خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 70
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sir_mohsen نمایش پست ها
      سلام دوستان
      عنوان تاپیک که مشخصه لطفا نظر بدین
      الان روزهاست دارم تو سایت ها و فروم های مختلف درباره دامپزشکی تحقیق میکنم و هرکسی حرفای ضدونقیض میزنه
      اکثرا تاکید دارن که دام هیچ آینده ای نداره.کار سختیه درآمد نداره و هرکی خونده پشیمونه!!!!

حالا من که رتبم نه به 3رشته برتر میخوره و نه به فیزیوتراپی موندم که چیکار کنم.
      جالب اینجاست که هیییییییچ کس از رشتش تعریف نمیکنه
      همه مینالن! دامپزشک میناله علوم آزمایشگاهی میناله

حالا من با توجه به اینکه تو شهر خودم رشته دامپزشکی نیست آیا به نظرتون ارزش داره برای دام 7 سال دور از خانواده باشم؟
      شهر ما تقریبا کوچیک هست و خیلی از رشته ها توش اشباع نشده. روستا و دامپروری هم فکر میکنم اطراف زیاد باشه. البته کلینیک های دام کوچک و داروخونه دامپزشکی هم شنیدم درآمد خوبی دارن.
      من با سختیای دامپزشکی مشکلی ندارم ولی میخوام در برابر کار سخت درآمد خوبی هم داشته باشم

حالا به نظرتون با این شرایط، من در دامپزشکی میتونم درآمد بیشتری از علوم آزمایشگاهی برای مثال داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟

آیا از اطرافیان کسی دامپزشک هست؟ راضیه؟ درآمدش و بازار کارش چطوره؟؟؟؟

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      درآمد در حد 2-4 میلیون رو همه دامپزشکا دارن و میتونن با مسئول فنی بودن این درآمدو داشته باشن ولی برای بیشترش باید مطب یا داروخونه یا مرکز واکسیناسیون بزنن تا نهایت به در آمد بین 4-8تومن برسه بعضی از قدیمیا خیلی بیشترم دارن ولی جدیدا نه در هرحال یه رشته ای هستش که مطمئنن از گشنگی نمیمیرین ولی نه درآمدش نه جایگاه اجتماعیش با پزشک و دندانپزشک قابل مقایسه نیست. و کسایی هم که به حیوونا علاقه دارن گول اسمشو نخورن که خود رشته خیلی با اون چیزی که فکرشو میکنین متفاوته ولی به نظر من اول دندانپزشکی بعد پزشکی بعد داروسازی بعد فیزیوتراپی بعدش دامپزشکی و دامپزشکی از پیرا پزشکی به نظر من درآمد بیشتری داره ولی خیلی سخت تره در حدی که میتونم به جرات بگم اگه درساش از پزشکی سخت تر نباشه آسونتر هم نیست البته شیفت وکشیک نداره و از این لحاظ از پزشکی خیلی راحت تره

3. Top | #33
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بین پرستاری و دام پزشکی کدوم رو انتخاب کنیم
      "A Smooth Sea Never Made a Skillful Sailor"

4. Top | #34
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط INFERNAL نمایش پست ها
      عزیز دل برادر
      اینم تخصص داره واسه خودش....میری سراغ دام کوچک یه کلینیک بالاشهرمیزنی کیفشو میبری
      بله دقیقا بستگی داره که شخص کجا کار کنه
      من تو کلاس های کنکور شخصیو میشناختم که علوم ازمایشگاهی خونده میخواست با ما کنکور بده اونطوری که اون میگفت قبولی در ارشد و دکترای علوم ازمایشگاهی خیلی سخته از وقتی وزارت بهداشت قانونشو عوض کرده گفت من میدونستم دکترای اون نمیتونم قبول شم چون خیلی ازمون سخت و شرایط بدی داره ولی کنکور سراسزی خیلی بهتری ماذا فاذا شو دیگه نمیدونم ولی دام رتبه بهتری میخواد دانشگاهای خوب و درآمدشم با این روند که همه الان چند تا سگ و گربه دارن قطعا خوبه اگه جای درست استخدام شی و سقف نداره درامدش بستگی به اینکه چقدر تو کارت خوب باشی
      ولی اگه لیسانس علوم ازمایشگاهی بگیری از لحاظ درامد تو بهترین جای شهر هم کار کنی از یه حدی بالاتر نمیره
      توی امریکا اگه گوگل سرچ کنین دامپزشک ها میانگین درامدشون با مهندس ها یکیه
      بنظر من قطعا دامپزشکی بهتره چون شما پیوسته میخونید و پزشک میشید و کار تخصصی قطعا موقعیت مالی و جایگاه اجتماعی خوبی داره

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasser0411 نمایش پست ها
      توی دامپزشکی میتونی آقای خودت باشی ولی پرستاری محدودیت های خودشو داره و همیشه پزشک که بالا سر تویه میتونه هر جوری باهات صحبت کنه البته دام واسه پسرا بهتره و دخترا خیلی از زمینه ها نمیتونن کار کنن
      در کل برا پسرا دام برا دخترا پرستاری

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasser0411 نمایش پست ها
      سلام
      پرستاری...

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از الان رو بدنت کار کن.
      برو دفاع شخصی
      چون وقتی با ی گاو درگیر بشی بتونی زمین بزنیش
      اصول فته پا زدن رو یاد بگیر

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بستگی داره چون فکر کنم دو برابر مدت تحصیلت باید تو منطقه ای که قبول شدی (1 یا 2 یا3 )کار کنی که خب بالا شهر باشی طرف واسه عمل روده ماهیش 10 میلیون تومن خرج میکنه ولی منطقه 3 باشی فکر نکنم جواب بده

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      الان روزهاست دارم تو سایت ها و فروم های مختلف درباره دامپزشکی تحقیق میکنم و هرکسی حرفای ضدونقیض میزنه
      اکثرا تاکید دارن که دام هیچ آینده ای نداره.کار سختیه درآمد نداره و هرکی خونده پشیمونه!!!!

حالا من با توجه به اینکه تو شهر خودم رشته دامپزشکی نیست آیا به نظرتون ارزش داره برای دام 7 سال دور از خانواده باشم؟
      شهر ما تقریبا کوچیک هست و خیلی از رشته ها توش اشباع نشده. روستا و دامپروری هم فکر میکنم اطراف زیاد باشه. البته کلینیک های دام کوچک و داروخونه دامپزشکی هم شنیدم درآمد خوبی دارن.
      من با سختیای دامپزشکی مشکلی ندارم ولی میخوام در برابر کار سخت درآمد خوبی هم داشته باشم

حالا به نظرتون با این شرایط، من در دامپزشکی میتونم درآمد بیشتری از علوم آزمایشگاهی برای مثال داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟

ابتدا معرفی اجمالی از رشته که کپی از سایت های دیگه هست.اما بخش مهم این معرفی پاسخ به سوالات مهمی هست که در مورد هر رشته در ذهن داوطلب وجود داره.ادامه مطلب...
      به زبان ساده ، اگر به حیوانات علاقه زیادی داشته و از کارهای حوزه پزشکی لذت می برید این شغل برای شما مناسب است. دامپزشکان مراقب سلامت حیوانات هستند. آنها به تشخیص، درمان و تحقیق روی بیماریهای حیوانات خانگی، دام ها و حیوانات باغ وحش ها می پردازند.
      دامپزشکی دانشی تجربی است که به شناخت، درمان و پیشگیری بیماریهای حیوانات به غیر از انسان (non-human animals) می‌پردازد. در این رشته همچنین به بیماریهای مشترک انسان و دام پرداخته می‌شود.
      وظایف دامپزشک

بطور کلی دامپزشکان در کلینیک های دولتی، کلینیک های خصوصی، داروخانه دامپزشکی و یا در قسمت آزمایشگاهی مشغول به کار هستند.
      دامپزشک حیوان را چکاب می‌کند و بیماریش را تشخیص می‌دهد و بیماری‌های حیوانات را مانند بیماری‌های عفونی، حرکتی و تغذیه‌ای و… را درمان می‌کند.
      دردی که حیوان از دچار شدن به بیماری دارد معالجه می‌کند.
      زخم‌ها را شستشو داده و مداوا می‌کند.
      شکستگی‌ها را درمان کرده و در صورت نیاز با استفاده ازتکنیک‌های جراحی حیوان را جراحی می‌کند.
      به صاحب حیوان درمورد تغذیه ونگهداری مشاوره می‌دهد.
      به صاحب حیوان روش‌های پیشگیری از بیماریهای مشترک با انسان را مانند هاری، بروسلوز، مشمشه و… را می‌آموزد.
      آزمایش‌های مانند نوار قلب (ECG) ، ادار و مدفوع، سونو گرافی و… را انجام می‌دهد.
      کمک به بهبود زندگی انسان و دام می‌کند.
      انجام معاینات منظم برای بررسی سلامت حیوانات، آزمایش و واکسیناسیون آنها برای مقابله با بیماری ها را انجام می دهد.
      برای حیوانات بیمار دارو تجویز می کند.
      بررسی محل زندگی حیوانات و مشاوره دادن در خصوص راه های جلوگیری از گسترش بیماری
      مدیریت و نظارت بر پرستاران و پرسنل مراقب حیوانات را بر عهده دارد.
      پیشگیری از بروز و شیوع بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان می کند.
      سوالات مهم داوطلبان در مورد رشته دامپزشکی
      1-جایگاه رشته دامپزشکی در ایران چگونه است؟با وجود اینکه رشته دامپزشکی مانند رشته های مطرح علوم پزشکی یعنی پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در مقطع دکتری حرفه ای دانشجو می پذیرد اما متاسفانه هیچگاه نتوانسته اهمیت این 3 رشته را پیدا کند.امروزه این رشته حتی به اندازه فیزیوتراپی و بینایی سنجی هم مطرح نیست چه آنکه هم درآمد کمتری نسبت به این رشته ها دارد و بازارکارش تق و لق است و چه آنکه در بین عوام رشته ای بد در نظر گرفته می شود
      2-جایگاه رشته دامپزشکی در خارج از ایران چگونه است؟برخلاف ایران در کشورهای غربی و شرقی این رشته از رشته های تاپ علوم پزشکی محسوب می شود.دامپزشکان در استرالیا و نیوزلند از اقشار مرفه محسوب می شوند و در اروپا و آمریکا و کانادا هم درآمد بالایی دارند.در این کشورها جایگاه اجتماعی دامپزشکان بسیار بالاست و نقش گسترده تری هم در درمان ایفا می کنند.از این رو بسیاری از فارغ التحصیلان این رشته در ایران در سال های اخیر به این کشور ها مهاجرت می کنند
      3-مدت تحصیل رشته دامپزشکی چقدر است؟مدت تحصیل در مقطع دکتری حرفه ای حداقل 6 سال می باشد
      4-دامپزشکان در ایران تا چه مقطعی می توانند ادامه تحصیل بدهند؟همانند دندانپزشکی و داروسازی دامپزشکان هم می توانند تا مقطع دکتری تخصصی ادامه تحصیل بدهند.دامپزشکان می توانند پس از اخذ درک دکتری در 55 رشته ادامه تحصیل دهند.برخی از این 55 رشته تخصص های مختص به دامپزشکی است اما علاوه بر این ها دامپزشکان می توانند در برخی از تخصص های داروسازی هم امتحان بدهند.
      لیست این 55 رشته:
      الف) رشته های دکترای تخصصی دامپزشکی:

1. جراحی دامپزشکی (دستیاری)

2. مامایی و بیماری های تولید مثل دام (دستیاری)

3. بیماری های داخلی دام های کوچک (دستیاری)

4. بیماری های داخلی دام های بزرگ (دستیاری)

5. رادیولوژی دامپزشکی (دستیاری)

6. کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی (دستیاری)

7. پاتولوژی دامپزشکی

8. بهداشت و بیماریهای پرندگان

9. بیوشیمی

10. بهداشت و بیماری های آبزیان (دستیاری)

11. بهداشت مواد غذایی

12. بهداشت خوراک دام

13. اپیدمیولوژی

14. انگل شناسی دامپزشکی

15. باکتری شناسی

16. ویروس شناسی

17. قارچ شناسی

18. ایمنی شناسی

19. بیوتکنولوژی

20. فناوری تولید مثل در دامپزشکی

21. سم شناسی

22. فارماکولوژی دامپزشکی

23. فیزیولوژی

24. آناتومی و جنین شناسی مقایسه ای

25. بافت شناسی مقایسه ای

26. بیهوشی و مراقبت های ویژه دامپزشکی (دستیاری)

ب) رشته های دکترای تخصصی (Ph.D)علوم پایه پزشکی و بهداشت:

1. اپیدمیولوژی

2. آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت

3. انگل شناسی پزشکی

4. ایمنی شناسی پزشکی

5. باکتری شناسی پزشکی

6. بیولوژی تولید مثل

7. بیوشیمی بالینی

8. پزشکی مولکولی

9. توکسین های میکروبی

10. حشره شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین

11. خون شناسی آزمایشگاهی و علوم انتقال خون

12. ژنتیک پزشکی

13. سیاستگذاری سلامت

14. علوم تشریحی

15. علوم تغذیه

16. علوم اعصاب

17. علوم سلولی کاربردی

18. فیزیولوژی

19. مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی

20. مهندسی بافت

21. نانوفناوری پزشکی
      22. ویروس شناسی پزشکی
      23. سلامت در بلایا و فوریت ها
      24. بهداشت و ایمنی مواد غذایی

25. علوم و صنایع غذایی

ج) رشته های دکترای تخصصی (Ph.D)داروسازی:

1. سم شناسی

2. اقتصاد و مدیریت دارو

3. نانوفناوری دارویی

4. زیست مواد دارویی
      5-دامپزشکان در کدام حیطه ها می توانند فعالیت کنند؟
      فعالیت در مرکز دولتی نظیر وزارت جهاد، سازمان دامپزشکی کشور و. . . به‌عنوان مسئولین امور اجرائی.
      تأسیس مراکز مشاوره و مجتمع‌های دامداری و طیور و. . . .
      فعالیت در مجتمع‌های کشت و صنعت به‌عنوان دامپزشک مجتمعهای مربوط که دارای تعداد زیادی دام اعم از گاو یا گوسفند هستند و نقش تولید شیر و گوشت را به‌صورت دامداریهای صنعتی دارا هستند.
      فعالیت در مجتمع‌های مرغداری اعم از پرورش طیور‌گوشتی، پرورش طیور تخم گذاری جهت تولید تخم‌مرغ، مرکز تولید جوجه یکروزه و جوجه‌کشی و. . . .
      فعالیت در کارخانجات تولید مواد غذائی با منشأ دامی نظیر تولید سوسیس، کالباس، کنسروسازی، لبنیات مثل شیر و پنیر و. . . .
      فعالیت درکارخانجات خوراک دام که تولید خوراک دام و طیور را به عهده دارند، تنظیم جیره غذائی و کنترل کیفی محصولات مربوطه.
      فعالیت در امور شیلات و آبزیان و مجتمع‌های تکثیر و پرورش آبزیان نظیر ماهی‌های سرد‌آبی و گرم‌آبی.
      فعالیت در مجتمع‌های پانسیون اسب و اشتغال به امور مدیریت و درمان اسب داریها، مجتمع‌های اسب سواری و تنظیم جیره غذائی و نظارت بر روشهای پیشگیری بیماریها در اسب‌داری.
      فعالیت تولیدی خصوصی نظیر تأسیس دامداری و مرغداری و. . . .
      البته در حال حاضر بیشتر در بخش خصوصی بازار کار این رشته وجود دارد(تاسیس کلینیک-داروخانه-آزمایشگاه و...)
      6-آیا رشته دامپزشکی اشباع شده است؟متاسفانه طبق آمار رسمی حدود 20 درصد دامپزشکان بیکار هستند.این بالاترین نرخ بیکاری در بین رشته های علوم پزشکی است.بنابراین می توان گفت در بسیاری از مناطق ایران این رشته اشباع شده است
      7-درآمد دامپزشکان چقدر است؟بسته به شهر و حاذق بودن و ساعت کاری متفاوت است اما در کل:
      دامپزشکی که در استخدام سازمان خاصی است یا مسئول فنی است از 1 تا 4 میلیون
      دامپزشکی که کلینیک خصوصی دارد طیف گسترده ای از 2 میلیون تا 20 میلیون
      دامپزشکی که داروخانه یا ازمایشگاه دامپزشکی احداث کرده است طیف گسترده ای از 2 تا 20 میلیون
      دامپزشکی که دارای مدرک تخصص است از 10 تا 25 میلیون(با در نظر گرفتن تدریس در دانشگاه)
      8-یک دامپزشک چگونه می تواند داروخانه احداث کند؟
      شرایط و ضوابط تاسیس داروخانه دامپزشکی

ارمین رجائی

10. Top | #40
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نه نرو. بیکار میشی.

11. Top | #41
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      Up

12. Top | #42
      کاربر فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان

دوست من حدودا 2 سال دام علوم تحقیقات خونده انصراف داد پارسال پزشکی قبول شد

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ای خدا چرا وقتی یک نفر در علوم آز موفق نشده همه میرن سراغ اظهار نظر همون فرد؟ارشد سخته چون باید هم قبولیش سخت باشه والا اشباع میشه.دکترا از اون هم سخت تره ولی اکثر ارشدها دنبال بورسیه میرن و دکترا رو از خارج میگیرن.حداقل علوم آز پیشرفت میکنه دامپزشکی با اون همه فارغ التحصیل دانشگاه آزاد قراره چطوری پیشرفت کنه؟زدن کلینیک دامپزشکی کلی پول میخواد واسه همین کسی راضی نیست.میدونید انگاری عمدا علیه علوم آز کسی چیز خوبی نمیگه در صورتیکه من نمونه ی شاغلش رو دارم میبینم .حداقل شکنجه ی روحی یک پرستار رو نداره(پرستار از دست برخی دکترها خیلی تحقیر میشن البته نه همشون) وبیکاری یک دامپزشک رو.

14. Top | #44
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nima77 نمایش پست ها
      بابای دوستم دامپزشکی خونده و واسه هر آمپول زدن به یک دام 60 میگیره
      اگه با موقعیت جتماعیش کنار میای حتما بنظر من برو!
      چون تو شهر ما یکی از دوستان قبول شد دامپزشکی ولی از بس مردم بی فرهنگ مسخرش کردن پشیمون شد و نرفت
      حیوون خونگی هم هر واکسن ۱۰۰ تومنه 😃

15. Top | #45
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دام سراسری چه رتبه ای و چه درصدی میخواد واسه منطقه یک؟ترجیحا دانشگاه شیراز،کانون که هنوز رتبه های پارسال رو نزده...واقعا با ریاضی و فیزیک سی درصد اینا میشه قبول شد اگه زیست و عمومی بالا باشه؟میدونید وضعیت قبول شده های نود و هفت چطور بوده؟
      برای رسیدن به آرزوهایت تلاش کن
      آنها نیز برای رسیدن به تو تلاش خواهند کرد

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن