خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مهندسی نرم افزار یا فناوری اطلاعات (it) ـــ غیرانتفایی یا آزاد؟

با سلام خدمت تمامی دوستان
      با توجه به نزدیک شدن زمان انتخاب رشته و دانشگاه 94
      و تنوع بسیار بالای دانشگاهها و شهر ها میخواستم ببینم با توجه به رتبه ایی که اوردم
      42200 که اصلا بنظرم جالب نیست
      میخوام انتخاب رشته کنم بین مهندسی نرم افزار و مهندسی فناوری اطلاعات
      از لحاظ عملی و کار برنامه نویسی اندروید و وبسایت انجام میدهم ولی دبیرستان دل ب درس زیاد ندادم و نتیجه اش رتبه کنکورم شد
      تحقیق که کردم ی سری میگن برو نرم افزار ی سری برعکس میگن فناوری اطلاعات
      دوستان استعداد برنامه نویسی دارم و تا حدودی بلدم ولی الان ب شدت گیج شدم مهندسی فناوری اطلاعات که برم رشته ضعیفی محسوب میشه؟ کار جایی بهش نمیدن؟
      و اینکه الان تو فرم انتخاب رشته دولتی ک منتشر شده همه 3 شاخه سخت افزار نرم افزار و فناوری اطلاعات زیر مجموعه کامپیوتر شده
      شانس قبولیم تو کدوم رشته بیشتره؟ نرم افزار یا فناوری اطلاعات؟
      شانس قبولی تو دانشگاه غیر انتفایی شیخ بهایی اصفهان که 60 نفر میگیره دارم؟
      من رو آزاد نجف آباد هم فکر کردم ولی با این اوصاف که الان حدود شهریه کل نیمسال غیر انتفایی 1200000میباشد پس آزاد حداقل دوبرابر این نیم سال رو میگیره!

من تا دیروز دلم با مهندسی it بود ولی شنیدم کلا تصمیم ب جمع آوری این رشته هم هست چون دانشجویان ک وارد میشن اصلا علاقه ب کامپیوتر ندارن ! درسته آیاا؟
      پیشاپیش از همتون سپاس گذارم

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mr.it نمایش پست ها
      و تنوع بسیار بالای دانشگاهها و شهر ها میخواستم ببینم با توجه به رتبه ایی که اوردم
      از لحاظ عملی و کار برنامه نویسی اندروید و وبسایت انجام میدهم ولی دبیرستان دل ب درس زیاد ندادم و نتیجه اش رتبه کنکورم شد
      دوستان استعداد برنامه نویسی دارم و تا حدودی بلدم ولی الان ب شدت گیج شدم مهندسی فناوری اطلاعات که برم رشته ضعیفی محسوب میشه؟ کار جایی بهش نمیدن؟
      و اینکه الان تو فرم انتخاب رشته دولتی ک منتشر شده همه 3 شاخه سخت افزار نرم افزار و فناوری اطلاعات زیر مجموعه کامپیوتر شده
      من رو آزاد نجف آباد هم فکر کردم ولی با این اوصاف که الان حدود شهریه کل نیمسال غیر انتفایی 1200000میباشد پس آزاد حداقل دوبرابر این نیم سال رو میگیره!

من تا دیروز دلم با مهندسی it بود ولی شنیدم کلا تصمیم ب جمع آوری این رشته هم هست چون دانشجویان ک وارد میشن اصلا علاقه ب کامپیوتر ندارن ! درسته آیاا؟
      اگه میخوای بری خارج ای تی بگیر
      وگرنه داخل بمونی مهندسی نرم افزار بهتر هست
      تفاوت انچنی ندارن با هم اما مدرک نرم افزار سر تر از ای تی هست
      شانس قبولیت واسه ای تی بیشتره اما چون نرم افزار ظرفیت و دانشگاه بیشتر داره تقریبا شانس قبولیت برابر هست
      من بودم ازاد میرفتم نه غیر انتفاعی
      مشاور

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      اگه میخوای بری خارج ای تی بگیر
      وگرنه داخل بمونی مهندسی نرم افزار بهتر هست
      تفاوت انچنی ندارن با هم اما مدرک نرم افزار سر تر از ای تی هست
      شانس قبولیت واسه ای تی بیشتره اما چون نرم افزار ظرفیت و دانشگاه بیشتر داره تقریبا شانس قبولیت برابر هست
      من بودم ازاد میرفتم نه غیر انتفاعی

میشه خواهش کنم چرا ازاد میرفتی غیر انتفایی نمیرفتی؟ دلیلشو میگی؟

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      میشه خواهش کنم چرا ازاد میرفتی غیر انتفایی نمیرفتی؟ دلیلشو میگی؟
      چون مدرک ازاد بهتره
      مشاور

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      چون مدرک ازاد بهتره
      پس میگن غیر انتفایی مدرکش با دولتی برابری میکنه ک

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پس میگن غیر انتفایی مدرکش با دولتی برابری میکنه ک
      چه عرض کنم
      ازاد های خوب مدرکشون ارزش داره
      مشاور

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز من هم مشکل شما رو دارم.خیلی ها میگن فناوری اطلاعات بازار کارش عالیه ولی پارتی میخاد!!!!!!من خودم36000شدم .دماوند هستم،دوس دارم ازاد تهران قبول شم ولی نمیدونم کدوم دانشگاها دارند و آیا قبول میشم یا نه؟؟؟؟؟؟؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

سرمایه سنگین میخواد ، بازارکار ضعیفی هم داره
      شاید آن روز که سهراب نوشت
      تا شقایق هست
      زندگی باید کرد
      خبر از رتبه و کنکور نداشت

========================
      این التهاب کنکور آخر کشد وجودم
      این غول بی سر و پا آخر کشد وجودم
      یا رب مگر گناهی دیدی ز بنده خویش
      این آتش گناهی است آخر کشد وجودم
      ========================
      وقت آن است بمیریم که مردن خوب است
      پشت کنکور بمانیم که ماندن خوب است
      سال اول اگرهم رتبه ی مان خوب نبود
      سال دوم به یقین زجر دیدن خوب است
      ========================
      همشون از خودمه ولی کپی رایت نداره

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من 1 ترم رشته it خوندم و بازم میخوام it رو بخونم...
      توی it از برنامه نویسی و... خبری نیست. خیلی کمتر از نرم افزار هست!!!
      اگه به طراحی وب, برنامه نویسی, هک و امنیت علاقه دارید دور it رو خط بکشید
      همش ریاضی دارید!

در ضمن: متاسفانه امسال خیلی ها رشته it رو انتخاب کردن و متاسفانه آینده it خراب شد. اینقدر مهندس it در 3-4 سال آینده زیاد بشه که 90% از مهندس ها مجبور بشن از این کشور خارج بشن (اگه بتونن ده ها میلیون تومان رو جمع کنن و به یکی از کشور های همسایه برن...)

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      متاسفانه تو این سایت بچه های دبیرستانی که خودشون دانشگاه نرفتن میان درمورد رشته های مختلف نظر میدن.
      من بعد 8 سال تجربه دانشگاه اونم دوتا رشته مختلف تو دو تا دانشگاه مختلف هنوز اینقدر با قاطعیت در مورد رشته ها نمیتونم نظرمو بگم که بعضی دوستان پشت کنکوری نظر میدن.
      آقاجان شما بری لیسانسم بگیری، دکترا هم بگیری فوق فوقش بتونی درمورد رشته خودت نظر بدی نمیدونم چجوری بعضیا اینجا پاشون به دانشگاه نرسیده در مورد همه رشته ها اظهار نظر میکنین

زندگی برای خردمند رویاست

یک بازی برای احمق

یک کمدی برای ثروتمند

و یک تراژدی برای مستمند

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      به نظر من وقتی از بحث دانشگاه و ظرفیت دانشگاه ها بیایم بیرون و بر سر بازار کار و درامد با هم بحث کنیم مبینیم هم از نظر درامد و هم بازار کار ایتی از هر جهت سرتر هستش
      شما زمانی میتونی در رشته ی کامپیوتر شاخه ی نرم افزار موفق بشید و درامد خوبی داشته باشید که یه شرکت بزنید و نرم افزار های کاربردی و ... تولید کنید و یا درست کنید
      باز هم هر چی خودت مصلحت میدونی
      موفق باشی
      بای
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

12. Top | #12
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      ببین من خودم پارسال و پیارسال روی این موضوع تحقیق کردم الآن هم دارم نرم افزار میخونم . 70 درصد دروس این دو رشته یکیه . توی نرم افزار شما یه سری دروس مربوط به برق مثل مدار الکتریکی و ریزپردازنده و سیستم های دیجیتال و مدار منطقی و ... دارید درصورتی که توی it به جای اینا شما دروس مدیریتی مثل مدیریت فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک و مدیریت بازاریابی و ... دارید . برنامه نویسی رشته نرم افزار یه مقدار بیشتره .
      نمیدونم اون دوستمون رو چه حسابی میگفت ریاضیات it بیشتره درصورتی که درسای مرتبط با ریاضی نرم افزار دوبرابر آی تیه مثلا درس ریاضیات مهندسی یکی از سخت ترین و مهمترین دروس مقطع کارشناسی نرم افزاره درصورتی که it این درس رو اصلا نداره .

اینو هم بگم که شما حتی اگه گرایش نرم افزار هم بیاید ترم 5 باید انتخاب گرایش کنید از بین 1- معماری سیستم های کامپیوتری (تقریبا شبیه سخت افزار) 2- امنیت شبکه 3- فناوری اطلاعات 4- نرم افزار (ادامه 4 ترم قبل ) که بستگی داره تو دانشگاهتون همه گرایشارو بیارن یا مثلا دوسه تاشو بیارن یا همشو

درکل به نظر من اگه برنامه نویسی رو علاقه دارید و میتونید با قدرت کار کنید برید نرم افزار ولی اگه تاحالا کار نکردید و خیلی توش قدرتمند نیستید برید آی تی که حداقل از طریق دروس مدیریتی بازارکار مناسبتون رو پیدا کنید .
      اینو هم بگم یه مهندس کارآمد تو رشته نرم افزار یا it که مخصوصا تو برنامه نویسی و وب نویسی مهارت داشته باشه هیچوقت بیکار که نمیمونه هیچ تازه میتونه به درامد های نجومی هم برسه من خودم خیلی خیلی نمونه و مثال اینجوری دارما . خلاصه اینکه شما اگه با علاقه و علم بیاین این رشته میلیونر میشید اگه بدون تحقیق و علاقه بیاید بیکار میمونید و بین این دوتا به نظر من سطح خاصی نیست .
      اگر مهربان باشی تورا به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند ولی مهربان باش ...
      اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند ولی شریف و درستکار باش ...
      نیکی های امروزت را فراموش می کنند ولی نیکوکار باش ...
      بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچگاه کافی نباشد ...
      در نهایت میبینی هرآنچه هست همواره میان تو و خداوند است نه میان تو مردم
      ( کورش کبیر )

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      آی تی بیشتر به استخدام شدن نیاز داره. مهندسی نرم افزار استقلال کاری بیشتری داره

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نمیدونم اون دوستمون رو چه حسابی میگفت ریاضیات it بیشتره درصورتی که درسای مرتبط با ریاضی نرم افزار دوبرابر آی تیه مثلا درس ریاضیات مهندسی یکی از سخت ترین و مهمترین دروس مقطع کارشناسی نرم افزاره درصورتی که it این درس رو اصلا نداره .
      من دروس ریاضی رو شنیدم بیشتر داره (از اساتید شنیدم)
      اما مطمئن هستم برنامه نویسی در IT از نرم افزار کمتره!!!
      در کل هیچ کدوم در ایران آینده خوبی نداره... چون تعداد زیاد شده و کارش کم شده!
      مثلا: قبلا همه سایت میساختن و تبلیغات میزاشتن. اما حالا شبکه های تبلیغاتی که اومده درآمد حاصل از تبلیغات از دست رفته
      قبلا یه سایت طراحی میکردی و هر صفحه کد رو مثلا 40 تومان میگرفتی. حالا طرف اومده اسکریپت نال شده رو میفروشه 40 تومان!

اگه من چاره داشتم همین الآن حاضر بودم تغییر رشته بدم...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)