خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 10 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 140
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      الگو کارش درسته و کتاباش همش سطح بالان ....

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali96 نمایش پست ها
      عزیز نوشته بیان تمام نکات و مفاهیم کنکور پس درسنامه داره
      خودم امیدوارم داشته باشه. ولی شما جلد همین کتاب رو با شیمی پیش 1 مقایسه کن. رو اون نوشته آموزش کامل+پرسش 4 گزینه ای ولی رو این فقط نوشته پرسش های 4 گزینه ای. حالا برای اطمینان از خودشون پرسیدم ببینم چی میگن!

الان دیدم توی معرفی کتاب هاش نوشته :در خلال پاسخ ها باجه های آموزشی قرار دارد که در آن به مرور مطالب و نکات مهم کتاب درسی پرداخته است.
      ویرایش توسط rezadeth : 01 مرداد 1394 در ساعت 01:49

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سایت کنکور چرا فرق میزاره؟
      من می خواستم یه تاپیک بزنم در مورد "گنجینه نکات زیست شناسی"
      که دانشجویان پزشکی روش کار می کنند
      و همه نکات کتاب های کمک درسی و کلاس خصوصی و ... دانشجویان پزشکی رو آوردن
      قرار یکی دو ماه دیگه پخش کنند (فکر کنم یه سایت بزنند)
      اطلاعاتی که دارم و نظراتم رو نوشته بودم و گفتم شما هم نظرتون رو بگین
      ولی حذفش کردند و گفتند تبلیغ می کنی!!!!!
      اولا مگه پولش به من می رسه تبلیغ کنم؟
      ثانیا این تاپیک که آدرس سایتشو هم گذاشته تبلیغ نیست ولی مال من که فقط توضیحات بود تبلیغه؟

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      785.jpg

این کتاب چند روز دیگر وارد بازار می شود .اما ما این کتاب را اسفند ماه سال گذشته با تلاش بسیار دریافت کردیم و از همان زمان به بررسی اش پرداختیم!

بررسی بر اساس چاپ سال 94

مولف : علی فرزادتبار

اولین کتاب چاپ شده شیمی 2 بر اساس سطح سختی سوالات کنکور های امروزی است که در تالیف آن دقت زیادی شده است . چون این کتاب خیلی جدید است لذا دقت بسیار زیادی در آن به خرج داده ایم.

همانطور که میدانید سبک سوالات کنکور در زمینه شیمی به ویژه شیمی 2 در سال 93 تغییر کرد و باتوجه به کنکور 94 به این نکته پی برده شد که این شیوه جدید باقی خواهد ماند و سوالات درس شیمی دشوار خواهند بود لذا بسیاری(تقریبا همه) از کتاب های بازار در زمینه شیمی ارزش خود را از دست دادند و احتیاج زیادی به ویرایش کلی داشتند . سوالاتی در زمینه چه تعداد از عبارت های زیر درست یا نادرست است که در گذشته فقط در درس زیست شناسی مطرح می شدند برای اولین بار در سال 94 وارد سوالات شیمی شدند و بسیاری را غافل گیر کردند.

تست های این کتاب سطح بالایی دارند و مولف سعی کرده است که سوال تکراری ارائه ندهد و سوالات مختلف نکات متفاوتی داشته باشند. در انتخاب تست ها دقت بالایی شده است و از ارائه تست های بی ارزش جدا پرهیز شده است . منبع بسیاری از تست ها کتاب های دانشگاهی ( نظیر مورتیمر . شیمی فیزیک لوین و شیمی سیبر برگ و …) که در بسیاری از مواقع سوالات کنکور از آنها طرح می شود استفاده شده است . سوالات المپیاد ها و کنکور های سراسری نیز بر اساس کنکور های جدید مدل سازی شده اند.و از آزمونهای گزینه 2 و سنجش نیز استفاده شده است.

سوالات ترکیبی که اخیرا در کنکور های سراسری طرح می شوند در این کتاب مورد توجه بوده اند اما چون چاپ اول است به درستی تفکیک نشده اند و ممکن است دانش آموزان سال دوم که میخواهند از این کتاب استفاده کنند در این زمینه دچار مشکل شوند (البته این تست ها معمولا در اخر هر زیر فصل ارائه شده اند و دارای علامت خاص سوالات ترکیبی هستند و می توان ادعا کرد که این تفکیک تا حدودی صورت گرفته است. (البته دانش آموزان سال دوم باید این تست ها را رها کنند و وقتی کل کتاب شیمی 2 را مطالعه کردند به سراغ آنها بیایند اما داوطلبان کنکور حتما باید آنها را با دقت بررسی کنند)

درسنامه های این کتاب سطح بالایی دارند و مطالب مختلف کتاب درسی (حتی مطالب ریز) به طور کامل بررسی شده اند و از هیچ مطلبی فروگذار نشده است. البته در بسیاری از بخش ها زیاد تر از کتاب گفته شده است اما با توجه به سوالات کنکور های اخیر نمی توانیم این را یک ایراد بدانیم. درسنامه ها به گونه ای هستند که متن کتاب درسی را کامل پوشش داده اند تا داوطلبان نیاز به کتاب درسی نداشته باشند اما به داوطلبان توصیه می کنیم حتما قبل از مطالعه درسنامه ها، کتاب درسی را مطالعه کنند تا بتوانند تشخیص دهند که کدام مطالب (به ویژه حفظی ها) در کتاب درسی ذکر شده اند.

این کتاب برای کسانی نوشته شده است که بخواهند درصد بالایی در زمینه شیمی 2 داشته باشند و برای داوطلبانی که درصد متوسط و یا به پایین بخواهند این کتاب مناسب نیست چرا که تست های آن دشوار است و آنها اذیت خواهند شد. به طور کلی کسانی که در شیمی 2 پایه ضعیفی دارند و بخواهند این کتاب را مطالعه کنند باید چندین بار درسنامه ها را با دقت مطالعه کنند.

پاسخ های تشریحی کتاب قابل قبول هستند و به داوطلبان کمک زیادی در در پی بردن به اشتباه خود می کنند و در بسیاری از سوالات هر چهار گزینه بررسی شده اند.
      ارائه آزمونهای جامع پایان فصل ها به داوطلب کمک می کند که بتواند سطح یادگیری کلی خود را بسنجد که این نیز یک مزیت بزرگ است.
      در باره بروز بودن کتاب چیزی نمیتوانیم بگوییم چون این کتاب خیلی جدید است .

به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صورت زیر خلاصه می کنیم:

مزایا: درسنام های مفهومی . تست های متناسب با کنکورهای امروزی . پاسخ های تشریحی مناسب. آزمون های جامع . سوالات ترکیبی

معایب: بالا بودن سطح کتاب برای دانش آموزان سال دوم

منبع
      ...

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezadeth نمایش پست ها
      540 صفحه اونم بدون درسنامه؟!! خدا به کجا داریم می ریم چند سال دیگه هر کتاب 1000 صفحه میشه
      نقل قول نوشته اصلی توسط _ZAPATA_ نمایش پست ها
      پس اينا يعني چي ؟؟؟ مگه به اينا نميگن درسنامه ؟؟

- بررسی خط به خط متن کتاب درسی و تمامی شکل ها، نمودارها، فکر کنید ها و ...

- بیان تمامی نکات و مفاهیم مورد نیاز در کنکور و آزمون های تشریحی
      بعید می دونم درسنامه داشته باشه چون در اون صورت می نوشت کادر های آموزشی. مثلا برای زیست تو عنوانش نوشته تست+درسنامه+پاسخ تشریحی ولی برای این نوشته تست+پاسخ تشریحی
      یا برای شیمی پیش نوشته آموزش کامل
      اون جمله اول منظورش اینه که همه رو تو تست ها بررسی کرده و دومی هم منظورش پاسخ تشریحی هاست!!
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali96 نمایش پست ها
      عزیز نوشته بیان تمام نکات و مفاهیم کنکور پس درسنامه داره
      خودم امیدوارم داشته باشه. ولی شما جلد همین کتاب رو با شیمی پیش 1 مقایسه کن. رو اون نوشته آموزش کامل+پرسش 4 گزینه ای ولی رو این فقط نوشته پرسش های 4 گزینه ای. حالا برای اطمینان از خودشون پرسیدم ببینم چی میگن!

الان دیدم توی معرفی کتاب هاش نوشته :در خلال پاسخ ها باجه های آموزشی قرار دارد که در آن به مرور مطالب و نکات مهم کتاب درسی پرداخته است.
      screenshot-8-.png

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظرتون بخرمش؟؟آخه درسنامه نداره

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهدیه بانو نمایش پست ها
      به نظرتون بخرمش؟؟آخه درسنامه نداره
      نخیر نخرش. مبتکران بخری بهتره.

8. Top | #23
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بخر خيلي عاليه
      تحليلشم كه نوشته بالا
      فوق العاده كتاب خوبيه پشيمون نميشي

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadvand70 نمایش پست ها
      نخیر نخرش. مبتکران بخری بهتره.
      مبتکران فقط تک جلدی رو بگیرم کافیه؟؟یا تکمیلی هم بگیرم

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hasan78 نمایش پست ها
      بخر خيلي عاليه
      تحليلشم كه نوشته بالا
      فوق العاده كتاب خوبيه پشيمون نميشي
      وقتی درسنامه نداره چطوری یاد بگیرم

11. Top | #26
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بخر خيلي عاليه تحليلشم كه نوشته بالا
      پشيمون نميشي هرچي يك كتاب عالي بايد داشته باشه داره

12. Top | #27
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      باجه ي اموزشي داره كه
      به جاي اولش تو پاسخاش هست مثل زيستش

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hasan78 نمایش پست ها
      بخر خيلي عاليه تحليلشم كه نوشته بالا
      پشيمون نميشي هرچي يك كتاب عالي بايد داشته باشه داره
      باید از نزدیک این کتاب رو ببینم اگه کادرهای آموزشیش خوب بود میخرمش حتما

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهدیه بانو نمایش پست ها
      مبتکران فقط تک جلدی رو بگیرم کافیه؟؟یا تکمیلی هم بگیرم
      برای سال دوم آؤه تک جلدی واجبش کافیه ولی سال سوم حتما تکمیلی رو باید گرفت

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      براي سوم فقط گاج خوبه
      گفتم دوستت دارم
      .

و همه چیز فرو ریخت
      .

چون جان دادن دسته گنجشک‌ها
      .

در بی قراری درخت زیر دستان صاعقه
      .
      👤یحیی صفی آریان

صفحه 2 از 10 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن