خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

مهندسی برق خواجه نصیر مرا راضی نمی کرد/ماجرای 7 ترم تحصیل در دانشگاه و شرکت مجدد

مهندسی برق خواجه نصیر مرا راضی نمی کرد/ماجرای 7 ترم تحصیل در دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور

استان‌ها > کرمانشاه - راشد قانع جوان روانسری کسب کننده رتبه 66 کنکور سراسری رشته تجربی امسال، کسی است که تا سال گذشته دانشجوی برق دانشگاه خواجه نصیر بوده است.

15-7-28-125655img_20150727_1807170.jpg

پایگاه خبری سراب روانسر نوشت: راشد قانع اهل شهرستان روانسر از استان کرمانشاه یکی از جوانانی است که توانسته است در کنکور سراسری سال جاری بدرخشد.

او در کنکور سراسری گروه علوم تجربی سال 94 با وجود آنکه سابقه 4 سال تحصیل در دانشگاه را داشته، رتبه 66 را کسب کرده است.

خبرنگار سراب روانسر در گفتگویی با قانع در خصوص علل موفقیتش در کنکور سراسری سال جاری سوالاتی را مطرح کرد که متن این گفتگو به شرح ذیل است:

خودتان را معرفی کنید؟

راشد قانع هستم، متولد سال 1370 شهرستان روانسر بزرگ شده در نگین اورامانات و در یک خانواده فرهنگی و تحصیل کرده.

از دوران ابتدایی تا به امروز در چه مدرسه ای درس خوانده اید؟

دوران ابتدایی در دبستان 17 شهریور، راهنمایی در باهنر، دبیرستان در ملاصدرا و پیش دانشگاهی در چمران و البته دانشگاه هم در خواجه نصیر الدین طوسی تهران بودم.

یعنی قبلأ در دانشگاه حضور داشته اید؟

بله در دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر بودم

پس چطور شد که دوباره امتحان کنکور دادید؟

اجازه دهید کمی به عقب بازگردم. در سال 89 در کنکور ریاضی شرکت کردم و رتبه ی 86 را کسب کردم. بعد از انتخاب رشته در دانشگاه خواجه نصیر، در رشته برق قبول شدم بعد از گذشت چند ترم، احساس میکردم مسیری را که برای آینده انتخاب کرده ام، چندان برایم قابل قبول نیست، به نوعی نیست که من را ارضاء کند به بیان ساده تر مسیری را که انتخاب کردم اشتباه بود.

یعنی انتخاب رشته برق اشتباه بود، یا به اجبار این رشته را انتخاب کردید؟

نه هیچ اجباری برای انتخاب رشته وجود نداشت. در واقع انتخاب رشته برق برای من اشتباه بود و من احساس میکردم که به " خود آرمانی " که در نظر دارم با این مسیری که در پیش گرفته ام نمی رسم.

با این اوصاف قبول دارید که اشتباه کرده اید، آیا قبول اشتباه برایتان سخت نبود؟

اشتباه زمانی سخت است که ما مسیری را در پیش بگیریم و در بین راه متوجه شویم که اشتباه کرده ایم اگر به عقب بازگردیم این اشتباه نیست و حتی یک پیروزی است، اشتباه زمانی است که ما مسیر اشتباه را با وصف اینکه متوجه باشیم مسیری غلط است باز ادامه دهیم، و من خدا را شاکرم که اشتباهم را پذیرفتم و مسیر زندگیم را تغییر داده ام.

از چه زمانی تصمیم گرفتید که به طور قطعی از دانشگاه انصراف دهید و برای کنکور تجربی درس بخوانید؟

قبل هر چیز با توجه به شرایط وضعیت نظام وظیفه و اینکه اگر از دانشگاه انصراف میدادم عملاً شانسی برای ادامه درس خواندن نداشتیم, بعد از گذشت 7 ترم در دانشگاه، تصمیم گرفتم که برای ترم 8 انتخاب واحد نکنم و به روانسر برگشتم و از مهر ماه سال 93 شروع به درس خواندن کردم، در واقع انصراف ندادم در کلاس حاضر نشدم.

برایتان سخت نبود بعد از گذشت 4 سال دوباره درس بخوانید؟

برایم سخت تر این بود که مسیری را ادامه میدادم که شاید هیچ روشنی در پس آن برای من وجود نداشت.

روزی چند ساعت درس می خواندید؟

روزهای اول شاید اصلا درس نمی خواندم، تا یک هفته فقط تمرکز می کردم و خود را برای درس خواندن آماده می کردم اما از زمانی که شروع کردم 4 الی 5 ساعت تا در این اواخر به 12 و حتی 13 ساعت می رسیدم اما متوسط در طول روز 7 ساعت درس میخواندم.

اگر قبول نمی شدید چکار می کردید. آیا اینقدر در تصمیم خود مصمم بودید که دوباره ادامه دهید؟

شاید ادامه می دادم، اما در زمانی که مشغول به درس خواندن بودم همیشه سعی ام بر این بوده که فکر و خیال را از خود دور کنم. در واقع افکاری تحت عنوان اینکه اگر قبول نشوم، اگر این شود و آن شود را از خود دور می کردم هر چند اگر قبول نمی شدم برای من یک فاجعه بود، چون باید به خدمت سربازی می رفتم. از طرفی بعد از گذشت 4 سال هیچ مدرکی نداشتم و باید با دیپلم به سربازی می رفتم. در واقع اینها همگی ذهن من را درگیر می کرد، با تمام این شرایط فقط و فقط سعی می کردم به موفقیت فکر کنم.

در زمان اعلام نتایج آیا استرس داشتید؟

قطعا تمامی کسانی که در کنکور شرکت می کنند در شب اعلام نتایج استرس خاصی را دارند. حالا با توجه به اینکه اگر من قبول نمی شدم و شرایطی عدم قبولی در کنکور برای پیش می آورد، استرسم بمراتب بیشتر از بقیه بود.

چه برنامه ی برای آینده تحصیلیتان دارید؟

بی شک من زمانی که تصمیم به بازگشت از دانشگاه گرفتم هدفی جز پزشکی و دندانپزشکی نداشتم. قطعأ انتخاب اولم پزشکی تهران است که احتمال قبولیم با توجه به شرایط پذیرش پیش آمده شاید کم باشد، با این اوصاف پزشکی انتخاب اولم است.

آینده شغلی خود را چگونه پیش بینی می کنید؟

قصد و هدف آینده من رسیدن به " خود آرمانی " است که در زندگیم مد نظر دارم و در نهایت حضور در جامعه پزشکی و خدمت به مردم منطقه اورامانات.

رمز موفقیت خود را در چه می دانید؟

نمی توان یک معیار را برای موفقیت در نظر گرفت، اما من قدرت ریسک پذیری و حمایت خانواده خودم را یکی از مهم ترین فاکتورها برای موفقیتم میدانم.

شمایی که یک راه را تا نیمه های پایان پیش رفته و به عقب بازگشته اید، چه صحبتی با کسانی که در اصطلاح پشت کنکوری هستند و قبول نشده اند دارید؟

در آوردگاه کنکور باید یک هدف را در نظر داشت، و برای رسیدن بدان هدف یک مسیر را انتخاب کرد. موفقیت زمانی کسب می شود که، ما هدف و مسیر را درست انتخاب کنیم و اراده لازم را برای رسیدن بدان داشته باشیم. متاسفانه بسیاری از داوطلبین نمی دانند برای چه چیزی در کنکور شرکت می کنند و صرفا حضور در کنکور را یک تکلیف می دانند. داوطلبین باید به این مهم دست یابند که حضور در کنکور یک تکلیف نیست.

سخن پایانی

با آرزوی موفقیت برای تمامی مردم ایران زمین امیدوارم بتوانم روزی در منطقه اورامانات به مردم این خطه خدمت کنم.
      If An Egg Breaks Due 2 OUTSIDE Force
      "!Inside Life ENDs"
      But...
      "!If it Breaks from inside! "Life Begins
      "!GREAT Things Always Begin from Inside"
      So try to make your inside GOOD
      ویرایش توسط master_2013 : 06 مرداد 1394 در ساعت 14:47

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      از مدیران محترم خواهشمندم که این تاپیک را به بخش مناسب خود انتقال بدن
      If An Egg Breaks Due 2 OUTSIDE Force
      "!Inside Life ENDs"
      But...
      "!If it Breaks from inside! "Life Begins
      "!GREAT Things Always Begin from Inside"
      So try to make your inside GOOD

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن