خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال از مبحث اکسترمم های مطلق

سلام
      یه سوال هست ، مال کنکور سراسری ریاضی 71
      به نظر من 2 تا جواب داره ، جواباش هم تو گزینه ها هست
      برای پیدا کردن نقاط بحرانی با توجه به راه اصلیش اینه که مشتق بگیریم و یک بار مشتق صورت را برابر صفر و یک بار مشتق مخرج را برابر صفر قرار دهیم و هر کدام بزرگ تر شد اون جواب مورد نظره
      حالا اگه جواب صورت در این سوال باشه، میشه : صفر
      ولی اگه مخرج رو جواب بگیریم میشه تعریف نشده
      الان جواب کدومش هست ؟
      ممنون
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 2013-03-08-02-22-26-.jpg  

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sm.unknown7 نمایش پست ها
      سلام
      یه سوال هست ، مال کنکور سراسری ریاضی 71
      به نظر من 2 تا جواب داره ، جواباش هم تو گزینه ها هست
      برای پیدا کردن نقاط بحرانی با توجه به راه اصلیش اینه که مشتق بگیریم و یک بار مشتق صورت را برابر صفر و یک بار مشتق مخرج را برابر صفر قرار دهیم و هر کدام بزرگ تر شد اون جواب مورد نظره
      حالا اگه جواب صورت در این سوال باشه، میشه : صفر
      ولی اگه مخرج رو جواب بگیریم میشه تعریف نشده
      الان جواب کدومش هست ؟
      ممنون
      هم میشه از راه مشق به جواب برسید وهم از ترکیب تابع که راه مفهومی و بسیار زیبایی هست بازه ای که شما نوشتید باید به صورت باز باشد چراکه ابتدا و انتهای بازه در دامنه صادق نمی باشند اگر از مشتق استفاده کنید مشق این تابع تحت تاثیر cos x
      قرار می گیره که با تعیین علامت می فهمید 90 درجه طول اکسترمم تابع بوده و تابع به ازای این عدد عرض صفر تولید می کنه و این ماکزیمم تابع هست
      یک نکته کوچولو هم بگم در حد اشاره حتما دنبالش کن خیلی مفیده اما در موردش حرف نمی زنم
      به عامل موجود توی صورت خیلی توجه کن که از عوامل صفر ساز بسیار مهم هست یعنی اگر نکته اون عامل رو بدونی اصلا مشتق م نیاز نداره
      و شايد آيندگان از اينکه نشان داده ام قديمي ها همه چيز را نمي دانستند ، سپاسگزار من باشند. (پير فرما)

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      استاد یه سوال داشتم:ما برای پیدا کردن نقاط اکسرمم های مطلق باید از تابع مشتق بگیریم و مساوی با 0قرار بدیم و نقاط پیدا شده و نقاط ابتدا و انهای بازه رو چک کنیم که کدوم بیشتر هست و کدوم کمتر...حالا من موندم که این 2تا سوالی که هم داخل و هم خارج سال88اومده بودن رو باید چجوری حل کرد؟؟؟؟
      88سراسری ریاضی داخل:مینیمم تابع زیر بروی rکدام است؟؟
      y=ایکس منهای ریشه ی چهارم ایکس منهای سه ایکس دو.....

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      درود
      اگر قرارباشه تمام سئوالات کنکور روبا الگهای مقدماتی کتاب جواب بدیم ک وقت قانونی کنکور اجازه نمیده البته شما صورت سئوال رو هم کمی اشتباه نوشتید درلابلای مفاهیم کتاب بحث مجانبها نقطه برخورد با محورها و نقاط خاص هم معرفی شده که اگربه اونها توجه کنید این سئوال درکمتراز 5ثانیه جواب داده می شود اون هم بدون راه حل
      و شايد آيندگان از اينکه نشان داده ام قديمي ها همه چيز را نمي دانستند ، سپاسگزار من باشند. (پير فرما)

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میشه کمی بیشتر توضیح بدین؟؟؟کدوم صفحه ی کتاب منظورتون هست؟؟؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن