خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 51
    1. Top | #1

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

دندان یا پزشکی آزاد ارزش داره نسبت به دولتی؟ یا یه سال بمونم؟ یا برم دولتی دارو؟

دوستان سلام من 25 سالمه (لیسانس روزانه دارم) و دندون یا پزشکی میخوام. و دلم زیاد با دارو نیست.
      رتبه من تو سهمیه منطقه 2:
      3348 زیر گروه 1
      3394 زیر گروه 2
      دولتی دندون و پزشکی مطمئنم نمیارم مگر شاااااید این بومیای با تعهد که نمیزنم... تحمل یه عمر زندگی تو یه منطقه دور افتاده رو ندارم.
      و دارو احتمالا بیارم شهرستانا.... که البته همونطور که گفتم دلم زیاد با دارو نیست.
      از اون طرف همونطور که میدونید دولتی برا ما لیسانسا خیلی گرون شده ... تقریبا شهریه ش رو کردن مث پردیس.
      واسه همین اینروزا دارم به شدت به آزاد فکر میکنم مخصوصا دندون ازاد.
      حالا اینجا یه سوال اساسی پیش میاد:
      بنظرتون آزاد ارزش داره؟؟؟؟ مثلا آزاد شیراز(با سهمیه بسیج فک کنم میارم)
      نمیدونم چرا حس خوبی بهش ندارم!
      احساس میکنم تا آخر عمر انگ دانشگاه آزادی به آدم میچسبونن!! و از خودم رضایت ندارم... واسه ادامه تحصیل کارم سخت میشه و پایه ضعیف بالا میام...
      احساس میکنم اگه برم پزشکی یا دندون آزاد اون پرستیژی که باید داشته باشم رو نخواهم داشت نسبت به دولتیا...
      آیا این احساس من درسته و واقعا آزاد ارزش نداره؟ یا نه بنظرتون فرقی نداره؟

من بخاطر خدمت با 5 ماه خوندن و از صفر شروع کردن این رتبه رو آوردم و یجورایی مطمئنم بشرطی که از مهر با همین انرژی امسال بخونم میتونم حتی زیر 1000 هم بیارم.
      بنظرتون با توجه به اینکه الان 25 سالمه و الان شهریه دولتی پزشکی و دندون واسه ما 12 میلیونه و این ریسک وجود داره که قوانین باز هم تغییر کنه و آینده کنکور و قوانینش کاملا غیر قابل پیشبینیه:
      بنظرتون بمونم یا برم؟
      اگه میگید برم، بنظرتون با توجه به اینکه دلم زیاد با دارو نیست برم دارو؟ یا آزاد برم همون پزشکی یا دندون که دوس دارم؟
      آزاد بنظرتون ارزش داره؟؟؟؟
      .
      .
      .
      دارم کلافه میشم
      ویرایش توسط sn912sajjad : 02 مرداد 1394 در ساعت 02:17

2. Top | #2
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      قطعـآ ارزش رو داره ...
      تو این سه رشته اصلا آزاد و سراسری فرقی ندارند .

من برای رسیدن به آرامش،
      تنها به تکرار اسم تو بسنده خواهم کرد .

3. Top | #3

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farzaneh15 نمایش پست ها
      قطعـآ ارزش رو داره ...
      تو این سه رشته اصلا آزاد و سراسری فرقی ندارند .
      نمیدونم چرا خیلی حس بدی دارم بهش!!!

حالا بنظرتون دارو دولتی یا دندون و پزشکی آزاد؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اولا كه تو ايران چيزي به اسم پايه اهميت نداره و اين مسخرست كه به خاطر پايه نگران باشي كه نري دانشگاه آزاد و عزيزاني كه به قول خودت انگ دانشگاه آزادي بهت ميچسپونن بزار انقد ور ور كنن تا جونشون درآد
      دوما شما سنت زياده يعني خلاصه بگم امروز و فردات مشخص نيست مث ما چون ماها زندگيمون فقط تو مثلث خوردن و خوابيدن ودرس خوندن ميچرخه ولي شما نه
      پس فكر نكنم ديگه بهانه اي واسه شك كردن تو اين كار مونده باشه و برو آزاد حالشو ببر

5. Top | #5

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ميلاد دلشاد نمایش پست ها
      اولا كه تو ايران چيزي به اسم پايه اهميت نداره و اين مسخرست كه به خاطر پايه نگران باشي كه نري دانشگاه آزاد و عزيزاني كه به قول خودت انگ دانشگاه آزادي بهت ميچسپونن بزار انقد ور ور كنن تا جونشون درآد
      دوما شما سنت زياده يعني خلاصه بگم امروز و فردات مشخص نيست مث ما چون ماها زندگيمون فقط تو مثلث خوردن و خوابيدن ودرس خوندن ميچرخه ولي شما نه
      پس فكر نكنم ديگه بهانه اي واسه شك كردن تو اين كار مونده باشه و برو آزاد حالشو ببر
      بنظرتون دارو دولتی یا دندون و پزشکی آزاد؟
      کدوم ارزش بیشتری داره؟

6. Top | #6
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sn912sajjad نمایش پست ها
      نمیدونم چرا خیلی حس بدی دارم بهش!!!

حالا بنظرتون دارو دولتی یا دندون و پزشکی آزاد؟
      شما طبق علاقه انتخاب کنید .
      ولی اگه من بودم پزشکی
      یکی از فامیلامون پزشکی ازاد میخونه و راضی هم هست . الان سال 5 بیمارستان میره . مثل سراسری سخت گیری دارند . واینکه خودت دل به کار بدی .

من برای رسیدن به آرامش،

7. Top | #7
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      کدوم ارزش بیشتری داره؟

من خودم دندون رو ترجیح میدم. اما تو پزشکی بخون
      نمیدونم ییهو به دلم بَرات شد اینو بهت بگم
      اصن شکِ بیخود نکن. سجاد اگر پولشو داری که همین ازاد رو بخون.اگر نه بذار برای سال بعد.
      اصن تو بری دانشگاه و بعدا دکتر بشی دیگه کسی نمیپرسه عه این مدرکش آزاده یا حالا هرچی!
      اونی که پزشک باشه میفهمه تو چه سختی ای برای این راه کشیدی بنابرین کاری با نوع دانشگاهت ندارن. اگر کسی هم حرف زد کلاََ تحویلش نگیر

با دلام*_*

8. Top | #8

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کتی ملیح نمایش پست ها

من خودم دندون رو ترجیح میدم. اما تو پزشکی بخون
      نمیدونم ییهو به دلم بَرات شد اینو بهت بگم
      اصن شکِ بیخود نکن. سجاد اگر پولشو داری که همین ازاد رو بخون.اگر نه بذار برای سال بعد.
      اصن تو بری دانشگاه و بعدا دکتر بشی دیگه کسی نمیپرسه عه این مدرکش آزاده یا حالا هرچی!
      اونی که پزشک باشه میفهمه تو چه سختی ای برای این راه کشیدی بنابرین کاری با نوع دانشگاهت ندارن. اگر کسی هم حرف زد کلاََ تحویلش نگیر
      آخه آبجی دلم واسه این میسوزه که با 5 ماه خوندن و از صفر شروع کردن (من ریاضی بودم) و با معدل 17.71 به این رتبه رسیدم. حالا اگه یه سال خوب بخونم یجورایی مطمئنم دولتی یه دانشگاه خوب سال دیگه قبولم... وی ترسم از قوانینه که هی عوض میشه... یهو دیدی سال دیگه گفتن لیسانسا کلا نمیتونن بیان دولتی!!!
      خدااااا حقم آزاد نیست. ینی مغزم باد کرده از بس این روزا فکر کردم و نتیجه ای نگرفتم
      ویرایش توسط sn912sajjad : 02 مرداد 1394 در ساعت 00:16

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوستان سلام من 25 سالمه (لیسانس روزانه دارم) و دندون یا پزشکی میخوام. و دلم زیاد با دارو نیست.
      رتبه من امسال رتبم تو سهمیه منطقه 2 شده:
      3348 زیر گروه 1
      3394 زیر گروه 2
      دولتی دندون و پزشکی مطمئنم نمیارم مگر شاااااید این بومیای با تعهد که نمیزنم... تحمل یه عمر زندگی تو یه منطقه دور افتاده رو ندارم.
      و دارو احتمالا بیارم شهرستانا.... که البته همونطور که گفتم دلم زیاد با دارو نیست.
      از اون طرف همونطور که میدونید دولتی برا ما لیسانسا خیلی گرون شده ... تقریبا شهریه ش رو کردن مث پردیس.
      واسه همین اینروزا دارم به شدت به آزاد فکر میکنم مخصوصا دندون ازاد.
      حالا اینجا یه سوال اساسی پیش میاد:
      بنظرتون آزاد ارزش داره؟؟؟؟ مثلا آزاد شیراز(با سهمیه بسیج فک کنم میارم)
      نمیدونم چرا حس خوبی بهش ندارم!
      احساس میکنم تا آخر عمر انگ دانشگاه آزادی به آدم میچسبونن!! و از خودم رضایت ندارم... واسه ادامه تحصیل کارم سخت میشه و پایه ضعیف بالا میام...
      احساس میکنم اگه برم پزشکی یا دندون آزاد اون پرستیژی که باید داشته باشم رو نخواهم داشت نسبت به دولتیا...
      آیا این احساس من درسته و واقعا آزاد ارزش نداره؟ یا نه بنظرتون فرقی نداره؟

من بخاطر خدمت با 5 ماه خوندن و از صفر شروع کردن این رتبه رو آوردم و یجورایی مطمئنم بشرطی که از مهر با همین انرژی امسال بخونم میتونم حتی زیر 1000 هم بیارم.
      بنظرتون با توجه به اینکه الان 25 سالمه و الان شهریه دولتی پزشکی و دندون واسه ما 12 میلیونه و این ریسک وجود داره که قوانین باز هم تغییر کنه و آینده کنکور و قوانینش کاملا غیر قابل پیشبینیه:
      بنظرتون بمونم یا برم؟
      اگه میگید برم، بنظرتون با توجه به اینکه دلم زیاد با دارو نیست برم دارو؟ یا آزاد برم همون پزشکی یا دندون که دوس دارم؟
      آزاد بنظرتون ارزش داره؟؟؟؟
      .
      .
      .
      دارم کلافه میشم
      من ازیکی از دوستا که پدرش هیئت امنای دانشگاه آزاد هست شنیدم که قراره ازاد هم این شرایط رو برای لیسانسها بذاره و احتمالا برای سال آینده توی دفترچه قید میکنه.
      ماییم و رخ یار دل آرام و دگر هیچ... ما راست همین حاصل ایام و دگر هیچ

10. Top | #10

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dynamic نمایش پست ها
      من ازیکی از دوستا که پدرش هیئت امنای دانشگاه آزاد هست شنیدم که قراره ازاد هم این شرایط رو برای لیسانسها بذاره و احتمالا برای سال آینده توی دفترچه قید میکنه.
      عه؟؟؟ یا خدا... واسه اینه که میگم آینده غیر قابل پیشبینیه....
      پس شمام میگید برم؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آخه آبجی دلم واسه ایم میسوزه که با 5 ماه خوندن و از صفر شروع کردن (من ریاضی بودم) و با معدل 17.71 به این رتبه رسیدم. حالا اگه یه سال خوب بخونم یجورایی مطمئنم دولتی یه دانشگاه خوب سال دیگه قبولم... وی ترسم از قوانینه که هی عوض میشه... یهو دیدی سال دیگه گفتن لیسانسا کلا نمیتونن بیان دولتی!!!
      خدااااا حقم آزاد نیست. ینی مغزم باد کرده از بس این روزا فکر کردم و نتیجه ای نگرفتم
      هیچی معلوم نیست یهو دیدی گفتن اصلا نمیتونن شرکت کنن. به نظرم حالا که جستی از دستش نده. چون معلوم نیست سال دیگه هم همینطوری باشه. پزشکی آزاد سطحش با دولتی فرق زایدی نداره شهرهای بزرگ که اصلا فرقی نداره فقط بحث اینه کسی نمیخواد شهرهای دیگه بره دولتی توی آزاد شهر خودش که مثلا شیراز هست یا هرجا میمونه نمیکوبه واسه خاطر شهریه بره مثلا یه شهری چند صد کیلومتر اون ور تر و خوابگاه و مکافات./

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      عه؟؟؟ یا خدا... واسه اینه که میگم آینده غیر قابل پیشبینیه....
      پس شمام میگید برم؟
      دوست عزیز اینجا ایرانه ها.! این مسایل خیلی طبیعیه!

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کدوم ارزش بیشتری داره؟
      ببين بستگي داره
      من نظر خودم اينه كه علاقه كشكه
      شما اگه بري تو كار چيزي مسلما علاقه پيدا ميكني ديگه
      ولي ببين الان از در و ديوار دندون پزشك ميريزه كسي هم نميپرسه از كجا مدرك گرفتن ولي ته تهش از لحاظ مالي بستگي به شانس داره
      پزشكي آزاد هم خوبيش اينه كه طرح نداره
      ولي داروسازي شما همون شهري كه هستي ببين چن تا داروخونه داره و تو شهرستانا كه ماشالا پر هستن از مشتري و وقت سر خاروندن ندارن به نظرم بري داروسازي بهتره

ولي برو از يكي بپرس و مشورت كن كه خيلي حاليش باشه اينجا همه يه اطلاعات ناقص دارن و خيلي نميتونن كمكت كنن

14. Top | #14

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dynamic نمایش پست ها
      دوست عزیز اینجا ایرانه ها.! این مسایل خیلی طبیعیه!
      دارو دولتی رو گویا میارم. نسبت به پزشکی و دندون آزاد نظرتون چیه؟
      .
      .
      .
      راستی دوستان بنظرتون با این رتبه و با توجه به افزایش سهمیه ها (اینطور که من دیدم و شنیدم) امسال هیچ شانسی واسه پزشکی و دندون دولتی ندارم؟؟؟

15. Top | #15
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ميلاد دلشاد نمایش پست ها
      ببين بستگي داره
      من نظر خودم اينه كه علاقه كشكه
      شما اگه بري تو كار چيزي مسلما علاقه پيدا ميكني ديگه
      ولي ببين الان از در و ديوار دندون پزشك ميريزه كسي هم نميپرسه از كجا مدرك گرفتن ولي ته تهش از لحاظ مالي بستگي به شانس داره
      پزشكي آزاد هم خوبيش اينه كه طرح نداره
      ولي داروسازي شما همون شهري كه هستي ببين چن تا داروخونه داره و تو شهرستانا كه ماشالا پر هستن از مشتري و وقت سر خاروندن ندارن به نظرم بري داروسازي بهتره

ولي برو از يكي بپرس و مشورت كن كه خيلي حاليش باشه اينجا همه يه اطلاعات ناقص دارن و خيلي نميتونن كمكت كنن

پزشکی ازاد طرح نداره ؟!!!!

من برای رسیدن به آرامش،

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)