خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 146
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

نگاهمان را به دانشجویان بین الملل اصلاح کنیم :) (مقایسه آماری) لطفا بیاین تو ...

سلام خدمت بچه های گل فروم . یه مطلبی رو خواستم بنویسم پیرامون دانشگاه های بین الملل که شاید برای خیلیاتون جالب باشه ... فقط خواهشا تا آخرش بخونید ...

تا چند سال پیش یا بهتر بگم 2 سال پیش (!) در رشته تجربی یه سری از دانشگاه ها برای تامین هزینه دانشگاه و دانشجویان دولتی تصمیم گرفتن یه مقداری از ظرفیت خودشونو در قالب دانشجویان بین الملل بگیرن (لازم به ذکره الان همه ی دانشگاه های مطرح دنیا همین سیستمو دارن ) ... اون سال ها از اونجایی که این کار اصلا مرسوم نبود و شاید برای دانشگاه هم فقط پول داوطلب مهم بود تا سطح علمی ، دانشگاه های خوب کشور مثل تهران و شهید بهشتی تا 50000 (!) هم دانشجو قبول می کردن ... افرادی که اصلا پایه علمی نداشتن و 3 4 سال حداقل پشت اولین سد این رشته یعنی علوم پایه درجا می زدن ... این کار جدا از این که همین دوستان ترمز کلاس میشدن و باعث آزار و اذیت اساتید (!) ، برای دانشجویی که با کلی زحمت تونسته یه رتبه خوب بیاره و دانشگاه خوب قبول شه ، سوز (!) داشت ... فک کنم همه ی ماهم در این شرایط همین حس رو پیدا می کنیم ...

از دو سال پیش که همین دانشجوها به حضور این افراد در کلاس هاشون اعتراض کردند ، وزارت بهداشت هم در جهت تامین خواسته های این عزیزان براومد و به شدت (!) این وضع رو تعدیل کرد . اینجا چند مورد مقایسه آماری با مدرک انجام میدم که بهتر متوجه شید (مبنای مقایسه قبولی رشته پزشکی دانشگاه تهران و بهشتیه در سال 93 ) :

1) آخرین رتبه منطقه 1 که پارسال در دانشگاه تهران پزشکی سراسری (بدون سهمیه ) قبول شد 47 ( 119کشور) بودند . آخرین رتبه قبولی منطقه 2 ، 148(302 کشور) بودن و آخرین رتبه قبولی در منطقه 3 ، 381 ( 2851 کشور ) بودن . (منبع)

2) آخرین رتبه منطقه 1 که پارسال در دانشگاه شهید بهشتی پزشکی سراسری (بدون سهمیه ) قبول شد 126(309 کشور) بودند . آخرین رتبه قبولی منطقه 2 ، 364 (749 کشور) بودن و آخرین رتبه قبولی در منطقه 3 ، 457 (3219 کشور) بودند . (منبع)

3) سال گذشته بهترین رتبه ای که در پردیس دانشگاه تهران قبول شدن از منطقه 1 ، 688 (1830 کشور ) بودند و آخرین رتبه قبولی 1115 ( 3019 کشور) بودند . (منبع)

4) سال گذشته بهترین رتبه ای که در پردیس دانشگاه بهشتی قبول شدن از منطقه 1 ، 510 (!) ( 1292 کشور ! ) بودند و آخرین رتبه قبولی در این ناحیه 1315 ( 3704 کشوری ) بودند . (منبع)

این 4 تا مورد بالارو برای شما نوشتم که دیگه فکر نکنیم دانشجو های بین الملل همگی (!) یه جرمی مرتکب شدن و باید مجازات بشن !!!! کسی که با رتبه 510 (یعنی حتی بالاتر از رتبه دوستی که دنبال طومار جمع کردن هستن برای فرستادن دانشجوها به قرچک ورامین! ) دانشگاه بین الملل بهشتی رو برای ادامه ی تحصیلش انتخاب کرده در حالی که به جز 5 دانشگاه اول ایران در همه دانشگاه های کشور قبوله ، مستحق این نیست که به خاطر 5 یا 6 تستی که اونو از دانشگاه دولتی به دانشگاه بین الملل انداخته و مجبورش کرده 150 میلیون برای تحصیلش بده ، برچسب خنگ بودن و ترمز کلاس بودن زده بشه ! همونطور که آمار بالا نشون میده رتبه کشوری آخرین نفری که در دانشگاه بهشتی پردیس از منطقه 1 قبول شده از رتبه آخرین نفری که در منطقه 3 قبول شده بهتره ! و اگه به همین آزمون غیر استانداردی که داره توی کشور ما برگزار میشه اکتفا کنیم ، سطح علمی این دو نفر هم بر اساس همین رتبه قیاس میشه ... من اصلا حرفم این نیست که دانشگاه داره اشتباه می کنه که از منطقه 3 دانشجو با رتبه بالا میگیره چون علتی که پشت این قضیه هست (کمبود امکانات و ... ) درست و غیر قابل انکاره .
      یه چیز دیگه رو هم دوستای گلم مد نظر داشته باشن . همه ی کسایی که برای تحصیل دانشگاه بین الملل رو انتخاب می کنن لزوما پولدار نیستن ! راه دور نمیرم توی همین فروم یکی از پستای بچه هارو خوندم که گفته بود خانواده تصمیم گرفته برای این که دانشچو بتونه توی یه دانشگاه خوب درس بخونه خونشون رو بفروشن !
      ببخشید سرتونو در آوردم ولی این حرفارو زدم که به عنوان تاپیکم برسم . نگاهمون رو اصلاح کنیم

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اره درسته بین الملل الان عادلانه شده پذیرشش
      مشاور

3. Top | #3
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ببینید به هرحال با هم درس خوندن این دانشجوها به نظرم درست نیست.من خودمو مثال میزنم.رتبه من 217 شده،من دانشگاه تهران قبول نمیشم پزشکی و قبول دارم که سواد و عملکردم توی کنکور در حد کسی که وارد پزشکی دانشگاه تهران میشه نبوده،حالا چه یک تست چه 10 تست.به هر حال به نظرم همون 1-2 تست هم اهمیت داره و تفاوت رو مشخص میکنه.پس منطقیش اینه که برم جایی که دیگران هم رتبه هاشون و سوادشون توی کنکور 94 در حد من باشه.ضمنا انسان خودش باید از شرایطی که داره راضی باشه چون دیگران هرجور بخوان میتونن راجع بهش فکر کنن(متاسفانه یا خوشبختانه).

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط simin11 نمایش پست ها
      ببینید به هرحال با هم درس خوندن این دانشجوها به نظرم درست نیست.من خودمو مثال میزنم.رتبه من 217 شده،من دانشگاه تهران قبول نمیشم پزشکی و قبول دارم که سواد و عملکردم توی کنکور در حد کسی که وارد پزشکی دانشگاه تهران میشه نبوده،حالا چه یک تست چه 10 تست.به هر حال به نظرم همون 1-2 تست هم اهمیت داره و تفاوت رو مشخص میکنه.پس منطقیش اینه که برم جایی که دیگران هم رتبه هاشون و سوادشون توی کنکور 94 در حد من باشه.ضمنا انسان خودش باید از شرایطی که داره راضی باشه چون دیگران هرجور بخوان میتونن راجع بهش فکر کنن(متاسفانه یا خوشبختانه).
      چرا نباید باهم درس بخونند ؟ شما هم که 217 شدین می تونید الان به خاطر عشقتون به دانشگاه تهران بر فرض ! 150 میلیون بدین و برید اونجا . بله 1 2 تست اهمیت داره و کسی که داره بین الملل رو انتخاب می کنه به خاطر همین یکی دو تست باید این تاوانو بده ! درسته کنکور تفاوتو مشخص می کنه ولی ملاک همه چی نیست ! اینم در نظر بگیرید اگه قرار باشه دانشجویان بین الملل برن جداگونه درس بخونند و یه استادای دیگه و امکانات دیگه ! اون رتبه 500 هم حاضر نیست با این رتبه خوبش بره یه دانشگاهی که فقط اسمش شهید بهشتی یا تهرانه با کلی پول در حالی که هیچ مزیتی نداره ! این حرفیم که می زنید الان ازش اینجور برداشت میشه که باید منطقه 3 رو از بقیه مناطق جدا کرد چون رتبه کشوری اونا و به قول شما سوادشون در سطح منطقه 1 یا اصلا نیست ؟!

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      در یک کلام پردیس همون خریدن صندلی افراد دیگه هست
      البته هیچ تقصیری بر گردن داوطلب نیست چون اگه اون نره یکی دیگه با رتبه بدتر و ضعیف تر می ره بلکه تقصیر مسئولین هست و چه بسا 10 سال دیگه تخصص هم بین الملل بزنه چون هیچی توی این کشور بعید نیست
      ضرب المثل معروف پول پول میاره واقعا صادقه

Sent from my LG G3
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

6. Top | #6
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parsa001 نمایش پست ها
      چرا نباید باهم درس بخونند ؟ شما هم که 217 شدین می تونید الان به خاطر عشقتون به دانشگاه تهران بر فرض ! 150 میلیون بدین و برید اونجا . بله 1 2 تست اهمیت داره و کسی که داره بین الملل رو انتخاب می کنه به خاطر همین یکی دو تست باید این تاوانو بده ! درسته کنکور تفاوتو مشخص می کنه ولی ملاک همه چی نیست ! اینم در نظر بگیرید اگه قرار باشه دانشجویان بین الملل برن جداگونه درس بخونند و یه استادای دیگه و امکانات دیگه ! اون رتبه 500 هم حاضر نیست با این رتبه خوبش بره یه دانشگاهی که فقط اسمش شهید بهشتی یا تهرانه با کلی پول در حالی که هیچ مزیتی نداره ! این حرفیم که می زنید الان ازش اینجور برداشت میشه که باید منطقه 3 رو از بقیه مناطق جدا کرد چون رتبه کشوری اونا و به قول شما سوادشون در سطح منطقه 1 یا اصلا نیست ؟!
      نخیر من ترجیح میدم برم جایی که واقعا حقمه.دیوونه که نیستم با این رتبه بزنم پردیس!!!
      دانشجوهایی که دولتی پذیرش میشن باهم درس بخونن.پردیس هم جدا.این بهترین کاره به نظر من.نظر شمام محترمه.عرض کردم آدم میتونه هرجور که دوست داره قضاوت کنه.

7. Top | #7
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amin dehghan نمایش پست ها
      البته هیچ تقصیری بر گردن داوطلب نیست چون اگه اون نره یکی دیگه با رتبه بدتر و ضعیف تر می ره بلکه تقصیر مسئولین هست و چه بسا 10 سال دیگه تخصص هم بین الملل بزنه چون هیچی توی این کشور بعید نیست

Sent from my LG G3
      دقیقا با حرفتون موافقم.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Sent from my LG G3
      بحث خریدن صندلی که شما میگی برای موقعیه که یکی بیاد صندلی یه نفر دیگه رو که می تونه با دولتی قبول شه اشغال کنه و این حق رو از اون بگیره ! ولی این دو تا کاملا جدان! همین پارسال شایعه بود که یه کسایی حاضر شدن صندلی دانشگاه خوب خودشونو حتی تا 200 میلیون به کسی که رتبه اش بالا 10000 بوده بفروشن ! اما پردیس این طوری نیست دیگه ... اولا همونطور که می بینید شدیدا داره رتبه پایین میگیره و ثانیا همین پارسال یه تعدادی از صندلی های دانشکده دارو دانشگاه تهران خالی مونده ! دلیلشم این بوده که یه سری از بچه هایی که پردیس زدن آخر تصمیم گرفتن برن آزاد ولی دیگه دانشگاه نمی تونه پر کنه جای خالی اونارو ...
      ویرایش توسط Parsa001 : 14 مرداد 1394 در ساعت 23:55

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نخیر من ترجیح میدم برم جایی که واقعا حقمه.دیوونه که نیستم با این رتبه بزنم پردیس!!!
      دانشجوهایی که دولتی پذیرش میشن باهم درس بخونن.پردیس هم جدا.این بهترین کاره به نظر من.نظر شمام محترمه.عرض کردم آدم میتونه هرجور که دوست داره قضاوت کنه.
      نظر شما هم محترمه ولی رتبه 300 پارسال هم که رفته دندون پردیس به خاطر عشقش به این دانشگاه دیوونه بوده ؟
      توی رشته ای مثل پزشکی اگه کسی سوادش نرسه خودش گیر می کنه ! حنی اگه با دولتی ها در یه کلاس و با یه استاد درس بخونند . ولی خودتون شاید ببینید بعدا که کسایی که بین الملل اومدن موفقیت توی دانشگاهشون از خیلی از بچه های دولتی بیشتره

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      بحث خریدن صندلی که شما میگی برای موقعیه که یکی بیاد صندلی یه نفر دیگه رو که می تونه با دولتی قبول شه اشغال کنه و این حق رو از اون بگیره ! ولی این دو تا کاملا جدان! همین پارسال شایعه بود که یه کسایی حاضر شدن صندلی دانشگاه خوب خودشونو حتی تا 200 میلیون به کسی که رتبه اش بالا 10000 بوده بفروشن ! اما پردیس این طوری نیست دیگه ... اولا همونطور که می بینید شدیدا داره رتبه پایین میگیره و ثانیا همین پارسال یه تعدادی از صندلی های دانشکده دارو دانشگاه تهران خالی مونده ! دلیلشم این بوده که یه سری از بچه هایی که پردیس زدن آخر تصمیم گرفتن برن آزاد ولی دیگه دانشگاه نمی تونه پر کنه جای خالی اونارو ...
      پزشکی اصفهان 45 نفر پردیس میگیره حالا اگه این 45 نفر بیاد به سهمیه مناطق و به صورت روزانه پخش بشه و بقبه بین الملل ها هم به همین شکل من با رتبه 559 منطقه 1 که الان ممکن اصفهان قبول نشم مطمینا اصفهان میاوردم یا رتبه 200 به راحتی شهید بهشتی میاورد اما حالا رتبه 2000 می ره شهید بهشتی و من شاید برم یزد البته من به خودم اینطوری بیشتر میچسبه چون حق و تلاش خودم بوده

Sent from my LG G3
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

11. Top | #11
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نظر شما هم محترمه ولی رتبه 300 پارسال هم که رفته دندون پردیس به خاطر عشقش به این دانشگاه دیوونه بوده ؟
      توی رشته ای مثل پزشکی اگه کسی سوادش نرسه خودش گیر می کنه ! حنی اگه با دولتی ها در یه کلاس و با یه استاد درس بخونند . ولی خودتون شاید ببینید بعدا که کسایی که بین الملل اومدن موفقیت توی دانشگاهشون از خیلی از بچه های دولتی بیشتره
      بحث سر کشیدن نیست،اگه اینطور بود همین فرزندان جانباز هم نمیتونستن بکشن اون تعدادیشون که با رتبه نجومی رفتن ولی اینجوری نیست.حداقل کسانی که من باهاشون در ارتباطم این مساله رو ندارن.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بجه ها خیلیا حقشون از من و شما برا رتبه خوب بودن لهتره بهر دلیلی شاید نشه رتبه لازم برا دولتی رو بیاره چه ایرادی داره پول بده د بشینه دانشگاهی که دوس داره؟شما خودتونو محق میدونین تو زمینه درسی ازشون جلو بزنین...
      من الان پزشکی دولتی جای دور میار ولی عاشق بیوتکم اگه یه راهی بود پولشو میدادم میرفتم میخوندم....
      ولی تیس...
      میدونی چند سال باید تلاش کنم تا به رشته ای که از 12 سالگی دوسش داشتم برسم؟
      خدای من..
      هر اتفاقی هم بیفته...
      حتی اگه امسال نتونم به اونی که ارزوشو دارم برسم تهش میدونم تا هستی نباید از ارزوم دست بکشم
      حتما یه دلیلی داشته که این ارزو تو من هست...این هدف...
      مطمعنم پشتمو خالی نمیکنی...
      محکم محکم دستمو بگیر خدا...
      دلم برات تنگه...
      محکم بگیر دستمو خدا....

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      پزشکی اصفهان 45 نفر پردیس میگیره حالا اگه این 45 نفر بیاد به سهمیه مناطق و به صورت روزانه پخش بشه و بقبه بین الملل ها هم به همین شکل من با رتبه 559 منطقه 1 که الان ممکن اصفهان قبول نشم مطمینا اصفهان میاوردم یا رتبه 200 به راحتی شهید بهشتی میاورد اما حالا رتبه 2000 می ره شهید بهشتی و من شاید برم یزد البته من به خودم اینطوری بیشتر میچسبه چون حق و تلاش خودم بوده

Sent from my LG G3
      نظر شما هم محترم ولی کسی هم که داره با رتبه زیر 1000 میره بین الملل هم زحمتش زیاد بوده و هم این که داره این هزینه رو پرداخت می کنه ( شاید هم به سختی داره این کارو می کنه ) . خب خیلیا هم بودن که با رتبه ی شما هم پردیس رو زدن برای این که توی دانشگاه دلخواهشون قبول شن و تازه با اون رتبه و اون هزینه مجبورن نگاه منفی بقیه رو هم تحمل کنند

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Sent from my LG G3
      کاملا موافقم ... چرا یکی که حقش اصفهانه باید یزد درس بخونه ولی اونی که حقش یزده چون پول بیشتری داره بره اصفهان بخونه ؟؟

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نه کی چنین چیزی گفته رتبه 2170 کاملا عادلانست بشینه کنار شما درسشو بخونه! فرق چندانی نداره اصلا. زدن دو تا تست از کی تا حالا شده ملاک برتری. کنکور غیر استانداره و کسی هم که جون میکنه رتبه بهتر میاره رتبش غیر استاندارد هست نباید از این حرفا بزنه. اینکه درس خونده به خودش مربوطه. اینکه برای همون دو تا تست چقد بدبختی کشیده اصلا مهم نیست.
      ماییم و رخ یار دل آرام و دگر هیچ... ما راست همین حاصل ایام و دگر هیچ

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن