خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 25 از 25
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها
      آبجی این دوست ما کنکوری نیست و تازه میخواد بره سوم دبیرستان در ضمن هر انسان سالم باید در هر
      شبانه روز 7 تا 8 ساعت بخوابه ، بنابراین زیادم نباید به آب و آتیش بزنه ، روزی 7 الی 8 ساعت درس بخونه زیادشم هست.
      خوب منم فرصت رو مغتنم شمردم و برای خودم به عنوان ی کنکوری از شما سوال پرسیدم حالا ! لطفا سوالامو جواب بدید باتچکر (:

با خودم میگویم :

باید یک بار به خاطر همه چیز گریه کرد

آن قدر که اشک ها خشک شوند

باید این تن اندوهگین را چلاند و بعد دفتر زندگی را ورق زد ..

به چیز دیگری فکر کرد

باید پاها را حرکت داد و همه چیز را از نو شروع کرد ...

"آنا گاوالدا"

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها
      خواب راحت (قیلوله) : خواب قبل از ظهر تا ظهر و بعد از نماز ظهر تا عصر است ، كه مستحب است و در آن وقت اگر كسی خوابی ببیند دروغ نمی شود . و این خواب رفع كننده كسالت و هضم كننده غذا است .

شخصی به خدمت حضرت رسول (صَلَّى اللّهُ عَلَیْهِ وَ آلِه) آمد و عرض كرد كه من حافظه قوی داشتم و اكنون فراموشی بر من غالب شده است . حضرت فرمودند كه آیا خواب قیلوله می كردی و حال ترک كرده ای ؟ گفت : بلی . حضرت فرمودند كه باز خواب قیلوله بكن . چنان كرد و حافظه اش برگشت . و در روایت دیگر است كه خواب قیلوله نعمت است و نیكو یاوری است بر بیداری و عبادت شب
      . (حلیة المتقین ، ص170)

حضرت صادق (علیه السلام ) : خواب بامداد شوم است و روزی را منع می كند و رنگ را زرد می كند و صورت را زشت می كند ... و به درستی كه خداوند روزی را ما بین طلوع صبح تا طلوع آفتاب قسمت می نماید ...و مرغ بریان و ترنجبین بر بنی اسرائیل در این وقت نازل می شد ، هر كه در این وقت خواب بود ، بهره او نازل نمی شد.

خواب قیلوله مستحب و مخصوص نیمروز اما كوتاه است. ساختار وجودی انسان به نوعی است كه در طول شبانه روز و بعد از یک دوره بیداری به استراحت و خواب نیاز دارد. هنگامی كه خورشید در مغرب پنهان می گردد و تاریكی گسترده می شود، همه چیز تعطیل شده و هنگام خواب و استراحت فرا می رسد تا بدن با استراحت شبانه و تجدید نیرو دگرباره در روز به كار و فعالیت برخیزد. خداوند شب را آفرید تا انسان در آن آرامش پیدا كند. اما خوابیدن به مدت كوتاه در طول روز انكار نشده و حتی از فوایدی برخوردار است. چنین خوابی موجب تجدید قوا و بازیابی نیرو می شود. (ر ک: شهید دكتر پاک نژاد، اولین دانشگاه و آخرین پیامبر، ج 17، ص 153.)
      خب اینکه میگید خواب قیلوله قبل از ظهر یعنی از چه ساعتی تا چه ساعتی ؟ این طور که شما نوشتید خواب قیلوله باید بعد از خوردن نهار باشه ؟ درسته ؟

با خودم میگویم :

باید یک بار به خاطر همه چیز گریه کرد

آن قدر که اشک ها خشک شوند

باید این تن اندوهگین را چلاند و بعد دفتر زندگی را ورق زد ..

به چیز دیگری فکر کرد

باید پاها را حرکت داد و همه چیز را از نو شروع کرد ...

"آنا گاوالدا"

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.Samira نمایش پست ها
      خوب منم فرصت رو مغتنم شمردم و برای خودم به عنوان ی کنکوری از شما سوال پرسیدم حالا ! لطفا سوالامو جواب بدید باتچکر (:

خواهش میکنم آبجی ، فک کنم از لحن صحبتم ناراحت شدین ، عذر خواهم
      ، در مورد میزان خواب که بستگی به خودتون داره ، خب اگر بخواین خواب قیلوله هم داشته باشین به نظرم باید روزی حداقل 6:30 ساعت بخوابین + 45 دقیقه خواب قیلوله که میشه 7 ساعت و خورده ای

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.Samira نمایش پست ها
      خب اینکه میگید خواب قیلوله قبل از ظهر یعنی از چه ساعتی تا چه ساعتی ؟ این طور که شما نوشتید خواب قیلوله باید بعد از خوردن نهار باشه ؟ درسته ؟
      من که پرسیدم گفتند : حدود بعد از نماز ظهر هستش

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hellion نمایش پست ها

حدود دوروزه که دوباره جدی خوندنمو شروع کردم .. من معمولا صبحا دیر پا میشم ولی برنامه ای که با یکی از دوستان انجمنی ریختیم جوریه که که صبح زود باید بلند شیم .. خب بگذریم الان روز اول اومد و من ساعت 7 و نیم بیدار شدم و کل روز 13 ساعت مطالعه کردم ولی تو طول روز هی گیج بودم و خواب آلود حالا روز دوم شد (امروز) صبح زود ساعت 8 اینبار پا شدم ولی نتونستم حتی تکون بخورم از صبح تا حالا افتادم تو خونه وحالم خیلی بده و مجبور شدم کل روزو تو انجمن سر کنم یا بخوابم و درسم معلق موند رو هوا ...

در واقع مشکل من با زود بیدار شدنه که کلن سیستم بدنمو بهم میریزه چون بهش عادت نکردم و از طرفی باس روزی حداقل 10 ساعت بخونم (البته اجباری نیس ولی کششو دارم) و برای اینکار باید صبح زود بلند شم که بازم حالمو بد میکنه ... ممنون میشم اگه نظری یا راهکاری دارید بگید ... فداتون
      یه هفته میشه عادت میکنی.چیزه خاصی نیست

من هم خیلی برام زجرآور بود صبح حتی ساعت 9پاشم ولی به لطف امتحانات نهایی حالا حدود ساعت 5/30 سرحالم

در ضمن هنوز سال دومی و اصلا نباید غصه چند روز درس نخوندن رو بخوری,چون بعدش این استرس ها و ناراحتی های بیخود کار دستت میده
      موفق باشی
      ویرایش توسط Flicker_Of_Hope : 01 مرداد 1394 در ساعت 21:19

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      پارساجان دوستان دیگه ام گفتن ولی گفتن دوباره اش ضرر نداره اول اینکه این ساعت مطالعه ای ک تو میگی زیاده روزی 6ساعتم خوبه..بعدا کم میاری

برای خوابتم تنها راهش اینه شب ساعت 10بخوابی از اون ور 8بیدار شی .. نرمش صبحگاهی با اهنگم میتونه خوابو کاملا از سرت بپرونه ی کم مویز و ی صبحونه سبک و سیب هم کاملا بدنتو اماده میکنه

7. Top | #22
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام من یه سوال ذهنمو درگیر کرده......من یادگار ماندگار 93 رو دانلود کردم و دیدم تراز من به چندتا دانشگاه میخوره یا حتی بیشتر ازشون..... ولی چارک پایین رتبش با رتبه ی من مثلا15 هزارتا فاصله داشت این امکان داره که من بتونم تو اون دانشگاها قبول شم؟

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      داداش شبا بیرون بخواب صبح خورشید میزنه ب کلت خودت بیدار میشی اگه شرایط مکانیشو داری

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان

حدود دوروزه که دوباره جدی خوندنمو شروع کردم .. من معمولا صبحا دیر پا میشم ولی برنامه ای که با یکی از دوستان انجمنی ریختیم جوریه که که صبح زود باید بلند شیم .. خب بگذریم الان روز اول اومد و من ساعت 7 و نیم بیدار شدم و کل روز 13 ساعت مطالعه کردم ولی تو طول روز هی گیج بودم و خواب آلود حالا روز دوم شد (امروز) صبح زود ساعت 8 اینبار پا شدم ولی نتونستم حتی تکون بخورم از صبح تا حالا افتادم تو خونه وحالم خیلی بده و مجبور شدم کل روزو تو انجمن سر کنم یا بخوابم و درسم معلق موند رو هوا ...

در واقع مشکل من با زود بیدار شدنه که کلن سیستم بدنمو بهم میریزه چون بهش عادت نکردم و از طرفی باس روزی حداقل 10 ساعت بخونم (البته اجباری نیس ولی کششو دارم) و برای اینکار باید صبح زود بلند شم که بازم حالمو بد میکنه ... ممنون میشم اگه نظری یا راهکاری دارید بگید ... فداتون
      سلام عزیز،قضیه اینه که شما عادتت این بوده که زیاد بخوابی الان یهویی خوابت کم شده! من نمیگم ساعت مطالعه ات بالاست به مرور زیاد کن بیشتر بخواب و ... فقط میگم این طبیعیه که اولش یکم بی رمق باشی فقط ادامه بده عادت که شد دیگه مشکلی نخواهی داشت. تا میتونی به خودت رنج بده و درس بخون باور کن ارزش داره.
      راستی نمیخوام تبلیغ منفی بکنم ولی خودتو گول نزن و قید انجمن و نت رو بزن. من این حس روز دومت رو زیاد تجربه کردم،روز اول جو گیر بودی ادامه دادی خوبم خوندی ولی روز دوم خودت خواستی که حال نداشته باشی!
      فقط یه مشاوره مفید تو دنیا وجود داره و اونم اینه که ادامه بده و دیوانه وار بخون!
      امیدوارم از برخی از عبارت هام ناراحت نشده باشی من تجربش رو دارم نخواستم تو هم که هم زبونمی بعدا ناراحت بشی.
      عزت زیاد

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان

سلام 13 ساعت میخونی ؟!!!

به نظرم یکم اغراق آمیزه اگه هر بازه مطالعاتی رو یک و نیم ساعت + نیم ساعت استراحت در نظر بگیری اخرش بازم 13 ساعت نمیشه مگر اینه خوابت رو به کمتر از 5 ساعت برسونی

حالا بگذریم ولی شاید بتونی 13 ساعت روزی بخونی اما مطالعت دوام نخواهد داشت باید یا به صورت پله ای مطالعه رو افزایش داد یا یه ساعت استاندارد و ثابت رو دنبال کرد ولی این ساعت مطالعه بیشتر خستگی رو به همراه خواهد داشت

موفق باشی آقا پارسا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن