خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 77 از 94 نخستنخست ... 6776777887 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1,141 به 1,155 از 1396
    1. Top | #1141
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sonnet نمایش پست ها
      خب دقیقا سوال منم همینه. اینکه چرا در حالت خشک، بلوری نیستن؟ نمک خشک هم یه جامد یونیه و باید بلوری باشه ( درباره حالت خشک نمک عرض کردم کتاب نوشته گرد)
      مرسی از شما که پاسخ میدید.
      واژه های بلور و متبلور با هم متفاوت اند . جامد های یونی بلوری اند ولی تنها وقتی آب جذب میکنن متبلور میشن . پس قبل جذب آب بلوری هستند ولی متبلور نیستن . فکر کنم متن زیر کمکتون کنه :
      7013cd97-32a8-43ac-9d63-eb69da529ff6.jpg

2. Top | #1142
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hameeed نمایش پست ها
      واژه های بلور و متبلور با هم متفاوت اند . جامد های یونی بلوری اند ولی تنها وقتی آب جذب میکنن متبلور میشن . پس قبل جذب آب بلوری هستند ولی متبلور نیستن . فکر کنم متن زیر کمکتون کنه :
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 7013CD97-32A8-43AC-9D63-EB69DA529FF6.jpg
مشاهده: 102
حجم: 74.2 کیلو بایت
      بله عالی بود. ممنون از جواب کاملتون

3. Top | #1143
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Question استوکیومتری

فرمول مولکولی این سوال چی میشه؟ممنون میشم توضیح بدید
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست img_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_%DB%B1%DB%B4%DB%B1%DB%B8%DB%B3%DB%B5.jpg  

4. Top | #1144
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phatums نمایش پست ها
      هانی هیچ اطلاعاتی راجع به جرم مولی این ترکیب نداریم
      پس نمیتونیم فرمول مولکولیش رو بدست بیاریم
      !'Sei Bella Come Un Gol al 90

5. Top | #1145
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      چه کتابیه؟

6. Top | #1146
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      در این سوال شما باید یکبار با فرض وجود اکسیژن در ترکیب اولیه و یکبار با فرض عدم وجود اکسیژن سوال رو حل کنید . در اینصورت دو تا معادله بدست میاد که با حل اونا به جواب میرسید . در این سوال باید نیم نگاهی هم به گزینه ها داشته باشید مثلا در فرض وجود اکسیژن چون گزینه ای با بیش از یک اکسیژن نداریم میتونید ترکیب رو به صورت CxHyO در نظر بگیرید و به O پارامتر اختصاص ندید

7. Top | #1147
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 7013CD97-32A8-43AC-9D63-EB69DA529FF6.jpg
مشاهده: 102
حجم: 74.2 کیلو بایت
      سلام یه سوال ، خصلت فلزی و واکنش پذیری چه رابطه ای دارن تو میکرو نوشته تیتانیم خصلت فلزی بیشتری از اهن داره ولی واکنش پذیری کمتری داره ، و یه سوال دیگه یخ سخت محسوب نمیشه؟

8. Top | #1148
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیرحسین۱۰۲۷۷ نمایش پست ها
      چه کتابیه؟
      خیلی سبزشیمی3

9. Top | #1149
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      در این سوال شما باید یکبار با فرض وجود اکسیژن در ترکیب اولیه و یکبار با فرض عدم وجود اکسیژن سوال رو حل کنید . در اینصورت دو تا معادله بدست میاد که با حل اونا به جواب میرسید . در این سوال باید نیم نگاهی هم به گزینه ها داشته باشید مثلا در فرض وجود اکسیژن چون گزینه ای با بیش از یک اکسیژن نداریم میتونید ترکیب رو به صورت CxHyO در نظر بگیرید و به O پارامتر اختصاص ندید
      مطمئنین به جواب میشه رسید؟!
      ضریب این فرمول هرچیزی میتونه باشه!

وقتی جرم کل رو نمیشه دونست با پارامترم به جواب نمیرسیم
      اگه راه خاصی هست ممنون میشم توضیح بدین

10. Top | #1150
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parsa01 نمایش پست ها
      سلام یه سوال ، خصلت فلزی و واکنش پذیری چه رابطه ای دارن تو میکرو نوشته تیتانیم خصلت فلزی بیشتری از اهن داره ولی واکنش پذیری کمتری داره ، و یه سوال دیگه یخ سخت محسوب نمیشه؟
      در جدول تناوبی هرچه از چپ به راست حرکت کنیم خصلت فلزی کمتر میشه ، تیتانیوم قبل از آهن قرار داره پس خصلت فلزیش بیشتره ، واکنش پذیری هم با ساختار الکترونی میتونه ارتباط داشته باشه . سوال آخرتون رو متوجه نشدم . نظام جدید هستین؟

11. Top | #1151
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lolipop نمایش پست ها
      مطمئنین به جواب میشه رسید؟!
      ضریب این فرمول هرچیزی میتونه باشه!

وقتی جرم کل رو نمیشه دونست با پارامترم به جواب نمیرسیم
      اگه راه خاصی هست ممنون میشم توضیح بدین
      من یه بار فرض کردم اکسیژن نداریم ، یه معادله بدست آوردم زیروند ها رو انداختم هیچکدوم از گزینه های ۲ و ۴ در معادله صدق نکردند . با فرض وجود اکسیژن یه معادله دیگه بدست آوردم زیروند های گزینه های ۱ و ۳ رو انداختم گزینه ۱ صدق کرد ولی ۳ نکرد

12. Top | #1152
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من یه بار فرض کردم اکسیژن نداریم ، یه معادله بدست آوردم زیروند ها رو انداختم هیچکدوم از گزینه های ۲ و ۴ در معادله صدق نکردند . با فرض وجود اکسیژن یه معادله دیگه بدست آوردم زیروند های گزینه های ۱ و ۳ رو انداختم گزینه ۱ صدق کرد ولی ۳ نکرد
      آهان من فکر کردم ایشون با وجود اکسیژن تو این ترکیب مشکلی ندارن و فرمول مولکولی کلی رو میخوان

13. Top | #1153
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      در جدول تناوبی هرچه از چپ به راست حرکت کنیم خصلت فلزی کمتر میشه ، تیتانیوم قبل از آهن قرار داره پس خصلت فلزیش بیشتره ، واکنش پذیری هم با ساختار الکترونی میتونه ارتباط داشته باشه . سوال آخرتون رو متوجه نشدم . نظام جدید هستین؟
      ممنون راجع عناصر واسطه هم این قانون چپ به راست صدق میکنه؟ اخه الان اهن از روی عقب تره ولی روی خصلت فلزیش بیشتره ! روش پیشنهادی شما برای جمع بندی شیمی چیه ؟ ممنون

14. Top | #1154
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      ممنون راجع عناصر واسطه هم این قانون چپ به راست صدق میکنه؟ اخه الان اهن از روی عقب تره ولی روی خصلت فلزیش بیشتره ! روش پیشنهادی شما برای جمع بندی شیمی چیه ؟ ممنون
      در کتاب درسی تنها مورد زیر اشاره شده و در مورد مقایسه خصلت فلزی دو تا عنصر خاص بحثی آورده نشده :
      5e8fe7f0-c124-4f1e-a4b7-0225b641229a.jpeg

در مورد جمع بندی هم من کسی نیستم نظر بدم دکتر های زیادی در انجمن داریم که میتونن بهتر پاسخ گو باشن ولی من از موج آزمون استفاده میکنم و خوبه

15. Top | #1155
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      بنظر من نمیشه بطور قطعی حرفی راجب عناصر واسطه زد ، علاوه بر اینکه هر گروه از عناصر واسطه رفتار خاص خودشون رو دارن ، عنصر های یک گروه هم ، با هم تفاوت زیادی دارند علاوه بر این لایه ظرفیتشون هم بی نظمی های زیادی دارن ، در مجموع با توجه به برداشتی که من از کتاب کردم راجب عناصر واسطه فقط میشه به طور کلی گفت از چپ به راست خواص فلزی کم میشه (جدای از استثنا هایی که وجود داره)

صفحه 77 از 94 نخستنخست ... 6776777887 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن