خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 53
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

دانشگاه فرهنگیان((تربیت معلم))

سلام .در مورد دانشگاه فرهنگیان چند تا سوال داشتم لطفا توضیح دهید

زمان اعلام نتایج چند برابر ظرفیت این دانشگاه چه زمان است((قبل از نتایج نهایی کنکور است یا بعد از ان)))؟؟؟

زمان مصاحبه ؟؟؟

سوالات مصاحبه و هر چیزی که به این موضوع کمک کند؟؟؟

من برای انتخاب رشته اقدام کرده ام اگه یک رشته ای مثل پزشکی قبول بشم از طرفی در مصاحبه ی دانشگاه فرهنگیان هم قبول بشم می تونم انصراف از دانشگاه فرهنگیان بدم؟؟
      زمان اغاز به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان مهر است یا بهمن ماه؟؟؟

حقوق این دانشگاه در طول تحصیل چقدر است؟؟؟
      فارغ اتحصیلان علوم تربیتی در چه دروسی تدریس خواهند کرد؟؟؟
      علوم تربیتی بهتر است یا دبیری های دروسی مثل زیست شیمی و غیره؟؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سوالای این اقا سوالای منم هست لطفا راهنمایی کنید

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hsamkarimiyan نمایش پست ها

زمان اعلام نتایج چند برابر ظرفیت این دانشگاه چه زمان است((قبل از نتایج نهایی کنکور است یا بعد از ان)))؟؟؟

زمان مصاحبه ؟؟؟

من برای انتخاب رشته اقدام کرده ام اگه یک رشته ای مثل پزشکی قبول بشم از طرفی در مصاحبه ی دانشگاه فرهنگیان هم قبول بشم می تونم انصراف از دانشگاه فرهنگیان بدم؟؟

با سلام ، زمان اعلام نتایج چندبرابر ظرفیت : قبل از نتایج نهایی کنکور (بستگی به حدنصاب رسیدن داره) ، در کل نتایج اینکه در دانشگاه فرهنگیان قبول شدین یا نه همزمان با نتایج نهایی کنکور توی همون کارنامه انتخاب رشتتون نوشته میشه...

زمان مصاحبه : بعد از انتخاب رشته شما صورت میگیره (ما بین انتخاب رشته و اومدن نتایج نهایی)

سوالات و نحوه مصاحبه :

در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم چه سئوالاتی پرسیده می شود؟ آگاهی از وضعیت و روش مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم
      ۱- در بدو ورود سلام کردن و راحت بودن
      ۲- وضعیت ظاهر فرد: در حین مصاحبه ناخن ها . حجاب. لباس . آرایش شده یا خیر . در بدو ورود کفش و... مورد توجه قرار می گیرد
      ۳- طرز نشستن
      ۴- کم رویی و خجالتی بودن
      ۵- قدرت بیان و خوب صحبت کردن و با افراد مصاحبه کننده خوب رابطه برقرار کردن و راحت بودن
      ۶- روخوانی قران : ابتدا نحوه برداشتن قران. بوسیدن قران. دست روی کلمات می گذارید یا خیر. بسم الله . صدق الله ....
      ۷- تسلط بر احکام : برخی کتب با حجم کم به نام رساله آموزشی هستند که می توان از آنها استفاد ه کرد در مورد مواردی مانند نماز ایات. نماز جمعه . وضو. روزه . مرجع تقلید. و....
      ۸- هوشیار بودن : مثلا پرسیده می شود که نماز میت چند رکوع دارد !!!!
      ۹- سئولات علمی مرتبط با رشته در سطح روان و ساده . هرکس متناسب با رشته مورد تقاضا مثلا برای دبیری زیست چند سئوال ساده از زیست یا تاریخ در مورد تاریخ البته در همین جا باید هوشیار بود که سئوال هوشیاری را بتوان جواب داد . مثلا ممکن است از متقاضیان تاریخ پرسیده شود آغا محمدخان قاجار چند فرزند داشت؟که باید هوشیار بود ایشان خواجه بوده اند!
      ۱۰- سئوالات روان شناسی و فرهنگی پیرامون شغل : مثلا هدف شما از دبیر شدن ؟ اگر کسی در کلاس شما شلوغ کرد شما چکار می کنید؟ اگر کلاس شما شلوغ باشد نشانه چیست؟ چقدر به پول اهمیت می دهید؟ مزایای دبیر شدن در چیست؟ نحوه ارتباط شما در مدرسه با سایر عوامل چگونه می تواند باشد؟و.....
      ۱۱- تسلط بر مسائل سیاسی : مانند اوضاع منطقه خاورمیانه . جهان. وضعیت هسته ای ایران. وضعیت دولت. لذا لازم است خبرها ی ساعت ۲۱ را خوب پی گیری کنید
      ۱۲-داشتن مدارک لازم : موفقیت ها . عضو شورا بودن. عضو بسیج بودن. عضو یا همکاری با جایی داشتن مثلا در انتخابات یا فرمانداری یا شهرداری یاانجمن اسلامی یا. تقدیرنامه های مرتبط
      ۱۳- آگاهی از مسئولان استان و شهرستان مانند استاندار.امام جمعه.نماینده ولی فقیه. ...
      لطفا در صورت استفاده منبع را ذکر فرمایید.

نظر محمد:

با سلام و تشکر از مطلب خوبتان.پارسال که دوستام رفته بودند مصاحبه ازشون بیشتر درباره ولایت فقیه پرسیده بودند.البته اولشم یه تست اعتماد به نفس گرفته بودن ازشون.یعنی همون ابتدای کار یه لغت نامانوس انگلیسی ازشون پرسیده بودن که ببینن طرف خودشو گم میکنه یا نه؟بعد هم درباره ولایت فقیه پرسیده بودند.مثلا از یکی پرسیده بودند ولایت فقیه رو توضیح بده که فکر کنم خوندن همون مطالب کتاب دین و زندگی سوم درس ولایت فقیه برای پاسخگویی کافی باشه البته اگه یه خودی هم نشون بدیم بد نیست.مثلا دوستم گفته بود خداوند در آیه قرآن می فرماید ای پیامبر آنچه که به تو نازل شده به مردم ابلاغ کن اگه چنین نکنی انگار رسالتت رو انجام ندادی که این موضوع اهمیت ولایت رو میرسونه.طرف مصاحبه کننده هم کلی ازش خوشش اومده بود.از اون یکی دوستم پرسیده بودن اگه کسی به رهبر فحش بده چی کار میکنی؟اون بیچاره هم هنگ کرده بود.!!!!خلاصه گفتم تا اگه صلاح دونستید این بند رو هم به مطالب بالا اضافه کنید.با تشکر.

نظر شکر

سلام من پارسال در مصاحبه تربیت معلم شرکت کردم ولی دانشگاه نرفتم و امسال کنکور میدم یه سری سولاتی که از من پرسیدند این بود که:طرز وضو گرفتن-سوالاتی درباره نماز جمعه و نماز جماعت و اینکه در آنها شرکت میکنم یا نه که من هم راستش را گفتم-شرکت در راهپیمایی ها- سوال دیگری که از من پرسیدند این بود که اگر دانش آموزی به تو بی ادبی و بی احترامی کند تو چطور برخورد میکنی-سوال درباره ی اینکه توی چه سایتهایی میری-سوال درباره اینکه چرا میخای معلم بشی و اینکه چرا در انتخابهایت تربیت معلم رو زدی-و چیزای دیگه اصلیاش اینایی بود که نوشتم در ضمن قد و وزن نیز خیلی مهم بود و به وزن من گیر دادن.

نظر فائزه

سلام.
      من پارسال برال مصاحبه تربیت معلم رفتم.
      اول که معاینه چشم بود و قدم رو پرسید!
      مرحله بعد 3تا آقا و 1خانم تو یه اتاق بودن که هر کدوم تو یه زمینه (روانشناسی معارف و...) سوال میپرسیدن و تو یه فرم علامت میزدن.
      چند خصوصیت خوب و بدت رو بگو؟!
      قرآن رو بردار چند آیه بخون...
      سرگرمی هات چیه؟
      کتاب میخونی؟ آخرین کتابی که خوندی؟ تو مدرسه میرفتی کتابخونه؟
      تو مدرسه عضو بسیج و چه گروههایی بودی؟ مشارکتت؟
      تو درسات واسه تحقیق از چه منبعی استفاده میکردی؟
      تربیت معلمو انتخاب چند زدی؟ چرا میخوای معلم بشی؟ رتبت؟
      آدرس خونتون!!!! واسه نماز میری مسجد؟ همیشه؟ اسم مسجد و پیش نماز مسجدی که میری؟!!!!
      فکر کن اول مهره معلمی رفتی سر کلاس!!!! (باید نمایش بازی میکردی! تست بازیگری بود!!!)
      فکرکن بچه ها سر کلاسن بهشون درس بده!!!!
      وسطاشم هی میگفت بچه ها دارن حرف میزنن باید به بچه های خیالی تذکر میدادی!!! (در ضمن باید به بچه ها نگاه میکردی نه اونا!!!!)
      تو چه مراسم مذهبی و سیاسی مثل راهپیمایی شرکت کردی؟ آخرین بار که رفتی چه مناسبتی بود؟
      رای میدی؟ چند بار رای دادی؟ چه انتخاباتی بود؟ شناسنامه رو نگاه میکنن قسمت مهر رای!!!!
      در باره ی رهبر و رئیس جمهور و خبرگان و .... که چه جوری انتخاب میشن؟
      یه چیز خیلی مهم دخترا حتما چادر سرشون کنن!!!! روزی که من رفتم فقط من و یه نفر دیگه چادر نداشتیم!!!! و از من پرسید چرا چادر نداری و....
      در مورد لباس و حجاب میپرسن که همیشه همین طوری و...
      ماهواره دارین؟ فیلم چی میبینی؟! (مهمه ها!!! من خیلی وقت بود تلوزیون نمیدیدم ازم درباره یه فیلم دونگی یا یه همچین چیزی پرسید!!! جوابی نداشتم فکر کرد ماهواره میبینم!گفت الان چه فیلمهایی پخش میشه؟)
      با یه سری سوال مسخره! فرق کتاب و مجله!!! هادی ساعی که بود و چه کرد؟!!!
      نظر ساناز:

سلام. من پارسال برای مصاحبه تربیت معلم رفتم.
      سوال روانشناسی مثل: اگه معلم شدی و مدیر مدرسه با این که روش تدریست خود بود الکی ازت ایراد گرفت چه برخوردی باهاش میکنی؟!
      مذهبی: نماز رو باید یه 4رکعتی کامل میخوندی و توضیح میدادی.
      غسل و نماز جمعه چه جوریه؟
      با چه دعایی انس داری و چه روزی میخونی؟
      اسم چند تا مرجع تقلید؟
      اگه نظر مرجع تقلیدت با رهبر فرق داشته باشه کدوم رو اجرا میکنی؟
      و مثل بازجویی همه ی سوالها و جوابها رو کامل مینوشتن!
      به نظر من این یک روز رو بیخیال صداقت بشین و طوری لباس بپوشید و طوری جواب بدید که اونا دوست دارن!
      من که به خاطر صداقتم رد شدم با این که رتبم خیلی خوب بود...

آرشیو تجربیات مصاحبه بصورت نظرات :
      نظرات

منبع : وبلاگ شخصی مشاور استاد الهیار امیری
      خیر! اگه قبول شدید باید بروید! و شما نمی توانید بگید که نمیرین! چون دانشگاه فرهنگیان ، دانشگاه روزانه (اونم از نوع شبانه روزی ، دولتی) است!

زمان شروع کلاس بستگی به فرآیند جذب دانشجو ها دارد بطوریکه اگه تا مهر ماه تعداد نفرات قبول شده در نیم سال اول به حد نصاب رسید از مهر ماه شروع میشه اما اگه فرآیند جذب دانشجو به حد نصاب نرسه و کلاس به هر نحوی به دلایل کمبود دانشجو تشکیل نشه شروع کلاس ها از نیم سال دوم یا همون بهمن ماه خواهد بود!

در کل حقوق معلمی متوسط است و نباید توقع زیادی داشته باشین و اگه از حقوقتون (درآینده) راضی نباشین باید بعد از ظهر ها کار کنین که الان اکثرا همینکارو میکنن... نمونش مسافرکشی برخی معلمان ابتدایی

اما اگه منظورتون رشته های دبیری مانند زیست شناسی باشه ، اونموقع دیگه واقعا نونتون توی روغنه! چون اگه دبیر زیست شناسی یا ریاضی یا فیزیک و یا شیمی باشین میتونین کلاس خصوصی بذارین و میتونین درآمد زیادی داشته باشین! (خصوصا دبیر زیست شناسی درآمدشون اگه کلاس خصوصی و کلاس کنکوری بذارن به چندین میلیون در سال میرسه! منبعش هم خبرآنلاین هست)

فارغ التحصیلان علوم تربیتی معلم یا معاون پرورشی میشن البته بعدا اگه خوب کارکنین درجه معاونت و مدیریت مدارس رو هم بهتون میدن (با توجه به سابقتون)

اگه حوصله درس دادن واقعی دارین خب معلوم دبیری زیست و شیمی! بخاطر اینکه میتونین کلاس خصوصی و کنکور بذارین و درآمد زیادی داشته باشین ...

منبع همه گفته هام : وبلاگ ساحل علم در بخش نظرات و پست ها

امیدوارم موفق و موید باشین ؛
      ویرایش توسط Leonardo : 11 مرداد 1394 در ساعت 18:38

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Leonardo نمایش پست ها
      با سلام ، زمان اعلام نتایج چندبرابر ظرفیت : قبل از نتایج نهایی کنکور (بستگی به حدنصاب رسیدن داره) ، در کل نتایج اینکه در دانشگاه فرهنگیان قبول شدین یا نه همزمان با نتایج نهایی کنکور توی همون کارنامه انتخاب رشتتون نوشته میشه...

منبع همه گفته هام : وبلاگ ساحل علم در بخش نظرات و پست ها

امیدوارم موفق و موید باشین ؛
      ممنون که پاسخ دادید ..
      یه سوال اگه به شما در این مصاحبه بگن
      اگه با مدیر مدرسه اختلاف نظر داشتی چه می کنی ؟؟؟
      و اگه وارد کلاس بشید بهتون بخندنچه می کنید؟؟؟
      چه پاسخی می دهید

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

زمان مصاحبه ؟؟؟

زمان اعلام نتايج زودتر از نتايج سراسري خودشون اعلام ميكنن- حقوق در طول تحصيل اگه تعهد بگيرن بين 200 تا 400 متفاوت هست در زمان دانشجويي- رشته علوم تربيتي يعني اموزگار مقطع ابتدايي

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون که پاسخ دادید ..
      یه سوال اگه به شما در این مصاحبه بگن
      اگه با مدیر مدرسه اختلاف نظر داشتی چه می کنی ؟؟؟
      و اگه وارد کلاس بشید بهتون بخندنچه می کنید؟؟؟
      چه پاسخی می دهید
      اگه با مدير اختلاف نظر داشتم با هم نظراتمون رو محترمانه نقد و بررسي ميكنيم حتي از نظر ساير معلمان هم استفاده ميكنم -2- اگه بچه ها بخندن معلم با لبخند دليل خندشون رو ميپرسه و از اين خنده براي ارتباط بهتر و دوستي با دانش اموزانش استفاده ميكنه اگه معلم عصباني بشه به شماتت دانش اموزان اضافه ميشه براي همين بايد با زبان خودشون با اونها رفتار كرد هميشه بايد در تدريس دانش اموزان رو مشاركت داد

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط safer1 نمایش پست ها
      اگه با مدير اختلاف نظر داشتم با هم نظراتمون رو محترمانه نقد و بررسي ميكنيم حتي از نظر ساير معلمان هم استفاده ميكنم -2- اگه بچه ها بخندن معلم با لبخند دليل خندشون رو ميپرسه و از اين خنده براي ارتباط بهتر و دوستي با دانش اموزانش استفاده ميكنه اگه معلم عصباني بشه به شماتت دانش اموزان اضافه ميشه براي همين بايد با زبان خودشون با اونها رفتار كرد هميشه بايد در تدريس دانش اموزان رو مشاركت داد
      يك سوال مهم كه ميپرسن اين هست كه بهترين شغلي كه دوست دارين رو با دليل بگين شما حتما بايد بگيد ارزوم هست معلم بشم چون باعث پيشرفت جامعه ميشه و.................(منظورم اين هست كه بگين اولين انتخاب شغلم معلمي هست )

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      لباس پوشيدنتون ساده باشه و بعد براي گزينش براي قبولي كامل در زمان اعلام نتايج از همسايه هاتون در ارتباط با شما سوال مي پرسن و اطرافيان مثل مدرسه تون و....شما رو تاييد كنن.....( اين مرحله زياد جاي نگراني نداره )..........بيشتر سوالات در ارتباط با نماز هست و ميپرسن نماز جمعه شركت كردين چقدر فاصله هست از خونتون تا مكان اقامه نماز جمعه .....اذان و اقامه حفظ باشين و ميگن قران هم اونجا اندازه يك خط از روي قران بخونيد...اگه كسي حافظ يا قاري قران باشه يا مداركي در اين ارتباط داشته باشه خيلي دوست دارن (گر چه تعداد اين افراد اندك هستن) حتي بعد از قبولي در برنامه هاي پرورشي از افرادي كه صوت خوب قراني دارن كمك ميگيرن ....

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هر سوال پرسيدن شما مشاركتي پاسخ بدين مثلا اگه بپرسن هزينه بخوايين از دانش اموز بگيرين يا كلاس اضافه براي دانش اموز با چه كساني مطرح ميكنيد؟ شما بگين اول با مدير هماهنگ ميكنم بعد در جلسه اوليا و مربيان مطرح ميكنم ......اگه اختلافي پيش بياد در شوراي معلمين مطرح ميكنم و نظر بقيه رو قبول ميكنم.............در ارتباط با تنبيه اگه پرسيدن مي تونيد بگين تنبيه بدترين و معكوس ترين جواب رو ميده اگه معلم با دانش اموز دوست باشه و در تدريس از اونها بهره بگيره بهترين راه است (يعني صحبتي بكنيد كه نشون بده شما با تنبيه مخالف هستين )......در ارتباط با صحيفه سجاديه هم اطلاعات كلي رو بدونين

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      زمان اعلام نتايج زودتر از نتايج سراسري خودشون اعلام ميكنن- حقوق در طول تحصيل اگه تعهد بگيرن بين 200 تا 400 متفاوت هست در زمان دانشجويي- رشته علوم تربيتي يعني اموزگار مقطع ابتدايي
      اگه زمان اعلام نتایج اولیه زود تر از نتایج کنکور است مصاحبه ایا بازهم قبل از کنکور است یا بعد از اعلام نتایج کنکور است؟؟

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه زمان اعلام نتایج اولیه زود تر از نتایج کنکور است مصاحبه ایا بازهم قبل از کنکور است یا بعد از اعلام نتایج کنکور است؟؟
      قبل از نتايج كنكور --در سنوات قبل اينطور بوده شايد امسال تغيير كنه ولي كلا به اين صورت هست

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام.منم یه سوال دارم.من واسه دانشگاه فرهنگیان مجاز نشدم.میخواستم بدونم میشه تو انتخاب رشته دبیری هارو هم بزنم یا نه؟

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AMIN.VAFA نمایش پست ها
      سلام.منم یه سوال دارم.من واسه دانشگاه فرهنگیان مجاز نشدم.میخواستم بدونم میشه تو انتخاب رشته دبیری هارو هم بزنم یا نه؟
      سلام ، خیر شما اگر مجاز نشدید نمی توانید/نباید آنها را انتخاب کنید .

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AMIN.VAFA نمایش پست ها
      خير نمي تونيد دانشگاه فرهنگيان دبيري بزنيدولي دبيري هاي بدون استخدامي رشته هايي كه در دانشگاه ازاد يا سراسري با كلمه دبيري همراه است و جزئ ظرفيت ازاد هست رو مي تونيد

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      قبل از نتايج كنكور --در سنوات قبل اينطور بوده شايد امسال تغيير كنه ولي كلا به اين صورت هست
      منظور شما از نتایج کنکور 1:نتیجه ی نهایی کنکوره یا 2:کارنامه ی سبز است؟؟

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن