خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

چند سوال شیمی

باسلام خدمت شما استاد گرامی.بنده 3سوال داشتم:
      اول اینکه درشیمی 2 فصل2 دریک جدولی ویژگیهای عناصرگروه 2اصلی مقایسه شده که درمورد دمای ذوب منیزیم دیده میشه که نسبت به بقیه پایینتره.میخواستم بدونم علتش چیه که منیزیم ازروند عادی دمای ذوب پیروی نمیکنه؟
      سوال دوم اینکه درمورد عناصر واسطه گفته شده درردیف اول ودرلایه ظرفیتشون اول 4sپرمیشه واولم 4sالکترون ازدست میده.مگه میشه؟مگه مانمیگیم 3dزودتراز4sپرمیشه؟بالاخره کدوم اوربیتال زودترپرمیشن وکدوما اول الکترون ازدست میدن؟
      سوم اینکه درنظریه اسیدوباز دیوی میخوام بدونم نام این دانشمندdeiviخونده میشه یاdivi؟
      ممنون ازلطفتون

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      در مورد سوال اول باید بگم که دلیل تفاوت مربوط به ساختار فلزات است ساختار بلورمنیزیم شش گوش یا هگزاگونال متراکم است کلسیم و استرانسیم دارای یک ساختار مشترک(مرکز وجوه پر) و باریم ساختاری متفاوت از بقیه(مرکز پر) دارد

این پاسخ رو از اینترنت گرفتم امیدوارم کمکت کنه

3. Top | #3

نمایش مشخصات
      سلام

ما میگیم اول 4Sپر میشه و اول اونه که الکترون از دست میده(اینش برعکسه چون وقتی زودتر از 3Dپرمیشه پس باید 3Dاول الکترون از دست بده ولی اینجوری نیست)

دبیر شیمی پارسالمون میگفت deiviدرسته
      Lady in Red

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ساناز نمایش پست ها
      باسلام خدمت شما استاد گرامی.بنده 3سوال داشتم:
      اول اینکه درشیمی 2 فصل2 دریک جدولی ویژگیهای عناصرگروه 2اصلی مقایسه شده که درمورد دمای ذوب منیزیم دیده میشه که نسبت به بقیه پایینتره.میخواستم بدونم علتش چیه که منیزیم ازروند عادی دمای ذوب پیروی نمیکنه؟
      سوال دوم اینکه درمورد عناصر واسطه گفته شده درردیف اول ودرلایه ظرفیتشون اول 4sپرمیشه واولم 4sالکترون ازدست میده.مگه میشه؟مگه مانمیگیم 3dزودتراز4sپرمیشه؟بالاخره کدوم اوربیتال زودترپرمیشن وکدوما اول الکترون ازدست میدن؟
      سوم اینکه درنظریه اسیدوباز دیوی میخوام بدونم نام این دانشمندdeiviخونده میشه یاdivi؟
      ممنون ازلطفتون
      قبل از اشغال شدن 3d با الکترون سطح انرژی 4s کمتر از 3d است ولی به محض اشغال شدن الکترون در d چون 3d داخلی تر است بنابراین جاذبه بین هسته و الکترونهای 4s کمتر میشه و انرژی 4s افزایش می یابد.
      جواب اون یکی سوالاتو بچه ها دادن دستشون دد نکنه

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام پشت کنکوری تجربی هستم تاالان شیمی نخوندم بنابه دلایلی الان میخوام شروع کنم به نظرتون بهتره کتابو بخونم یاهمون اول برم سراغ درسنامه های کامل مبتکران ؟به نظرخودم فقط درسنامه های مبتکرانو بخونم بهتره تو این مدت باقی مونده چون خوندن کتابی که تاحالانگاهش نکردم فایده ای نداره وخیلی سخته جزومم زیاد کامل نیست.
      لطفازود جواب بدین .ممنون

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ب نظر من درسنامه ی مبتکران کامله ولی اگه کتابو نخونی خیلی برات سخت میشه .ب نظر من حتما کتابو بخون
      تستای سراسری سال گذشته هم خیلی کمکت میکنه
      دختر:خوابی؟؟؟
      پسر: آره بيدار شدم زنگ مي زنم بهت
      دختر:من دوس پسر قبليم اين موقع روز خواب نبود
      پسر:چه ربطي داره؟
      دختر:من واسش مهم بودم
      پسر:خوب بيا من بيدار شدم، خوب شد؟
      دختر:دوس پسر قبليم اصلا” نمي گفت: من بيدار شدم بيا
      پسر:اون يه آدمه ديگه بود من يه آدمه ديگه
      دختر:من كه همون آدمم
      پسر:من قانع شدم ، از اين به بعد هر روز 6 صب بيدارم
      دختر:من 6 خوابم.!!
      پسر:دوس دختر قبليم 6 بيدار بود..!
      دختر:برو با همون ( گوشي را قطع مي كند)

وبلاگ شخصی من: http://nabzekhab1.blogfa.com

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      اگه می خوای واقعا شیمی رو عالی بزنی خیلی سبز رو بخون!
      البته من کامل نخوندمشون ولی همون یه ذره به نظرم عالی بود!

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اول حتما کتاب رو بخون (با حوصله و علاقه) بعد هر جایی که گیر داشته برو مبتکرانو باز کن اون قسمتو از روی درسنامش بخــون (کامل توضیح دادی جاهای مبهم کتاب رو)
      واسه تست هم بی خیال تالیفی شــو ، تست های سراسری رو از روی همون مبتکران خوب کار کن ؛ تست های خارج کشور رو هم کار کنی خیلی تاثیر گذاره ...
      به امید موفقیت همه ی ما 92 یی ها
      عشــــــق ؛
      همین خنده های ساده توست . . . !

وقتی با تمام غصه هایت میخندی ؛
      تا از تمام غصه هایم رها شوم . . .

9. Top | #9
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اگر برای کنکور داری خودت را اماده می کنی ، سعی کن بر روی مطالب کتاب مخصوصا برای عناصر 1 تا 36 حرفه ای مسلط شوی . حالا اگر از روی علاقه می خواهی بدونی که چرایی و چگونگی این امر چیست ، می تونی پاسخ علمی تر آن را در لینک کانون بدست بیاری شما برای زیرلایه 4s جستجو کردید - کانون شیمی گرگان

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن