خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

Lightbulb مهم: راهکارهای پیشنهادی و بدرد بخور برای یادگیری لغات زبان برای آزمون toefl و gre

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیزم
      دوستان راستش ریا نشه میخوام از الان به طور جدی خودم رو برای آزمون TOEFL و GRE آماده کنم
      راستش در ابتدای کار با نیمچه مشکلی رو به رو هستم ، اونم پایه زبان یعنی یادگیری لغات هستش ، جدیداً روش های مختلفی برای یادگیری لغات زبان وجود داره که اکثراً باهاشون آشنا هستیم...

خب راستش برای من یادگیری رمزی لغات زبان انگلیسی زیاد جالب نیست و بعد مدتی زود
      فراموششون میکنم یعنی اون جمله رمز رو فراموش میکنم با اینکه روش خوبیه اما خب باید مثلاً برای هر کلمه یه جمله فرضی رو حفظ کنیم دیگه که حکم رمز رو داره ، مثلاً شما برای برای یادگیری همین کتاب ابتدایی 504 کلمه باید 504 جمله فرضی رو که حکم رمز رو داره یاد بگیرید که یادگیری این جملات انصافاً زمانبر و مشکل هستش

مثال روش رمز گردانی : فرضاً کلمه Wish به معنای آرزو ، حاجت ، مراد و ... هست

خب جمله رمز میشه : wish بر جوان عیب نیست.

بگذریم بریم سر اصل داستان ...

راستش جدیداً یه فکری به ذهنم رسیدش و تصمیم گرفتم بیام لغات کاربردی و ضروری رو برای خودم با توجه به میزان اهمیت و کاربرد و ... با لهجه آمریکن و ترجمه فارسی در قالب جمله که نمونه اش رو در عکس زیر می بینید برای خودم دسته بندی کنم که یادگیرش برام راحت باشه...

در اصل قصدم این بودش که بیام تو پاورپوینت این کار رو انجام بدم و برای هر لغت هم فایل تلفظ صوتی آمریکنش رو هم بگذارم اما این کار واقعاً به اندازه همون رمزگردانی ها زمانبر بودش که در نهایت تصمیم گرفتم این کار رو انجام بدم ...

جدیداً شروع کردم به این کار ، نظرتون چیه دوستان؟
      به نظرتون ادامه بدم یا وقت تلف کردن اینکار ، شما راه بهتری به ذهنتون میرسه؟ روش رمزگردانی بهتره یا روش مثلاً ابداعی ما یا روش ... ؟ چرا؟
      کتابی که با این روش لغات زبان رو آموزش میده سراغ دارین ندارین؟

منبع لغات استفاده شده هم کتاب های 4000 Essential English Words جلدهای 1 تا 6 و کتاب لغات مهم آزمون تافل و ...
      هستند

دوستان عزیز که تجربه دارن و یا مثل من تصمیم به اینکار گرفتن خوشحال میشم نظرات و تجربیاتشون رو مطرح کنند

موفق باشید
      یاعلی(ع)
      ویرایش توسط saj8jad : 05 مرداد 1394 در ساعت 09:50

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      قیافش میاد چیز خوبی باشه
      حالا من استفاده میکنم ببینم به درد میخوره
      در هر صورت ممنون داداش

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      روش رمزگردانی روش قوی ای هست در صورتی که با مکان همراه بشه. در اون صورت دیگه نگران فراموش کردنش نیستید. به این روش Memory Palace یا Method of Loci می گن( می تونید سرچ کنید)
      من اینجا یه مقدار توضیح دادم:
      http://forum.konkur.in/thread17218.html

فکر می کنم این روش ارزش حداقل یک بار امتحان کردن رو داشته باشه

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها

دوستان راستش ریا نشه میخوام از الان به طور جدی خودم رو برای آزمون TOEFL و GRE آماده کنم
      راستش در ابتدای کار با نیمچه مشکلی رو به رو هستم ، اونم پایه زبان یعنی یادگیری لغات هستش ، جدیداً روش های مختلفی برای یادگیری لغات زبان وجود داره که اکثراً باهاشون آشنا هستیم...

فراموششون میکنم یعنی اون جمله رمز رو فراموش میکنم با اینکه روش خوبیه اما خب باید مثلاً برای هر کلمه یه جمله فرضی رو حفظ کنیم دیگه که حکم رمز رو داره ، مثلاً شما برای برای یادگیری همین کتاب ابتدایی 504 کلمه باید 504 جمله فرضی رو که حکم رمز رو داره یاد بگیرید که یادگیری این جملات انصافاً زمانبر و مشکل هستش

راستش جدیداً یه فکری به ذهنم رسیدش و تصمیم گرفتم بیام لغات کاربردی و ضروری رو برای خودم با توجه به میزان اهمیت و کاربرد و ... با لهجه آمریکن و ترجمه فارسی در قالب جمله که نمونه اش رو در عکس زیر می بینید برای خودم دسته بندی کنم که یادگیرش برام راحت باشه...

در اصل قصدم این بودش که بیام تو پاورپوینت این کار رو انجام بدم و برای هر لغت هم فایل تلفظ صوتی آمریکنش رو هم بگذارم اما این کار واقعاً به اندازه همون رمزگردانی ها زمانبر بودش که در نهایت تصمیم گرفتم این کار رو انجام بدم ...

به نظرتون ادامه بدم یا وقت تلف کردن اینکار ، شما راه بهتری به ذهنتون میرسه؟ روش رمزگردانی بهتره یا روش مثلاً ابداعی ما یا روش ... ؟ چرا؟

منبع لغات استفاده شده هم کتاب های 4000 Essential English Words جلدهای 1 تا 6 و کتاب لغات مهم آزمون تافل و ...
      هستند

دوستان عزیز که تجربه دارن و یا مثل من تصمیم به اینکار گرفتن خوشحال میشم نظرات و تجربیاتشون رو مطرح کنند

موفق باشید
      یاعلی(ع)
      داداش روشت خیلی خوبه ولی کتاب تیک ایت 504گاج خیلی عالیه اگه تونستی یه نگاه بنداز
      موفق باشی

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با جی 5 خیلی خوب میشه یاد گرفت نکات مثبتش و توضیحاتش تو وبلاگم هست (امضا) میتونی بری ببینی.من الان خودم واسه کنکور ارشد باهمین روش میخونم.اگه سوالیم داشتی بپرس.
      در مورد رمز گذاری همه ی کلمه ها رو نمیشه بااین روش خوند و اینکه بقول خودت آدم یادش میره بعد رمزگذاری باید از تلفظ کلمه و شباهتش استفاده کرد نه اونجوری که شما نوشتین دقیقا از خود کلمه استفاده کردین مثلا اینجوری:
      Ceiling: سیل که میاد آب تا "سقف خانه" بالا می آید.
      همچین چیزی
      در مورد جمله سازی اینکه مثلا دوست من وقتی حفظ میشه که با کلمه واسه خودش جمله بسازه و توضیح بده.
      نوشتن اینا تو پاور وقت گیره بنظر من با دست رو کاغذ بنویسین جلو روتون باشه بهتره.
      یه روشم هست به اسم تیک8 که اونم سرچ کنید پیدا میشه.
      در آخر بنظر من به ترتیب الویتی که گفتم بهتر میشه حفظ کرد مخصوصا همون جی 5 یا لایتنر.
      سوالی بود در خدمتم
      راز بدبخت بودن اینست که وقت فراغت داشته باشید و بتوانید به اینکه خوشبخت یا بدبخت هستید فکر کنید...

تاپیک حل سوال و مطالعه ی هفتگی گسسته

تاپیک دانلود فایل برنامه ریزی ...

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات

هستند

موفق باشید
      یاعلی(ع)
      یه ایده به ذهنم رسید
      اینارو تایپ کن بعد باهم برنامه اپ انرویدش کنیم تو مارکت و بازار عرضه کنیم و درآمدی کسب کنیم
      خودمم زبانم اوکی هست ، میتونیم همکاری خوبی داشته باشیم
      گرچه برنامه های اندرویدی زیادی در این مورد ساخته شده ولی با اندکی خلاقیت و ایده های جدید میتونیم پروژه خوبی ردیف کنیم
      منتظر جواب هستم

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط biskie نمایش پست ها
      یه ایده به ذهنم رسید
      اینارو تایپ کن بعد باهم برنامه اپ انرویدش کنیم تو مارکت و بازار عرضه کنیم و درآمدی کسب کنیم
      خودمم زبانم اوکی هست ، میتونیم همکاری خوبی داشته باشیم
      گرچه برنامه های اندرویدی زیادی در این مورد ساخته شده ولی با اندکی خلاقیت و ایده های جدید میتونیم پروژه خوبی ردیف کنیم
      منتظر جواب هستم
      سینا جان ایده هات تو حلقم داداشی

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خودت داری این رمز ها رو درست میکنی؟
      مشاور

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      خودت داری این رمز ها رو درست میکنی؟
      داداش نمونه رمز رو خودم درست نمیکنم از نت گرفتم ، اما اون سبک یادگیری لغات رو که تو عکس می بینی رو خودم درست کردم با نرم افزار ورد

نظرت چیه؟

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      داداش نمونه رمز رو خودم درست نمیکنم از نت گرفتم ، اما اون سبک یادگیری لغات رو که تو عکس می بینی رو خودم درست کردم با نرم افزار ورد

نظرت چیه؟
      خوبه اما راه علمیش نیست
      راه علمیش یادگیری تو جمله انگلیسیه
      اما اگه کمکت میکنه امادست هست بگیر بحفظ خودت درست نکن
      مشاور

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      با سلام

به نظرم اول از همه یه سر به سایت مهندس شعبانعلی بزنید..........خوندن مطالبش پیرامون روش یادگیری زبان من ضرر چندانی نداره

بهترین روش برای یادگیری لغات زبان به صورت ماندگار همون روش جعبه لایتنر یا جی 5 هستش........من الان 5 سال از کنکورم میگذره و در طی این مدت اصلا سمت زبان نرفتم ولی هنوز هم خیلی از لغات زمان کنکور تو ذهنم هست

یا به اندازه خواسته هایت تلاش کن

یا به اندازه تلاشت آرزو کن

سعی کن آنچه را که دوست داری به دست آوری

وگرنه روزی مجبور خواهی شد آنچه را که به دست آورده ای دوست داشته باشی

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      ببینم وقتی میگی پایه منظورت چیه؟؟
      یعنی اینکه تو زبان مدرسه پایت ضعیفه یا اگر کلاس زبان میرفتی اونجا پایت ضعیفه؟؟
      چون کلاس زبان پایش با پایه مدرسه زمین تا اسمون فرقشه
      لطفا جوابمو بده قصد دارم کمکت کنم عزیز
      موفق باشی
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      تو میتونی

موفق میشی
      سعی خودتو بکن

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط T!G3R نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      ببینم وقتی میگی پایه منظورت چیه؟؟
      یعنی اینکه تو زبان مدرسه پایت ضعیفه یا اگر کلاس زبان میرفتی اونجا پایت ضعیفه؟؟
      چون کلاس زبان پایش با پایه مدرسه زمین تا اسمون فرقشه
      لطفا جوابمو بده قصد دارم کمکت کنم عزیز
      موفق باشی
      من سطح زبانم از سطح زبان دوره دبیرستان بالاتره البته قصد تعریف نباشه یه وقتی ، همونطور که میدونی میخوام برای آزمون تافل و جی آر ای آماده بشم از طرفی اینم میدونی که سطح لغات آزمون تافل با کتب دبیرستان از نظر سطح سختی زمین تا آسمون فرق میکنه

من تو روش یادگیری لغات به صورت رمز گردانی یه نیمچه مشکل دارم توضیحاتش رو تو پست اول نوشتم جریان چیه داداش

خیلی ممنون

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تکرار بهترین روشه واسه لغت خوندنه میتونی از مجموعه effortless english که دانلود رایگانشم تو اینترنت هست استفاده کنی و هم زمان همه مهارت هاتو البته بجز رایتینگ رو با این مجموعه افزایش بدی...

اگه سطح زبان متوسطی داری فقط پادکست گوش کن تا اتوماتیک وار مهارت هات افزایش پیدا کنه...

راستی مگه تو 4000 کلمه ضروری جمله مثال هر کلمه رو ننوشته؟؟؟همونا بهترین مثال هاست...متنه بعد از درس هم واسه مرور لغات عالیه...

موفق باشی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)