خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال مهم درمورد رشته هایی مثل زبان روسی ، فرانسوی و ایتالیایی

سلام خدمت دوستان و عزیزان محترم

عرضم به حضور شما که بنده الان دانشجو رشته آموزش زبان انگلیسی هستم و ترم دومم رو تموم کردم و معدل الف هستم .

راسیتش قراره تا چهار الی پنج سال دیگه به سنت پیترزبورگ تو کشور روسیه بریم و تا همیشه اونجا زندگی کنیم

حالا بحث پیش اومده که انصراف بدم از دانشگاه و در رشته زبان روسی مشغول به تحصیل بشم .

و سوال اصلی اینه که رشته های غیر از انگلیسی توی دانشگاه زبان رو از 0 شروع میکنن و الفبارو یاد میدن ؟؟؟

منظورم اینکه توی رشته ی زبان روسی مثلا ، ترم اول ، کتاب هایی که میدن چیه ؟ از صفر شروع میکنن و الفبا رو آموزش میدن یا اینکه دانشجو ها باید مثل دانشجوهای زبان انگلیسی اون زبان رو درحد متوسط بلد باشن ؟

آخه من که رشته انگلیسی هستم از همون ترم اول تمامی کتاب ها کامل انگلیسی بود و هیچوقت یک کلمه فارسی هم داخل کلاس صحبت نشد و تدریس و حتی نظرخواهی و مشورت هم به کل به زبان انگلیسی توی کلاس بود

روسی هم اینجوریه یا روسی از صفر شروع میشه ؟

اگه روسی از صفر شروع نمیشه من الکی انصراف ندم ...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام. برای اینکه اطلاعات به شدت دقیق بدست بیازی میتونی روزهای شنبه یک شنبه دوشنبه و بعد از 15 مرداد شنبه تا چهارشنبه صبح تا ظهر بری دانشکده زبان های خارجی دانشگاه تهران و از گروه زبان روسی سوالت رو دقیق بپرسی اما من که داشتم زبان های مختلف دانشگاه تهران رو بررسی میکردم فقط برای زبان فرانسه ترم اول 16 واحد مقدماتی میدن که از صفر شروع میکنه و زبان های دیگه هر چند در حد elementary اما از صفر صفر شروع نمیکنن.
      پیشنهاد من اینه که توی موسسه های سطح شهر خودت از صفر شروع کنی و سطحت رو به pre - inter برسونی و بقیه ش رو به صورت self - study بخونی . همونطور که خودت هم تو رشته زبان تحصیل کردی میدونی که دانش عمومی زبان یعنی همون صحبت کردن صرفا توی چند واحد گفت و شنود و خواندن و گرامر خلاصه میشه و بقیه درسها ربطی به مکالمه ی اون زبان نداره و به بررسی شعر ، تاریخ ادبیات ، نقد ، مکتب ها ، انواع مختلف ترجمه و این قبیل دروس میپردازه که همشون نیازمند دانش حداقل intermediate از زبان هستن.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      همه زبان ها به جز انگلیسی رو از صفر شروع میکنن به تدریس دوست عزیز. من جزوه الفبای فرانسوی دانشگاه الزهرا تهران سال 88 رو داررم. مسلما در سطح کشور کمتر دانش آموزی پیدا میشه الفبای زبان روسی رو بلد باشه. صرفا کسایی که علاقه به دانشگاه های خوب دارن ولی زبان انگلیسی قبول نمیشن میرن سراغ این رشته ها و کسایی که با علاقه بالا و اطلاع قبلی وارد زبان نروسی بشن کمتر هستن

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من الفبای روسی رو بلدم
      متون روسی رو راحت میخونم ( بدون اینکه بفهمم البته )، یک سری لغات معمولی هم بلدم و متون ساده رو تقریبا میتونم ترجمه کنم . واسه اینکه تو خونه معمولا شبکه های روسیه رو میدیدن و خواه ناخواه خیلی به گوشم میخورده ... متاسفانه با اینکه یکی از اقواممون بلد بود سعی نکردن جلوی من از کودکی صحبت کنن تا یاد بگیرم .

فقط یک سوال دیگه
      برای انتخاب رشته کردن رشته های غیر از زبان ، باید موقع کنکور زبان مشخص کنیم که میخایم فلان زبان رو کنکور بدیم ؟ یا با کنکور انگلیسی میشه برای روسی هم انتخاب رشته کرد ؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AIER نمایش پست ها
      من الفبای روسی رو بلدم
      متون روسی رو راحت میخونم ( بدون اینکه بفهمم البته )، یک سری لغات معمولی هم بلدم و متون ساده رو تقریبا میتونم ترجمه کنم . واسه اینکه تو خونه معمولا شبکه های روسیه رو میدیدن و خواه ناخواه خیلی به گوشم میخورده ... متاسفانه با اینکه یکی از اقواممون بلد بود سعی نکردن جلوی من از کودکی صحبت کنن تا یاد بگیرم .

فقط یک سوال دیگه
      برای انتخاب رشته کردن رشته های غیر از زبان ، باید موقع کنکور زبان مشخص کنیم که میخایم فلان زبان رو کنکور بدیم ؟ یا با کنکور انگلیسی میشه برای روسی هم انتخاب رشته کرد ؟
      همه انگلیسی کنکور میدن. کنکور تخصصی زبان های دیگه نداریم. زبان خارحی عمومی رو میشه فقط زبان های دیگه انتخاب کرد.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      پس پارسال چه اشتباهی کردم
      زبان روسی قبول شده بودم
      از ترس اینکه از صفر شروع نمیکنن نرفتم
      الان نمیتونم برم ؟
      دوستان من یکم گیج شدم یکی گفت از صفر شروع نمیشه یکی گفت میشه
      جواب قطعی کدومه ؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یعنی زبان های دیگه از انگلیسی اسون ترن؟؟؟

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط GBrooz نمایش پست ها
      یعنی زبان های دیگه از انگلیسی اسون ترن؟؟؟
      مشخصه که قبولی توی زبان های دیگه از انگلیسی راحت تره چون خواهانش کمتره
      درکل فکر نکنم بازار کاری هم داشته باشه
      شما روسی بخونی میخوای چیکار کنی ؟
      باز فرانسوی شاید تو چند تا از آموزشگاه های شهر ها باشه و شما بتونی استخدام بشی که اونم صد درصد نیس
      من برای اینکه میخوام روسیه زندگی کنم شک کردم که روسی بخونم یا همین انگلیسیو ادامه بدم و روسی رو توی آموزشگاه ها یاد بگیرم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)