بود....................ولی خدایی ایشالا هرجا هست موفق باشه و سربلند.................آمین
      بهت تبریک میگم و اصلا نمیخوام ناامیدت کنم ولی به هیچ وجه روی درصد دینی سنجش حساب باز نکن چون واقعا سوالات دینی سنجش مزخرفه بیش از حد هم مزخرفه،یا بیش از حد ساده است یا هم کاملا تکرار سوالات کنکوره توی آزمون های جامع سال پیشش اکثر بچه ها بالای 90 میزدن دینی سنجش رو ولی توی کنکور درصداشون اومد روی 60 درصد،سعی کن دینی خودتو با کانون یا گزینه دو یا گاج بسنجی امیدوارم که این ها رو هم بالا بزنی به خصوص گاج که از بقیه سخت تر هم هست
      موفق باشی

14. Top | #44
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      آٔقای کنکور ، چرا جواب پیام خصوصیم را نمی دی ؟

بالاخره می تونی این پاسخ ها را به دستم برسونی یا نه ؟

پاسخ پیام خصوصیم را هم بده

15. Top | #45
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کاملا فهمیدم چه سبک سوالاتی رو میگی ولی اول جواب این سوالت رو بدم بعد راجع به این سبک سوال واست توضیح میدم.قسمت اول سوال که کاملا حفظیه و یادمه خیلی زیاد هم توی تست های کتاب ها بهش تاکید میشد(کلا این چند درس آخر پیش رو باید جز به جز بلد باشی چون با کلمات کلیدی بازی می کنند و ممکنه به اشتباه بیفتی) راجع به قسمت دوم هم اینکه پیام آیه یا ایها الذین امنوا... بیان کننده لزوم اطاعت خود فرد و همچنین جامعه رو از خدا و پیغمبر و اولی الامر بیان میکنه که باز تو درس جانشینی پیامبر درباره این اولی الامر صحبت میکنه و تو اون درس پیام های دیگه ای هم میشه از این آیه برداشت کرد،جور دیگه ای که پیام این آیه رو میتونن تو تست ها بیارن میتونن بگین کدون آیه بیانگر تلاش پیامبر برای برقراری حکومتی است که در آن فقط فرامین الهی اطاعت گردد. اما پیام آیه محمد رسول الله و الذین معه اشدا علی الکفار رحما بینهم رو تو خود درس یک قسمتی هست که کاملا درباره ی همین آیه توضیح میده(یک جایی هست که میگه پیامبر سعی کرد تا به همه بفهماند که دو جبهه واقعی که در مقابل هم قرار می گیرند دو جبهه حق و باطل اند ... و باید مسلمانان جهان با برادران دینی خودشون متحد و مهربان باشند و در مقابل ظالم و طاغوت بایستند که این دقیقا معرف همون جبهه حق و باطله که گاج به نظرم خوب ازش استفاده کرده و با این واژه خواسته کل اون پاراگراف رو خلاصه کنه.
      اما در مورد این سبک تست بهت بگم که تو کنکور 90 و 91(سال کنکور خودم) یه چند نمونه از این نوع سبک سوال اومد که به خصوص طراح ها سعی میکنن یک قسمت رو از یک درس و قسمت دیگه رو از یک درس دیگه بدن(تقریبا همون سبک سوال ترکیبی) و معمولا هم این نوع سوال رو از چند درس آخر دینی سوم(ازدواج و...) ویا چند درس آخر دینی پیش(مثل همین سوال) بدن.اما به نظرم باید واسه جواب دادن به این سوال ها حتما متن خود کتاب رو کاملا بلد باشی چون طراح ها با عوض کردن یه چندتا کلمه کاملا آدم رو به شک بندازن که این درسته یا اون واسه همین بهتره اگه معمولا این سوال ها رو غلط میزنی بیای این کلمات کلیدی چند درس آخر سوم و پیش رو بنویسی و هر وقت یه وقت خالی گیر آوردی یه مرور بکنیشون چون معمولا این قسمت ها از یاد آدم میره.اما اگه یک قسمتش آیه بود چون تو این سبک سوال دیگه دقیقا همون قسمتی از آیه رو میدن که قراره ازش سوال بپرسن(مثله سبک سوال های دیگه که ادامه آیه رو نقطه چین میزارن و اتفاقا از همون قسمت سوال میدن نیست) به نظرم خیلی راحت اگه فقط مفهوم کلی اون آیه رو بدونی میتونی به اون سوال جواب بدی،بازم بهتره تو کتابت جلوی این آیات چند درس آخر سوم و پیش که کم هم هستند پیام آیه رو با فقط بیان چند واژه بنویسی مثلا جلوی یا ایها الذین امنوا اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم بنویسی لزوم اطاعت از فرامین الهی و پیامبرش یا جلوی قل من حرّم زینته الله التی اخرج ... بنویسی استفاده از نعمت های الهی و وجود بیشتر وبهتر از آنها در قیامت.
      بازم سوالی بود من در خدمتتم

صفحه 3 از 10 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن