خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

سوال درباره گزینش کشوری

سلام
      می خواستم ببینم گزینش کشوری یعنی چی؟برای سه رشته ی اول تجربی فقط رتبه کشوری مهمه؟ چون پارسال سهمیه ی منطقه یک و دو و سه جدا بود.حالا دیگه اونا از بین رفته؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تاپیک تکراری
      مشاور

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      تاپیک تکراری
      تاپیک تکراری نیست.درباره اینکه سهمیه منطقه یک دو سه جدا هست یا اینکه از بین رفته تا حالا صحبت نشده.

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط toofan425 نمایش پست ها
      تاپیک تکراری نیست.درباره اینکه سهمیه منطقه یک دو سه جدا هست یا اینکه از بین رفته تا حالا صحبت نشده.
      همین تاپیک زده شده
      نه سهمیه ها از بین نرفته
      بومی گزینی از بین رفته فقط واسه همین زده کشوری
      مشاور

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سهمیه ها سرجاشون موندن.
      گزینش ناحیه ای برخی رشته ها به کشوری تبدیل شده فقط

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadvand70 نمایش پست ها
      سهمیه ها سرجاشون موندن.
      گزینش ناحیه ای برخی رشته ها به کشوری تبدیل شده فقط
      او تاپیک رو ندیدم.
      پس چرا میگن کشوری که.فقط بومی ها رو‌حذف کردن اگه سهمیه ها رو بر میداشتن خوب بود.الان شانس منطقه دو از همه کمتره .این عدالته؟!!!

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تا الان بنده هم فکر می کردم سهمیه مناطق هنوز هست ولی اخیراً سازمان سنجش دوباره در رابطه با بومی گزینی و سهمیه ها توضیح داده و اصلاً توضیحات جالبی نداده
      سهميه بندي در آزمون سراسري سال 1394
      بومي پذيري در آزمون سراسري سال 1394
      اینطوری که در این 2 تا فایل توضیح داده و با توجه به مثالی که زده علی رغم این که دوست ندارم این نتیجه گیری رو کنم ولی فکر کنم برای رشته هایی که گزینش کشوریه ( مثل پزشکی ، دندون پزشکی و داروسازی ) سهمیه مناطق اعمال نمیشه.
      شما هم این مطالب رو بخونین شاید من اشتباه فهمیدم لطفاً اگه کسی اطلاعات بیشتری داره بیاد یه توضیحی بده

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kahkoo نمایش پست ها
      تا الان بنده هم فکر می کردم سهمیه مناطق هنوز هست ولی اخیراً سازمان سنجش دوباره در رابطه با بومی گزینی و سهمیه ها توضیح داده و اصلاً توضیحات جالبی نداده

اینطوری که در این 2 تا فایل توضیح داده و با توجه به مثالی که زده علی رغم این که دوست ندارم این نتیجه گیری رو کنم ولی فکر کنم برای رشته هایی که گزینش کشوریه ( مثل پزشکی ، دندون پزشکی و داروسازی ) سهمیه مناطق اعمال نمیشه.
      شما هم این مطالب رو بخونین شاید من اشتباه فهمیدم لطفاً اگه کسی اطلاعات بیشتری داره بیاد یه توضیحی بده
      در مورد سهمیه مناطق صحبت نکرده.دوستان دیگه نظری دارن بگن.

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سختش نکنین یعنی بومی گزینی نیست
      مشاور

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      به دقت دفترچه رو مطالعه کردم فهمیدم چی شده
      تغییر نسبت به پارسال اینه که مثلا در منطقه یک در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بین یه نفری که تهرانیه با اصفهانی فرق نداره
      مثلا ممکن بود تا پایرسال یه اصفهانی توی علوم پزشکی اصفهان با 600 قبول شه ولی یه تهرانی همون دانشگاه نهایتا با 45 قول میشد! امسال در راستای عدالت اموزشی همه یکسانن
      ولی سهمیه منطقه 1و2و3و ایثارگران همونطور مثه قبله

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سختش نکنین یعنی بومی گزینی نیست
      الان این بعنی چی؟
      سهمیه های منطقه یک،دو،سه و خانواده شهدا در کد رشته محل هایی که داوطلب، بومی آن کدرشته ها است اعمال می شود. در واقع داوطلب دارای سهمیه منطقه سه اگر در کدرشته ای بومی محسوب نشود، در قسمت آزاد گزینش خواهد شد و در سهمیه منطقه سه گزینش نمی شود. برای روشن تر شدن مطلب، به این مثال توجه نمایید :
      فرض کنید داوطلبی، بومی استان یزد بوده و دارای سهمیه منطقه 3 در گروه علوم ریاضی و فنی است. چنانچه این داوطلب متقاضی رشته مهندسی معماری در دانشگاه های یزد، اضفهان و یا چهارمحال بختیاری باشد، با توجه به این که نوع گزینش بومی رشته مذکور ناحیه ای است، بومی این استانها محسوب می شود و در بین داوطلبان هم سهمیه خود یعنی منطقه سه گزینش خواهد شد؛ اما اگر این داوطلب متقاضی معماری دانشگاه تهران با زنجان یا زاهدان باشد، از آن جا که بومی (هم ناحیه ای) این استانها نیست در سهمیه آزاد به رقابت با سایر داوطلبان خواهد پرداخت.
      از طرفی در اون یکی هم دفترچه هم گفته شد که نوع گزینش پزشکی ، دندون پزشکی و داروسازی کشوریه پس بومی گزینی نداره بعد حالا با توجه به مطلب و مثال بالا اگر بومی گزینی نباشه ، سهمیه منطقه هم اعمال نمیشه.
      یعنی من بازم اشتباه فهمیدم ؟!!!
      ویرایش توسط kahkoo : 04 مرداد 1394 در ساعت 15:57

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      الان این بعنی چی؟
      سهمیه های منطقه یک،دو،سه و خانواده شهدا در کد رشته محل هایی که داوطلب، بومی آن کدرشته ها است اعمال می شود. در واقع داوطلب دارای سهمیه منطقه سه اگر در کدرشته ای بومی محسوب نشود، در قسمت آزاد گزینش خواهد شد و در سهمیه منطقه سه گزینش نمی شود. برای روشن تر شدن مطلب، به این مثال توجه نمایید :
      فرض کنید داوطلبی، بومی استان یزد بوده و دارای سهمیه منطقه 3 در گروه علوم ریاضی و فنی است. چنانچه این داوطلب متقاضی رشته مهندسی معماری در دانشگاه های یزد، اضفهان و یا چهارمحال بختیاری باشد، با توجه به این که نوع گزینش بومی رشته مذکور ناحیه ای است، بومی این استانها محسوب می شود و در بین داوطلبان هم سهمیه خود یعنی منطقه سه گزینش خواهد شد؛ اما اگر این داوطلب متقاضی معماری دانشگاه تهران با زنجان یا زاهدان باشد، از آن جا که بومی (هم ناحیه ای) این استانها نیست در سهمیه آزاد به رقابت با سایر داوطلبان خواهد پرداخت.
      از طرفی در اون یکی هم دفترچه هم گفته شد که نوع گزینش پزشکی ، دندون پزشکی و داروسازی کشوریه پس بومی گزینی نداره بعد حالا با توجه به مطلب و مثال بالا بگه بومی گزینی نباشه ، سهمیه منطقه هم اعمال نمیشه.
      یعنی من بازم اشتاه فهمیدم ؟!!!
      ببین قبلا اینجوری بود که طرف بومی شهر خودشو میزد شانس قبولیش از شهر های دیگه بیشتر بود
      الان که بومی گزینی برداشته شده فرقی نداره بومی شهر خودتو بزنی یا شهر های دیگه شانس ات یکیه
      البته 90 درصد دانشگا ها یه سهمیه بومی برا منطقه خودشون در نظر گرفتن که طرف شانس اش تو شهر خودش بیشتر باشه
      مشاور

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببین قبلا اینجوری بود که طرف بومی شهر خودشو میزد شانس قبولیش از شهر های دیگه بیشتر بود
      الان که بومی گزینی برداشته شده فرقی نداره بومی شهر خودتو بزنی یا شهر های دیگه شانس ات یکیه
      البته 90 درصد دانشگا ها یه سهمیه بومی برا منطقه خودشون در نظر گرفتن که طرف شانس اش تو شهر خودش بیشتر باشه
      دانشگاه چه طور برای خودش سهمیه بومی در نظر می گیره؟وقتی سازمان سنجش کشوری در نظر گرفته رشته های پزشکی رو.
      ویرایش توسط toofan425 : 04 مرداد 1394 در ساعت 16:25 دلیل: اشتباه

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط toofan425 نمایش پست ها
      دانشگاه چه طور برای خودش سهمیه بومی در نظر می گیره؟وقتی سازمان سنجش کشوری در نظر گرفته رشته های پزشکی رو.
      خب زده تو دفترچه جلو رشته ها که فلان تعداد بومی میگیره سنجش زده
      مشاور

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب زده تو دفترچه جلو رشته ها که فلان تعداد بومی میگیره سنجش زده
      منظورتون همونایی که دارای تعهده و بومی های مربوط به مناطق محرومه ؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن