سلام من فارغ التحصيل رشته برق هستم مهرماه شروع به خواند كردم چكار كنم كه امسال بهترين نتيجه قابل قبولي را بگيرم البته براي سال آينده هم مي خواهم شركت كنم و در دروس زبان فيزيك مغناطيس كنترل و تجزيه و تحليل ضعيف هستم چطوري هم براي امسال و هم براي سال آينده برنامه ريزي كنم
پاسخ : سلام پيشنهاد مي كنم بر روي دروسي كه تسلط بيشتري داريد، بيشتر تمركز كرده و حتما سؤالات كنكور سال هاي گذشته را حل كنيد. براي دروسي كه مشكل داريد، لازم نيست تمام مباحث را مطالعه كنيد، مباحثي را كه مطالعه مي كنيد، خوب ياد بگيريد تا بتوانيد به سؤالاتي كه سر جلسه كنكور از اين مباحث داده مي شود، پاسخ دهيد. امكان دارد شما تنها 50درصد يا 60درصد برخي دروس را مطالعه كنيد كه البته سعي كنيد 50درصد يا 60درصدي كه مطالعه مي كنيد را خوب ياد بگيريد تا توانايي پاسخگويي به اكثر سؤال هايي كه از اين بخش ها داده مي شود را داشته باشيد. اگر نتيجه آزمون كنكور امسال مطلوب شما نبود، مطالعات خود را ادامه مي دهيد و مباحثي را كه مطالعه نكرده ايد را مي خوانيد و اگر نتيجه آزمون كنكور امسال مطلوب شما بود و توانستيد رتبه قابل قبولي كسب كنيد، مي توانيد در دانشگاه مورد نظرتان ادامه تحصيل دهيد.