خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 50 از 50
    1. Top | #46
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wruveacr نمایش پست ها
      از اونجایی که ظاهراً هیچ کس حوصله خوندن بیش تر از 5 خط رو نداره پس با این وضع هیچ کی حواب اون پست مارو هم نمیده ...
      پس خیلی خلاصه و ساده می پرسم :

اگر من انتخاب های اولم رو رشته های دانشگاه هایی مثل تهران و مشهد و اصفهان و ... که می دونم با این رتبه توشون قبول نمیشم بزنم ، شانس قبولی من در رشته هایی که احتمال قبولیم توشون زیاده ولی بعد از تهران و مشهد و اصفهان نوشتم رو کم می کنه ؟!
      یعنی منی که رشت قبول میشم ، رشت رو چه اول از همه بنویسم چه بعد از تهران بنویسم شانس قبولیش که پایین تر نمیاد ؟!
      خیر نمیاد. ترتیب انتخاب رشته ت طوری باشه که رشته بالایی رو به پایینی ترجیح بدی.اگه تهران رو بشتر ترجیح میدی حتی اگه شانس قبولیت صفره بازم تهران رو بالاتر از رشت بزن

همونطور که خودت گفتی اول همه ۱۵۰ انتخاب نفر اول، بعد ۱۵۰ انتخاب نفر دوم ، بعد نفر سوم و الی اخر بررسی میشه. برا دانشگاه ازاد که قبلا کنکور جدا داشت سیستمش اینجوری بود که اول انتخاب اول نفر اول، بعد انتخاب اول نفر دوم و همینطور تا نفر اخر رو بررسی میکرد بعد انتخاب دوم نفر اول، بعدش انتخاب دوم نفر دوم و الی اخر..برا همین میگفتن که تو انتخاب رشته دانشگاه ازاد انتخاب اول مهمه و انتخاب دوم به بعدت عملا فایده ای نداره. ولی از وقتی کنکور ازاد و سراسری یکی شده شیوه انتخاب رشته ازاد هم مثل سراسریه و انتخابات اولویتی نداره
      زندگی برای خردمند رویاست

یک بازی برای احمق

یک کمدی برای ثروتمند

و یک تراژدی برای مستمند
      ویرایش توسط sepanta1990 : 06 مرداد 1394 در ساعت 00:11

2. Top | #47
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sepanta1990 نمایش پست ها
      همونطور که میبینید رتبه کلش با رتبه زیر گروه یک که بیشترین ترازو براش داره برابر نیست.
      نه دوست عزیز ما داشتیم راجع به کارنامه 2 نفر حرف میزدیم نه یک نفر
      مثلا فرض کنید دو نفر تو زیر گروه یک نمرشون 9500 باشه مثلا رتبشون تو اون زیر گروه میشه 3 هزار حالا اگر نمره این زیرگروه ماکزیمم نمره کل زیر گروهشون باشه رته کل کشوری این دو نفر مساوی میشه ( مثلا جفتشون میشن 4 هزار کشور )
      به عبارتی منظور من از مساوی شدن رتبه ، مساوی شدن این دو نفر در رتبه کل کشوری بود نه مساوی شدن رتبه زیر گروه و رتبه کل یک نفر
      به وبلاگ کنکوری ما سر بزنید
      http://mmtkk.blogfa.com/

3. Top | #48
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sardare azmoon نمایش پست ها
      نه دوست عزیز ما داشتیم راجع به کارنامه 2 نفر حرف میزدیم نه یک نفر
      مثلا فرض کنید دو نفر تو زیر گروه یک نمرشون 9500 باشه مثلا رتبشون تو اون زیر گروه میشه 3 هزار حالا اگر نمره این زیرگروه ماکزیمم نمره کل زیر گروهشون باشه رته کل کشوری این دو نفر مساوی میشه ( مثلا جفتشون میشن 4 هزار کشور )
      به عبارتی منظور من از مساوی شدن رتبه ، مساوی شدن این دو نفر در رتبه کل کشوری بود نه مساوی شدن رتبه زیر گروه و رتبه کل یک نفر
      وقتی ملاک برا رتبه ی کل، نمره یک زیر گروه باشه چرا باید رتبه اون زیر گروه و رتبه کل متفاوت باشه؟ متوجه نمیشم
      زندگی برای خردمند رویاست

یک بازی برای احمق

یک کمدی برای ثروتمند

و یک تراژدی برای مستمند

4. Top | #49
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sepanta1990 نمایش پست ها
      وقتی ملاک برا رتبه ی کل، نمره یک زیر گروه باشه چرا باید رتبه اون زیر گروه و رتبه کل متفاوت باشه؟ متوجه نمیشم
      چون برخی ها ماکزیمم نمرشون از زیر گروه های دیگه است مثلا من تو زیر گروه 1 نمره کلم 10 هزاره ( و این نمره ماکزیمم نمره کل زیر گروه های منم هست ) و رتبم 2200 کشور حالا 300 نفر که در زیر گروه یک پایین تر از من هستند بهترین نمره زیر گروه هاشون در زیر گروه یک نیست و مثلا در زیر گروه 2 و 3 هست نمرشون تو اون زیرگروه ها بالاتر از 10 هزاره پس اون 300 نفر رتبه کل کشوریشون بهتر از من میشه ( در حالی که در زیر گروه یک رتبه من بهتر از اون هاست ) و من میشم 2500
      به عبارتی رتبه کل کشوری قطعا از رتبه کشوری زیرگروهی که ماکزیمم نمره توش هست بهتر نیست ولی شاید بدتر باشه
      به وبلاگ کنکوری ما سر بزنید
      http://mmtkk.blogfa.com/

5. Top | #50
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sardare azmoon نمایش پست ها
      چون برخی ها ماکزیمم نمرشون از زیر گروه های دیگه است مثلا من تو زیر گروه 1 نمره کلم 10 هزاره ( و این نمره ماکزیمم نمره کل زیر گروه های منم هست ) و رتبم 2200 کشور حالا 300 نفر که در زیر گروه یک پایین تر از من هستند بهترین نمره زیر گروه هاشون در زیر گروه یک نیست و مثلا در زیر گروه 2 و 3 هست نمرشون تو اون زیرگروه ها بالاتر از 10 هزاره پس اون 300 نفر رتبه کل کشوریشون بهتر از من میشه ( در حالی که در زیر گروه یک رتبه من بهتر از اون هاست ) و من میشم 2500
      به عبارتی رتبه کل کشوری قطعا از رتبه کشوری زیرگروهی که ماکزیمم نمره توش هست بهتر نیست ولی شاید بدتر باشه
      منطقی به نظر میاد
      زندگی برای خردمند رویاست

یک بازی برای احمق

یک کمدی برای ثروتمند

و یک تراژدی برای مستمند

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن