خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

| + | توضیح در مورد پردیس بین الملل و ظرفیت مازاد |+|

درود

همونطور که میدونین پردیس بین الملل یا همون خودگردان تو سال 83 برپا شد ! تا سال 88 کسی اینها رو نمیشناخت یا کمتر کسی از این دانشگاه ها اطلاع داشت ! واسه همین رتبه های بالای 50-60 هزار رفتن سمت این دانشگاه ها واسه پزشکی و داروسازی و دندان پزشکی ! ولی از سال 89 که خیلی ها هجوم اوردن سمت این دانشگاه ها ! مسئولین مجبور شدن شیوه پذیرش رو تغییر بدن ! 5 برابر ظرفیت اسم دانشجو رو اعلام میکردن و به ترتیب حروف دعوت به مصاحبه میکردن ! و بعد امتیاز میدادن به مصاحبه و اسم ها رو میفرستادن سازمان سنجش ! و سازمان سنجش هم بررسی میکرد و اسامی رو اعلام میکرد ! یعنی به صورت نیمه متمرکز !

این وسط یه سری ها پارتی و پول داشتن خیلی راحت میرفتن تو بدون مصاحبه ! بعضی ها توان دادن چک ضمانت 50 میلیونی رو نداشتن و به قصد قسطی دادن شهریه اومده بودن که تو مصاحبه رد شده بودن ! و یه سری ها هم که به صورت عادی و بر اساس داشتن پول و شایستگی وارد دانشگاه شدن !

این روند تا سال 93 ادامه داشت ! واسه خیلی ها مثل روز مشخص شده بود که اینجور جاها پارتی و پول حرف اول رو میزنه ! و اینکه دانشجوهایی که بعد دو سال و بعد علوم پایه منتقل میشدن به دانشگاه مادر ، جزو ضعیف ترین ها میشدن و این اعتراض استادهای دانشگاه ها و دانشجو ها رو باعث شده بود !

واسه خاطر همین دلایل منطقی ، شیوه پذیرش 5 برابر ظرفیت و مصاحبه یعنی روش نیمه متمرکز کنار گذاشته شد و دانشگاه های پردیس بین الملل با دانشگاه مادر ادغام شد و پذیرش این دانشگاه ها هم مثل سراسری ، متمرکز شد ! مثلا دانشگاه بین الملل تبریز که تو جلفا بود با دانشگاه مادر ادغام شد !

امسال تو دفترچه ما دو تا تعریف کد داریم : پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد

تعریف کد پردیس خودگردان واسه دانشگاه هایی هست که واسه خودشون پردیس بین الملل جداگانه ای داشتن و میتونن تا 50 درصد ظرفیت کل ، دانشجو بردارن ! مثل دانشگاه تبریز که پردیس خودگردانش تو جلفا بود !

تعریف کد ظرفیت مازاد برای دانشگاه هایی هست که واسه خودشون پردیس جداگانه ندارن و فقط میتونن تا 10 درصد دانشجو بردارن ! مثل زابل یا لرستان !

این دو تا دقیقا عین هم هستن ! مثل این میمونه یکی به اب بگه hoh یا یکی بگه h2o ! ماهیت هردوشون ، نحوه پذیرششون ، رتبه پذیرششون کاملا یکی ـه ! شهریه ها هم همون شهریه های پردیس خودگردانه .. همون 16 میلیون و 17 میلیون و ..

فقط یه چیزی در مورد این رشته ها هست اونم اینکه بر خلاف گفته مسئولین و سازمان سنجش ، تو انتخاب این رشته ها اولویت کاملا حرف اول رو میزنه ! و اینکه بعضی از دانشگاه ها واسه خودشون قانون دارن ! اینکه باید پردیس گیلان جزو 4 انتخاب اول باشه و تبریز جزو انتخاب 6 ! پایین تر باشه سیستم قبول نمیکنه ! و اینکه این رشته ها باید جزو 10 رشته اول انتخابی باشن .. این ها همش شایعات انتخاب رشته بین الملل هستن و از سوی مسئولین نه تایید و نه تکذیب شده ولی عملا تو پذیرش ، این نکته ها کاملا به چشم میاد ..

داشتیم یه نفری که رتبه 2500 منطقه 1 بود دانشگاه بین الملل مشهد قبول نشده بود ولی یه نفر دیگه با رتبه 4200 منطقه 1 مشهد رو اورده بود .. فرقشون اولویت انتخابیشون بود !

شاید به خاظر قانون تعهد 3 برابر تحصیل ، خیلی ها پردیس و ظرفیت مازاد رو انتخاب کنن که اگه اینجوری بشه رتبه پذیرش تا 4000 هم میاد پایین !

ویرایش توسط FaaRshD : 07 مرداد 1394 در ساعت 17:31

2. Top | #2

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ایا واقعا این اولویت پزیرش حقیقت داره ؟؟یعنی حتما باید اول پردیس ها رو زد ؟ اخه مگه نباید اول دست بالا (دولتی ها)زد

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shim نمایش پست ها
      ایا واقعا این اولویت پزیرش حقیقت داره ؟؟یعنی حتما باید اول پردیس ها رو زد ؟ اخه مگه نباید اول دست بالا (دولتی ها)زد
      نه اجباری برای اولویت نیست
      مشاور

4. Top | #4

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      طبق توضیحات دوستمون منم الان یکم نگران شدم... آخه پردیسا و ظرفیت مازادا رو میخوام آخرا مثلا ردیف 120 به بعد بزنم.........
      بنظرتون تاثیر نداره؟

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sn912sajjad نمایش پست ها
      طبق توضیحات دوستمون منم الان یکم نگران شدم... آخه پردیسا و ظرفیت مازادا رو میخوام آخرا مثلا ردیف 120 به بعد بزنم.........
      بنظرتون تاثیر نداره؟
      نه ایراد نداره اما خب اولویت باشه چون سیستم از بالا میاد خب اگه ظرفیت باشه و رتبه شما هم بخورده مال شما رو میزنه تنها مزیت اش همینه
      مشاور

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اولویت در سیستم انتخاب رشته سراسری هیچ تاثیری نداره اصلا گوشتون رو به این حرفا ندین.

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سال قبل کارنامه 20 نفر رو گذاشتیم کنار هم + رشته های پذیرفته شده رو .. انتظار یه همچین چیزی رو داشتیم ولی مطمئن نبودیم !

رتبه 2396 منطقه 1 هیچی قبول نشده بود . ترتیب زدنش هم اول دندان بعد دارو بعد پزشکی بود ! ولی رتبه 2852 منطقه 1 پزشکی تبریز رو اورده بود .. تو همین سایت هم بودن کاش این تاپیک رو میدیدن و یه چیزی میگفتن ! رتبه 2400 که از مشهد بود تو همین سایت هم هست اسمش یادم نیست قبول نشده بود ولی یه رتبه دیگه بالاتر از ایشون قبول شده بود .. کاش بیاد و این تاپیک رو ببینه !

تنها تفاوتشون این بود که اولی رشته های پردیس رو بعد از سراسری زده بود ! ولی فرد دوم از همه اول پردیس ها رو زده بود .

تو دفترچه نوشته کشوری ـه و هیچ تاثیری نداره ولی این تو ظاهره که میگن نقشی نداره ولی داره !

به واسطه یه اشنایی که با معاون پردیس بین الملل تبریز دارم رفتم پیشش واسه دلیل پذیرفته نشدن این رتبه و اون گفت که مهم واسه ما اولویت ـه .. این حرفی بود که ایشون زد !

دیگه بزرگتر از کامران صداقت وجود نداره که رتبه ها رو 5 روز قبل نتایج اولیه و نهایی بگه ! کسی که نفوذ فوق العاده ای داره ! .. این حرف ها مورد تایید ایشون ـه ..

این پست هم یه اطلاعیه هست ! کسی رو مجبور نکردیم که حتما به این حرفا گوش بده ..

ویرایش توسط FaaRshD : 07 مرداد 1394 در ساعت 23:55

8. Top | #8

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FaaRshD نمایش پست ها
      سال قبل کارنامه 20 نفر رو گذاشتیم کنار هم + رشته های پذیرفته شده رو .. انتظار یه همچین چیزی رو داشتیم ولی مطمئن نبودیم !

رتبه 2396 منطقه 1 هیچی قبول نشده بود . ترتیب زدنش هم اول دندان بعد دارو بعد پزشکی بود ! ولی رتبه 2852 منطقه 1 پزشکی تبریز رو اورده بود .. تو همین سایت هم بودن کاش این تاپیک رو میدیدن و یه چیزی میگفتن ! رتبه 2400 که از مشهد بود تو همین سایت هم هست اسمش یادم نیست قبول نشده بود ولی یه رتبه دیگه بالاتر از ایشون قبول شده بود .. کاش بیاد و این تاپیک رو ببینه !

تنها تفاوتشون این بود که اولی رشته های پردیس رو بعد از سراسری زده بود ! ولی فرد دوم از همه اول پردیس ها رو زده بود .

تو دفترچه نوشته کشوری ـه و هیچ تاثیری نداره ولی این تو ظاهره که میگن نقشی نداره ولی داره !

به واسطه یه اشنایی که با معاون پردیس بین الملل تبریز دارم رفتم پیشش واسه دلیل پذیرفته نشدن این رتبه و اون گفت که مهم واسه ما اولویت ـه .. این حرفی بود که ایشون زد !

دیگه بزرگتر از کامران صداقت وجود نداره که رتبه ها رو 5 روز قبل نتایج اولیه و نهایی بگه ! کسی که نفوذ فوق العاده ای داره ! .. این حرف ها مورد تایید ایشون ـه ..

این پست هم یه اطلاعیه هست ! کسی رو مجبور نکردیم که حتما به این حرفا گوش بده ..

اما اخه این بر خلاف حرف مشاور ها است ایا میشه بهش اعتماد کرد؟؟؟

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بر اساس علاقه معقولانه کافیه
      مشاور

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بزار نتایج بیاد یه مقایسه ای با هم بکنیم اون وقت معلوم میشه نقش داره یا نه .. سالهای قبل که روال اونجوری بوده ! فعلا باید صبر کرد ..

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بزار نتایج بیاد یه مقایسه ای با هم بکنیم اون وقت معلوم میشه نقش داره یا نه .. سالهای قبل که روال اونجوری بوده ! فعلا باید صبر کرد ..
      شاید دوستاتون ورودی 92 بودند.چون قانون عدم اولویت از 93 اجرا شده.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم از سازمان سنجش پرسیدم -گفتن که اولویت تاثیر نداره

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عزیز چرا جو میدی-من با خیلی از مشاورا صحبت کردم حتی ب خود سازمان سنجش-همه گفتن اولویت هیچ تاثیری نداره

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.میخواستم بدونم من که الان ظرفیت مازاد آزاد قبول شدم یعنی اینکه قطعیه یا این که باید ببینم اگه کسی انصراف داد من میرم بجاش؟بعد ظرفیت مازاد خودگردان یعنی چی .یعنی یه جا دیگه برگزار میشه؟

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خواهش میکنم جواب بدید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن