خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 42
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

مصاحبه با 736 منطقه 2 | رشته تجربی - کنکور 94

با سلام
      خدمت تمامی دو3تان

دوازدهمین
      ! مصاحبه رو اغاز میکنیم با :

رتبه 736 منطقه 2 از
      کرمانشاه
      با معدل کتبی : 18.94

( نام کاربری شون در انجمن :
      KONKUR98 )

عکس کار نامه کنکــور و سوابق تحصیلی شون :

9add915zuvz93eo3kb8k.jpg

o7ah0gcimkvpoc1b662y.jpg

( + سوالات همون سوالات پارسال Parniya خانوم هست
      دیگه وقت و حوصله ای برا آپدیت سوالا توسط من نیس
      لطفا اول این سوالات رو مطالعه کنید
      و اگه سوالی غیر از اینا داشتید بپرسید )

از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید
      + اسپم ممنوع

با تشکر
      و آرزو موفقیت برای همگی شما

( پ.ن : تمایل نداشتن نام خانوادگی شون رو بگن )

خودتون رو معرفی کنید ،از کدوم شهر و اسم مدرسه ؟به نام خدا.علی هستم از کرمانشاه.دیپلم ریاضی.

رشته و دانشگاه انتخابی شما؟انشاءااله پزشکی-انشاءالله علوم پزشکی ایران یا کرمانشاه.

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )
      - تابستان سال اول:هیچی درس نخوندم.
      - تابستان سال دوم:هیچی درس درس نخوندم
      - تابستان سال سوم:به خاطر اشتباه در برنامه ریزی و رفتن به مدرسه از 8 تیر نتونستم ازش خوب استفاده کنم.
      - سال تحصیلی چهارم:از اواخر شهریور تا اواخر آذر تقریبا خوب خوندم اما از دی تا عید به خاطر یه سری مشکلات شخصی نتونستم چندان درس بخونم و همین باعث شد خیلی از بقیه عقب بمونم.
      - دوران طلایی نوروز:تقریبا درس خوندن من برای کنکور 93 از اینجا شروع شد و تقریبا خوب ازش استفاده کنم.
      - دوران جمع بندی:برای کنکور93 تو این دوران زیاد خوندم اما درست نخوندم و همین باعث شد که نتونم خودمو خوب آماده کنم و رتبم تو کنکور93 ، 4000 منطقه 2 شد.
      وقتی رتبه ها اومد خیلی حالم خراب بود و انتخاب رشته کردم و پزشکی و دندون و دارو هیجا رو نیاوردم،خیلی روحیم داغون بود و نمی تونستم با این مسئله کنار بیام.اما عزممو جزم کردم و تقریبا از نیمه مهرماه شروع به درس خوندن کردم و توی آزمونای تعاونی سنجش شرکت می کردم و دفترچه گزینه2 رو توی خونه آزمون می دادم.از نتایج آزمونام تا قبل عید راضی بودم.توی عید درسا رو خوب مرور کردم اما به خاطر گوش دادن به حرف مشاوری که هیچی نمی دونست ریاضی و فیزیک رو تا آخر فروردین نخوندم و این باعث شد دوتا آزمون جامع فروردین و اوایل اردیبهشت رو خراب کنم اما بعد از اون به حرف این مشاورنما گوش ندادم و راه خودمو پیش گرفتم و نتیجم توی آزمونا دوباره خوب شد تا سر کنکور که عمومیا رو خوب و با آرامش دادم اما وقتی سوالات زیست رو دیدم(اولین سوالاتی که توی اختصاصیا میزدم زیست بود) تپش قلب شدید گرفتم و خیلی توی تمرکزم تاثیر داشت وگرنه من برای رتبه زیر 200 رفته بودم.

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ادبیات:لغت و املا:نشر دریافت.ادبیات موضوعی گاج.
      عربی:فیلم های سایت دبیرستان صنعتی شریف(استاد ناصح زاده)+کتاب عربی کامل گاج.
      دینی:آیات و نکات گاج+دینی جامع گاج+کتاب درسی.
      زبان:لقمه لغات مهروماه+زبان جامع مبتکران.
      زمین:جمع بندی طلایی نشر دریافت.
      ریاضی:آموزش ریاضی تجربی مبتکران+بانک تست طلایی مبتکران(جفتش نوشته سعید بیاتی).
      زیست:کتاب درسی+زیست جامع گاج.
      فیزیک:فیزیک پایه گاج+فیزیک پیش نشر الگو.
      شیمی:دوم و سوم و پیش1:مبتکران.پیش2:خیلی سبز.

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟اونجور کلاسوری که نه.اما نکات آزمونا رو(خصوصا زیست،دینی و شیمی)رو بعداز ظهر آزمون توی برگه می نوشتم و لای کتاب تست مخصوص اون درس میزاشتم.

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟تو همه درسا از نکات خلاصه خودم که طی سال نوشته بودم استفاده می کردم اما علاوه بر اونا؛دینی:کتاب درسی.زمین:جمع بتدی طلایی نشر دریافت.ریاضی:همایش ریاضی تجربی نشر دریافت.زیست:کتاب درسی+همایش زیست نشر دریافت.فیزیک:گنجینه فیزیک مهروماه.شیمی:خط ویژه گاج.

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟خدانکنه.امسال اشتباهی جز انتخاب یه مشاور تلفنی که هیچی نمی دونس نداشتم.

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟استفاده نکردم و اطلاعی ندارم.

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟من خودم دیپلم ریاضی هستم و این یعنی 18 درصد از نمره تراز زیست پر!!!!!!

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      ادبیات:اول کتاب درسی،دوم مبحثی از روی کتاب کمک آموزشی و سوم تست فراوان.
      عربی:اون فیلمایی که گفتم رو ببینید و نکته نویسی کنین و بعدش تست زیاد بزنید.
      دینی:کتاب درسی و بعدش تست به مقدار تست بزنید تا دستتون بیاد چطور تست میدن.
      زبان:زیاد لغت بخونید و بعدش زیاد تست بزنید مخصوصا متن و کلوز.
      ریاضی و فیزیک:اول آموزش رو خوب بخونید و مثال تشریحی حل کنین و بعدش تست به مقدار خیلی زیاد.
      زیست:کتاب درسی رو خیلی بخونید و بدش تست بزنید و بعدش پاسخنامه تستا رو حتی اگه تستی رو درست زدین به طور کامل بخونید.
      شیمی:اول درسنامه، دوم پاسخنامه تستا با نکته برداری از اونا و سوم تست به مقدار زیاد.

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟دو روز قبل هر آزمون نکاتی که نوشته بودم رو مرور می کردم.

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟اشتباه من همین بود.در موفقیت من نقش معکوس داشت حالا بچه ها خودشون صاحب اختیار و بهتر می دونن.

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟100 درصد.اما من اصلا قلمچی رو قبول نداشتم و ندارم.

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟خیلی.یه استراحت یک ساعته می کردم و با چنتا نفس عمیق دوباره شروع می کردم.

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟ساعت 11 شب مبخوابیدم و ساعت 7 صبح بیدار می شدم.

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟تفریح که نه.اما جمعه ها تا ساعت 4 بعد از ظهر میخوندم و معمولا بعد از ظهر پیاده روی میرفتم.

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟زیست دوم و سوم+ادبیات+ریاضی.

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟اصلا تا حالا نرفتم.به نظرم کتاب خوب انتخاب کنبن کافیه.

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟برنامه هفتگی میریختم و به نظرم عالی بود.

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟استفاده از نکات و خلاصه های خودمون در طی سال.

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟قبله عید 60 اختصاصی و 40 عمومی.بعد عید 50 اختصاصی و 50 عمومی.

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟30 درصد مطالعه و 70 درصد تست.

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟به اندازه دروس پیش باید مطالعه و تست زده بشن.تاثیرشون هم به اندازه دروس پیش هستش.

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟توی طول سال وقت هست به شرطی خوب ازشون استفاده کنین(مخصوصا دوران عید.)

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟زیست دوم و سوم+ ادبیات(مخصوصا قرابت و آرایه).

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟انگیزه داشتن و توکل به خدا.این رو بگم که همه بچه ها از اواسط بهمن تا عید خسته میشن و حال درس خوندن ندارن و شما باید تلاشتون رو حفظ کنین و کمی از شدت درس خوندنتون کم کنین.

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور95 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند چیست؟فقط اینو میگم که به حاشیه نرید.مثلا اعتراض به تاثیر معدل و سهمیه و غیره.

ویرایش توسط SHINER : 06 مرداد 1394 در ساعت 21:10

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام.دوستان گل کنکوری هر سوالی داشتین در خدمتم.باتشکر
      **قابل توجه فارق التحصیلان و پشت کنکوری ها**

مشاوره و برنامه ریزی توسط دانشجوی پزشکی

رتبه در منطقه2:زیرگروه1: 706.زیرگروه2: 527

در صورت تمایل پیام خصوصی بدهید

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط n1ma نمایش پست ها
      سلام
      به نظرتون زيست پيش دو رو روي همايش عمارلو بخونيم
      يا اول كتاب بعد همايش؟؟؟
      سلام.اول کتاب درسی رو خوب بخونید و تحلیل کنید،بعدش تست بزنید و بعد دو روز کتاب همایش رو خوب مطالعه کنید.بعد از عید باید به همایش اهمیت بیشتری بدید.باتشکر.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط altenrate نمایش پست ها
      سلام تبریک میگم...

کتاب جامع ریاضی تجربی مبتکران + 10 سال کانون می تونه واسه منی که ریاضیم یه خورده ضعیف هست مفید واقع بشه ؟
      سلام.تا به حال از کتاب کانون استفاده نکردم و نمی تونم نظر بدم.اما دوتا کتاب مبتکران رو کامل خوندم و به نظرم برای کنکور تجربی کافی هستن.باتشکر.

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      یه سوال با عرض معذرت:ایران توی منطقه 1 تا چه رتبه هایی میگیره؟
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amin dehghan نمایش پست ها
      یه سوال با عرض معذرت:ایران توی منطقه 1 تا چه رتبه هایی میگیره؟
      سلام دکترجان.داریم درس پس می دیم.پارسال نیمسال اولش اگه اشتباه نکنم تا 200 گرفت و نیمسال دومش تا 350 گرفت.
      دکترجان مگه دوس ندارید که اصفهان برید؟؟؟
      الآن بعده تهران و بهشتی بهترین دانشگاه علوم پزشکی رو اصفهان داره.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Armaghan نمایش پست ها
      تبریک میگم و امیدوارم ثمره زحماتتون رو با قبولی در رشته پزشکی یه دانشگاه تاپ ببینین.از راهنمایی های صادقانه و دلسوزانه تون هم به سهم خودم ممنونم.از کسی که تصویر پروفایلشون اونقدر تاثیر گذار و پرمعناست غیر از این هم انتظار نمیرفت.متاسفانه همکلاسیهای سابق من همیشه بجای راهنمایی ،دوستانشون رو چاه نمایی میکردندو کدهای غلط میدادند.قبل از قبولی بخاطر رقابت و زمین زدن رقبا وجالب اینجاست که حتی بعد از قبولی هم بخاطر حسادت و از ترس اینکه مبادا طرف رتبه اش بهتر از خودشون بشه و رشته و محل بهتری قبول بشه.بازم ممنون .
      سلام.خیلی ممنون به خاطر لطفتون.منم پارسال با راهنمایی و استفاده از منابع بچه های انجمن که رتبه خوب آوردن تونستم این رتبه رو کسب کنم و همون موقع به خودم قول دادم که هرچی تو این راه یاد گرفتم بی کم و کاست در اختیار بچه ها بزارم.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط petotem نمایش پست ها
      امیدوارم ایران قبول بشی
      خیلی ممنون.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط تینا18 نمایش پست ها
      تبریک میگم بهتون موفق باشید
      سلام.خیلی ممنون همشهری.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام.دوستانی که توی پ.خ پرسیده بودن که که من برای زیست کلاس میرفتم یا نه؟؟
      بگم که من نمی رفتم و نیازی به کلاس رفتن نبود نه تنها زیست بلکه به ظر من تمام درسا.باتشکر

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام به همه دوستان عزیز.اینم کارنامه پارسال بنده که بعضی از بچه ها خواسته بودن که بزارم.

%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87.png

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام تبریک×

تو دروس عمومی نسبت ب سال قبل خوب پیشرفت داشتی و یکم شیمی؟

چرا سه درس تخصصی دیگ رو خیلی پیشرفت نکردی؟

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام . فیزیک 2 الگو خوبه
      کلا نظرتون درباره انتشارات اگو و حیلی سبز چیه

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز... به نظرت من با معدل 13.45 میتونم پزشکی بیارم سال بعد ؟ نمره های نهایی م تو اختصاصیا دوروبره 12.5 ه ....به نظرت اگه چه درصدایی باید بزنم تا قبول شم

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AGHA JAVAD نمایش پست ها
      سلام تبریک×

تو دروس عمومی نسبت ب سال قبل خوب پیشرفت داشتی و یکم شیمی؟

چرا سه درس تخصصی دیگ رو خیلی پیشرفت نکردی؟
      سلام. خیلی ممنون.در مورد زیست بگم که امسال فوق العاده سخت بود و خیلی از بچه های قوی تو این درس خراب کردن.اما در مورد ریاضی و فیزیک بگم که امسال فوق العاده این دو درس رو خوندم و تست زدم و توی آزمونایی که میدادم درصد فیزیکم زیر70 و درصد ریاضیم زیر 60 نیومد اما همونطور که توی متن مصاحبه نوشتم وقتی که دفترچه اختصاصی رو باز کردم تپش قلب شدید گرفتم برای همین تمرکز کافی رو نداشتم.در مورد شیمی هم بگم که من دوتا سوال وقت گیر رو گذاشتم که آخر همه حل کنم و سوالات رو درست حل کردم اما یادم رفت که تو پاسخنامه وارد کنم.کنکور اصلا قابل پیش بینی نیس.باتشکر

ویرایش توسط KONKUR98 : 29 مرداد 1394 در ساعت 10:02

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن