خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

خلاصه سینتیک

سلام استاد
      خسته نباشین
      یه کوچولو کمک لازم دارم
      خواستم بخش۱ شیمی پیش ۱ رو بخونم توش گم شدم ، اصلأ نفهمیدم قضیه چیه*
      میشه یه جمع بندی خیلی خلاصه روی نمودار بدین ؟؟
      ممنون
      اشکهایی که پس از هر شکست میریزیم همان عرقهایی است که برای پیروزی نریخته ایم .

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط armin نمایش پست ها
      سلام استاد
      خسته نباشین
      یه کوچولو کمک لازم دارم
      خواستم بخش۱ شیمی پیش ۱ رو بخونم توش گم شدم ، اصلأ نفهمیدم قضیه چیه*
      میشه یه جمع بندی خیلی خلاصه روی نمودار بدین ؟؟
      ممنون
      بله عزیزم چرا نشه
      این فصل معمولا به سه قسمت تقسیم میکنیم:
      1- مفهوم و مسائل سرعت: چطور که شما در درس فیزیک سرعت اشیا و متحرکها رو بررسی کردید در اینجا هم سرعت مصرف و یا تولید مواد شیمایی را بررسی می کنیم. و نهایتا تغییرات غلظت را بر حسب زمن بررسی می کنیم
      2- سازوکار واکنشهاری شیمیایی: در این قسمت در سطح مولکولی یاد می گیریم اتمهای یک مولکول چگونه از همدیگر جدا می شوند و تشکیل یک مولکول جدید می دهند . این فرایند از چه مسیری پیش می رود
      3- با تغییر چه عواملی می توان سرعت واکنشهای شیمیاییی رو کم و زیاد کرد یعنی عوامل موثر بر سرعت از جمله غلظت ، دما ، فشار ، کاتتالیزور چیست ؟ چرا که لازم است در برخی موارد سرعت رو کم کنیم و در بر خی موارد هم زیا کنیم.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سرعت رو در چه شرایطی بررسی میکنیم یعنی یه جا بر حسب تغییر مول گفته یه جا بر حسب تغییر غلظت گفته یه جا بحث حجم اومده . کمی قاطی کردم .

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط armin نمایش پست ها
      سرعت رو در چه شرایطی بررسی میکنیم یعنی یه جا بر حسب تغییر مول گفته یه جا بر حسب تغییر غلظت گفته یه جا بحث حجم اومده . کمی قاطی کردم .
      بسته به داده های مسئله و نوع واکنشها سرعت را می توان بر اساس تغیرات تعداد مول، غلظت، جرم، حجم(در واکنشهایی که حداقل یک ماده گازی باشد)، رنگ و ... نسبت به زمان می توان تعریف کرد

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      استاد نهایت تشکر رو دارم
      ممنون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن