خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 10 از 10 نخستنخست ... 910
    نمایش نتایج: از 136 به 146 از 146
    1. Top | #136
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dynamic نمایش پست ها
      مینا خانوم امریکا یک کشور کوچک نیست با دو دانشگاه هاروارد و ام آی تی
      در آمریکا دانشگاههای هستند سطحشون از دانشگاه پیام نور چیز خاصی بالاتر نیست . بستگی داره کجای امریکا چه دانشگاهی چه ایالتی؟
      من امریکا زیاد رفتم فامیل هم زیاد داریم
      ایالتهای جنوبش رو بهم بدن و زندگی در حوزه علیمه قم! همون قم رو انتخاب میکنم اینقدر متعصب و مذهبی هستند دانشجو های بین المللی خیلی تمایلی ندارند و همیشه هم ظرفیت داره دانشگاهاشون. بدردم نمیخورن زیاد
      بعد یه نکته بگم من الان کی از آشناهامون و خانومش هردوتا امریکا هستن و اتفاقا یکی اطفال و یکی داخلی تخصص میخونن. میگفتن معمولا تنها گزینه قابل دسترس برای اینترنشنالها همین دو گرایش هستند و شاید یک در هزار کسی بتونه گرایشهای دیگرو بخونه شرایطش اینقدر سخته.
      البته تازه برای همین دو تا گرایشم باید کلی زحمت کشید.
      اوکی شما خوبی
      .. نميدانم پس از مرگم چه خواهد شد ... نميخواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت ... ولي بسيار مشتاقم ... که از خاک گلويم سوتکي سازد ... گلويم سوتکي باشد به دست کودکي گستاخ و بازيگوش ... تا که پي در پي دم گرم خويش را بر گلويم سخت بفشارد .... و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد ... تا بدين سان بشکند دائم سکوت مرگبارم را ...

2. Top | #137
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dynamic نمایش پست ها
      مینا خانوم امریکا یک کشور کوچک نیست با دو دانشگاه هاروارد و ام آی تی
      در آمریکا دانشگاههای هستند سطحشون از دانشگاه پیام نور چیز خاصی بالاتر نیست . بستگی داره کجای امریکا چه دانشگاهی چه ایالتی؟
      من امریکا زیاد رفتم فامیل هم زیاد داریم
      ایالتهای جنوبش رو بهم بدن و زندگی در حوزه علیمه قم! همون قم رو انتخاب میکنم اینقدر متعصب و مذهبی هستند دانشجو های بین المللی خیلی تمایلی ندارند و همیشه هم ظرفیت داره دانشگاهاشون. بدردم نمیخورن زیاد
      بعد یه نکته بگم من الان کی از آشناهامون و خانومش هردوتا امریکا هستن و اتفاقا یکی اطفال و یکی داخلی تخصص میخونن. میگفتن معمولا تنها گزینه قابل دسترس برای اینترنشنالها همین دو گرایش هستند و شاید یک در هزار کسی بتونه گرایشهای دیگرو بخونه شرایطش اینقدر سخته.
      البته تازه برای همین دو تا گرایشم باید کلی زحمت کشید.
      حالا شما خودت کدوم دانشگاهی؟ نکنه از هارواردی رو نمیکنی؟ بابا یکم خاکی باش
      زندگی برای خردمند رویاست

یک بازی برای احمق

یک کمدی برای ثروتمند

و یک تراژدی برای مستمند

3. Top | #138
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط simin11 نمایش پست ها
      منم امیدوارم روزی برسه که هیچ گونه بی عدالتی رو توی کنکور نبینیم،نه سهمیه و نه پول هیچکدوم به دست آوردن چیزی رو واسمون راحت نکنه.
      درمورد سهمیه هم میشه اینطور استدلال کرد که بنیاد شهید داره هزینه رو برای دانشجوهای شاهد پرداخت میکنه که درسته ولی این مساله از اصل مشکل داره.درست مثل پردیس.
      ضمنا امسال رتبه 5 و 6 کشوری رشته تجربی رتبه 1 و 2 سهمیه شاهد بودن ولی آیا میشه این قضیه رو به همشون تعمیم داد؟؟؟پس بدونین اون چنتا رتبه 300 و 400 که میگین جمعشون به انگشتای 2 دست نمیرسه.پس اینقد تاکید نداشته باشین روی این رتبه ها.شما اون 1000 تا رو ببین نه این 10 تا.
      اره یکی سهمیه های ایثارگری هم مشکل داره درسنه بعضیا میگن حقشونه مثلا کسی که پدرش شهید شده و جانبازه باید از نظر تحصیلی تو رفاه باشه خب این درسته ولی اخه راه بچه ها از پدراشون جداس دلیل نمیشه چون میگیم پدرش شهیده پس تو کنکور ب که یه رقابت علمی هست و به اینده طرف بستگی داره اینو ربط بدن تو کنکور عادلانه اینه که همه با هم رقابت کنن و سنجیده بشن.من کسی رو میشناسم فرزند شهید هست رتبش بدون سهمیه150000و با سهمیه3000شده.اونوقت چون بنیاد شهید گفته هر دانشگاهی که بخونی خرجت با بنیاده این خانوم قصد داره دانشگاه ازاد بخونه بخاطر مقاصددیگه.... اصلا به فکر درس نیست.بنظرتون این درسته به همچین افرادی بخاطر شهیدی پدرش سهمیه بدن که اصلا هدفش از دانشگاه رفتن چیز دیگه اس نه درس؟اعتقاد و عقاید پدرمادران معمولا جدا از فرزندانشون هست

4. Top | #139
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پردیس باید جمع بشه کلا

5. Top | #140
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه موضوع خیلی جالب درباره دانشگاه پولی و سهمیه اینه که...
      وقتی حرف از عدالت می شه بعضیا خوب گریبان می درند و می پرند وسط و می گن آه در این جنگل که نامش زندگیست جایگاه انسانیت کجاست...
      کلی هم حرف و بحث مثل همین تاپیک حرف هردوطرف هم قابل تامله.
      اما...
      نکته اینجاست که بعد از اومدن نتایج یا سال کنکور که می رسه نظرات یکم تغییر می کنه!!مثلا می بینی اونی که همیشه می گفت : براااای چی بچه جانباز بیسواد باید جای من بره دانشگاه ،خودش با سهمیه پنج درصد تشریف می بره دانشگاه روزانه!
      یا اونی که می گفت:باید امکانات دیگه به رزمنده ها بدن و سهمیه حذف بشه و سهمیه بی عدالتیه و...،سر از دانشگاه اول کشور درمیاره با سهمیه هیئت علمی باباجون
      گویا هرکی هر سهمیه و منفعتی که خودش داره رو عین عدالت می دونه و مال بقیه رو بی عدالتی!!
      اونی که پنج درصده به نظرش پنج درصد حق مسلم داوطلبه و هیئت علمی ظلمه،اونی که سهمیه خوارزمی داره به نظرش حقشه که چون یه پژوهش مثلا توی حوزه ی فیزیک یا ادبیات نوشته حالا پزشکی شهرستانش تبدیل شه به پزشکی دانشگاه تهران ولی ایثارگر و منطقه سه رو ابدا قبول نداره،اونی که منطقه سه است به نظرش ایثارگر ظلمه و منطقه سه عدالته،اونی هم که بالای بیست و پنج درصده فقط بالای بیست و پنج درصد رو قبول داره و از بی عدالتی در کشور گله می کنه که جا داره با همه این دوستان همدردی کنیم که طفلکا خیلی از این بی عدالتیا حرص می خورن
      خلاصه ش اینکه،مثل من ساده نباشین و گول نخورین...یه عمر تو مدرسه سر سهمیه ایثارگر بحث داشتیم یکی می گفت حقشونه یکی می گفت غلط کرده کسی با سهمیه بره،جوابا که اومد دیدیم عده زیادی از همین دسته دوم با سهمیه های زیباشون رتبه های دورقمی و زیردویست کسب کردنو اسم خوشگل رتبه برتر هم اومد روشون...با وجودی که خیلی به اجرای عدالت اعتقاد داشتند ولی خب عدالت برای امثال من باید اجرا بشه نه دارنده ی سهمیه هیئت علمی و مدال وخوارزمی و ایثارگر و بسیج فعال و کوفت و مرگ.
      یه گونه ی خاص و نادر و کمیاب هم از داوطلبان وجود دارن،که سهمیه دارن و نمی گیرن....یکی بیست و پنج درصد داشت و نگرفت.پنج درصد داشت و نگرفت.خوارزمی داشت ولی با خوندن خودش دورقمی کشور آورد.به نظر من فقط اینا هستن که حق نظردادن دارن.وگرنه بقیه همه مواظب کلاه خودشونن که یه وقت از سرشون نیفته...
      اگرم قرار باشه کسی خدمتی به این کشور بکنه فکر کنم همینا باشن.نه اونی که واسه ما رفت بالای منبر عدالت و انسانیت و بعد با هیئت علمی روی صندلی تهران پیداش کردیمیا یکی دیگه که معتقد بود چون باباش جنگیده حتما و حتما باید از هرامکاناتی واسشون وجود داره استفاده کنن وگرنه می رن جهنم و زحمات پدر رزمنده دود می شه و می ره هوا.
      قصه پردیس هم همینه.همه موقع حرف زدن خوب بلدن سخنرانی کنن ولی موقع عمل که می رسه نمی دونم چرا همینا دنبال ظرفیت مازاد پردیس و مازاد آزاد خودگردان و دانشگاه سیصد میلیونی و تکمیل ظرفیت پردیس و امثالهم می گردند...

6. Top | #141
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط susba نمایش پست ها
      وقتی حرف از عدالت می شه بعضیا خوب گریبان می درند و می پرند وسط و می گن آه در این جنگل که نامش زندگیست جایگاه انسانیت کجاست...
      اما...
      نکته اینجاست که بعد از اومدن نتایج یا سال کنکور که می رسه نظرات یکم تغییر می کنه!!مثلا می بینی اونی که همیشه می گفت : براااای چی بچه جانباز بیسواد باید جای من بره دانشگاه ،خودش با سهمیه پنج درصد تشریف می بره دانشگاه روزانه!
      یا اونی که می گفت:باید امکانات دیگه به رزمنده ها بدن و سهمیه حذف بشه و سهمیه بی عدالتیه و...،سر از دانشگاه اول کشور درمیاره با سهمیه هیئت علمی باباجون
      گویا هرکی هر سهمیه و منفعتی که خودش داره رو عین عدالت می دونه و مال بقیه رو بی عدالتی!!
      اونی که پنج درصده به نظرش پنج درصد حق مسلم داوطلبه و هیئت علمی ظلمه،اونی که سهمیه خوارزمی داره به نظرش حقشه که چون یه پژوهش مثلا توی حوزه ی فیزیک یا ادبیات نوشته حالا پزشکی شهرستانش تبدیل شه به پزشکی دانشگاه تهران ولی ایثارگر و منطقه سه رو ابدا قبول نداره،اونی که منطقه سه است به نظرش ایثارگر ظلمه و منطقه سه عدالته،اونی هم که بالای بیست و پنج درصده فقط بالای بیست و پنج درصد رو قبول داره و از بی عدالتی در کشور گله می کنه که جا داره با همه این دوستان همدردی کنیم که طفلکا خیلی از این بی عدالتیا حرص می خورن
      خلاصه ش اینکه،مثل من ساده نباشین و گول نخورین...یه عمر تو مدرسه سر سهمیه ایثارگر بحث داشتیم یکی می گفت حقشونه یکی می گفت غلط کرده کسی با سهمیه بره،جوابا که اومد دیدیم عده زیادی از همین دسته دوم با سهمیه های زیباشون رتبه های دورقمی و زیردویست کسب کردنو اسم خوشگل رتبه برتر هم اومد روشون...با وجودی که خیلی به اجرای عدالت اعتقاد داشتند ولی خب عدالت برای امثال من باید اجرا بشه نه دارنده ی سهمیه هیئت علمی و مدال وخوارزمی و ایثارگر و بسیج فعال و کوفت و مرگ.
      یه گونه ی خاص و نادر و کمیاب هم از داوطلبان وجود دارن،که سهمیه دارن و نمی گیرن....یکی بیست و پنج درصد داشت و نگرفت.پنج درصد داشت و نگرفت.خوارزمی داشت ولی با خوندن خودش دورقمی کشور آورد.به نظر من فقط اینا هستن که حق نظردادن دارن.وگرنه بقیه همه مواظب کلاه خودشونن که یه وقت از سرشون نیفته...
      اگرم قرار باشه کسی خدمتی به این کشور بکنه فکر کنم همینا باشن.نه اونی که واسه ما رفت بالای منبر عدالت و انسانیت و بعد با هیئت علمی روی صندلی تهران پیداش کردیمیا یکی دیگه که معتقد بود چون باباش جنگیده حتما و حتما باید از هرامکاناتی واسشون وجود داره استفاده کنن وگرنه می رن جهنم و زحمات پدر رزمنده دود می شه و می ره هوا.
      قصه پردیس هم همینه.همه موقع حرف زدن خوب بلدن سخنرانی کنن ولی موقع عمل که می رسه نمی دونم چرا همینا دنبال ظرفیت مازاد پردیس و مازاد آزاد خودگردان و دانشگاه سیصد میلیونی و تکمیل ظرفیت پردیس و امثالهم می گردند...
      آخ دقییییقا حرف دل منو زدی سوسبا جان
      کل قضیه ی عدالت و حرفاش تازمانی که برای این عده بصورت حرف باقی بمونه هیچ تغییری توی این وضعیت مملکت ایجاد نمیشه !

7. Top | #142
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط susba نمایش پست ها
      اما...
      بسیار عالی

8. Top | #143
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من امسال پزشکی پردیس زدم...اومدم این تاپیک رو بخونم تا بیشنر اشنا بشم ولی متاسفانه نظرات منفی نسبت به پردیس خیلی زیاده...
      همه میدونن مشهد با وجود جمعیت زیادی که داره فقط تا 300 پزشکی میگیره...خب برای منی که دخترم و رتبم 500 شده و مخالفت های خانواده برای رفتن به شهرستان....
      پردیس بهترین راه حله
      من با ایده ش که موافقم..فقط شهریه هاش واقعااااااااااا زیاده.....واقعا زیاد

9. Top | #144
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      والله پردیس باید جدا باشند با دولتی ها حتی به لحاظ نیم سال بودن. مثلا همین کاشان کار خوبی کرده همه چیز ما جداست بعدشم حداقل تو کاشان بحث سطح علمی مطرح نیست. چون امتحانات ما پردیسی ها خیلی خیلی سخت تره میگم سخت تر مثل مقایسه جدول ضرب با کاربرد مشتق هست تو ریاضی چون از خداشون هست ماهارو بندازن درامد داره براشون خدا شاهده همیشه ما حضور غیاب داریم تک به تک چهره به چهره دو جلسه نیای بی هیچ توضیحی حذف هستی اما خدا رو شکر خوبیش این هست حداقل سواد ما ها از دولتی های کاشان خیلی خیلی خیلی بیشتره منی که الان میبینی معدلم با هزار بدبختی شد 18/5 و این رو مدیون این سیستم هستم چون اگر دولتی بودم مطمئنا 15 هم نمیشدم. این پردیس خودش یک سری انگیزه های خاص خودشو داره بازم بگم من فقط کاشان رو مقایسه کردم از جاهای دیگه هم اطلاع ندارم.

10. Top | #145
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط setisilent نمایش پست ها
      من امسال پزشکی پردیس زدم...اومدم این تاپیک رو بخونم تا بیشنر اشنا بشم ولی متاسفانه نظرات منفی نسبت به پردیس خیلی زیاده...
      همه میدونن مشهد با وجود جمعیت زیادی که داره فقط تا 300 پزشکی میگیره...خب برای منی که دخترم و رتبم 500 شده و مخالفت های خانواده برای رفتن به شهرستان....
      پردیس بهترین راه حله
      من با ایده ش که موافقم..فقط شهریه هاش واقعااااااااااا زیاده.....واقعا زیاد
      تا 300 میگیره؟!!!
      شما راحت پزشکی دولتی مشهد قبولید
      خدا همیشه انلاینه ... کافیه دلت رو بروز رسانی کنی... اون موقع می بینی ک در تک تک لحظات کنارت بوده و هست و خواهد بود...

11. Top | #146
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      داداشمون راس میگه؟

صفحه 10 از 10 نخستنخست ... 910

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن