خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا سهمیه ایثارگری بی عدالتیه؟(لطفا بعد از خوندن پست او

رأی دهندگان
    91. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

60 65.93%
    • خیر

31 34.07%
    صفحه 2 از 29 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 427
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa7 نمایش پست ها
      واقعا فکر میکنید این کار رو نمیکنن ؟!
      منم میگم بدن ولی دیگ به رتبه نات کار

میمریم برای
      اشک

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منتظر کارنامه کنکور شما هستیم.

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چی شد پس این کارنامه کنکور؟؟؟؟؟

.........

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khatereh 2 نمایش پست ها
      منتظر کارنامه کنکور شما هستیم.
      نقل قول نوشته اصلی توسط تینا18 نمایش پست ها
      چی شد پس این کارنامه کنکور؟؟؟؟؟
      دوستان آخرین ساعت آنلاین بودن ایشون 00:55 دقیقه صبحه ، بذارید آنلاین بشن پستا رو بخونن

5. Top | #20
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تا اونجایی که من میدونم برای بچه های ایثارگران و شهدای عزیزمون صندلی های جداگانه ای در دانشگاه وجود دارد.مثلا اگه ظرفیت کلاس پزشکی در دانشگاه 50تا باشه 5تا صندلی اضافه میذارن واسه اون بچه ها.بچه های ایثارگر اصلا با ما رقابتی ندارن.اینم بگم که فکر نکنید اگه این حرفا رو زدم خودمم از سهمیه استفاده کردم.من هیچ سهمیه ای ندارم

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان یه تجربه ی شخصی میگم.من کسی رو میشناسم که در سال کنکور سر جمع 200(دو تا سه هفته ی یک کنگکوری خوب و تاپ) ساعت درس نخوند همش هم آخر هفته ها سالن داشت تازه بقیش که فکرش دنبال چیزهای منشوری(gf و ...) بود یعنی کلن تو باغ نبودا ترازش تو قلم چی(که اونم بورسیه میشد از طرف بنیاد شهید)با تقلب هم به 6000 نمی رسید یه بار پاسخنامه دزدید بعد شد 5500....رتبه ی کشوریش در رشته ی ریاضی بیش از 75000 بود اما رتبه در سهمیه زیر 100 بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!باورتون میشه!!!!!جون ازبین 200 یا 300 نفر بوده سهمیشون....حالا یکی دیگه------> پدر من یکی از مشاورای شهرمونه انتخاب رشته میکنه میگفت طرف با چن تا درصد منفی شده بود 190 اون وقت هم میگفت به جز پزشکی جایی نمیرم(پارسال)....آیا این بی عدالتی نیست

7. Top | #22
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط faeze b نمایش پست ها
      تا اونجایی که من میدونم برای بچه های ایثارگران و شهدای عزیزمون صندلی های جداگانه ای در دانشگاه وجود دارد.مثلا اگه ظرفیت کلاس پزشکی در دانشگاه 50تا باشه 5تا صندلی اضافه میذارن واسه اون بچه ها.بچه های ایثارگر اصلا با ما رقابتی ندارن.اینم بگم که فکر نکنید اگه این حرفا رو زدم خودمم از سهمیه استفاده کردم.من هیچ سهمیه ای ندارم
      اگه میشه این پست دکتر افشار رو بخونید بعد هرجا خواسته توضیح بده اول تعداد صندلی های سهمیه ی ایثارگران رو جدا کرده و بعدا برا بقیه استفاده کرده مثلا....گفته:
      یرش در این استان ها بومی نیست و به نسبت شرکت کنندگان کنکور سراسری ظرفیت بین سهمیه مناطق مختلف تقسیممی شود. یعنی اگر برای رشته مهندسی شیمی دانشگاه امیرکبیر (این رشته گزینش کشوری دارد) 100 نفر ظرفیت طبقدفترچه وجود داشته باشد 20 درصد آن برای سهمیه ایثارگران و جانبازان کنار گذاشته می شود و می ماند 80 نفر ظرفیت. حال اگر فرض کنیم تعداد شرکت کنندگان کنکور در منطقه 1 رشته ریاضی 30 درصد کل شرکت کنندگان کنکور باشد پس 24 نفر از ظرفیت رشته مخصوص دانش آموزان منطقه 1 است و بین آنها تقسیم می شود. برای سایر مناطق نیز با توجه به سهمشان از کل شرکت کنندگان کنکور می توان چنین فرمولی را تعمیم داد.
      انتخاب رشته کنکور تلفنی
      اینم لینکش و این توضیح رو زیر بخش کشوری داده

8. Top | #23
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arhn نمایش پست ها
      اگه میشه این پست دکتر افشار رو بخونید بعد هرجا خواسته توضیح بده اول تعداد صندلی های سهمیه ی ایثارگران رو جدا کرده و بعدا برا بقیه استفاده کرده مثلا....گفته:
      یرش در این استان ها بومی نیست و به نسبت شرکت کنندگان کنکور سراسری ظرفیت بین سهمیه مناطق مختلف تقسیممی شود. یعنی اگر برای رشته مهندسی شیمی دانشگاه امیرکبیر (این رشته گزینش کشوری دارد) 100 نفر ظرفیت طبقدفترچه وجود داشته باشد 20 درصد آن برای سهمیه ایثارگران و جانبازان کنار گذاشته می شود و می ماند 80 نفر ظرفیت. حال اگر فرض کنیم تعداد شرکت کنندگان کنکور در منطقه 1 رشته ریاضی 30 درصد کل شرکت کنندگان کنکور باشد پس 24 نفر از ظرفیت رشته مخصوص دانش آموزان منطقه 1 است و بین آنها تقسیم می شود. برای سایر مناطق نیز با توجه به سهمشان از کل شرکت کنندگان کنکور می توان چنین فرمولی را تعمیم داد.
      انتخاب رشته کنکور تلفنی
      اینم لینکش و این توضیح رو زیر بخش کشوری داده
      تازه امسال هم درصد ایثارگران از 20 به 25 افزایش یافته

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من امروز فقط عضو شدم که بگم خیلی بی عدالتیه من میدونم که همه ی ما مدیون شهدا و ایثارگرانیم اما اینکه بخاطر بچه هاشون حق بچه های با هوش و درسخون ضایع بشه خیلی نامردی چون برا کار خوب به خود فرد پاداش باید داد همونطور که بعد از انجام کارخلاف قانون فرد مجازات میشه نه خانواده اش اونایی هم که میگن پدر بالا سرشون نبوده ما این همه یتیم داریم که نصف امکانات اینا رو ندارن اونایی هم که میگن با ما مقایسه نمیشن باید گفت بالاخره جای یه نفر دیگه رو که شاید خیلی لایق تره رو میگیرن

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      کارنامه کنکورتو بذار عزیزم...اینی که گذاشتی فک کنم مال قلم چیه...درصدای کنکورتو (کارنامتو) با معدل دیپلمتو بذار بعد قضاوتو واگذار کن به بقیه...
      ضمنا داداش زندگی نامه حسین کرد شبستری ننویس که...انصافا فک کنم 1٪ از بازدیدکنندگان متنتو تا آخر بخونن...
      دلیل دیگشم اینه که خودت بریدی خودتم دوختی...این که نشد منطق...
      دوست عزیز
      اولا اینکه گفتی کارنامه کنکورم رو بگذارم فکر کنم بخاطر این هست که فکر میکنید من این کارنامه رو همینطوری گذاشتم. شما که متن من رو نخوندید پس نیازی هم نبود که پستی بذارید. چون توی متن من عرض کردم که برای رفع اتهام از ایثارگران نیومدم. چون آنها در محکمه خدا تبرئه و بیگناه اند و براشون مهم نیست که تو دنیا یه عده قلیل چی پشت سرشون بگن. قصدم این بود که واقع بینانه بعنوان کسی که خودش امسال کنکوری بوده و سهمیه داشته و این مسائل رو از نزدیک دیده مطالبی بگذارم شاید بقیه هم استفاده کنن. پست من حسن های زیادی داشت و تاپیک های مختلفی رو در خودش جمع کرده. مثلا خیلیا نمیدونن که سهمیه ایثارگری چطور براشون حساب میشه که من تو پستم به این دست سوالات پاسخ دادم. پس کسی که ارزشی برای این جامعه ایثارگری داشته باشه یا به دنبال دریافت پاسخ سوالش باشه مسلما اون پست اول رو کامل میخونه. شما دلیل خاص خودتون رو داشتین که نخوندین. اگه اینجوریه پس بحارالانواری که فکر کنم بالغ بر جلد هست رو کسی نباید بخونه!!! درحالیکه اونایی که نیاز به دریافت پاسخ سوالاتشون داشته باشن، کل اون جلد رو میخونن. اینم همینه.
      ثانیا بنده هم اولش خواستم کارنامه خودم رو که تو صفحه برترا تو قلم زدن بزارم گفتم شاید دوستی مثل شما فکر کنه که من اینو همینجوری از یه جایی آورم و بگه که دروغه! بخاطر همین رفتم تو صفحه شخصیم و از اونجا عکس گرفتم و کسی که خودش قلم چی رفته میدونه که عکس این کارنامه فقط تو صفحه شخصی آدم هست و جای دیگه اینجوری پیدا نمیشه. اما کارنامه کنکور رو والا فکر نکنم بتونم بذارم. چون احتمالا این از مقررات نانوشته هست که بچه های ایثارگر نباید اونو تو فضای مجازی بذارن. البته تو محافل خصوصی که دوستام باشن نشون میدم ولی تو اینترنت شرمنده. چون اگه تو قسمت رتبه برترای کنکور 93 قلم چی هم برید میبینید که کارنامه کنکور رتبه برترا رو گذاشته ولی کارنامه ایثارگران رو نمیذاره. والا منم دلیلشو دقیق نمی دونم. اما بخاطر گل روی شما و روشن شدن حقایق بخشهایی که میتونه ثابت بکنه حرف من رو میگذارم و بقیه جاهاش رو پاک میکنیم مثل درصدای کتکور. اشکال که نداره؟
      اینم کارنامه: (یه جورایی بحث من و تو شد مثل ایران و 5+1 آقا ما اجازه بازرسی از کامپیوترمون رو به شما برای حل مسئله PMD میدیم!!!) (قسمتایی که زرد کردم رو با دقت بخونید تا شبهه برطرف بشه.)
      karnameh-copy.jpg
      بعضی قسمتا مثل مشخصات خودم رو هم پاک کردم تا همچنان ناشناس باشم به قول یارو شما اصل رو بچسبید. بخاطر همون مسایلی که عرض کردم درصدای کنکورم رو هم نمیتونم نشون بدم. اما برای اینکه شک همه برطرف بشه آخرین درس رو گذاشتم. درسی که همه ازش مینالیدن و میترسیدن ولی من حدود 91 زدم. میگن سالی که نکوست از بهارش پیداست! از اینجا هم میتونید بچه درصدام رو حدس بزنید که تو چه رنجی میتونن باشن.
      شما که انشاالله کانون رو قبول دارید؟
      اینو ببینید:
      13940430p6h573s208.jpg
      دقت کنید: رتبه 5 و 6 کشوری (همون دو قلو های شیرازی) از جامعه ایثارگری هستن و رتبه 1 و 2 ایثارگران رو کسب کردند. اینو گذاشتم تا دوستان متوجه بشن که رقابت تو 50 نفر اول ایثارگران چقدر زیاده. همونطور که معمولا رقابت 50 نفر منطقه 3، 100 نفر منطقه 2 و 150 نفر منطقه 1 رقابت شدیدی با هم دارند. البته هرچه رتبه بدتر از این میشه رقابت هم به نسبت کمتر میشه.
      حالا انشاالله ابهامتون برطرف شد که حرفام توی پست اول درست بود؟ دیگه من تا حد ممکن تا جایی که میشد شفاف سازی کردم تا خدایی نکرده تو ذهن بقیه ابهام نباشه.
      اگه سوالی بود در خدمتم. ولی خیلی از سوالا رو تو همون پست اول انگاری جواب دادم اگه بخونید متوجه میشید.

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط simin11 نمایش پست ها
      تراز 8000 اگر اشتباه نکنم رتبش میشه بالای 10 هزار منطقه 2.حدودا 13-14 هزار منطقه 2.یخورده کم گفتین!
      آخه 4000؟!
      دوست عزیز
      من عرض کردم خودم همیشه از رتبه های برتر کانون بودم و دیگه خبر ندارم که تراز 8000 چه رتبه ای میشه. به همین خاطر تو صحبتام گفتم احتمالا! والا مشاور که نبودم که ببینم هر رتبه ای چه ترازی داره!!!
      درست؟

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      داداش من...عزیزم...چرا باید یه فرزند جانباز رقابتش بین 14 هزار نفر باشه ولی یه فرد معمولی بین 500 هزار نفر...؟ هنوز متوجه نیستی که در واقع با این کار دارن صندلیهای دانشگاه رو به این افراد اهدا میکنن...دانشگاهی که با پول بیت المال ساختن...با پول بیت المال ادارش میکنن و هزینشو تامین میکنن نه با پول جانبازان و رزمندگان...دانشگاه ارث پدری فرزندان جانبازان نیست که بگن برو 60000 بیار بکنیمش 1300 بعد بفرما وارد دانشگاه شو...
      متوجه شدی..؟
      من دو ساعت نحوه پذیرفتن بچه های جانباز رو توضیح دادم باز این دوست عزیز درکش نکرد. برادر من عزیز من جان من گفتم اول پست اول منو بخون بعد نظر بده. به خدا کلی از سوالات و ابهامات رو تو همین قصه حسین کرد شبستری جواب دادم. لطفا قبل از خوندن اون پست دیگه نظری نده. البته با کمال احترام. چون من همون پست اولم گفتم که دوست دارم جو اینجا آروم باشه و متشنج نشه. لطفا دوستانه صحبت کنید نه طلبکارانه. به خدا من شما رو درک میکنم. چون دائما تو ذهنتون کردن که ایثارگرا مال مردم خور اند و 2 صفر ازشون کم میشه و .... ولی من همون پست اول اثبات کردم که اینا دروغی بیش نیست. دقت کن: اثبات کردم. بازم همونجا گفتم که تو هر قشری آدم خوب هست بدم هست. تو همین ایثارگران هم درس خون هست تنبل هم هست. شما برو یادگار ماندگان 93 قلم چی رو دانلود بکن. خدا شاهده ببین تو هر دانشگاه چند نفر با سهمیه ایثارگران وارد شدن؟ (البته اونجا نوشته سهمیه سایر که منظورش همون ایثارگرانه)
      منم عرض کردم بعضی از سهمیه ای ها جایی که قبول شدن حقشون نیست. ولی کمی انصاف داشته باشیم و همه رو با یک چشم نبینیم. من اگه خود کدخدایی رو هم بیارم و کارنامه کاملم رو با ریز جزئیات بهت نشو بده احتمالا باز میگی من قبول ندارم!!
      بازم از همه خواهش میکنم تا اون پست اول منو نخوندن پیام نذارن. به خدا ناحقیه. شما اول اونو بخونید تا بفهمید واقعیت چیه بعد بیایید و سوالات و ابهاماتتون رو بپرسید. به روی چشمم جواب میدم. فقط بخاطر اینکه تو این اواخر دیگه خیلی تهمت به این قشر عزیز زدن. ولی بازم میگم قصدم تبرئه نیست. خدا بر همه چیز آگاهه.
      پست اول هم گفتم تمام بچه ها با سهمیه میرن دانشگاه. یکی با سهمیه مناطق یکی با سهمیه ایثارگری یکی بهیاری یکی هیئت علمی یکی .....
      پس دیدی؟ هرکسی با سهمیه داره میره دانشگاه. اگه ما ایثارگران جامعه مون 15 هزار نفره خوب منطقه 3 هم فکر کنم 75000 نفره. چرا ما رو با 15 هزار نفر مقاسیه میکنی ولی بچه های سهمیه مناطق رو با 500 هزار نفر؟؟ خوب این خودش عدالته؟؟ اگه عدالته دیگه هیچی! چون من تا حالا چنین عدالتی ندیدم. مگر اینکه بهش بگن عدالت غربی!!
      هواهشا اول همتون قسمتون میدم به بی بی فاطمه اول پست اول منو بخونید بعد نظر بدید. ببینید من قسمتون دادم. حالا دیگه شما و وجدانتون

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Talking

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMansour نمایش پست ها
      موضوعی که هیچکس بهش توجه نمیکرد تو تایپک قبلی و در واقع هیچ کس هم نمیدونه نحوه تاثیر دادن سهمیه ایثارگرانه . فقط بلدیم مث طوطی تکرار کنیم یه چیزو که فلان میکنن و فلان .
      توی تایپکی که در اعتراض به بسته شدن تایپک قبلی زده شد از دوستمون خواستم نحوه تاثیر رو توضیح بدن که اصا جوابی نشنیدم .
      همینقدر که اومدی اینجا و نحوه تاثیر دادنش رو گفتی واقعا جای تشکر داره .
      دوستان اگر کارنامه یه نفر که سهمیه داره رو ببنید کامل متوجه میشید که رتبه با اعمال سهمیه شون رتبه شون بین خود سهمیه ای هاست ، نه رتبه بین منطقه یک و دو و سه ، همینطور که گفتن اینام میشن یه سهمیه جدا ، فک کنید منطقه چهار مثلا ، و رتبه ای که میارن هم اصا قابل مقایسه با منطقه یک و دو و سه نیست.
      بنده هم عرض کردم برای تغییر ذهنیت بچه ها این تاپیک رو باز کردم نه برای تبرئه.
      چون بعضی از کسایی که تاپیکهایی با این موضوع باز میکنن به قول شما طوطی وار هرچی شنیدن رو میگین. ولی من خودم تو این زمینه تخصص دارم و لذا بهتر میتونم چنین تاپیکی رو باز کنم و به تمام ابهامات با مدرک جواب بدم. کسی که خوابه با خوندن این تاپیک و پست اول من راحت بیدار میشه ولی کسی که خودشو زده به خواب ...........
      میگن کسی که ادعا میکنه باید مدرک بیاره نه کسی که انکار میکنه. منم چون ادعا کردم که ذهنیت بچه ها غلطه دارم مدرک میارم و توضیح میدم. حالا کسی دلش خواست بشنوه کسی نخواست نشنوه. برای ما ایثارگران مهم نیست. ولی من میگم این بچه های بیچاره الکی اینور و اونور به این جامعه ایثارگری تهمت میزنن و گناه ما خوانواده ایثارگران رو پاک میکنن! این برای ما خوبه. ولی ما دوست نداریم کسی بخاطر تهمت بی جا و بدون مدرک زدن بره جهنم.
      کسایی که تهمت میزنن هم باید مدرکی داشته باشن و صرفا نگن ما شنیدیم .....!!
      خوشحال شدم که پاسخ سوالت رو گرفتی.
      موفق باشی

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMansour نمایش پست ها
      موضوعی که هیچکس بهش توجه نمیکرد تو تایپک قبلی و در واقع هیچ کس هم نمیدونه نحوه تاثیر دادن سهمیه ایثارگرانه . فقط بلدیم مث طوطی تکرار کنیم یه چیزو که فلان میکنن و فلان .
      توی تایپکی که در اعتراض به بسته شدن تایپک قبلی زده شد از دوستمون خواستم نحوه تاثیر رو توضیح بدن که اصا جوابی نشنیدم .
      همینقدر که اومدی اینجا و نحوه تاثیر دادنش رو گفتی واقعا جای تشکر داره .
      دوستان اگر کارنامه یه نفر که سهمیه داره رو ببنید کامل متوجه میشید که رتبه با اعمال سهمیه شون رتبه شون بین خود سهمیه ای هاست ، نه رتبه بین منطقه یک و دو و سه ، همینطور که گفتن اینام میشن یه سهمیه جدا ، فک کنید منطقه چهار مثلا ، و رتبه ای که میارن هم اصا قابل مقایسه با منطقه یک و دو و سه نیست.
      بنده هم عرض کردم برای تغییر ذهنیت بچه ها این تاپیک رو باز کردم نه برای تبرئه.
      چون بعضی از کسایی که تاپیکهایی با این موضوع باز میکنن به قول شما طوطی وار هرچی شنیدن رو میگین. ولی من خودم تو این زمینه تخصص دارم و لذا بهتر میتونم چنین تاپیکی رو باز کنم و به تمام ابهامات با مدرک جواب بدم. کسی که خوابه با خوندن این تاپیک و پست اول من راحت بیدار میشه ولی کسی که خودشو زده به خواب ...........
      میگن کسی که ادعا میکنه باید مدرک بیاره نه کسی که انکار میکنه. منم چون ادعا کردم که ذهنیت بچه ها غلطه دارم مدرک میارم و توضیح میدم. حالا کسی دلش خواست بشنوه کسی نخواست نشنوه. برای ما ایثارگران مهم نیست. ولی من میگم این بچه های بیچاره الکی اینور و اونور به این جامعه ایثارگری تهمت میزنن و گناه ما خوانواده ایثارگران رو پاک میکنن! این برای ما خوبه. ولی ما دوست نداریم کسی بخاطر تهمت بی جا و بدون مدرک زدن بره جهنم.
      کسایی که تهمت میزنن هم باید مدرکی داشته باشن و صرفا نگن ما شنیدیم .....!!
      خوشحال شدم که پاسخ سوالت رو گرفتی.
      موفق باشی

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fernando نمایش پست ها
      به نظر من بی عدالتیه
      به نظر من ماهی یه ملیون بهشون بدن بگن برید کلاس کنکوری برید کتاب بخرید
      ولی دیگ کاری به رتبه انتخاب رشته نداتشه باشن
      دوست عزیز
      من احتمال میدم شما اون پست اول منو کامل نخوندید! اونجا هم همین شبهه شما رو مطرح کردم و بهش پاسخ دادم . خواهشا اول پست اول منو بخونید مطمئن باشید جواب این سوالتون هم توش هست.
      موفق باشید

صفحه 2 از 29 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن