خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات

3سوال از الکتربسیته ساکن

سلام...
      لطفا با پاسخ کامل باشه ممنونimg_20150801_130647.jpg

2. Top | #2
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      up

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      امیر جان سوال اول طبق گفته کتاب و گاج مماس رسم شده درست هست حالا الگو نمیدونم بر چه اساسی گفته اما مماس صحیح هست

در مورد سوال سوم یه نکته هست که میگه " میدان در نقطه وسط بین دو بار نقطه ای هم اندازه و هم علامت صفر میباشد " با توجه به این نکته :

توی بی نهایت تقریبا اثری از میدان نیست پس صفر در نظر میگیریم نتیجه اینکه میدان برآیند ابتدا افزایش سپس کاهش دوباره افزایش و سپس کاهش می یابد
      نکته بالا رو با رسم بردار های میدان خیلی راحت میشه اثبات کرد

روی سوال دوم هم دارم فکر میکنم اگر جواب مطمئنی داشتم میگم

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.h نمایش پست ها
      سلام...
      لطفا با پاسخ کامل باشه ممنونبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20150801_130647.jpg
مشاهده: 46
حجم: 75.0 کیلو بایت
      سوال 1 باید خطوط مماس باشند. چون خطوط میدان یکنواخت نیست، پس خط مماس روی خطوط نباید بیفتند. مال نشر الگو (طبق اون چیزی که شما کشیدین) درست نیست.
      سوال 2 اگه در امتداد خط واصل حرکت کنیم، میدان ضعیف شده و سپس به هنگام رسیدن به بار مقابل، قوی‌تر میشه. اینو با دقت کردن در خطوط میدان اطراف این دو بار متوجه خواهید شد.
      سوال 3 رو هم کامل جواب دادن.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      با اجازه آقای نادری عزیز

من یه استدلال دیگه برای سوال دومت پیدا کردم(البته برای بقیه سوالا هم جواب میده):

در روی دوبار اندازه میدان بی نهایت هست(چون فاصله اش صفره). وقتی از a به b میریم از بی نهایت به بی نهایت حرکت کردیم,پس باید میدان کم بشه بعد زیاد بشه!

میدونم خیلی استدلالم کیلویی و مسخره شد ولی برای همه ی سوالا جواب میده!! البته باید نقاط صفر رو هم علاوه بر نقاط بی نهایت در نظر گرفت!!

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نادری نمایش پست ها
      سوال 1 باید خطوط مماس باشند. چون خطوط میدان یکنواخت نیست، پس خط مماس روی خطوط نباید بیفتند. مال نشر الگو (طبق اون چیزی که شما کشیدین) درست نیست.
      سوال 2 اگه در امتداد خط واصل حرکت کنیم، میدان ضعیف شده و سپس به هنگام رسیدن به بار مقابل، قوی‌تر میشه. اینو با دقت کردن در خطوط میدان اطراف این دو بار متوجه خواهید شد.
      سوال 3 رو هم کامل جواب دادن.
      استاد به نظر شما این تحلیل من طبق دو تصویر زیر درسته ؟ ( البته از گفته شما اینو برداشت کردم )

در دو بار مثبت ابتدا کاهش می یابد و در وسط به صفر میرسد و سپس دوباره افزایش می یابد

در دو قطبی ابتدا افزایش می یابد و به مقدار حداکثر ( در وسط دو بار هم اندازه و غیر هم نام ) میرسد و سپس دوباره کاهش می یابد

7. Top | #7
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط forgotten نمایش پست ها
      استاد به نظر شما این تحلیل من طبق دو تصویر زیر درسته ؟ ( البته از گفته شما اینو برداشت کردم )

در دو بار مثبت ابتدا کاهش می یابد و در وسط به صفر میرسد و سپس دوباره افزایش می یابد

در دو قطبی ابتدا افزایش می یابد و به مقدار حداکثر ( در وسط دو بار هم اندازه و غیر هم نام ) میرسد و سپس دوباره کاهش می یابد
      در دو قطبی هم، اگه منظورت حرکت در امتداد خط واصل هست، باز میدان تا وسط مسیر کم میشه و سپس تا رسیدن به بار مقابل بیشتر میشه.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن